Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   647 / 837
(#) mucsa válasza HiMen hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Szia. Kb én is ott tartok ahol te, még nem mentem végig az install-on az ma következik, ha lesz progress megírom délután/este.
(#) HiMen válasza mucsa hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) HiMen hozzászólása Feb 9, 2015 /
 
Újraindítottam a gépet. Most már Doper-ként sem ismeri fel:
"A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)
The USB device returned an invalid USB configuration descriptor"

Device USB\VID_0000&PID_0006\5&20ff75d2&0&2 was configured.
Driver Name: usb.inf
Class Guid: {36FC9E60-C465-11CF-8056-444553540000}
Driver Date: 06/21/2006
Driver Version: 6.3.9600.17238
Driver Provider: Microsoft
Driver Section: BADDEVICE.Dev.NT
Driver Rank: 0xFF0000
Matching Device Id: USB\CONFIGURATION_DESCRIPTOR_VALIDATION_FAILURE
Outranked Drivers: usb.inf:USB\CONFIGURATION_DESCRIPTOR_VALIDATION_FAILURE:00FF2000
Device Updated: false
(#) Kovidivi válasza HiMen hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Nekem akkor jött ez az üzenet, amikor az 5V-ot a Data- -hozpróbáltam terhelni.
(#) HiMen válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Nekem ezt úgy írja ki, hogy az atmel még rá sincs kötve, csak bedugom az usb-s programozót...
(#) mucsa válasza HiMen hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Hali. Sikerült.
Eszközkezelő->Frissítés->
Illesztőprogramok keresése a számítógépen->
Választás a sz. található illesztőprogram-listából ->
Saját lemez->Tallózás->(Atmel könyvtárad)/atmel/atmel usb drivers/jungo/usb64/
windrvr6 -> Megnyitás
Aztán tovább és örülünk -> kizöldül a lámpa.
Sok sikert.
(#) HiMen válasza mucsa hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Akkor már nincs más hátra, mint hogy a te (Atmel könyvtárad)/atmel/atmel usb drivers/jungo/usb64/windrvr6 könyvtárad tartalmát szépen becsomagolva elküld nekem ! )))

Merthogy nekem éppen megfelelő driverem nincs!
(#) zombee válasza mucsa hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Héló! Neked AVRISP-mkII a programozót küldtem ha jól emlékszem. A kedves kolléga viszont AVR-Doperrel szenved, ez egészen más.
(#) zombee válasza HiMen hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Az a mappa elveleg nálad is megvan, de nem fog működni és NE IS PRÓBÁLD! Doperrel Win7 alatt az aláírásellenőrzést kell kikapcsolni és a lowcdc.inf-et kiválasztani. De elvileg volt fórumtéma itt valahol...
(#) pokornyib hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy Atmega8 szünetmentes táplálását kellene megoldani, nem is tűnik nehéznek, de egy kicsit elakadtam. Pontosan arról van szó, hogy alapesetben hálózatból kap stabil 5v-ot az AVR, de mikor véletlen áramszünet van, akkor is benne kéne tartani a lelket. Gondoltam nem szórakozok akkumulátoros dolgokkal egyszerűen kap egy elemet, mely áramszünet idejére szolgáltat a kontrollernek áramot. De itt elakadtam, hogy hogy kéne ezt pontosan megoldani, egyszerűen, szépen. De ha esetleg akkumulátoros megoldásra van valakinek ötlete, melyet olcsón meg lehet oldani, azt is szívesen fogadom! Szóval az eddigi ötleteimet csatoltam. Az egyiken egy 3V-os gombelem lenne, talán ez lenne a legegyszerűbb, viszont itt kérdés, hogy mennyire zavarja az AVR-t, ha menet közben leesik az árama? Nem resetel le? Ez azért lenne jó, mert kicsi. A másik esetben egy 9V-os elemel lenne megoldva, plusz egy fesz. szabályzó IC-vel. Melyik oldható meg? Esetleg más ötlet? Ha valaki ráér azt is szívesen olvasom, hogy mi-miért nem jó.
A kapcsolásokat csatoltam.
Előre köszönöm a segítséget!
(#) kala1982a válasza pokornyib hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
AVR backup battery-re keress rá. Én ezt próbálnám ki, persze 5 voltos stabilizátorral, és 4 db ceruza akksival:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2015
(#) Droot válasza pokornyib hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Ezt próbáld meg, gondolom 7805-ről megy az avred, mehet rá simán, de ha más eszköz is megy a 7805-ről akkor arra figyelj hogy gyorsan leszívhatja. Arra is figyelj ha diódát kötsz sorba a táppal akkor 0,7V esik rajta. Ha a kondi előtt szeretnél diódát bekötni akkor 1Aeset, mert a kondi hirtelen nagy áramot vesz fel és pl 1n4148 nem biztos hogy jól tolerálja.
(#) mucsa válasza zombee hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Áh. Köszi. Nagy örömömben hogy végre én is segíthetek elnéztem.
(#) proba válasza pokornyib hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Elemmel volt rossz tapasztalatom, Valamiért kellett utána pár 100 µF kondenzátor. Amíg nem volt, néha kósza zavarokat okozott a váltás. ( bár a régi atmel processzort használtam róla.)
(#) gabi20 hozzászólása Feb 12, 2015 /
 
Sziasztok csak egy rövid kérdésem van
Az USART RXC bitet csak úgy lehet törölni hogy ha beolvasom az UDR regisztert? Úgy nem lehet törölni hogy csak logikai 1-est írok rá?
(#) kapu48 válasza gabi20 hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Ezek csak olvasható regiszterek:
UCSRnA – USART Control and Status Register
194. oldal
És különben 0 az alap érték!

A TXC az R/W.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2015
(#) gabi20 válasza kapu48 hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Köszi szépen észre sem vettem hogy az RXC csak olvasásra van
(#) zombee válasza gabi20 hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
UDR kiolvasásával törlődik az RXC bit. Egy apró trükk: küldéshez a TXC-t egyáltalán
ne használd(az interruptot sem), mert nagyon jó oda az UDRE (és annak interruptja).
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2015
(#) csabeszq hozzászólása Feb 12, 2015 /
 
Sikerült kipróbálnom a CH340G-t. Ez az első IC amelyik megy.

Az FTDI-t vagy 5-ször kellett bedugni míg elindult, az UNO-nál a linux kernel időnként kiakad és újra kell a modult tölteni, a CH340G-nél a Linux kezelte, a Windows meg automatikusan letöltötte a drivert.

Úgy látom, ezután CH340G-s nano-kat fogok rendelni.
(#) Kovidivi válasza csabeszq hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Nekem is azonnal indult, feljött a COM5-ös port, még telepíteni sem kellett. Szuper kis IC.
(#) zombee válasza csabeszq hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Esetleg egy kapcsolási rajzot kérhetünk? A net meg a gugli felhozatala nagyon szegényes.

FTDI-vel én is hasonlóképp jártam, a tesztgépünkhöz sokszor ki/be kellett dugdosni mire a "találati arány" 95% fölé kúszott a korábbi 20%-ról. Évek óta le akartam cserélni de bizonyos (szoftver) problémák miatt ez nem jött össze ezért nekiláttam a kísérletezésnek. Az FTDI átprogramozása (max. áramfelvétel 500mA-re növelése) kicsit segített de nem sokat. Később meglett a hiba amit valószínűleg kihagytak az FTDI leírásából. Egyrészt a tápkondi max. 10µF lehet, és kell egy ambiens terhelés (kb. 1kOhm) is. Ez rossz hír azoknak akik nagyobb kondit igénylő cuccot akarnak táplálni...
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) mucsa hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Sziasztok.
Elérkezek lassan az első felprogramozásomhoz. Egy Atmega16a-pu-ra töltenék fel egy kész .hex file-t Atmel studio4 vagy 6-tal.
A beállításokról kérdeznék, milyen frekvenciát válasszak feltöltéskor, mert:
-az áramkörben 12MHz-es kristállyal használom majd.
-az avrispmk2-m 4 MHz-re van állítva(átállíthatom 1Mhz-re is ha jol tudom)
-az eddigi olvasottak alapján 1 MHz-en kéne feltöltsem.
Az atmegát a "levegőben" töltöm, azaz csak a programozóra kötöm feltöltéskor, az áramkörből kivéve.(6-os ISP csatl.)
Egyéb beállítási tippek jöhetnek, amennyiben nem rabolok sok időt ezzel a válaszolótól.
Csodálatos napot mindenkinek.
(#) Massawa válasza mucsa hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Elöször menj a MAIN fülre (Studio 4) és probáld kiolvasni a Signature-t. Lejjebb van egy ablak ahol a frekit allithatod. Itt keresd ki a leggyorsabbat, ami még müködik. Ha megy akkor a Signature ablakban megjelenik egy kod, alul a szürke mezöben meg megerösités hogy minden OK.
Addig amig ez nem megy mással ne foglalkozz.

Ha megy fent a következö fülnél néhányszor töröld a Flasht, esetleg mentsd el a tartalmát, és gyözödj meg hogy minden törölve lett.

Csak utánna folytathatid a munkát.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) csabeszq válasza zombee hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Arduino Nano, nem tudom, hogy a kínai gyártó követte-e a kapcsolási rajzot.
(#) TavIR-AVR válasza Massawa hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Az adatlap a kulcs:
A mindenkori órajel max 1/4-e lehet a feltöltési sebesség. A szűz chip belső 1 MHz-ról jár. Így a megoldás: max. 250 kHz.
ha már át ván állítva külső kvarcra, akkor a kvarc/4 lehet a sebesség.
Azonban az ördög karikás szeme miatt én maradnék a max. 250kHz-nál (Nálam ez a gyakorlatban 125 kHz-t jelent a műszaki ráhagyás miatt ).
(#) TavIR-AVR válasza zombee hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Az FTDI adatlapján levő zavarszűrő ferritet majd' mindenki elhagyja. A 3.3V stabilizálásért felelős kondoit sok esetben nagyítóval kell keresni. Időnként a javasolt D+, D- vonalba épített soros ellenállást is...

Amúgy a PC oldalon is van egy probléma. Az USB-nél megadható egy timeout az USB felépülésére, adatkiesésére. Ezt is érdemes megnövelni (ezt az inf szerkesztőjében írják).
(#) Massawa válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Én is 125kHz-en kommunikálok, de ha valaki ezt nem tudja 2-3 lépéssel az alul irottak szerint el tudja dönteni milyen frekin menjen.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) Szabi1 hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Sziasztok! Audió jelből szeretnék PWM-et előállítani, Bővebben: Link hasonlót ehez, csak én arra gondoltam, hogy a minőség javítása érdekében hogyan lehetne két AVR-t használni? Ezeknek 10Bites ADC jük van és, 8-bites PWM, ha tudnánk valahogy 2 AVR-t kombinálni, akkor elég jó 16bites ADC volna összesen.
(#) zombee válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
A zavarszűrő tekercs és a 3.3V stabilizáló kondi a kezdetektől fogva megvolt, mégis gond volt vele. Az adatlap nem írt soros ellenállásokat a D+/D- vonalra, de azért majd kipróbálom 2x22Ohm - al. Egyébként MCP2200 sem igényli őket és mégis működik nélküle.
(#) kapu48 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
És mi értelme a bemeneten 16 bites felbontásnak?
Ha a PWM kimeneten marad a 8 BIT!
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
Következő: »»   647 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem