Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   592 / 839
(#) balint730 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
12V-on terhelés nélkül 20mA a PTC-n átfolyó áram. Nem azonnal ugrik meg rajta az áram, hanem ahogy melegszik, lassan.Terhelés nélkül 23V kimenő feszültségnél már leesik az áram, 220ohm os terheléssel már 13V-nál lecsökken az átfolyó áram a PTC-n. Merre kellene keresnem a hibát?
(#) proli007 válasza balint730 hozzászólására (») Feb 19, 2015 / 1
 
A 12V (remélem) a táp kimenti feszültsége. A 20mA az sok, kisebbnek kellene lenni. A két tranyó (Q6-Q7) bekötését és az R23 értékét kellene nézni. A kimenti terhelésnek nincs köze a PTC áramához, csak a kimeneti feszültségnek. De mivel ez egy áramtükör, annak közel állandónak kellene lenni és vagy tízszer kisebbnek. Egy PTC áramának csökkenni kellene, ha a a hőmérséklete nő. Azért PTC.
Vagy nem is ugyan arról beszélünk. De ha ezen a dzsumbujon Te eligazodsz, akkor csak gratulálni tudok..
(#) balint730 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Igen valamennyire eligazodok csak igy tudtam megcsinálni. A bekötést 3szor ellenőriztem az ellenállás stimmel igen a PTC jól működik ha felmelegedett és elérte a 250-300mA-t akkor leesik az átfolyó áram.
(#) mazsola83 válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Helo.eltudnàd küldeni a kijelző vasalhazo nyàkrajzàt?
(#) Alkotó válasza balint730 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Szokatlan gyártástechnológia. Az erre fordított energiával, jó eséllyel egy panel is megrajzolható lett volna.
(#) mazsola83 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Ehez a labortàphoz kellene kijelzö terv.
(#) Alkotó válasza mazsola83 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Ez egy erősen régi változat, de már kivezettem rajta a méréshez használható pontokat. A mellékelt képen ezeket megszámoztam. 1-2 csatlakozó a söntön van, az ide kötött műszerrel tudsz áramot mérni. A 2-3 csatlakozókra kötött műszerrel a feszültség mérhető.
Ennél a műszerek panelján kell az osztótagokat betenni, a hiteles méréshez.
Javaslok egy újabb változatot választani, mert azokon több módosítás mellett, a műszerosztók is ott vannak, és csak 200mV-os alapműszert kell rájuk kötni.
A két műszernek galvanikusan nem lehet közös pontja, tehát a táplálását is külön kell megoldani.
(Megnéztem, a rajzon is ott van a mérés, csak rá kell pillantani.)
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
(#) mazsola83 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Ez a kijelzös labortàpot szeretn3m megèpiteni ha lehetne.ehez a fajtàhoz kellene nekem vasalható nyàkterv.vagy az ujjabbik terv.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
(#) Alkotó válasza mazsola83 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Javaslom a keresőt használni. Pl. itt van ilyen terv.
(#) mazsola83 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Ès az ujabbik labortàpo nyàkrajzot hol tudom letölteni?
(#) Alkotó válasza mazsola83 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Lényegesen önállóbbnak kellene lenned. A kereső ebben sokat segít.
Pl. itt tudod letölteni.
(#) kivancsi4 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Az adatlap szerint a 7912-es maximálisan -35 Voltról üzemelhet, de az ajánlás szerint -15 és -25 Volt között félúton volna ideális.
Balint730 arra a kérdésre, hogy ez menyi(A DCP-hez mérten a 7912-es középső lába hány volton van?), még nem válaszolt, de a képeket nézve kb.-35V és -36V között lehet. Remélem jól látom a fényképről. Idézet tőled: A D2 helyett egy BZX85 C6V2 zénert tenni (természetesen fordítva mint jelenleg az 1N4007 van), a C3 kondit nem kell beültetni. Nem biztos, hogy ez megoldja a gondot, de kérdezd tőle, hátha neked elárulja.
(#) Gabó hozzászólása Feb 20, 2015 /
 
Adott egy TR-9193as labortáp, ami alapból 30V2Aes. Megoldható 40V 2Aes átalakítása, úgy, hogy nem fog károsodni vagy folyamatosan elfüstölni benne valamelyik alkatrész? Mert 40Vot ki tud adni, mert kipróbáltam, de nem mertem sokáig bekapcsolva hagyni, meg terhelni.
(#) balint730 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
A DCP és a 7912-es középső lába között -34.8V van, még éppen a maximális alatt picivel.
(#) kivancsi4 válasza balint730 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Fordítsd már meg azt a Z diódát, kérlek.
(#) balint730 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Megfordítottam a Z1-et már nem melegszik a PTC mert feszültség sincs a kimeneten az áramkorlát jó a 7912 továbbra is -34.8V-ot kap így az katódja a DCN-en van.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2015
(#) kivancsi4 válasza balint730 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Nem a Z1-et kellett volna, hanem a D2-es helyére forrasztott BZX85 C6V2 Z diódát. A Z1-et fordítsd az eredeti állásába!
(#) balint730 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget most -29.2V-ra esett vissza a feszültség. Rosszul értelmeztem azt a mondatot ezért tettem be így.
A PTC-re mi lehetne a megoldás?
(#) McAdams válasza Ghoost hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Jó nagy dobozba kap helyet a végén 10cm távolság talán elég lesz, de ezért akarom lépésről lépésre építeni, hogy ki tudjam tesztelni rendesen, "elemenként".
(#) McAdams válasza sector99 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Oké rendben elfogadom az aggodalmakat, de attól még a bemenő 230V-ot stabilizálni szeretném mert 210-240 V-ig már mértem mindent. Sajna a házunk rendszere nem egy mai darab.
(#) Saggitarius válasza McAdams hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Egyaltalan miert van szukseged stabilizalt 230V-ra?
(#) kivancsi4 válasza balint730 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Először is alaposan tisztítsd le a panelt a gyantamaradványoktól és a lábak közül a felesleg forr szemeket kapard ki a Q6 Q7 környékén.Ha ez nem segít és van másik BC557 és BD140 lehet hogy ki kellene cserélni őket. Az R23 értékét is jó volna ellenőrizni. Próbáld legközelebb kevesebb ideig forrasztani az alkatrészeket, valamint használj vékonyabb és jobb minőségű ónt.
A BC557 és BD140 bázisai melyikük kollektorához kapcsolódik?
(#) McAdams válasza Saggitarius hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Idézet:
„de attól még a bemenő 230V-ot stabilizálni szeretném mert 210-240 V-ig már mértem mindent.”

És a labortápnak fix 230 akarok adni.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2015
(#) dara válasza McAdams hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
De minek?
(#) Ghoost válasza McAdams hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Tehat olyan -10% ingadozast mertel.
Akkor a 40VAC szekunderes trafod 36VAC-t fog szolgaltatni.
S akkor mi lesz? mert a tapegyseged Umax-ban nem fogod lattni!
(#) McAdams válasza Ghoost hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Igen kb 10% de lehet hogy vannak "pillanatok" amikor több lehet mert általában a PC és a TV egyszerre kapcsol ki.....
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2015
(#) dara válasza McAdams hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Nem,akkor sem.
(#) McAdams válasza dara hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Nagyon nekem estetek.... bocsi .....
(#) pucuka válasza McAdams hozzászólására (») Feb 21, 2015 / 1
 
Mert pont a labortápnál értelmetlen. A labortáp (egyik) feladata, hogy mind a bemeneti, mind a kimeneti változásokat kiegyenlítse.
(#) McAdams válasza pucuka hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Értem ezt nem tudtam. Sorry.
Következő: »»   592 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem