Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos vízkőmentesítő
 
Témaindító: onorbert, idő: Jan 12, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 28
(#) Dempsey válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Én is megcsinálhatom neked és elküldöm a hexet Te meg csak beégeted. Csak akkor válassz egy IC-t amire nem sajnálod a pénzt és van benne ECCP modul. Itt tudsz válogatni.
(#) cupika97 válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Tudnál ajánlani? Esetleg íbély?
(#) Dempsey válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Szia!
Elvileg a programozód tudja a pic16f684-et megírtam erre az IC-re. A HEStore-tól be tudod szerezni nem drága. Proteus szerint működik a kód. Még rakok bele egy LED-et és elküldöm a kapcsolási rajzot is.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015

Program.jpg
    
(#) Dempsey válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Itt a program és a kapcsirajz is, azért még a sajátomat is meg fogom nézni szkópon hogy tényleg úgy működik-e ahogy kell ha megérkezik a 12f615-öm. Mert a valóság legtöbbször más mint a szimulátor.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) Dempsey válasza Bakman hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szia!
Mikor megépítetted nézted szkópon a jelet? Mert ha a jelalaknak így kell kinézni mint ebbe a hozzászólásba akkor szerintem valami nem jól van. Én mind a két lábon ugyan azt a jelet mértem később jöttem rá hogy a simpi által csatolt képen lévő jelalakot csak akkor kapom ha az A0-t és az A2-t mérem. Tehát az APFCON=0x00, és a CCP1CON=0x8E-nek kell lennie.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015
(#) Bakman válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Igen, mértem szkóppal, nekem jól adja a jeleket. Felváltva, hol az egyik, hol a másik kimenet magas.
(#) Dempsey válasza Bakman hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Valószínű megszivatott a szkóp kábel engem most már jó a cucc. Rátettem egy hangszórót és szépen sípol 10kHz-en a két antenna végén, szóval csak jó lett
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2015
(#) cupika97 válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Hogyan kell pontosan bekotni? R1 ellenálás hova csatlakozik? A minuszra? Vagy mind a 2 antenna végére? Hogy van ez pontosan?
(#) qvasz2 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Az a tápra megy, pontosabban a PIC tápjára. A rajz nagyon elnagyolt, nem kezdőknek készült: 2 féle tápfesz van jelen, a 12V a meghajtó résznek és az 5V a PIC-nek. A GND-jük közös. A PIC-ek kell egy 78L05 stabIC, ami a 12V-ból tápot csinál neki.
(#) cupika97 válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Ez megfelel? Az antennának a másik véget nemkell sehova sem kotni?
(#) Dempsey válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Így van a másik végét nem kell sehova kötni. Megfelel amit linkeltél.
(#) cupika97 válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
És a kábelok milyenek legyenek? 1,5 réz jólesz 1-1 méter? Ugye ellenkező irányba kell feltekerni a másikat?
(#) Dempsey válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Nekem azt mondta Bakman hogy 2x3 méter 1.5-es réz és azonos irányba van tekerve.
(#) cupika97 válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
És ténleg működik? Mosógép, vizforraló nem vizkövesedik?
(#) Dempsey válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Még az enyém sincs felszerelve szóval nem tudom, hát remélem hogy működik
(#) Bakman válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Mosógép egyébként sem vízkövesedett, vagy ha igen, nem vettük észre. Időnként a szivattyú szűrőjét kitakarítom, abban mindig van némi vízkő, de máshol nem találtam. Vízforraló valamennyire vízkövesedik, különbséget nem vettem észre. Időnként egy kis ecetes-vizes áztatás megoldja a gondot.

Ami pozitívumot észrevettem: A keverőszáras csaptelepek könnyebben járnak, a szűrőiket a felszerelés óta nem kellett vízkőmentesíteni, a vizes helységekben (főleg a zuhanyzó csaptelepről) állítólag könnyebben le lehet takarítani a vízkövet. Ennyit megért (szerintem). Én csodát nem vártam, nem is kaptam, de ettől is kevesebbre számítottam.
(#) cupika97 hozzászólása Márc 12, 2015 /
 
Sziasztok. Valakinek lenne-e ideje átellenorizni a nyáktervemet. Nagyon megkoszonném.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) cupika97 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Elrontottam, kijavítottam.
(#) proli007 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Hello! Nem eléggé.
- Ez olyan PIC, ami tápfesz nélkül is tud működni?
- A felső BC dísznek van benne? Mert kollektora nem megy sehova, bezzeg a Led meghajtó PIC láb igen..
(#) cupika97 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Azt kijavítottam, csak nemvolt netem feltölteni. Pic hanyas lába megyen a -ra?

vizko-jav.JPG
    
(#) proli007 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
HA szabad érdeklődni, milyen "a-ra".. De táp még mindig nincs. Az, hogy egy elvi rajzon elhanyagolják a tápot, az csak a "digitális gondolkodás" eredménye. Attól még szükséges. Lásd adatlap..
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Szerintem a negatívra gondolt. Az 1-es a +5v, a 14-es a GND. Bár jó lenne egy kapcsolási rajz is hozzá.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) cupika97 válasza Remci hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Elvi kapcsrajz előző oldalon van.
Igy már jó?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015

vizko-uj.JPG
    
(#) Remci válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Szerintem igen.
(#) cupika97 válasza Remci hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Még egy kérdés. Ezzel is fog mőködni, ha átcsinálom a tervet?
(#) proli007 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Hello! De hogy válasz is legyen..
Miért ne működne? Ugyan az a chip kucorodik benne, csak a kabátja más.
(#) cupika97 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Énis gondoltam/reméltem hogy jó lesz. Olcsóbb volt az ilyen tokozású, és egyből épitek ismerősömnek is eggyet. Több szem, többet lát.
(#) Horvath65 hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Üdv! Még teljes egészében nem volt módom átnézni a fórumot, ha valaki már feltette a kérdést ezért elnézést kérek. Szeretném, ha ezt rajzot (4. ábra) átnézné valaki. Ara lennék kíváncsi, hogyan működik, (tudom leírták a működési elvét, magának a kapcsolásnak) de maga az áramkör, hogy gyakorol hatást a vízkőre? Az nem világos számomra,hogy gyakorlatilag egy nyitott tekercse van. Ezek szerint úgy kel értelmezni mint egy rádió adót, maga a víz zárja a "rádió vagy mágnes jeleket? A cikk írója nem adta meg az antenna adatait. Ha valaki ismeri a paramétereit kérem írja meg;menet szám, vezeték hossza, vastagsága, anyaga, szigetelése és milyen vastagságú és milyen anyagú csőhöz kell illetve lehet méretezni, és mekkora vízáramot képes kezelni? Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) granpa válasza Horvath65 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
A téma képei közt megtalálod, vagy nézd meg 'Vicsys' cikkét.
(#) Bakman válasza Horvath65 hozzászólására (») Jún 28, 2015 / 1
 
Építettem már több vízkőmentesítőt, a pontos működési elvét viszont nem tudom. Valahol, itt a fórumban azt olvastam (ha jól emlékszem), hogy valamilyen úton-módon a vízkőkristályok "sarkait" töri le, így nehezebben tapadnak meg.

Minden vízkőmentesítőt más-más vezetékkel készítettem el éppen a kísérlet miatt. Kb. teljesen mindegy, hogy milyen, csak szigetelt legyen. A két tekercs kb. 15 - 20 cm-re legyen egymástól, hosszuk a csövön pedig szintén 15 - 20 cm legyen. A tekercselés iránya is mindegy, mert nem tekercsként, inkább kondenzátor fegyverzetként működnek. Legalábbis ezt mutatják a tapasztalatok.
Következő: »»   21 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem