Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   138 / 163
(#) reloop válasza misi93 hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Ezt a P=I2R képlet alapján kell értelmezned. Csak a hangszóróáram 130W 8 ohm esetén 4A, a 170W 4 ohm pedig 6,5A.
Alkotó fórumtárs méréseiben ugyan az a táp szerepel, csak nagyobb terhelés hatására ennyit esik a feszültség átlagértéke.
(#) reloop válasza misi93 hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Sejtem mire gondolsz, 4 ohm terhelésnél egy limiterrel meg szeretnéd gátolni a trafó túlterhelését.
Itt is az áramerősséggel kell számolnod. Ha 4A-re méretezed a tápot, akkor 4*4*4 azaz 64W kimenő teljesítmény felel meg a 8 ohm 130W által keltett igénybevételnek. Bizony igen rossz hatásfokra számíthatsz ebben az esetben.
(#) misi93 válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Ennyi eszem már nincs, igen van áram is, abból ki tudom számolni.
(#) misi93 válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Hát nem egészen (lehet csak nem tudom elmagyarázni eléggé) Magyarán kellene egy 4 Amperre áramkorlát, ha azt szeretném hogy ne terheljem túl szegény erősítőt. Viszont én arra gondoltam, hogy kiszámolom 130W 4ohmon mekkora bemenő feszültség kell az erősítőnek, hogy ki tudjak belőle venni 130W-ot ( fizikailag ahogy te is mondtad kapcsolható lenne a trafón hogy 35 V 8 ohm illetve XX V 4 ohm-on). Most kiszámoltam a kimenő feszültség 4 ohmra az 22,8V lenne, viszont innen, hogy tudok vissza menni a bemeneti feszültséghez? Milyen veszteségek vannak illetve csak elég ,hogy hány voltal számoljak
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2015
(#) reloop válasza misi93 hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
A kapcsolás erősítését megadja a visszacsatoló hálózat, Au=(27000/680)+1. Ebből meghatározhatod a bemenő-feszültséget.
Ha a tápfeszültségre gondoltál, ott a P=U2/R-t használd!
4 ohm-hoz a 35VAC 70%-a szükséges.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2015
(#) misi93 válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
40,7 szeres az erősítés. Óóó most esett le, félre beszélünk egymás mellet ( nem tudtam hova tenni, hogy nekem miért kell az erősítő erősítése). Nekem a tápfeszültség értéke érdekel tehát
50V nál 130W 8 ohmon
xxV-nál 130W 4 ohmon
Ezt szeretném kiszámolni.
Bocsánat a félrevezetésért.
(#) steelbird válasza misi93 hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Pedig leírta azt is Reloop...
Idézet:
„4 Ω-hoz a 35VAC 70%-a szükséges.”
(#) reloop válasza misi93 hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Kikövetkeztettem miről is lehet szó és pótlólag írtam a hozzászóláshoz a tápfeszültségre vonatkozó mondatot.
Tehát mivel a teljesítmény a tápfeszültség négyzetével arányos, a fele terhelőimpedanciára gyök-ketted tápfeszültségből lehet ugyan azt a teljesítményt leadni.
(#) misi93 válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Igen már látom köszönöm szépen
(#) misi93 válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítséget. Tehát ha mondjuk a trafómon lenne 24,7 V-nál (35/gyök2) kivezetése akkor 4 ohmon ugyan úgy le tudná adni a 130W-ot. Köszönöm még egyszer.
(#) steelbird válasza misi93 hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Meg hozzá egy két áramkörös, minimum 10A -es (de inkább nagyobb) kapcsoló.
Mi lenne, ha inkább a primer lenne kapcsolható? Akkor nem kell akkora áramot kapcsolni és egy áramkörös kapcsoló is elég. Viszont mindkét megoldás egyedi gyártású trafót igényel...
(#) misi93 válasza steelbird hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Így is úgy is egyedi Jan 5-ig változtathatok rajta ( akkor kezdik gyártani)
Viszont ha a primert kapcsolnám akkor nem lenne teljesítmény csökkenésem amúgy nem rossz ötlet.
(#) reloop válasza misi93 hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Azért ezt tekintsük inkább eszmefuttatásnak! Ha nagy valószínűséggel 4 ohm-mal is terheld majd az erősítőt akkor jó kompromisszumnak tartanék 2x30VAC-s szekundereket, továbbra is 400VA összterhelhetőségben.
Járt már nálam ilyen tápátkapcsolós végerősítő, az érzékelhető teljesítményre koránt sem gyakorol akkora hatást mint amit a számok alapján gondolnánk. Leginkább a kedvező hatásfokot szolgálja.
(#) misi93 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Na ez még jobb ötlet. Elgondolkozok rajta lehet így fogom megoldani. Köszönöm a segítségeteket.
(#) steelbird válasza misi93 hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Idézet:
„Viszont ha a primert kapcsolnám akkor nem lenne teljesítmény csökkenésem”
Miért is nem? Ha átkapcsolsz egy nagyobb menetszámú primer tekercsre, akkor csökken a szekunder feszültséged -mert nő az áttétel- és nem tud akkora feszültséget leadni a végfokod. Ugyanott vagy, mintha a szekundernél kapcsolnád az erősítőt egy kisebb feszültségű tekercsre.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2015
(#) misi93 válasza steelbird hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Jogos tényleg.
(#) frissadam hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy VF2 Ge Lee verziós végfokom. +-60V-ról használom. Az lenne a kérdés, hogy mit kellene módosítanom ahhoz, hogy megfelelően működjön az adott feszültségen. Véleményem szerint jóval gyengébben szól mint az elvárható lenne.

Köszi a segítséget!
(#) Hetope hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Kényszer megoldásnak át alakítottam a GF400-at. Nincs hely csak négy IRFP-nek de rajta kell hogy legyen a clip + a hangszóró védelem reléje is. Na valahogy össze hoztam egy rajzot biztos hogy vannak hibák ( még akkor is ha nem akartam ) . Megkérném a szakikat hogy nézzék át hogy folytathassam a lap tervezését. Meg kérném hogy ezt a rajzot tötröljétek mert én is sok hibát találtam benne - Át dolgozom és újra felrakom. Bocsánat
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
(#) steelbird válasza frissadam hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Szia.
Ezt akkor nem úszod meg mérések nélkül...
Nyugalmi áram, kimeneti offset rendben van?
IC tápja megvan?
8 Ohmra mennyit ad le? (szkóp, hanggenerátor, műterhelés)
(#) frissadam válasza steelbird hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Hi!
Nyugalmi áram 120mA. IC tápja rendben. Meg fogom mérni holnap a kimeneti váltó feszt.
(#) steelbird válasza frissadam hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
OK. Jó lenne szkópon is nézni közben a jelet, és névleges terhelő impedanciával (rajzon 8 Ohm) terheld közben.
(#) frissadam válasza steelbird hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
A visszacsatolást volt elcseszve. Kapcsitáp miatt viszont zajos. Van bent ferrit gyűrű a tápágban és zobel a kimeneten. Kérdés ezzel mit tudok kezdeni....
(#) zoly15 hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Sziasztok!
VF2 Conductor mekkora teljesítményre képes +/-30V ról? 4 Ohm-on?
A hidalást bírja-e +/-30V ról 4Ohm ra? (2Ohm / csatorna)
Előre is köszönöm!
(#) steelbird válasza frissadam hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Próbáld meg jobban megszűrni a tápot, esetleg plusz LC taggal.
(#) steelbird válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Szia.
Kb 70W -ra számíts 4 Ohm esetén.
Hídban a duplája, de oda már duplázd meg a feteket is.
(#) zoly15 hozzászólása Jan 13, 2016 /
 
Sziasztok!
Kicsit átgondoltam a dolgokat, ha a VF2 Conductort +/- 40V ról hajtanám, mit kell változtatnom rajta?
A rajzon változtatni kel lesetleg az R 19 és R11-et? Ekkora tápfesszel 4Ohm, os terheléssel mekkora a Kb várható teljesítmény?
Előre is köszönöm!
(#) steelbird válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
R19, R11 -et növeld meg 2,2kOhm -ra, a teljesítményt pedig te is ki tudod számolni, kb. ennyit tud majd: P = (U-4)2/2Rt
P = szinuszos kimeneti teljesítmény
U = az egyik oldali tápfesz, (pl. most a 40V)
Rt = terhelő impedancia

Azaz kb.: P = (40-4)2/8 = 362/8 = 162W
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2016
(#) zoly15 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Köszönöm a válaszodat!
Az ellenállásnak elég a 0,7W-os?
(#) steelbird válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Elég.
(#) Alkotó válasza steelbird hozzászólására (») Jan 14, 2016 / 1
 
Remek kis szójáték. Reméljük nem ég el.
Következő: »»   138 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem