Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   139 / 163
(#) steelbird válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Csak nem... kb. 500mW lesz rajta, ahogy számoltam.
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Tán annyi sem: (40-15)2/2200
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Szimuláltam régebben a kapcsolást, nekem 10V körüli tápfesz állt be az IC -n, azért számoltam 30V -tal.
Persze, az csak szimulátor...
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Valóban 10V számítva is. A fórumtársak mérési eredményeire emlékeztem, mert szoktam méretni javítások alkalmával.
(#) olahtamas hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Conductor V2-es erősítő nyákot kimaratva, valamint hozzá egy pár alkatrészt. Természetesen kapcsolási rajzot is kaptam csak épp a beültetési rajz hiányzik. Próbáltam visszarajzolni, azonban elakadtam. Első ránézésre erre a kapcsolásra hasonlít . Van esetleg valakinek beültetési rajza? Nekem mintha hiányozna az R14 és R17 220 Ohmos ellenállás a nyákról. Mellékeltem rajzokat amik nekem vannak.
(#) lóri válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Emlékeim szerint a tranzisztor lábakra lettek forrasztva közvetlen, és nem a nyákra. Vagy az egyik láb a tranzisztorra, a másik a nyákra.
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget! Elég nagy fejtörést okozott
(#) mmajka válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Szia Tamás!

Látom elakadtál, egy kép többet mond ezer szónál.
Ezek a testvérei azoknak a lapoknak amiket adtam. Amúgy be vannak üzemelve és használva is rendesen.
Most látom, hogy a por kezd megtelepedni a félvezetőknél...
(#) Hetope hozzászólása Jan 28, 2016 /
 
Sziasztok. Nem akartam senkit zavari mert azt hittem hogy a sok olvasás után nekem nem lesz gondom a nyugalmi áram beállítással de nem így van mert már két hete szenvedek vele de nem jutok sehova. A P1-es poti nem csinál majdnem semmit vagyis a kimeneti feszültség re igen de csak pár tized voltot. Viszont a nyugalmi áram az mindig nulla , olyan mintha nem lennének bekötve a fettek. Eléggé cifrán kellett megoldani az egész erősítőt mert a régi helyére kellett berakni úgy hogy nem volt szabad sehol új lyukat fúrni. Tavaly már működött csak halk volt és ezért készült egy új panel ahova beraktam még egy TL061-est. Ha valaki tud segíteni annak nagyon tudnák örülni. Be vannak a mért feszültség értékek írva.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2016
(#) reloop válasza Hetope hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Szia! Az MJE tranzisztorok bázis-emitter feszültsége csak egy P/N átmenetnyi lehet, azaz 0,6-0,7V. Jól vannak beültetve? Felcserélve esetleg?
(#) Hetope válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Mintha a fejembe látnál mert amiket legutóbb vettem tranzisztorokat nem olyan a csomagolásuk mint ezelőtt volt . Valószínű hogy ezeket is keleten gyártják és szigeteltek . Lehet hogy fordítva raktam be mert már többször ki-be forrasztottam őket Na most megint kiszedem lemérem és ragasztok rájuk valamit hogy látszon melyik az eleje mert a feliratozást még nagyítóval is alig lehet felfedezni.
(#) Hetope válasza Hetope hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Kiderült a hiba forrása. Ha valaki EAGLE tervezőt használja vigyázzon mert az MJE340-nek van 3 fajta tokozása (attól függően milyen betű van a számok után) 1 fordított sorrendben van és a könyvtárban pont ez szerepel! Mörfi törvénye !
(#) frissadam hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Sziasztok!

ha van itt olyan aki használ VF2 400w-os verziót, legyen oly kedves és ossza meg velem a tapasztalatait, hogy miként viselkedett neki a végfok clip közeli tartományban. Mit lát vagy hall olyankor?

Köszi!
(#) Hetope válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Van pozitív haladás.Viszont ki kellett venni az IC1-est mert amíg benne van megjelenik a kimeneten kb 0,2v 1 khz de nem színusz hanem annak torz alakja ami nem is stabil hanem rángatózik jobbra és balra. Na ez rángatózás kihat a hangszóró kimenetére is ami pár volt. Kiszedtem a IC 1-est és most a P1 működik de csak a null pontra hat ki. Leírom a feszültségeket a megfordított tranzisztorokon
T1
C 61,1v
B 12,2v
E 11,7v
T2
C -61,2v
B -12,5v
E -12,0v
A kimenet az 0,0 . Lehet hogy csökkenteni kellene az emitter ellenállásokat ?
(#) reloop válasza Hetope hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Honnan származik ez a rajz? Nekem akar kijönni a nyugalmihoz tartozó Ugs, igaz csak fejben számolom.
(#) Hetope válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Itt fórumon vannak ilyen rajzok .
(#) reloop válasza Hetope hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Belinkelnéd? Valahogy átsiklok felette.
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat!
(#) Hetope hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
GF 400 rajzon nincs az 1kOhmos lezáró ellenállás a Fetteken viszont a VF2-KDmod- 130Wés a dupla Fettes Alkotó és KD mester rajzokon van. Megpróbáltam élőben (tápágakban 40Wattos villanyégők) hát olyan 0,2 Watt-nyi ha kijön belőle de az is torz. A terheles 8 Ohm.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) dokidoki válasza Hetope hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
A tápágakban lévő izzókkal esélyed sincs arra, hogy normál üzemben jó legyen a hangja. Illetve meghajtva üzemszerűleg hasznosítható jele legyen normál terhelésen. Arról már nem is beszélve, hogy az a 40w izzó az ugye nem 230v-os? Ezek az izzós indítások, csak az első bekapcsolási durva hibák kivédése miatt kellenek, ha nincs első indításnál hiba, akkor ki kell őket venni. És inkább áramkorlátos tápegységről indítani...
(#) reloop válasza Hetope hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Pontosan ez a problémám a rajzzal. A múltkor nem tűnt fel, hogy túl sok a párhuzamos ellenállás.
(#) reloop válasza Hetope hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Mérj mindkét tápoldalon egy-egy gate-source feszültséget!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) Hetope válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Igazad van de nem nagyon esik feszültség rajtuk .
(#) Hetope válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Feltüntettem a rajzon a feszültségeket
(#) reloop válasza Hetope hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
A T1 sajnos még mindig nincs a helyén, a bázis-emitter feszültség 0.6V közelében kell legyen!
Az 1k-s ellenállásokat láthatóan el kell majd távolítanod a gate és a suorce-ok közül.
(#) Hetope válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Megpróbálom mert mivel ezek nem a panelon vannak így nem is nehéz.
(#) Hetope válasza Hetope hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Na ez így nem jó. Felváltva gyulladnak az izzók kb fél másodperces ütemben. Szerintem teljes nyitásba van hol az alsó hol pedig a felső tranzisztor pár. Ja még annyit hogy a bemeneti poti is nullán van meg a P1-es is.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) reloop válasza Hetope hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
A T1 hibáját megtaláltad? Addig kár is folytatnod.
Az R3 illetve R34 értéke számításom szerint 250-310Ohm közé kéne essen, de nagyon szűk az így elérhető Ugs változás.
Egy diódával ez a kapcsolást megbízhatónak nézem.
(#) Hetope hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Én 2-2 diódát tettem ami rajta van a rajzon is csak nem igen lehet lekövetni de ott vannak a soros ellenállással.A diódák a hűtőre vannak ragasztva de van alattuk hővezető paszta.
Következő: »»   139 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem