Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kábeli zűrzavar, avagy a drótok, alkatrészek hatása a hangra
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   43 / 79
(#) nagym6 válasza Mayan hozzászólására (») Nov 20, 2015
És mindezt úgy, hogy nincs etalon, amivel kellene minél jobban egyezni a hangzásnak.
Pontosabban erre gondolok: Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) akos11 válasza tompi2006 hozzászólására (») Nov 20, 2015
Szuper a hozzászólásod jól látod a dolgokat köszi. Most egy van den hul cs122 hybrid kábelt hallgatok meg
ez olcsóbb 5600ft métere ez egy hangfal kábel.
(#) Simon mondja válasza akos11 hozzászólására (») Nov 25, 2015
Régóta olvasom a fórumot. Nemvolt merszem még idáig ide írni.
Ez egy bölcsesség. Sokmindenkinek segített idéáig.

Egymás kertjeiben bársony levelű árvácskáim az emberek. Önmagukba roskadó csillagok - az élet ilyen veletek.
Fordulj másfelé - ez a világ csak az elég gyorsaké.
Aki a párkányra áll, a mélység hitvese
Aki mindent összegyűjt! Sokat veszít, és keveset alszik.
Aki folyton mindenen változtatna, állandóan haragszik.
(#) akos11 válasza Simon mondja hozzászólására (») Nov 28, 2015
Ez nem tartozik ide. A kábelekről írjál.
(#) Doncso válasza akos11 hozzászólására (») Dec 3, 2015
Ezt hivják placebo-nak. Azért megnéznék egy vaktesztet is, ha mondjuk nem tudnád melyik kábel szól éppen, vagy mondjuk becsapnálak és azt mondanám " na , most a 80.000-es kábellel megy"
(#) Orbán József hozzászólása Jan 19, 2016
Üdv! Egyszerű választ szeretnék a "minek az" "kinek, hová" vonalat mellőzve...
Véleményt, hogy kondenzátoroknál(nem elkók) - hengeresről van szó - milyen árnyékolást gondoltok.
Réz, alu, vas(lemez), vagy?
Köszönöm, ha eltöprengtek rajta.
(#) Ge Lee válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 19, 2016
Roppant egyszerű, mágnesesen csak a vas fog árnyékolni, a réz és az alu csak elektromosan.
(#) Action2K válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 19, 2016
Szerintem mindegy miből van. Könnyű legyen megformálni. Lényeg, hogy ha egy hengert borítasz be vele, úgy tedd, hogy ne legyen zárt. Azaz, a csőborítás palástját légrésesen csináld, hogy ne alakulhassanak ki örvényáramok. Főleg a nagyfrekinál van ennek jelentősége. Pl. mobilteló elleni védelem.
(#) Action2K válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 19, 2016
Ha szükséges a mágneses árnyékolás is. De nem volt szabad visszakérdezni.
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 19, 2016
A mérőkocsink konténerét háromszoros árnyékolás védte mindenféle sugárzás ellen. Réz, lágyvas, és ólom. Gondolom szegény kondit nem a világűrbe szeretnéd felküldeni.
A hengeres kondenzátort többnyire tekercseléssel állítják elő. A külső fegyverzet (többnyire jelölve is van) általában megfelelő árnyékolást biztosít. Ha ezt kötöd az áramkör hidegebb, vagy a föld, táp felé a legkisebb impedanciás pontja felé, szerintem megfelelő árnyékolásod lesz.
De ha ezt kevésnek találod, húzzál rá koaxról, vagy árnyékolt kábelről leszedett réz, ónozott réz árnyékoló harisnyát.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Jan 19, 2016
Köszönöm, már vártam, hogy véleményedet add.
Más kért meg, kérjek vélemyényeket - itt nem honos lévén - annyit elmondhatok még, váltófeszültség+áram (jel) átvitelre szánják.
De, a lényeg a borítása, mi az ajánlott és a védelme mi ellen hatásos.
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 19, 2016
Mivel, hogy árnyékolni szeretné(d) valamiféle csatoló kondira gondoltam, mondjuk egy igen érzékeny kisjelű erősítő bemenetén. Bár ezesetben inkább az egész erősítő árnyékolásában gondolkodnék.
A kis jelekhez könnyen tud keveredni kapacitív, vagy induktív módon külső forrásból származó jel, ezek távol tartására elegendő réz, alumínium árnyékolást alkalmazni. Ha igen erős mágneses terek ellen kell védekezni, pl. közelben futó nagyáramú (több száz amperes) vezetékek hatásai ellen, akkor jöhet a vas, (lágyvas) árnyékolás. Felületkezelve, (ónnal) jó a mágneses, (induktív) és elektromos (kapacitív) zavaró terek ellen is.
Berendezések belső egységeinek egymásra hatását csökkentő árnyékolásokat ónozott vaslemezből, nagyobb igények esetén réztömbből, esetleg alumínium tömbből kimart zárt dobozban szokás készíteni.
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Jan 19, 2016
Köszönöm!
(#) rostiron hozzászólása Feb 20, 2016
Sziasztok.

Az aktív hangfalamat szeretném átkondizni.( Jobb minőségűre ) Az elkókkal nincs bajom, viszont a kis lencse formájú kerámia kondikkal bajba vagyok. Ajánlották a wima fólia kondenzátorokat, de gőzöm sincs melyik fajta kéne MKP, MKS, FKP stb.
Három félére lenne szükségem 1nf, 100nf, 220nf. Megpróbáltam utána járni, talán az MKP lenne nekem a legjobb, de nem találok mindegyikből. Mi van ha a különbözőket keverem ? Melyikek a jók ?
Tud valaki segíteni ?

kürbis.jpg
    
(#) Gafly válasza rostiron hozzászólására (») Feb 20, 2016
Te is bedőltél a kondis butaságba?
(#) Alkotó válasza rostiron hozzászólására (») Feb 20, 2016
Miért kell egy kerámia kondit lecserélni? Da ha akármilyen okból mégis kell, akkor tegyél helyette szintén kerámiát.
Mostanában nagyon sokrétűen használnak "multilayer" kondikat. Ezt is kipróbálhatod 220 nF/50V, 100nF/50V.
(#) hapro válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 20, 2016
Milyen ez a multilayer kondi? Erről még nem hallottam. Mi tud ez?
(#) Alkotó válasza hapro hozzászólására (») Feb 20, 2016
Fogalmam sincs. De használtam már műszerben, erősítőben minden gond nélkül. Olcsó, kicsi, esztétikus. Én még csak 50 V-osat láttam belőle.
(#) kadarist válasza hapro hozzászólására (») Feb 20, 2016
Több fegyverzetpár néz szembe egymással rétegenként, és ezzel meg lehet növelni a kapacitást a kedvező tulajdonságok megtartása mellett. Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2016
(#) szamóca válasza Gafly hozzászólására (») Feb 20, 2016
Pár hét, és megjönnek a (szuperhangú) drága csodaalkatrészek, amikből építek egy végfokot, majd egy másik tota ugyanolyat kommersz alkatrészekből. Azután írok tapasztalatok alapján egy cikket is ha minden igaz. Szeretnék pontot tenni már erre az ügyre, hogy helyére kerüljenek végre ezek a dolgok nálam, és mindenkinél.
(#) hapro válasza kadarist hozzászólására (») Feb 20, 2016
Köszi. Akkor ez valami hasonló mint ez: Bővebben: Link Ha jól tudom ő is "multilayer" ezek szerint
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Feb 20, 2016
Nagyon várom!
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Feb 20, 2016
Boritekitolhato az eredmeny.. Folosleges penz kidobobas volt ... Csodak nem leteznek csak nemely ember hisz bennuk.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2016
(#) Phile80 hozzászólása Feb 20, 2016
Én most jól értem hogy vannak olyan erősítő építők itt, akik azt hiszik hogy nem számít a kondenzátor minősége a jelútban?
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Feb 20, 2016
Miből gondolod, hogy mértékadó lesz a cikked? Akik megveszik a méregdrága alkatrészeket, azok: hisznek. Nem tudnak, hanem hisznek. A cikkedet elolvassák és 20-szoros áron továbbra is megveszik a szent grált...

Az biztos, hogy máshogy fog szólni a két erősítő. Az már erősen kétséges, hogy melyik lesz a jobb...


Egyébként meg lesz két erősítőd...
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2016
(#) kadarist válasza hapro hozzászólására (») Feb 20, 2016
Ez is multilayer, csak szerves polimer (fólia) dielektrikummal.
(#) rostiron válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 20, 2016
Szia.

Abból indult az egész, hogy kicserélem benne a műveleti erősítőt. Gondoltam hátha még jobb hangzást érek el, ha a kondikat is kicserélem minőségire. Minden gondolatom a hangzás javítása érdekében született.
Szerintetek maradhatnak a kerámia kondenzátorok ?? A másik ami felmerült hogy egy hangváltót beletenni, mert jelenleg egy bipóláris elkó van benne.

kürbis2.jpg
    
(#) szamóca válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 20, 2016
Nem mértékadónak szánom. Vásárolja vagy ne, aki akarja, nekem nem célom ebben meggátolni, téríteni senkit. Én úgy gondolom, nem építettek túl sokan két egyforma erősítőt különböző gyártmányú alkatelemekkel ilyesfajta kísérleti céllal, vagy ha igen, nem publikálták. Legalábbis én ilyet (Magyarországon) nem olvastam. Az, hogy kicserélték egyugyanazon panelben a pl, a tápkondit, csatolókondit, vagy a félvezetőket, stb-t arról tudunk. Csak a csereközben eltelt idő is közrejátszhat a megítélésben sok más mellett szerintem. Itt, ez is ki lesz lőve. De ha ezt már most rossz ötletnek tartjátok, simán megtarthatom magamnak a tapasztaltakat. Semmi gond.
Igazából utána három véget volna jó építeni, hogy a harmadikban egy egy alkatrész hangra gyakorolt hatását az összehasonlítás során, feltudjuk-e majd vajon fedezni.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Feb 20, 2016
"akit érdekel" listára azért feliratkozok, és várom az eredményt.
(#) (Felhasználó 46585) válasza hapro hozzászólására (») Feb 20, 2016
Én is!
Következő: »»   43 / 79
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem