Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   761 / 1203
(#) sonajkniz válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Idézet:
„A pic pedig nem volt, most sem az, és remélhetőleg nem is lesz gagyi cucc a jövőben sem, ejnye-bejnye!”

Úgy látom, nem vagy vevő az iróniára.
Ha olvastál már tőlem hozzászólást, vagy cikket, vagy ha továbbolvastad volna azt, amiből idéztél, akkor tudnod kellene, hogy poénnak szántam.
(#) Elektro.on válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
O h.... Köszi, ezt benéztem. A munkahelyi gépemen alapból 9600 ra van állítva mindtettő ezért ezt nem is néztem. Amint lessz kis időm le ellenörzöm ujra.
Még egyszer köszi.
(#) Elektro.on válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Valóban részben a Baud beállítás volt a probléma. De van egy tapasztalatom ami másnak is jól jöhet.
Mégpedig az, hogy Ebay os PicKit2 uart tool ja nem mindig megbízható.
Eddig bíztam benne mert volt egy DKU5 ös teló kábelem amit szerettem volna USB-UART átalakítóként használni és a PicKit2 vel ide oda tudtam adatot küldeni. De ami a PikKit2-Pic16f690 közt nem működött. A DKU5 ös kábelen a Mikropascal USART Tool al simán ment..
(#) elektroszala válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
4 megán. Az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy flowcoddal programozok, ott egy kicsit tárhely és időigényesebb minden feladat, mert elég dagályosra fordít...
(#) elektroszala válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) rolandgw válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Most már lehet ide beszúrni, mert ez is Microchip lesz. Ez a fickó sem semmi programozásban:
Bővebben: Link
(#) Pali79 válasza rolandgw hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Azért milyen érdekes ez. Mekkora elismerés ébred bennünk, akik tudják, hogy mi van emögött. A laikusok csak fintorognak, hogy "ilyen már volt 20 évvel ezelőtt is."
(#) pajti2 válasza elektroszala hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
4 megán van 1 mipsed, ilyesmi feladatnak 3-400 utasítás időbe bele kellene férnie egy főciklusba még a terjengősebb C fordítóknál is, ami fél millisec ciklus idő, ha mindent bele tudsz pakolni aszinkron állapotgép formájában egyetlen főciklusba. Elégnek kellene lennie a gépidőnek, nem tudom, miért aggódsz miatta. Gondolom, a fordító környezeted kiírja, mekkora a végrehajtható kód byte-ban, abból vissza tudod számolni, hány asm utasítás összesen. Még ha több is lenne a kelleténél, de a fordító környezeted tud asm list file-t készíteni, ellenőrizni lehet rajta, mi olyan sok, és még mindig működhet.
(#) don_peter válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Melyik típusnál jött ez a hiba ki?
Van képed róla?
(#) pajti2 válasza rolandgw hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Valaki elmagyarázza nekem, hogyan tud működni az a joystick, amikor be sincs kötve az áramkörbe?
(#) attika válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Nem tudom melyik joystickot nézed,de be van kötve a próbapanelra.
(#) pajti2 válasza attika hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
A panelba be vannak dugdosva drótok, de a kötésük módja valami furcsa. A videónál a kommentek ki vannak tiltva. Website-ra feltöltött kapcsrajzot / programot megvizslatható formában nem találtam róla. Ha valaki esetleg talált, dobjon róla egy linket.
(#) minicooper hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Üdv.!
Gondoltam eljátszom kicsit a soros kommunikációval PIC fronton ám van egy kissebb nagyobb gondom.Van egy programom ami elvileg legalábbis szerintem folyamatosan küld valamit RS232-n.
Ám ha rákapcsolom egy USB-RS232 átalakitóra akkor nem kapok semmit sem a gépen sem pedig nem villanik fel a kommunikációt jelző LED.

A próbálkozásom:

  1. #include <16f628A.h>
  2. #fuses INTRC,NOWDT,NOPROTECT,PUT,NOMCLR
  3. #use delay(clock=4M)
  4. #use RS232 (UART1, baud = 9600)
  5.  
  6.  
  7. void main ()
  8. {
  9.    while(1)
  10.    {
  11.       printf("asd");
  12.    }
  13.    
  14. }
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2016
(#) nagym6 hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Üdv. Az osztás milyen logika szerint működik assembly-ben, százezres nagyságrendű számoknál pld. 987654/456789, és eredmény 4 számjegyig kell. Sokat ne fáradjon a segítséggel senki, csak ha 2-3 rövid mondatban lehet válaszolni. Ha bonyolult, nem vágok bele.
Nem assembly utasításokra gondolok, basic-ben raknám össze.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2016
(#) icserny válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 16, 2016 / 1
 
Végső soron követhető az a módszer, amit a papíron történő osztásnál használunk. Tegyük fel, hogy az osztó egy n bites szám. Az osztandó első n bitjével összehasonlítjuk, s ha az osztó ennél kisebb, akkor levonjuk az osztót, és 1-et írunk az eredmény első jegyének (különben pedig 0-át). A kivonás maradékához hozzáírjuk az osztandó soron következő jegyét, és megismételjük a fenti lépést. Mire az osztandó jegyei elfogynak, összeállnak a hányados számjegyei, s ha kell, az osztási maradék is.

Bővebben: Előjel nélküli számok osztása
(#) nagym6 válasza icserny hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Köszönöm, ez jó lesz nekem. Basicben ezt szépen meg lehet csinálni.
(#) don_peter válasza minicooper hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Közös GND-re figyelj mert nem lesz kommunikációd.
(#) kaito83 hozzászólása Márc 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Még kezdő vagyok e téren, egy olyan kérdésem lenne egy távcső vezérlő PIC-ben elment a programozás neten találtam ugyan olyan PIC-et viszont a programozáshoz HEX file kell amit be kéne égetni az egy Bővebben: Link bináris fájl ha ezt átkonvertálom HEX-be az feltölthető rá PIC programozóval, mármint működő képes lesz?

üdv, Tamás
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) ybanez válasza kaito83 hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Szia! Ha hexet előállítod, zavarj rá egy disassemblert, értelmes asm-et kell visszakapnod. Akkor jó eséllyel menni fog.
(#) Hp41C válasza kaito83 hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Nevezd át .bin -re, utána futtasd ezt.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) kaito83 hozzászólása Márc 17, 2016 /
 
Szia egy kicsit bővebb segítséget tudnál adni milyen progit használjak rá teljesen nub vagyok :S
(#) kaito83 hozzászólása Márc 17, 2016 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) Poostmaster hozzászólása Márc 17, 2016 /
 
Egy kicsit régen foglalkoztam a PIC-el, és most újra elővettem az egyik projektemet. Az a gondom akadt, hogy az IDE-ben PK2-t csatlakoztatva, és hozzá az áramkört, a programot feltölti (látszólag), és futtatja. Ha kiveszem az egyenletből a PK2-t, és az áramkörnek tápot adok, akkor el sem indul. Feszültség, áramerősség rendben. MPLAB X IDE v2.10-et használok Linux alatt. Lehet, hogy valami opciót az IDE-nek adtam (debug, vagy ilyesmi) amitől nem fut le?
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) icserny válasza Poostmaster hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Debug opció helyett Release legyen beállítva fordításkor!
#MCLR (reset) láb legyen felhúzva!
Alacsonyfeszültségű programozás (LVP) legyen letiltva (vagy ha nincs letiltva, a PGM láb legyen lehúzva)!
(#) minicooper válasza don_peter hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
A közös GND alap mivel az USB-RS232 átalakitó táplálja a PIC-et.Ám szerintem valamit csúnyán elnézek és/vagy lehet hogy nem kompatibilis az átalakitó? Igen azt irja ARDUINO de szerintem ennek ellenére működnie kellene(vagy nem?).
(#) Cavalier hozzászólása Márc 17, 2016 /
 
Az előbb hülyeségeket beszéltem, töröltem. Itt nézd meg van egy loader progi is, gondolom azzal lehet feltölteni a pic-be. És még egy instrukciókat tartalmazó PDF is van ott.
(#) zenetom válasza minicooper hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
A PIC TX (RB2) lábán jön ki valami? Szkóppal vagy valamivel nézd meg.
(#) Poostmaster válasza icserny hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Köszi, de nem találok olyan menüt, ahol állíthatom a debug/release opciót.
(#) don_peter válasza minicooper hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Nem mindenkinek egyértelmű..
RX/TX lábaknál figyelj a fordított bekötésre.
Tehát adapter TX megy PIC RX-be, PIC TX meg adapter RX-be.
Tudom ez is alap, de hátha valakinek nem megy elsőre.
Az ez is jó, akkor a beállításoknál kell keresni, de ha jól emlékszem nem egy nyelven írjuk a témát, így sokat nem tudok majd segíteni..
(#) Pali79 válasza Poostmaster hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Fent keresd.

Mplab.jpg
    
Következő: »»   761 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem