Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   84 / 144
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Mindössze a földelést kell eltávolítanod, vagy leválasztót beilleszteni a két készülék közé, mert földhurkod van.
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Igen, a földelés eltávolításával megszűnt a hiba. A kimeneti JACK csatlakozó a ludas szerintem a dologban, mert nincs elszigetelve a doboztól, ezt most néztem.
A leválasztó az mit takar pontosan?
Vagy ha kicserélném a jack csatlakozót egy ilyenre akkor az is jó megoldás lenne?
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016
(#) hapro válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 21, 2016 2 /
 
A részleteken kiakadás nem túl konstruktív. De van ilyen is. Ha a képeket megnézi egy 5 éves gyerek is láthatja, hogy rozsdamentes acélból készült a doboz fa oldalakkal. Ha tényleg segíteni szeretnél, akkor elovastad volna miket kipróbáltam már. Az árnyékolást pedig nem rozsdamentes acélból készítettem...rézből... Mivel egy jól működő példány elkészült már hasonló alkatrészekkel, ezért bátorkodtam ugyanúgy építeni egy sajátot is. De valahogy nem akarja azt amit én szeretnék. De úgyis rájövök mi a hiba csak idő kérdése. Aki segít annak hálásan megköszönöm***
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2016
(#) hapro válasza belganarancs hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Szia! A poti tengelye nem is, de a háza rajta van a fém dobozon, viszont a poti házát külön összekötöttem a nyák GND-vel. Most az jön hogy egy műanyagházas potival próbálom ki. Tegnap még nekem is ez jutott eszembe hogy kipróbáljam ezt.
(#) belganarancs válasza hapro hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
A másik,ami nekem még bántja a szemem az az rca/jack bemenet földhurok kombó.A kis jack miatt hurkot hozol létre közvetlen a csatik és a panel becsatlakozása között.Véleményem szerint,de az okosabbak majd kijavítanak.A 3,5-es jack elhagyásával ezt kiiktatnad.Bar a kapcsolast nem neztem meg,de logikusan szépen oda van vezetve a jel és ennek a logikának totál szembe megy az a kis jack,(legalábbis szemet szúr)Nekem is van egy készülékem,ugyanígy használtam évekig gond nélkül,nem volt brummos meg semmi,igaz csak jackről használtam.
(#) hapro válasza belganarancs hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Már kiiktattam azt is, mármint a bamanati kis jack aljzatot.
(#) belganarancs válasza hapro hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Amit én még kipróbálnék:ic csere,árnyékoló lemez a trafó és a nyák közé ahogy az első verziónál is,kimeneti kis jack eltávolítása-vagy szigetelése.
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Szigetelést is alkalmazhatsz, de ilyen leválasztót is.
(#) elektrorudi válasza hapro hozzászólására (») Márc 22, 2016 / 2
 
Segítségként írtam le, hogy nem, vagy kevésbé mágnesezhető anyagból nem lehet hatásos árnyékolást készíteni a hangfrekvenciás tartomány zavarjeleivel szemben. Ez kis jelszintű készülékeknél különösen fontos részlet.
A másik, hogy a trafó árnyékolása legalább olyan fontos a kis jelszintek esetében. Ez független attól, hogy esetleg van-e más konstrukciós vagy egyéb hiba a készülékben?
A fentieket azoknak írtam, aki hasonló problémával kerül szembe, és ezt az info-t nem fel tudják használni.
***
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2016
(#) Moderátor hozzászólása Márc 22, 2016
 
A felesleges "arcoskodást" kérjük mellőzni!
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Köszönöm
(#) little7 válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Egy olyan kis erősítőt szeretnék építeni, ami telefonom jackjébe dughatok, majd a kis erősítőbe dugnám a hadesetet.
2-10W szeretném ha állítani tudnám.

A headseten van mikrofon is, esetleg ezt is lehetne erősíteni, vagy zavarszűrni? mert elég zajterhelt helyen dolgozok.

Válaszokat előre is köszönöm mindenkinek, megjegyezném hogy erősítőt még sosem építettem.
Ezért ha butaságot kérdeztem elnézést.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) Primary válasza little7 hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Itt kérdezősködj:
Erősítők
(#) steelbird válasza little7 hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
10W headsetre?
Nincs olyan headset, ami ennyit bírna. Meg kb. egyenlő a halláskárosodással.
Van zárt fejhallgató, ami a kívülről jövő zajokat elég jól szigeteli, vagy van olyan fülbedugós változatban is.
Vagy olyan verziót is szoktak még alkalmazni, mikor a fülükbe dugnak egy viszonylag jól záró kis fülest, arra meg rá egy munkavédelmi hangszigetelő fülvédőt.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) reloop válasza little7 hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Szia! Mire szeretnéd használni ezt az erősítőt?
(#) little7 válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Szia.

Lehet a 10 W sok, 3W-ost találtam kész panelben. Ezért gondoltam hogy 2-10w között állíthatót csinálnák, és majd kitapasztalom hogy jó.

Fejhallgató erősítőnek, találtam kapcsolást is, de nem tudom hogy jó lehete-e Bővebben: Link

Találtam néhány kész kis panelt ezek jók lehetnek, mert akkor vennék készen?
Bővebben: Link

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) reloop válasza little7 hozzászólására (») Márc 23, 2016 / 1
 
A PAM8403 a 100uV zajával szerény igények mellett elmegy. A tényleges teljesítmény a fejhallgató impedanciájától és az érzékenységétől függ, ezt majd a próba dönti el.
(#) little7 válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Köszönöm.

És a fejhallgatón lévő mikrofon teljesítménye és hallhatósága hogy növelhető?
Ami hirtelen nekem eszembe jutott egy zavarszűrő ferritgyűrű.
Viszont a mikrofon jelét mivel lenne érdemes erősíteni? És mennyire?
(#) reloop válasza little7 hozzászólására (») Márc 23, 2016 / 1
 
A mikrofon-erősítővel külön téma foglalkozik. Dióhéjban csak annyit, hogy a zavarok kiszűrését egyszerű analóg eszközökkel igen nehézkesnek gondolom.
(#) little7 válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Csak azért kérdem itt, mert a fejhallgató része a mikrofon is esetemben.

Találtam egy mono előerősítőt mikrofonokhoz, amit Magyarországon is beszerezhető, építőkészletben.
Ez lényegében egy műveleti erősítő, LF351 IC-vel szerelve.
A P1-el torzítást lehet állítani. A P2-vel a kimeneti szintet.

A véleményed érdekelne, hogy ha a telefonom fejhallgatójánál lévő mikrofonhoz használom. Elérhető javulás, érdemes próbálkozni?

mono.jpg
    
(#) reloop válasza little7 hozzászólására (») Márc 23, 2016 / 1
 
Rajz és alkatrészértékek nélkül nehéz egy kapcsolást véleményezni. A mikrofon jelének puszta erősítése nem biztos, hogy járható út, mert a nemkivánt zajokat éppúgy felerősíti.
Meg kéne mérned a zaj spektrumát és célzott lyukszűrőkkel csillapítani.
(#) belganarancs válasza little7 hozzászólására (») Márc 23, 2016 / 1
 
Szia!

Én is meglehetősen zajos helyen dolgozok,zenét szoktam hallgatni füllbe dugós füllhallgatóval.olcsó volt,már önmagában annyi hangot szigetel,hogy nem kell a halláskárosodásig tekerni a hangerőt,inkább ezt ajánlanám.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) little7 válasza belganarancs hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget, végül maradok a mostani fülesnél, alakítás nélkül.
(#) valaki2233 hozzászólása Márc 26, 2016 /
 
Sziasztok! Ezt a kapcsolást szeretném kipróbálni, a képen rajta van hogy egy része a kapcsolásnak meg van osztva a jobb-bal csatornán. Valaki tudna segíteni hogy ez pontosan mit jelent, és hogyan kéne kivitelezni ezt a megosztást?

hibridamp.gif
    
(#) kadarist válasza valaki2233 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Szerintem nem csak arra a részre vonatkozik a megosztás, tehát a sztereóhoz két ilyen erősítő kell.
(#) Pioneer válasza valaki2233 hozzászólására (») Márc 26, 2016 / 3
 
Én így oldottam meg, remélem segítségedre lesz.
(#) mc-4 válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Engem is érdekelne ez a fejhallgató erősítő, és a tápja is.
Megosztanád a teljes dokumentációt?( nyák tervek,táp)
Köszönöm szépen!
(#) Pioneer válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 26, 2016 / 1
 
Parancsoljatok. A tápot sima LM317-el oldottam meg.
(#) mc-4 válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Köszönöm szépen!
(#) scooby_ válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Szia!

Eszméletlen amit csinálsz! Nagyon szépen dolgozol, gyönyörű tervezés!

Én HEED CanAmpot csináltam, gyakorlatilag a Te terveid alapján készült a NYÁK.
Ez egy módosítás: Az eitterkövető PNP tranzisztor benne, BD140, és a munkaellenállást is kiváltottam áramgenerátorral, LM317, így most 125mA folyik a tranzisztorokon. Ennek előnye, hogy így akár 15V-ról is meg lehet táplálni. A táp stabilizált: 7815-7915, puffer 6800µF a stab előtt, 1000µF a stab után, +100-100nF hidegítés. Így teljesen zajtalan A bordát egy monitorból bontottam, de ezt is felfűti ám vagy 50 fokra! Egy szempont volt, hogy mindkét oldalnak külön műveleti erősítője legyen, hogy különböző IC-kkel is meg lehessen hallgatni. Jelenleg egy-egy precízebb LT1793 van benne.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
Következő: »»   84 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem