Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   287 / 315
(#) Massawa válasza Pupda hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Ehhez nagy bemeneti ellenállásu és erösitésü bemenet kell. Ilyen manapság nincs a HiFi-n.
(#) llax válasza Pupda hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Minimum egy ilyen elektronikára szükséged lesz: Bővebben: Link A linkelt oldalon található kapcsolás a legegyszerűbbek közé tartozik, csak egy példa arra, hogyan kell fogadni a piezo pickup jelét. Mindenképp valamilyen FET-es bemenet, 1 MOhm, vagy inkább azt meghaladó bemeneti ellenállással.
Az erősítő mindenképp a gitárban legyen.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2016
(#) Gránátalma válasza llax hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Inkább egy illesztő fokozattal kezdenék, majd egy erősítő fokozattal folytatnám...
(#) llax válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
A legegyszerűbb példát kerestem, amivel van esélye hangszedőként használni a piezo lapkát. Végleges megoldásnak illik valami komolyabb elektronikát készíteni.
(#) Gab04 válasza llax hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Köszönöm a gyors választ! Kipróbáltam, valamennyit javított rajta de nem tűnt el teljesen a torzulás ( r12-13 at beállítottam ahol legkisebbet torzított, majd az R3 at is növeltem 100k ról 240K ra a felett már neméreztem javulást 660K ig nézegettem) más pedáloknál is észrevettem a jelenséget (rebote 2.5, ea tremolo) . Lehet az aktív EMG miatt, bár nyakinál nem olyan feltűnő.
(#) llax válasza Gab04 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
A torzítás teljes eltüntetésére (legtöbb) humbucker hangszedővel (legyen az aktív vagy passzív, mindegy) nincs is sok esély, legfeljebb akkor, ha jelentősen leosztva kapja a jelet a BBD. Névleges tápfeszültségével (15V pluszmínusz 1V) és ajánlott kapcsolásával talán lekezelné egy humbucker pengetéskor kiadott feszültségét (és azt követő 1-2 periódust), 9V-ról hajtva ez már nem megy.
Az R3-mat elhagyhatod, ekkor az R4 helyére tegyél rövidzárat. Így az U1a egységnyi erősítéssel működik, a nagy értékű R3-mal is majdnem ezt érted el. Ezektől számottevő változást (az R3 csere utáni állapothoz képest) ne várj, mindössze az U1a még megmaradt, jelentéktelen és "felesleges" erősítését szünteted meg.
(#) Gab04 válasza llax hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Értem, köszönöm így már nem görcsölök, majd figyelek a pengetésre... torzítottan meg úgyse zavaró
(#) Massawa válasza Gab04 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Valamikor kompresszort szoktak a BBD elé rakni ( annak idején elég sokat szenvedtem annak az optimális beállitásával )
(#) Gab04 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Milyen kompresszort érdemes összedobni?
(#) Gránátalma válasza Gab04 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
MXR, kalamazoo nekem beváltak.
(#) llax válasza Gab04 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Én SSM2166-ot használok erre a célra. A kompresszor IC-nek viszonylag alacsony a bemeneti impedanciája, így a jelet bufferként egy TL071 fogadja. Az SSM2166 körítése nagyrészt gyártó ajánlás szerint készült, a potik beállítási tartománya lett szűkítve a gyakorlatban is használható tartományokra, ill az IC saját belő bufferének erősítése lett kisebbre állítva. Ez utóbbi utólag lett megoldva (ellenállás csere) - szintén humbucker miatt
Egyedül a zajkapujának viselkedése nem tetszik, a húr viselkedése miatt a beállított küszöböt elérve hajlamos ki-be kapcsolgatni. Nagyobb hiszterézissel vagy a némítás nagyobb késleltetésével az is jó lenne, csak ebbe nem lehet beavatkozni, ezeket belül oldja meg az IC.
(#) Massawa válasza Gab04 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Volt már itt is több, elég egy egyszerübb, hiszen csak két dolgot kell tudnia, lenyomni a hirtelen hangosabb jeleket, és a ezt a szintet egy ideig tartania ( azaz gyors Attack idö, és lassu decay). És ezt hozzaidomitani a BBD-khez ( optimalizálni a szintet). A kompresszor csak az effekt ágban müködik, azaz a direkt gitárhang változatlanul jusson az erösitöhöz.
(#) llax válasza Massawa hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Ilyen effektbe építendő kompresszor+limiter célra már nézegettem a lényegesen olcsóbb "kistesót": SSM2167 Egyszerűen lefixált paraméterekkel beépítve, SMD technikával építve az egésznek feszstabbal együtt nem kellene 1,5-2cm2-nél több hely. Akár kizárólag "torzításmentes" limiternek felhasználva is (comp 1:1-re állítva) lehet gondolkodni a használatán.
A limiter a jel korlátozását a kompresszorhoz is használt VCA-val oldja meg. A 2166 esetén a limiter szintje (+ gain is) kívülről állítható. Az attack nagyon gyors, a decay ideje egy kondin múlik.
(#) Massawa válasza llax hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Elvben még egyszerübben is meg lehetne oldani. Annak idején kazettás magnokban stb elterjedt egytranzisztoros kompresszorokat idomitottuk a BBD-hez.
(#) gxm hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Üdv, csöves kompresszort akarok építeni, egy darab ecc83-asom van itthon van 82es is de lényegtelen, mert foglalatom viszont csak egy van és egy csővel akarok egy mono kompresszort, atack, decay ratio meg threshold mindenképp legyen rajta.
(#) konyak6 hozzászólása Ápr 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Szerintetek melyik a legjobb nem csöves gitár erősítő?
Csöves előfokot, végfokot már sokat összeraktam, de kipróbálnám a fetes, ic-s hangot is.
(#) Gránátalma válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Csak csinálj egy lineárishoz közelítő végfokot...zeneit.. Az előfok fogja meghatározni a hangot.
(#) tothbela válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Szia. Néhány éve, vagy évtizede kutakodunk a jó hangon. Ami eddig megvan, az néhány egyszerű dologból áll. Nem az erősítő elem mibenléte a lényeg. Visszacsatolt erősítőt soha ne vezérelj túl. Ha IC, vagy hagyományos kapcsolású tranyós/fetes végfokot használsz, diódás, vagy hasonló limiterrel gondoskodj a jel vágásáról, hogy ne legyen túlvezérelve a végfok. A frekiátvitelnél van néhány kitüntetett érték. 100 Hz alatt meredeken kell vágni, különben puffogós lesz a hang. Van egy zavaró freki a gitár hangjában, ez kereken 300 Hz. Ezen a frekin 15-20 dB-es csillapítást érdemes ejteni. Következő a jelenlét. 3200 Hz környékén hallatszik hogy fémből van a húr. Itt illik 10-15 dB-es kiemelést tenni. 5kHz felett zaj, valamint zizi, és percegés veszi át a szerepet, ezért itt amilyen meredeken lehet, vágni kell mindent. Ha torzított hang is érdekel, akkor még méllyebben kell belemenni a dologba.
(#) Longa György válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Szia.Próbáld ki amit én is használok.400 wattos végfok 65 volt helyett 42 volt táp és a bemeneten trimer potival szabályozni hogy a kívánt 60-100 wattot ne lépjük túl.
(#) konyak6 hozzászólása Máj 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Marshall JMP plexi előfokom. A gyári kapcsolás alapján készűlt. Hogyan tudom rávenni hogy egy kicsit jobban torzítson? 6N2P-EV cövekből készűlt. Utána jártam az anódáramoknak, a gyári erősítőkben 150 és 200 V körüli áram van az 1-es és 6-os lábakon. Ezeket állítottam be. Ha kicserélem a tápszűrőben az ellenállást, hogy emelkedjen az anódáram, előjönnek a macik. Mellékelem a kapcsolásokat. Az egyenirányítás AZ41-es csővel van megoldva.
(#) steelbird válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
150 és 200 V körüli áram??
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
(#) Andrei1181 válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Sajnos 150V a 6N2P-nek bőven kevés, én 290V-tal alig bírtam torzítani, mikor az itt fenn lévő cikkek közötti gitárerősítőt építettem (6N2P-EL84SE). Mondjuk ott csak 1 fokozat van.

Ezen a datasheeten találsz különböző beállításokat anód-katódellenállás és anód tápfeszültség szempontjából, a voltage gain-t figyeld, minél több, annál jobb

http://www.drtube.com/datasheets/ecc83-philips1970.pdf
(#) Longa György válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Anódáram=anódfesz!!!
(#) konyak6 válasza Longa György hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Valóban anódfesz.
Elnézést az elírásért!
(#) gajdossmd válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 9, 2016 /
 
Építsd meg a jcm900 előfokot tuti jól torzít a 6N2P-EV csövekkel 150V anódfesszel is!
(#) konyak6 válasza gajdossmd hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Ez jó ötlet, köszi.
Áldom az eszem, hogy áttértem a nyákról a forr lécre. Bármit cserélhetek korlátlan számban. Nem megy tönkre a panel,

IMG00794.jpg
    
(#) Phile80 válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Szerintem próbáld ki ezt. Minimális változtatás kell a jelenlegi erősítőn.
Marshall Randy Rhoads 1959RR amp
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2016
(#) konyak6 válasza Phile80 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Egyszer már megépítettem ezt. Akkor kapcsolóval lehetett az RR-t kapcsolni. Most az a problémám, hogy adott az előlap(Marshall 1 bemenet, 2 potméter) nem akarok rajta változtatni. Ha az egyik potmétert kicserélem kapcsolóra(tiszta és torz csatorna), az bele illik a dizájnba(bal oldali piros potméter).
Itt van az előlap. Amint lesz a nyomtatóban patron kinyomtatom, és rávasalom.
(#) Phile80 válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Akkor vegyél bele Sovtek 12AX7 LPS csövet, annak sokkal nagyobb az erősítése mint 6N2P-nek. Esetleg változtass a 470k/470k osztó értékén, vagy a katódellenállások értékén (ez jelentősen befolyásolja a fokozat frekvencia átvitelét). Eszembe nem jutna 6N2P-t bármilyen highgain gitárerősítőbe tenni...
(#) Longa György hozzászólása Júl 16, 2016 /
 
Sziasztok. Korg ax 1000 g effekt pedált javított már valaki? Nincs kimenő hangja. A kijelzőn minden funkcionál, minden beállítást kijelez, de megszólalni nem akar. Szkóppal próbáltam követni a jelet, de rajz hiányában feladtam. Ha kapok segítséget és sikerül lelket verni bele, örülnék.Ha nem megy a dolog, építtek a dobozába csöves torzítókat, wah-wah pedált.
Következő: »»   287 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem