Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   31 / 64
(#) Massawa válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Ez az, hogy tul sok az ismeretlen. Azt irja, higy a felvételkor is villog a kép. Az alapinfot továbbra sem tudjuk, honnan veszi a PAL jelet, illetve jo lenne kizárni, hogy a jo kazettát valoban jol játsza le. Kezdünk körbe járni, mert hiányosak az infok.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2016
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Eleve úgy van az egész, hogy a video kapja a kábeltévét, és a video-kimenet van megjelenítve! Tehát miközben vesz (kábellről/video-bemenetről) még tökéletes a kép, viszont a produkált felvétel meg a lejátszás már pocsék!
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Légyszives ird le pontosabban, mert ugy kell belöled mindent kihuzni mint az üres üvegböl az utolso csepp sört.
Milyen kábelTV - abbol is van több, UPC, T, Digi stb. Mindegyik más rendszert használ. A TV Scartrol kapja a jelet vagy modulált antenna jelet kap?
A régi PAL kazettákat lejátsza? ( ha lehet gyárit probálj)
(#) CHZ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Akkor erdemes lenne szetszedned, megnezni fejerosito kornyeken levo arnyekolast.
Mechanika GND hez foldelo csavarjat is.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Idézet:
„Milyen kábelTV - abbol is van több, UPC, T, Digi stb.”
Hát, ezek közül egyik se, hanem Hirsat, ami itt Zala megyében egy szolgáltató.
A TV (jelen esetben egy VGA monitor video-átalakítóval) a kompozit RCA-ra alakított SCART kimenetet kapja, a kábeltévét pedig a video jeleníti meg!
(#) Udvari Zsombor válasza CHZ hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Úgy tűnik, hogy nem figyeltél, egyből azt is írtam, hogy
Idézet:
„A videomagnó használt, de szétszedve még nem volt (és én se akarom!!).”
tehát nem szeretném szétszedni, mielőtt elszúrok valamit ebben az érzékeny szerkezetben!
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Melyik csatornán megy az adás.
Ha valamelyik S - csatornán (ezért kell a videomagno hozzá, mert a TV-k sokasága ezeket nem biztos, hogy ismeri), mert azok csak 7MHz sávszélesśegüek, igy sokkal kényesebb a pontos vételre. Most már csak azt kéne megtudni, hogy van-e olyan kazettád amit szinesen le tud játszani. ( nem felvenni).
Ha azt lejátsza, akkor a felvevö rész a ludas, ha azt sem, akkor a fejnek löttek, nem viszi át az videojel szinkomponensét.
(#) CHZ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Tudom, hogy ezt irtad, azt hittem megis bele mersz nezni..
(#) eyess válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Egy kérdés milyen készüléked van még otthon , amit ezzel a videóval össze tudnál rakni felvétel céljából . És úgy mint scart , és RF bemenetekről egy egy felvételt készíteni.
(#) Udvari Zsombor válasza CHZ hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Nem, nem merem szétszedni!!!
(#) Udvari Zsombor válasza eyess hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
RF bemenetről csak kábeltévé van, a videobemenetet már (átalakítóval) összekötöttem a számítógépemmel, tehát vehet ez fel bárhonnan, a rögzített kép ugyanúgy pocsék!
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
A számitogépböl ha jön is, igen rossz PAL jel szokott jönni, ezért fuss már egy kölcsönzöbe és probálj ki egy jo PAL kazettát mert igy csak körbe fogunk futkározni.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Félre ne érts, de a számítógép egy VGA->kompozit konverteren keresztül csatlakozik a videohoz!
Vannak itthon eredeti magyar Disney kazetták is, de azokkal is ugyanolyan ramaty a kép!
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Gondoltam, és pontosan az a baja. A PC-böl ritkán jön 50Hz-s képjel. A számitogép ilyent nem is nagyon ismer, legfeljebb ha van benne egy videokártya. A külsö konverter ( nekem is van kettö), csak arra jo, hogy a TV-re adjon ki jelet (a TV-knek nem igen kell pontos idöalap azok mennek kb 45-65Hz között), de azt rögziteni nem lehet. Ahhoz kristálypontosságu idöalap kellene.
Ha a gyári kazettát sem tudja lejátszani akkor fejcsere....
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2016
(#) eyess válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Egyébként mire alapozod azt , hogy még nem volt szétszedve ?
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Fejcsere?! Ugye nem?! Hol javítanak ma még videot Keszthelyen?!
(#) Udvari Zsombor válasza eyess hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Ööö..., azt honan lehetne kívülről látni?
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Ha Keszthelyen nem is de azért még biztos van a Balaton vagy Zeg környéken szakember aki tud fejet cserélni ( meg talán nem dobta ki a szükséges cuccokat, fejet meg lehet venni az e-bayon stb.
Lehet, hogy itt is akad még ember aki elvállalja.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2016
(#) eyess válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Észre lehet azt venni , de te mondtad , hogy még nem volt szétszedve,
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Hát..., Keszthelyről nem szeretném elhurcolni...
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2016 / 1
 
Sem töled sem magától viszont aligha fog megjavulni. Ezt már neked kell eldöntened, hogy mi legyen.
Beturkálni müszerek meg tapasztalat nélkül teljesen felesleges.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Fenébe...
(#) komitya hozzászólása Júl 20, 2016 /
 
Üdv mindenkinek! Az lenne a kérdésem,hogy a videó mechanika működésének megfigyelését segítő vak kazettának mi az eredeti neve? Illetve a gyártójának a neve és gyári száma? Ez olyan VHS kazetta ami átlátszó és nincs benne szalag. Akárhogyan kerestem a neten sehogy nem akadtam rá. Segítségeteket előre is köszönöm! Üdvözlettel: komitya
(#) eyess válasza komitya hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Miért kellene ez neked baj van a mechanikával ? Vagy ?
(#) kadarist válasza komitya hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Szia!
Dummy VHS cassette néven egy találat volt, de már ott sem kapható.
(#) CHZ válasza komitya hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Szia!
Csinálj egyet, kibelezett VHS kazetta tok, kifűrészelve a megfelelő részen.
Az IR érzékelő nyílásait le kell ragasztani.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2016

VHS.jpg
    
(#) komitya válasza eyess hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
A kazetta kiadásakor bekapják a szalagot! Szeretnék videókat szerelni. Van egy pár db de egyik se jó! Ja és be szeretnék digitalizálni egy két régi vhs kazettán lévő videót.
(#) komitya válasza kadarist hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Igen ez az,de nem ez volt a neve! Az iskolában 2002-be még volt ilyen de nem tudom a nevét.
Talán a könig elektronik forgalmazta,de nem biztos! Voltak még mérő kazetták is amivel a szalagfeszítést és a gyors csévélés mérést végezték. Vagy a tükrös kazetta amivel a kombinált fej helyzetének a vizsgálatát végezték.
(#) komitya válasza CHZ hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Én inkább egy teljesen átlátszót szeretnék,de lehet,hogy csinálok egyet.
(#) dvidka99 hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Sziasztok! Van nekem egy Samsung SV-455GX videókazettalejátszóm és az vele a probléma jól vesz fel meg jól ad le csak annyi benne a probléma mikor készitek egy felvételt és visszanézem akkor esetleg az adóban vannak irva olyanok hogy ajánló vagy reklám akkor amit készitettem felvételt fekete csík van a betűkben a felvétel visszanézésekor! Mi lehet a probléma? Vigyem szervizbe vagy mit csináljak vele?
Következő: »»   31 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem