Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos roller
 
Témaindító: Gory, idő: Máj 20, 2006
Lapozás: OK   3 / 22
(#) szabi83 válasza btowen hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Hali

rajz biztos, hogy nem lesz.

Mi a hiba?
(#) btowen válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Köszi a gyors választ.
Valószínüleg valami leégett a vezérlő elektronokában mert szaga van.
A vezérlő 1 panelon van amit kiszereltem de rajz nélkül nem tudom javítható-e?Szerinted 1 tv szerelő meg tud vele bírkózni rajz hiányában,mert sajna én nem vagyok annyira jártas az elektronika világában?
(#) szabi83 válasza btowen hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
rakj fel róla képet.
(#) btowen válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Lefotóztam és itt küldöm róla a képet.

DSC08701.JPG
    
(#) szabi83 válasza btowen hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Brutál vezérlés, látom a fettek szétrobbantak

fettek-re nincs semmi írva? - amik szét vannak repedve, kép felső részén látható.
(#) btowen válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Van 3 db IRF44A és 1 db L8715C.
Ezek egymás mellett vannak a nagy Fet mellett.
(#) btowen válasza btowen hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Most látom hogy te is nagykanizsai vagy?
Dobsz 1 telefonszámot?üdv
(#) szabi83 válasza btowen hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
tel. számot nem, de msn-n elérsz.

Üdv
(#) btowen válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
msn-en nem vagy most bejelentkezve?
(#) Maki1971 hozzászólása Jan 18, 2008 /
 
Sziasztok!

Elektromos kerékpárok tuningolásával foglalkozó emberkét keresek. Természetesen nem ingyen gondoltam... Nincs időm végigolvasni a hozzászólásokat. Nem leszek ezen a fórumon. Budapesten élek és ha dobsz egy emilt akkor megbeszélnénk a részleteket.
nirvana27@vipmail.hu Ami fontos olyan embert keresek aki nem mástól hallotta, hogy az ő szomszédja elmesélte neki, hogy miként rakta össze a cuccost, hanem olyasvalakit aki mindenben profi. Röviden arról lenne szó, hogy lakóautós utazások alkalmával leraknám a velem együtt utazó családtagokat a belváros környékén, majd kihúznék a verdával 10-20 km távolságra a parkolóba. So ezt az utat kellene bejárnom, és ami fontos olyan szerkezet kéne amit össze tudnék csukni (táskába belefér..a múzeumban, étteremben stb a recepción le tudnám adni) , könnyű, és gyors...

A válaszokat előre is köszi!
(#) bugajakab hozzászólása Jan 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Hol lehet venni 24V 30A motorvezérlő elektronikát elektromos rollerhez?
(#) szabi83 válasza bugajakab hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
hello

milyen roller, hány W-os?
hall elemes a gáz kar?
ami van az bedöglöt? mit csinál?, gáz nélkül forog a kerék?

Üdv
(#) bugajakab válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Szia!
Nem tudom hány wattos nincs gázkarja csak kapcsolói amik jók. Meg kellett lökni úgy indult. A motor is jó közvetlen árammal indul. Az elektronika nem enged át áramot. Köszi a gyors választ. Üdv.:Zsolt
(#) bugajakab válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Meg van 100w-os a motor.
(#) Pulyka hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
Hi

Minap ráakadtam egy 24V os 250W-os elektromos kis japán roller-re
a gond a következő:
úgy szét van "gányolva",hogy jobban megérné leselejtíteni a cuccost! De nekem támadt egy ötletem:
A 250W-os 24-V-os moci jó,az izzók is kmh mérő is
egyszóval minden ok,de szét vannak szedve a vezetékek
NAGYON házi!
a csatlakozókból ki vannak vágva a vezetékek,és szigetelőszalaggal őssze vannak !!kötözgetve!!
Arra gondoltam a vezetéket,és a vezérlő egységet a kukának adom
és újraépítem az egészet!
én egy 24 v-os labortáp féleségre gondoltam
a vezérlő poti helyére kötném az elektromos "gázkart"(persze a megfelelő értékű potmétert)
a tranyót amin "átfolyik" az áram egy akkorára cserélném ami elbírja a motor teljesítményét!
indexnek villogtatót!
az akku töltése lenne nekem a legnagyobb gond,de erre is vannak kapcsolási rajzok

Jó elképzelés?
ki mit szól hozzá?

Köszi előre is
Tomi
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Bocsi,azt kihagytam,hogy az őssze-vissza vezetékezés miatt a PWM tönkrement
ez még nem is lenne gond,mert egy pl. alkatrészcsere
de mivel már említettem,hogy a csatlakozokból a vezetékek ki vannak vágva,és őssze vannak kötözgetve
sőt,4 eres kábel is meg van blankolva 2 helyen,mert 2 szálat bekötöttek,a másik kettő meg megy tovább

ezért nem tudom hogy lehet a gyári állapotába hozni
szóval ezért szeretnék egy új "rendszert"
egy új PWM is tizezrekbe kerül...(20-30 környékén)
(#) antekirt hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
Én azt kérdezném hogy a teljesitmény feteket miért nem teszik hűtő lemezre?Lehet hogy azért mert úgy az életbe nem menne tönkre?Aki tuningol az kezdje azzal hogy felfurja egy vörösréz lemezre vagy bordára.A sok jó alkat részt égetik szét hűtés nélkül a jóisten álgya meg őket.
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Igen-igen
És hogy minnél kevesebbe kerüljön,de minnél többért adják el
én is csodálkoztam,hogy semmi hütőfelület...

Amugy köszi a linket,de már ismerem

egy kicsit drága a PWM motor vezérlő,ezért agyaltam ki a szabályozható táp "szerűséget" mospeccel
Elméletben müködni-e kéne,de itt a másik kérdés,hogy akkor miért nem ilyen fajta a motorvezérlő?

Köszi

Üdv:Tomi
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Sebiáltal visszarajzolt rollervezérlés (lehet megépítem majd)

Kérdés, R12 ellenállást miből lehetne készíteni?

Ellenálláshuzal?


Üdv
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Idézet:
„Spirál fütet a nagyobbik”


Bocsi, nem értem

ellenálláshuzalból 1 cm az 0.03 ohm (1m 3 ohm)

Üdv
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Gondoltam arra is -füzet- de hátha más.

Ok értem, de spirál füzetem nincs marad a Rhuzal..

Üdv
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Holnap, mert ma elmaradt

Üdv
(#) Vasiadi hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy van két rollerem egy kiskerekű meg egy nagyobb !a kiskerekűbe egy 200w os motor van ami 2750 pörög ,a nagyobb kerekű 280w -os és 2500 at pörög .És az lenne a kérdésem hogy ha a motortokat kicserélem szerintetek jobban fognak menni?,a vezérlők bírnák vagy azt is ki kéne cserélni?
(#) Raul99 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Sziasztok!

Van egy e-scooter típusú elektromos rollerem, ami a minap gondolt egyet és nem akart leálni. Csak úgy sikerült lelőni, hogy levettem az akkucsatit. Mivel égett bakelitszagot éreztem ezért egyből megtaláltam, hogy mi a bibi: vezérlőegység.

De mivel gőzöm nincs az elektronikai dolgokhoz ezért raktam fel néhány képet, hátha tud valaki segíteni.

Javítható-e, ha igen, akkor mit és mire kellene kicserélnem?

Egyébként szerintem a korábbi tulaj már kókányolta, mert a 007-es képen látszik, hogy az a fekete bigyó oda lett szorítva azzal a lemezzel a házhoz, ami szerintem tuti nem gyári alkatrész.

Előre is köszi.
(#) Raul99 válasza Raul99 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
...még 3 kép...
(#) Raul99 válasza Raul99 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
...ja és a kókányolás...

P4120007.JPG
    
(#) Gory válasza Raul99 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
A képek alapján szerintem az a fekete paca mindenképp gyanús. nemtudom hogy alkatrész volt-e valaha, és megolvadt valamitől. Ki kéne deríteni hogy mi lehetett.
Én valami diódára tipplenék.
Az IC tipusát le tudnád írni? (A soklábú fekete, rajta van a felirat) Meg a FET-ek tipusát (a fekete bigyók amik oda lettek szorítva). Ha nem megy a megjavítás szerintem olyan 6-8 ezer Ft-ból ki lehet cserélni a vezérlőt újra.
(#) kreinn hozzászólása Ápr 23, 2008 /
 
Sziasztok! Nekünk is van egy E-Scooter típusú elektromos rollerünk,amelynek elromlott a motorvezérlő elektronikája.Nem javítható fajta.24V-os,hol lehetne ilyet szerezni?Aki tudja legyen szíves válaszoljon.Előre is köszi.
(#) Raul99 válasza kreinn hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Köszi a választ Gory,

de megoldottam a problémát, 6985 Ft volt postaköltséggel az új vezérlő, az escooter.hu-n rendeltem.

Egyébkétn 3000-ert van neki olyan is ami nem vezérli az indexeket, meg a féklámpát.
(#) xxxzsolt hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
csak az lenne a kérdésem hogy nekem van egy elektromos rollerem amikor huzom a gázt tövig akor a töltötség jelzöje lemegy tejesen 1esre.ASmikor 2-es erövel huzom akor 2-re csöken ez normális?
Nem azt jelzi hogy lasan lefog merülni a auku.Amugy nemrég vettem ugyhogy nemtomég hogy müködik pontosan.
Következő: »»   3 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem