Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   33 / 64
(#) kadarist válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Szia!
Van az elején videó kimenet?
(#) SPORE válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Az elején a bemenet van, hátán van kompozit ki és antenna ki/be.
(#) kadarist válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
A kompozit kimenetről sincs kép?
(#) SPORE válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Kompozit kimeneten nem tudom, mert a digitális TV-nk nem szereti, a CRT-men pedig csak antennabemenet van.
Igazából csak a kazetta lejátszás nem működik, mert antenna kimenetére dugva a TV megtalálja, képet is ad, ha kompozittal vagy antenna bemenetről adok jelet a magnónak. Tehát ez a része jó neki. Olvasni nem olvas.
(#) kadarist válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Jó. értem, de a belső jelszétosztás matt lehet, hogy a loopolás működik, de a lejátszás jelútja nem jó a modulátor felé. Ezért lenne jó a modulátor előtti helyzetet tesztelni.
(#) SPORE válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Rendben, majd holnap letesztelem valamivel, mert nem itthon van. Ha szkóppal megnézem, hogy van-e rajta kimeneti jel, az elég? Vagy mindenképp TV-n kell?
(#) kadarist válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Ha tudod, hogy mit kell keresned a kimeneten, akkor a szkóp is jó.
(#) SPORE válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Oké, köszi!
(#) Massawa válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Oda a fej, csere.
(#) SPORE válasza Massawa hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Ugye nem...
(#) Massawa válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Majdnem biztos a leirtakbol.... ( ráadásul a Betamax nem volt annyira elterjedve, hogy tömegesen cserélték volna benne a fejeket. Igy meg ez biztos már vagy 30-35 éves gép.)
(#) SPORE válasza Massawa hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
82-es, még mono verzió... Azért még kísérletezem vele. Esetleg megpróbálom egy VHS fejegységéből átműteni amit lehet.
(#) lóri válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Erre azért kíváncsi vagyok/leszek.
(#) Massawa válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Inkább ne, de ezt már ne itt tárgyald...

(#) vargaf válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Ezt azért alaposan gondold át: Betamax-VHS, más világ.
(#) SPORE válasza vargaf hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Sokat nem árthatok vele.
(#) vargaf válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
De tanácsot ne kérj, valószínűleg senkinek nincs gyakorlata benne!
(#) SPORE válasza vargaf hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Rendben, de azért ha nem haragszototok rám, egy kérdésem lenne, hátha mégis.
Megnéztem a kompozit kimenetet, oda sem jön ki a kép, csak az, ami az antennán is. Lehúztam a fejet az áramkörről, és megérintettem a csatlakozó aljzatot. valamilyen zaj bejött, majdnem fehér lett a kép, tényleg csak a fej lehet a hibás.
Szétszedtem a dobot. A két leolvasó tekercs teljesen olyan, mint egy VHS-ben. Nem töröttek, 0,9Ohm-ot mérek rajtuk. Semmilyen előerősítő sincs a fejbe építve. Az induktív csatolásokon is kb. 1Ohm-ot mérek.
Esetleg a szinkronizáló jel? Megpörgettem a fejet, oszcilloszkóppal megnéztem, szépen látszanak minden fél fordulatnál a tüskék.
Holnap kicserélem a tápelkókat is, aztán szétnézek a tracking paneljén is.
Köszi a türelmet!
(#) tothsaca hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy Grundig Vivance Gv-3045 6 fejes videómagnóm. Scarttal van a lapos tévére kötve. A problémája a következő: a gyári és más magnók felvételeit szépen lejátssza, nem hullámzik a kép, van hang igaz halk percegés hallatszik, ha jól felhangosítom.
Ha csinálok vele egy felvételt, ennek lejátszásakor egy pillanatra bevillan a kép, néha a hang is, de kb 1 mp után eltűnik, fekete képernyő, nincs hang, és a tv-m kiírja hogy nincs videó jel.
A masinának van egy 2x sebességű lejátszási lehetősége is, ha újra megnyomom a play gombot. Ebben az üzemmódban nagyon szépen lejátssza a saját felvételét. Nincs csíkozás, foltozás, szépek a színek jó a kontraszt stb, de itt nincs hang. Lehet hogy nem is kellene lennie. Ugyan ez érvényes a képkockánkénti lejátszásra is. Ekkor is minden oké.
Amennyiben gyors lejátszásra kapcsolom akkor 3-4 mp után eltűnik a kép, sötét képernyővel csinálja a gyors lejátszást.
Az egészben az a csavar -legalábbis számomra- hogy az a felvétel amit ezzel a magnóval készítek, szépen lejátszható egy kétfejes LG videóval. Van jó kép, és tiszta hang.
Van valakinek ötlete mi lehet a problémája?
(#) zltan hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Egy régi SHARP videómagnó tulajdonosa vagyok,VC-B361N a model. Sokáig jól működött.Hosszabb idő után próbálom lejátszatni kedvelt kazettáimat: nem működik sem a lejátszás sem a vétel.A kazettát beveszi,befűzi a szallagot és a fejdobhoz illeszti,a fejdob forog,de közben a nagy szíjhajtásos kerék meg sem mozdul és így a szallagot nem viszi előre.Kisvártatva leáll a fejdob.Érdekes,az előre és hátracsévézés tökéletes.A többszöri újrapróbálkozás sem segített.Mi lehet a hiba oka?
(#) Fantasy válasza zltan hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Üdv. Gondolom a nagy szíjhajtásos kerék esetében a lendkerekes húzótengelyre gondolsz.
Ennek a hajtószíja lehet megnyúlva esetleg elszakadva, vagy pedig a meghajtó motorja hibásodott meg vagy az nem kap feszültséget.
(#) CHZ válasza tothsaca hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Szia!
Számláló jól működik? Koszos CTL fej is okozhat ilyen problémát.
Elsőre tisztítsd át a fejeket.
(#) CHZ válasza zltan hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Szia!
Elsőre betöltőmotor alatt lévő forgókapcsolót tisztítsd meg.
(#) Atus70 hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy öreg Sony SLV-X711 VHS videomagnóm, amit jó néhány éve már nem használok, mert egyik napról a másikra úgy döntött, hogy: a kazetta kiadásakor nem hajlandó visszahúzni a szalagot a kazettaházba! Találtam egy YouTube videót, ahol gyakorlatilag ugyan ezt a problémát rögzítette valaki egy másik típusú VCR-nél. Minap rám tört a nosztalgia és úgy döntöttem jó móka lenne ismét életet lehelni a kis szerkezetbe. Így tehát kérdésem: mi lehet a "problem", merre induljak el a hiba kijavításának útján? Várom javaslatotokat és előre is köszönöm a segítséget... Itt az említett videó: VHS szalag visszahúzási probléma
(#) CT-3 válasza Atus70 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Szia!
Csak tipp,megnéztem a videót,ha a Tiéd is igy kattog,akkor valamelyik fogaskerék lehet eltörve,vagy a fogak hiányoznak róla.Ki-be kapcsolgatásnál nézegesd a mechanikát,a hang elárulja a hiba helyét,ha szerencséd van látható helyen van.
Üdv
(#) Atus70 válasza CT-3 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Szia! Nálam nincs olyan kattogásszerű hang mint ami a videón hallatszik... úgy egy-két évvel ezelőtt már szétszedtem a gépet, de nem találtam fogaskerék problémát... "megszorulást", "lityegést-lötyögést" mivel én ezek keresésével kezdtem és hirtelen valami mechanikai problemra gondoltam, vagy esetleg érzékelő hibára ( Esetleg valami érzékelheti, hogy a szalagot már teljesen visszahúzta a kazettába és csak ezt követően indítja a "kidobást"i? ) gyanakodtam... Sikerült letöltenem a készülék eredeti "Service Manual"-ját, de mivel angol tudásom nem kicsit behatárolt ( ez meg ugye a még nehezebben érthető "szakmai angol" ami benne olvasható ), sajna az sem vitt sokkal előrébb a hibakeresésben... Üdv
(#) zltan válasza Fantasy hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
A előre-hátra csévézéssel semmi gond,tehát a motor és a szíj működik.
(#) CHZ válasza Atus70 hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Szia!
Ha a videón látható mechanika azonos a tiéddel.
Emeld ki a mechanikát, alaplapon lévő helyzetérzékelő kapcsolót tisztítsd meg.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2016
(#) tothsaca válasza CHZ hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Az összes fejet -a CTL-et- is alaposan áttisztítottam. Végigolvasva a fórumot én is arra gondoltam hogy azzal kéne kezdeni. Sajnos a saját felvételeit továbbra sem tudja lejátszani, csak 2x vagy gyorslejátszás módban.
(#) CHZ válasza tothsaca hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Szalagfeszítési probléma is lehet, ellenőrizd a leeresztő orsó szalagfékjét.
Szalag futását is nézd meg, ha a nyomógörgő félreviszi, ez is okozhat gondot.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2016
Következő: »»   33 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem