Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   34 / 64
(#) Atus70 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Szia! Pontosan hol találom a "helyzetérzékelő kapcsoló" pontos helyét az alaplapon...? Itt található a készülék "Service Manual"-ja : Sony SLV-X711Service Manual
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2016
(#) CHZ válasza Atus70 hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Ez nem a videón mutatott mechanika, vacak FUNAI...
Itt a mechanikára van szerelve, a bejelölt helyen. Ne bontsd meg, fogaskerék alá juttass tisztító anyagot. Járasd meg többször, remélhetőleg kimossa magát. Mechanikára szerelt aranyozott fóliás kis panel csatlakozóinál is szokott kontakthiba keletkezni.

MECHANIKA.pdf
    
(#) tothsaca válasza CHZ hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Szia!
Szalagfutás egyenes, nem gyűrődik nem lebeg sehol.
Viszont...
Nem tudom hogyan ellenőrizzem a leeresztő orsó fékjét..
Nem tudom hogyan kell.
Azt írtam hogy amit ezzel a magnóval felveszek azt a többi lejátssza.
Ez nem teljesen igaz:
Ha beteszem a felvételét akkor a másik magnó vagy lejátssza szépen, vagy úgy játssza le mintha húzná a szalagot, csíkoz, lassú a kép és a hangot is nyúzza. Visszapörget, vagy kivesz-betesz és akkor is vagy lejátssza vagy sem. Ha elkezdi nyúzni akár meddig csinálja. Ha elkezdi szépen lejátszani szép képpel szép hanggal akár meddig szépen lejátssza.
Beteszek egy képet a mechanikáról

grundig.jpg
    
(#) CHZ válasza tothsaca hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Szia!
Jelenség amit leírsz, nekem a CTL jel hibájára, bizonytalanságára utal.
CTL fejen figyelmesen nézd meg a szalagfutást, kb 1mm kilátszik a fej magja megfelelő szalagfeszítés,futás esetén. Tracking automatika is próbálja beállítani a sávkövetést, kapcsolgat?
(#) Massawa válasza tothsaca hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Még valami lehet ( elég gyakori eset volt), hogy nem törli a korábbi CTL jelet. Egy uj kazettával lehetne kiprobálni.
Amugy ha van szkopod ezt látni a CTlL méröponton, ha egynél több impulzust látsz akkor ott a hiba. Lehet a törlöfej, elektronika de a felvevöfej is.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) tothsaca válasza CHZ hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Sajnos a szalag szépen szalad nem hajlik, nem gyűrődik. A kiállásról csináltam egy képet, (nem sokat ér) szerintem rendben van. A tracking automatika idegen kazettánál működik. A lejátszás elején állít, utána szépen lejátszik.
Saját felvételénél -mivel csak egy pillanatig látom- nem tudom.
(#) CHZ válasza tothsaca hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Szalagfutás rendben. Szerintem felvételnél nem rögzít megfelelő CTL jelszintet.
Fejen nem látsz kopást?
(#) tothsaca válasza Massawa hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Szia!
Bármilyen régi kazettát teszek bele felvesz rá, és ezt a felvétel le tudom egy másik magnón játszani. Az a legnagyobb bibi hogy nem szakmás vagyok, én az autókhoz értek. Nincs szkópom.
(#) tothsaca válasza CHZ hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Szia CHZ!
A CTL fejen?
(#) CHZ válasza tothsaca hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Igen. Nagyítóval érdemes megnézni, ha a rés ki van nyílva az már nem jó.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2016
(#) tothsaca válasza CHZ hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Megnéztem. Nem tudom milyen résről írtál. De nincs rés
(#) CHZ válasza tothsaca hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Ráragadt trutyi sincs?
(#) tothsaca válasza CHZ hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Szia!
Mivel a fejtartó lemezt egy csavar rögzíti, a pozícióját mérve, jelölve, kivettem a teljes fejet. A beállító csavarokhoz nem nyúltam! Kézbe véve újra megtisztítottam, nagyítóval megnéztem, szemre rendben van. Nincs itthon fényképezőm csak telefon, azzal sajnos nem lehet ilyen kicsi fényes felületről közeli képet készíteni. Szerintem a jelek arra utalnak hogy valami elfáradt az elektronikájában. Mérni kellene szkóppal, de ez nem az én műfajom.
Az az érzésem hogy lassan fel fogom adni. Van egy LG lejátszóm is ami -most - remekül működik. Nem dobom ki ezt a Grundigot, félre teszem, ha találok egy típus azonos készüléket akkor az autótechnikában (sajnos) bevált részegységcserés javítással még megpróbálkozom.
Köszönet a segítségért!
(#) CHZ válasza tothsaca hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Idézet:
„Szerintem a jelek arra utalnak hogy valami elfáradt az elektronikájában.”

Ez is előfordulhat, CTL alacsonfrekis jel, így lehet kapacitás vesztett kondi is.
(#) bbb hozzászólása Nov 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Végre sikerült eljutnom odáig, hogy majdnem automatikusan tudom digitalizálni a videokazettáimat. Vagyis egy analóg rögzítőre rákötöttem a videomagnó jelét, az PAL D1@25FPS felbontásban felveszi hanggal együtt, nekem csak le kell töltenem róla és megvágni (stereo kazetta esetében a második csatornát is lementeni és audacityvel összerakni a két hangsávot).
Viszont szomorúan vettem észre, hogy a kazetták egy része tönkre ment, a mellékletben látható módon lehet őket lejátszani. Viszont amikor lejátszás közben tekerem, akkor jó a kép.
Kérdésem, hogy vajon ez még menthető reális energiabefektetéssel, vagy mehet a kukába?
Persze tudom, hogy ezeknek egy részét már más felrakta youtube-ra és onnan is letölthetem, de nem mindet találtam meg, azokat nem szeretném elveszteni, ha megmenthetőek.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2016
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Nov 13, 2016 / 1
 
Sziasztok!

Ugyan azt a kazettát másik videomagnóba rakva az le tudta játszani. Úgy tűnik a videomagnó a hibás. Vajon lehet ezt még valahogy javítani? Van még olyan aki ért hozzá? Érdekes, hogy másik kazettát gond nélkül lejátszott, de ezeket a gyári műsorosokat nem akarja.
(#) bbb hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Két videomagnónak keresném a szerelési útmutatóját, esetleg kapcsolási rajzát, mindkettő Siemens SVHS kütyü, az egyik FM709, a másik FM739 névre hallgat.
A 739-esnek a tápja ad különös hangot (halk kattogó hang a trafónál), a másik bekapcsol, meg időnként kazettát is tud lejátszani, de amúgy teljesen meg van bolondulva, a kijelző hol működik, hol nem, hol ad ki magából képet a kütyü, hol nem, hol érzékeli a gombokat, hol nem... Itt is első körben táphibára gyanakodok, de ezt még nem szedtem szét, előbb a 739-et szeretném megpróbálni életre verni.
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Sziasztok!

A 739-ben elég volt a tápegységben lévő 47µF-os kondit kicserélni, most működik és szép képet ad ki magából. A 709-es még megfejtésre vár...
(#) domi64 hozzászólása Dec 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Sony SLV-E285 2 fejes videómagnóm!
Problémái:
- eleinte mindig a két szalagvezető baba magassága magától elállitódott
- néhány nappal utána pedig, ha behelyeztem a kazettát, a két szalagvezető a pálya (amin végigmegy)
felénél megállt, tovább nem ment, és csak fekete, csikos képet láttam a tv-n
- most pedig már be se kapcsol (kondenzátorok, és egyéb alkatrészek a tápegységben rendben vannak)

Mit tegyek? Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) domi64 válasza domi64 hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Már nincs szükségem segitségre, mert úgy döntöttem, egy másik használt (üzemképes!) videomagnó után nézek
(#) bignath hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítséget kérek! Vettem egy vhs-dvd combo készüléket, tipusa Daewoo SD 7100, egy magyar nyelvü kezelési leírásra lenne szükségem. Tud valaki segíteni?
Köszönettel: bignath
(#) ozzy76 hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Üdv mindenkinek ! Adott egy hitachi vt-m727 és az lenne a problémám vele , hogy OSD megjelnìtésekor a kép ugrál , kazetta lejátszáskor pedig nincs kép (lejátszás közbe előre hátra csévéléskor vonalakat nagyon halványan látni , de rendes képet nem ) . Kezdetnek átforrasztottam a főpanelt és cseréltem 2 megfolyt elkot , és mértem tápfeszt (ez rendben is van ) videófejeket nagyìtóval megnéztem látszatra sérülésmentesnek látszanak .
(#) Massawa válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ha a képnek még a nyomait sem látni, akkor nagyon valoszinü a fejhiba.
(#) ozzy76 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Igen sajna a képnek nyoma sincs . Gondolom akkor cserélni kéne a videofejet .
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia, fejhibat kizarnam, video erositoben lesz problema.
Kifolyt elko csere es nezd meg a foliat is korulotte, femarodhatott.
(#) ozzy76 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia . rendben délután átnézem az erősìtő részt amúgy is tervbe van a teljes elko csere
(#) ozzy76 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Folia ellenőrizve , elkok cserélve (bár egyik sem volt kifolyva ) a helyzet változatlan ugyanúgy nincs kép .
(#) Massawa válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
A remény hal meg utoljára, sajnos a videofejek sokkal korábban....
Ha van szkopod azzal ezt azt meg lehet mérni....
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Video erosito reszt keresd meg ott lesz a hiba, nem csak kifolyt elko lehet rossz.
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Videofej hiba nem zajtalan sima kepet produkal, menu kepminoseget sem befolyasolja.
Következő: »»   34 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem