Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1887 / 2208
(#) csibai hozzászólása Nov 14, 2016
Üdv a fórumozó Társaknak!

Hosszú betegeskedés után neki kezdtem a már lassan egy éve indított MV3 átépítésének.
Ígértem, hogy tájékoztatlak benneteket a fejleményekről.
Itt tartok most.
Igaz még nem vagyok teljesen egészséges, de már jó lenne túl lenni az építésen, annál is inkább mert ajándékba szánom.
Egy kérdés, kérés:
Találtam a garázsban egy teljesen jó állapotú Regent-ből bontott zengető tankot, elektronika nélkül.
Azt be lehet véleményetek szerint építeni úgy, hogy egy külön kapcsolóval (esetleg pedállal) működtetni?
Válaszaitokat várva tisztelettel: csibai
(#) tyraw válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 14, 2016
EL84 trióda PP szerintem nem a teljesítményhajkurászásról szól.
(#) Fész válasza csibai hozzászólására (») Nov 14, 2016
Szia!Mindent lehet,de bizony kell egy elektronika a tank "köré".Egy meghajtó fokozat és egy erősítő fokozat is.Ez úgy lenne klassz ha azok is csövesek lennének.Én korábban csináltam egy hybrid áramkört a zengető tankomhoz,a meghajtás ic-s volt,az erősítést pedig egy kettős trióda végezte.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2016
(#) pcmaster90 válasza tyraw hozzászólására (») Nov 14, 2016
Biztosan igazad van ,de akkor vajon miért kell PP ha elég SE-ben az a 4-5 Watt kimenő teljesítmény .Szerintem inkább a minőségi és érzékeny hangfalakra kellene gyúrni!
(#) tyraw válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 14, 2016
Mert a két oldal különböző légrései innentől egyenlők lesznek, =0. Az ellenütemben A osztályban dolgozó csövek pedig kioltják egymás torzításait. Tehát minőség.
Ezt csak azért írtam, mert az SE trafók légrése problémás... Kétszer ugyanazt a trafót se tudod pont akkora légréssel összerakni.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2016
(#) csibai válasza Fész hozzászólására (») Nov 14, 2016
Szia "Fész"!

Sajna pontosan így gondoltam én is. Nem akarnám túlbonyolítani a dolgot, de a tank nagyon jó szolgálatot tenne ha sikerülne bele applikálni a rendszerbe. (Zeneművész vejemnek lenne, és Ő tudná hasznát venni.)
Ebből ha minden jól megy egy kombó erősítő lesz, ezért hely épp lenne beépíteni csak még nem tudom hogyan lehetne megoldani.
Találtam itt a fórumon egy kapcsolást, evvel szemezgetek, csak még nem tudom hogy kellene rendszerbe illeszteni. Egy kapcsolóval ami rákapcsolja az erősítő részre.

Köszönettel: csibai

zengeto.gif
    
(#) Orbán József válasza csibai hozzászólására (») Nov 14, 2016
Megjegyzem: Nagyon ügyes vagy, grat!
(#) csibai válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 14, 2016
Nagyon köszönöm!!
Igyekszem szépen elkészíteni, nem szeretek trehány munkát kiadni a kezemből, bár én csak lelkes nagyon amatőr vagyok.

Üdvözlettel: csibai
(#) l48 válasza csibai hozzászólására (») Nov 14, 2016
Szia! Az én regentemből pont a zengető hiányzik!
Egy fényképet iudnál róla késziteni, hogy legyen valami elképzelésem róla.
Előre is köszönöm.
(#) Fész válasza csibai hozzászólására (») Nov 14, 2016
Szia!
Hát nézz meg több gyári kapcsolást,ott lesz a válasz az elektronikát illetően.(Nem kapcsolgatnak általában hanem van egy poti,amivel hozzá lehet keverni a "késleltetett jelet" az "élő-höz".Aztán olyat is lehet,hogy 2db tekerentyű van az egyik a hozzákevert hang hangereje a másik meg az erőssége (gain). Mint mondtam mindent lehet ,ezt akár ahogy írtad egy lábkapcsolóval lehet bypass-olni.
A kapcsolás kiválasztása előtt fontos viszont,hogy meg kell mérned a két tekercs impedanciáját (ellenállását),és hozzáillő fokozatot kell készítened.
(#) csibai válasza l48 hozzászólására (») Nov 14, 2016
Szia kedves fórumtárs!

Tessék a tank fotói. Bocs a minőségért, de nagyon hideg van a garázsban...
Rendbe kell ezt is szednem, de remélem hamarosan neki tudok állni.

Üdvözlettel: csibai
(#) csibai válasza csibai hozzászólására (») Nov 14, 2016
és a vége

Remélem tudtam valamicskét segíteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2016
(#) l48 válasza csibai hozzászólására (») Nov 14, 2016
Köszi a gyors segitséget! Megpróbálom utánépíteni.
(#) pcmaster90 válasza tyraw hozzászólására (») Nov 14, 2016
Ebben lehet valami ,majd lehet megépitek egy erölködőt push-pullban is azonos tipusú alkatrészekkel meg vassal aztán majd a fül eldönti mi a nyerő mert ugye ami technikailag jobbnak tünik az nem biztos hogy jobb a hallásunknak is,de ezt csak miután megépült lehet eldönteni.
(#) csibai válasza csibai hozzászólására (») Nov 15, 2016
Tisztelt Társak!

Ha megépítem a mellékelt "reverb" kapcsolást, azt véleményetek szerint hozzá lehet kapcsolni a készülő erősítőhöz? És ha igen hogy lehet megoldani?
Valamint készül a kivezérlés jelző egység is. (Orbán Józsi ajándéka, nagy köszönet neki érte!!!)

Üdv: csibai
(#) tyraw válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 15, 2016
Próbálkozni lehet.
(#) Andrei1181 válasza csibai hozzászólására (») Nov 15, 2016
Gitárerősítő lesz?
(#) csibai válasza Andrei1181 hozzászólására (») Nov 15, 2016
Nem kifejezetten gitár, a vő csellóművész, és neki szánom lepetésnek.
(#) joco63 válasza dragonweed hozzászólására (») Nov 15, 2016
Szia!
Nekem is volt egy ilyen erősítőm. Szép masszív felépítés, jó kinézet, de a hangáról megegyezik a véleményünk. Méltatlan egy csöveshez. Én nem tuningolgattam, eladtam. Szerintem a kimenők a gyenge pontjai. Azon pedig nehéz változtatni. Kis keresztmetszetű vasmag, vastag lemezekből összerakva. Nekem ránézésre egy 20-30 w-os hálózati trafó jutott eszembe róla. Alig nagyobb mint a régi rádiókban volt. A hang meg még rosszabb is annál. Szerintem add el.
(#) mohinger válasza joco63 hozzászólására (») Nov 15, 2016
Arról a "jó kinézetről" picit vitatkoznék. Szerintem bazári külső...
Bocsánat, ha megbántottam valakit, ez egy magánvélemény.
(#) joco63 válasza mohinger hozzászólására (») Nov 15, 2016
Nyilván van szebb is Ezen az oldalon is találtam jó néhányat. Meg csúnyábbat is. Ízlés kérdése. De ha házilag szebbet akarsz csinálni, akkor sok munkaóra, jó anyagok szépérzék és spéci szerszámok is kellenek. Ez meg készen van, csővédelemmel, jó kis dobozzal, szóval ha a hangja jó lenne bevállalható volna a külső.
(#) joco63 hozzászólása Nov 15, 2016
Az én doboz kedvencem, ahol fém és fa van kombinálva, esetleg valami kőzet is lehet, gránit vagy ilyesmi. A lényeg a harmónia megtalálásán van. De más megoldások is lehetnek amik szép végeredményt produkálnak. Az is kérdés milyen környezetbe akarja beilleszteni az ember. Otthonra bármilyen jó, bár azért ott is jobb ránézni egy olyanra ami esztétikus, nem úgy néz ki mit amit most kukáztak ki valahonnan. A gyáriaknál meg alap feltétel a minőségi külső.
(#) boti2 válasza csibai hozzászólására (») Nov 15, 2016
Idézet:
„Valamint készül a kivezérlés jelző egység is. (Orbán Józsi ajándéka, nagy köszönet neki érte!!!)”


Érdekes látni, hogy hogyan jönnek mennek a kapcsolások és nyáktervek, ilyesmik. Azt nyáktervet még én követtem el. Az enyém szuperül működik.
(#) soos csaba hozzászólása Nov 15, 2016
Sziasztok!
Végre ma meg jöttek az EL 34-es elektroncsövek, mihelyst lesz idom be fogom üzemelni az erősítőt, és akkor majd kell nekem egy kis segítség tőletek, hogy tökéletes legyen minden!
Jöjjenek a képek.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2016
(#) tyraw hozzászólása Nov 15, 2016
Egy hangszererősítőben láttam egy érdekes megoldást arra, hogy az előfokból jövő jelet egy trafón keresztül kiküldi XLR-re is, illetve megy a végfokra. Nos, úgy gondolta a tervező, hogy lehet nem kell a végfok, ha felvételnél a zenész csak az XLR kimenetet használja, kapott egy kapcsolót, ami a végcsövek katód-föld összeköttetését szakítja, azt a "levegőbe" emelve. Ennek lehet valami káros hatása...?
(#) csibai válasza boti2 hozzászólására (») Nov 16, 2016
Kedves "boti2"

Igazad van, a Te javaslatod alapján készítettem!
Még nem tudom kell-e neki külön tápegység, vagy meg tudom hajtani a kis erősítő tápjáról...
Üdv: csibai

(A zengető tankkal kapcsolatban valami ötlet valakinek esetleg?)
(#) kristikoma válasza tyraw hozzászólására (») Nov 16, 2016
Szerintem a kimenő át fog húzni. Akkor is ezt csinálja, mikor az anódot választod le. Sokkalta egyszerűbb és jobb, ha a végcsövek tápját egy megfelelő kapcsolóval még a táp és a kimenő közt megszakítod. Erre az esetre külön tápot kell adni az előfoknak.
(#) crapgame hozzászólása Nov 16, 2016
Üdv!

Hova tűnt az első fokozat katódellenállása? Valahogy csak érintkezni kell a földdel vagy nem? Oké, hogy 100 Ohm-mal össze van kötve a két katód, de hogyan csatlakozik a földhöz? (a 100uf hidegít de mit?)
(#) mofesa válasza crapgame hozzászólására (») Nov 16, 2016
Semmi különös nincs ebben. Fojtónak használja a kimenő szekunder tekercsét.
(#) crapgame válasza mofesa hozzászólására (») Nov 16, 2016
Ez milyen hatással van a kapott hangra?
Következő: »»   1887 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem