Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   50 / 76
(#) Sendi válasza uniman hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Köszönöm, átnéztem, de nincs ott semmi infó.
(#) Balázs válasza Sendi hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Fel kellene derítened ennek a műszernek az alternatív neveit, és akkor talán több infót találnál róla, mert MX-25 501 néven a neten mintha nem is létezne. Én megtaláltam még DT-80000-ként, de biztosan gyártja még más is (Mastech esetleg?). Erre keresve egy német nyelvű leírást találtam itt.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2016
(#) Mircsof hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Sziasztok!
DT928A multiméter forgótárcsa alsó részéről van-e valakinek fényképe?
Egyik ismerősömnek szétugrott az egész, és persze fogalmunk sincs hogyan kellene, hogy álljanak.
(#) Balázs válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Véletlenül nem maradt ki egy nulla (DT9208A)? Ha igen, akkor ez a videó segíthet (6:50-től).
(#) Mircsof válasza Balázs hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Igen kimaradt a nulla... Köszönöm a linket így már van esély a javításra legalább.
(#) erdgab válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Van egy ilyen képem,hátha
(#) uniman válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Ezt a képet tegnap fotóztam a saját műszeremről...de tudni kell, ilyen típusszámmal különféle fajta műszerek kerülnek a piacra.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2016
(#) Mircsof hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Elöször is köszönöm a segítségeteket továbbítottam a képeket, és a videót az ismerősömnek, egyenlőre nem tudom mi lett a végeredmény (lehet még józanodik).
Viszont én is vettem egy ugyan ilyen készüléket, mint az övé (olcsó pénzért), ami hiba volt.
Szétszedtem, és először csak a forrasztásokra lettem figyelmes. Gondoltam átforrasztom, és jó lesz. De sajnos a másik oldalán felfigyeltem a mellékletekben jelölt alkatrészre. Szerintem dióda lehetett, mert a forrpontjai kerekek, de magán a nyákon nincs pozíciórajz, így ez sem biztos. Viszont ha dióda is akkor se tudom sem az irányát, sem a típusát.
Nincs esetleg elképzelésetek mi lehet a kérdéses alkatrész?
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Az már biztos, hogy diódáról van szó, ugyan is szétroppantottam egyet, és az üveg alatt ugyan olyan a belseje mint ennek. A kérdés már csak az, hogy milyen irányban állhatott, és milyen típusú lehetett (bár én 4148-ra tippelnék.
Nem is értm ráugrott a Yeti, vag mit csináltak vele?
(#) erdgab válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Nagyító alatt nézz meg egy 1N4148 és,ha még látható az összeroppantott belsejét,szerintem az irány is látszani fog.Esetleg valami csík nincs rajt?Az a + (katód) oldalát szokta jelölni.
(#) Balázs válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Úgy látom, egy rakás verziója létezik ennek a műszernek, szerintem az ezen a képen lévő áll legközelebb a tiédhez. Nem túl jó a fotó, de mintha a kék (esetedben piros) kondenzátor felé nézne a katód.
(#) Mircsof válasza Balázs hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Igen én is arra tippelnék, mert sajnos pont ott tükröződött vissza a fény...
Köszönöm simpi neked is a képet.
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Így már biztos, hogy jobb oldalon van a jelölés a diódán. Bővebben: Link
(#) Mircsof hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Kicseréltem a diódát egy bontott, de jó darabra.
Viszont a siker megint elmaradt...
Bővebben: Link
Esetleg valami elképzelésetek lenne még, hogy mit lehetne vele még csinálni?
Én arra gondoltam, hogy a 2 műveleti erősítőt (LM324 D) kicserélem, de ezzel kifújt minden tippem.
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Ennek egy baja van csak mégpedig a kijelző vezérlő ic kapott valami sallert valahogy.Ha be van öntve , akkor marad alkatrésznek a műszer vegyél másikat.Ha cserélhető , akkor csak az ic kel bele , és meg fog javulni.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Én is ettől féltem. Mondjuk lehetőség az van, kérdés megéri-e. Bővebben: Link

Hát akkor ez a tanulópénzes verzió... Csak azt nem értem, hogy minek csomagolják ujra az ilyet minek adják el így. Nem igaz, hogy megéri nekik, hogy senki nem veszi meg a portékájukat legközelebb.
Mást nem a beöntöttet kivenni, és a helyére mivel a forrpontok ott vannak lehetne használni az SMD típusát.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Hát ezt neked kel eldöntened.
(#) erdgab válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Valóban mérlegelni kell,hogy megéri e csipet cserélni,én már cseréltem ilyet,nekem kihívás volt,de megérte.Ha érdekel lapozz vissza a 42. oldalra ott megtalálod.
(#) Mircsof válasza erdgab hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Az lenne az igazi, ha lehetne venni SMD verziót azt csak be kellene forrasztani. Viszont valahogy nekem az ebayos ICL7106 szélessége, és magassága valahogy nem egyezik azokkal a pontokkal ami nekem itt van a nyákon... Bővebben: Link
Valószínű csak a szemem káprázik, és nem megy rá egy az egyben az SMD tokos IC sem.
Visszanézem mindenképpen, de mint eyess is írta kapott valamit az IC...
Én bontottam is az elméletben eredeti csomagolásából. Tehát ha újra is lett csomagolva akkor is valahogy kinyírták az IC-t tehát akkor a műveleti erősítő, vagy még más is tönkremehetett rajta.
(#) erdgab válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Valóban nem stimmel egy tok sem oda,nálam is ez volt a helyzet,úgy drótoztam be (nem az ami a linkeden van),a műszer működik,igaz,minden IC-t cseréltem.Jó lett volna hozzá egy kis nyák,de én nem tudok olyan kicsit készíteni,lakatos kezeimnek túl finom dolog.
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Én régebben vettem ilyet ebay en.És megfelelő a mérete .Igaz én 7107 et vettem , de jó volt .A kép csalóka a méret miatt.
Viszont amikor a mért érték ugrál az mindenféleképpen a kijelzővezérlő ic hibája. Ha viszont új , és te bontottad ki , és feltehetőleg még nem volt használva akkor a forrasztásokat nézném át.Főleg ha piaci , akkor meg pláne , mert a kinti időjárás az nincs jótékony hatással egy ilyen műszerre .
(#) Mircsof válasza erdgab hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Megnéztem a képeket.
Hát igen kézügyesség kellett hozzá.
Nyafogok itt össze vissza, mert az egész egy kókány vacak, ha megnézed a képet és a rajtalévő forrasztások minőségét egyböl elsápad az ember... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Én bontottam fel, és igen piaci, de pont azért vettem meg, mert a csomagolása ugytünt, hogy rendben van.
Ez még mióta nálam van feszültséget nem mért.
Most hogy a dióda a helyére került, esetleg nekiesek forrasztópákával, mert igen ezek a forrasztások hagynak némi kívánnivalót maguk után.
Aztán majd írok, hogy mi lett a végeredmény. Lehet íves javítás lesz a vége.

Idézet:
„.Igaz én 7107 et vettem , de jó volt.”

Tudom adatlap... Viszont az nekem nyelvi korlátok miatt nem mond túl sokat. Mi a különbség az ICLxx06 és 07 között? Pl nem tudod véletlen nekem melyik lenne a jó, vagy mind egy?
(#) erdgab válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Megnéztem a képeket,láthatóan kívánni valót hagy maga után a forrasztás.Olyan mintha hideg forrasztás lenne esetleg ólommentes ónnal kókányolták.Nekem is van DT9205A jelű műszerem,hasonló "minőség" mint a Tiéd,nem is vennék többet ilyet,bár a piacon 2 rugóért mit akarok jobbat.Inkább vettem a HE. találkozón egy kollégától egy békebelit (melléklet,illusztráció,de az enyém is ilyen),nem bántam meg.
(#) Mircsof válasza erdgab hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Örülök a sikerednek!
Igazad van, hogy ennyiért ne várjon sokat az ember. Mondjuk én nem voltam nygyravágyó, csak a mostani Maxwell MX-25 201 mellé szerettem volna egy készüléket amivel ampert is tudok mérni, hogy ne keljen folyton átdugdosni a vezetéket a mostanin.
Tehát semmi atom pontosságot stb nem vártam csak annyit, hogy működjön. A csipogó mondjuk tökéletes rajta....
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Mindegy lenne elvileg , csak annyi a különbség , hogy a 7107 nek +5 volt a tápja a 7106 nak meg +9 volt , de alakíthatóak ezek az értékek .Igaz egy kész műszerben ez túlzás lenne , de nekem mindegy volt .A tiédbe a 7106 os ic kell.
(#) erdgab válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Műszeredbe az a csip kell elvileg amit linkeltél,de van két láb amit nem kell bekötnöd,de ezt meg kell nézni a műszer kapcsolási rajzán.A linkelt csip már rendelkezik a kiegészítéseket tartalmazó kivezetésekkel,ezek az 1,2 ,5 és 33 lábak.Az 5. láb a Hold funkció (ki lehet merevíteni az éppen mért értéket a kijelzőre),a 33. láb az alacsony táp kijelzésére szolgál.Valószínű,hogy ezen tok 1,2 lábát nem kell bekötnöd,de nézd a linket.Bővebben: Link
(#) Mircsof hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Újra forrasztottam a már tárgyalt multiméter forrpontjait, kicseréltem a 2db LM324N műveleti erősítőt, de semmi nem változott.
Most úgy döntöttem, hogy kísérletezek egy kicsit, megpróbálom kicserélni az ICL7106 IC-t.
Képek csatolva a jelenlegi állapotról.
A kérdésem az lenne, hogy a képen jelölt sorrend vajon nálam is helyesnek bizonyul? Szerintem igen, de több szem többet lát. Bővebben: Link
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Legkönnyebben úgy tudod ezt beazonosítani , hogy megkeresed a táp lábakat , tehát a +, és - csatlakozásokat .És ehhez mérten már tudod , hogy mit hova kel kötni.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
A táp lábak megvannak a panelen, és ha minden igaz jól is kötöttem be őket.
A kijelző rész is késznek mondható. Elég kokány, de kíváncsi vagyok a végeredményre.
Amit nem értek az az, hogy a Did toknál a Hold és a low bat funkciót hova kell kötni, mert az a nyákon külön forrponton helyezkedik el. Tehát a nyákon nem 40 lába van az IC-nek hanem 42.
Vagy nincs is a Dip toknál hold/low bat funkció?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2017
Következő: »»   50 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem