Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Milyen csatlakozó ez?
 
Témaindító: MaTe193, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) MaTe193 hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Üdv!

Van egy pedál-kormány szettem.A pedálnak elég érdeke(legalábbis nekem)a csatlakozója.A képen látható,ezt kellene beazonosítani.Ha valakinek sikerül,az,ha tud, válaszoljon egy másik kérdése:HOL CSATLAKOZIK A GÉPHEZ EZ AZ IZÉ? ? ?

Várom a válaszokat:Máté
(#) SALáta válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Ez vagy egy soros porti csatlakozó vagy pedig ha 15 pólusú akkor MIDI/game port csatlakozó. Ha soros és nincs a gépeden akkor kell hozzá egy kártya és az illesztó programja az adott oprendszerhez, ha MIDI/game akkor pedig egy régi hangkártya ami fillérekért van már.
Nem tudom kivenni de szerintem soros csatlakozó, viszont MIDI/game reálisabb lenne mert direkt erre tervezték azt a portot.
(#) Stadi válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 29, 2009 / 7
 
Merő véletlenségből nem lehet, hogy a pedált a kormányba kellene dugni, és azt a gépbe? Csak mert ez egy apa csati, és a számítógépes soros port is apa, tehát ahhoz pont anya dugó kellene.
(#) MaTe193 hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Affene...Tényleg! Hogy én mekkora láma vagyok KÖSZÖNÖM!
(#) tibi0531 hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Üdv.
Szerintem ez nem egy szabványos soros port csatlakozó mivel csak 7 lába van! Attól, hogy egy megfelelő soros (anya) csatlakozóval összeköthető, nem biztos hogy a lábkiosztása is megfelelő!
(#) tiva77 hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
sziasztok!

Fólia szalagkábelhez keresek csatlakozót. 2,54mm raszterméretűt. Ha valaki tudja hol lehet ilyet vásárolni vagy van ilyen valakinek kérem jelezze.
előre is köszi! üdv: Tiva
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) dB_Thunder válasza tiva77 hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
ZIF-nek hívják, de én csak sűrűbb kiosztásban találkoztam velük.
ZIF
(#) uniman válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
...LIF-nek is nevezhetik azt a csatlakozót, ez 2,54 mm-es:

http://www.mpe-connector.de/pict_db/products/scheme/666-1_s_n.gif
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) efraim válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
idc12 szerintem
datasheet
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) kokozo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 14, 2013 / 1
 
Szia! Számítógép usb port csatlakozónak néz ki, ami egy sima kétsoros lengő tüskesor jelen esetben 2*6 amiből 3 be van öntve hogy az user ne bírja rosszul összedugni.
(#) efraim válasza kokozo hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szia
Esetleg ez
A kiöntés nem jelent semmit, azt utólag is csinálhatta a gyártó. Mekkora a lábak távolsága? 2,54 vagy 1,27 vagy 3,0 ?Hogy könnyebb legyen beazonosítani.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Konkrétan milyen csatlakozónak hívják azt, ami egy banánaljzat egy multiméterben, négy kis lába van és azokkal lehet beforrasztani?
(#) efraim válasza kokozo hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szia, számítógépekben nagyon otthon vagyok, ilyen csatlakozóval még nem találkoztam.
Itt egy képlista lehet, hogy az általad adott kép kevés az információ szempontjából.
(#) kokozo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
(#) kokozo válasza efraim hozzászólására (») Márc 14, 2013 / 1
 
Idézet:
„Szia, számítógépekben nagyon otthon vagyok, ilyen csatlakozóval még nem találkoztam.”
Ezek szerint mégsem.. A jelenleg gyártott összes alaplapon megtalálható ennek a csatlakozónak az ellendarabja, és az összes usb előlapos pc ház usb csatlakozója is ilyen.
(#) efraim válasza kokozo hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Nem akarok értelmetlen vitát nyitni, de itt Izraelben ezt a tipust még soha nem láttam. Csak a power csatlakozók a kétsorosak, az összes többi egysoros.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) Inhouse válasza efraim hozzászólására (») Márc 15, 2013 / 1
 
Ott külön PC szabvány van? Nem az a kína gyártja a PC-ket mint a világ minden más részére?
(#) Tuci hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Sziasztok!

A kérdésem az lenne - lehet, nem is jó helyen teszem fel - hogy a "se-lc4-idc" típusú tápcsatlakozóhoz milyen speciális fogó kell, a vezeték és a csatlakozó összeillesztéséhez? Azt még tudni kell, hogy nem a kábel végére kell a csatlakozó, hanem kb. 30 méteres kábelre 3 méterenként 1-1 csatlakozó. A csatlakozó megtalálható: http://www.hestore.hu/prod_10026594.html

A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
(#) Gyu válasza Tuci hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia!
Szerintem nem kell hozzá fogó.Az ilyesmi bekötésű csatlakozók hátulján szokott lenni egy műanyag amivel bele lehet nyomni a vezetéket a helyére, mondjuk ennél nem látom a képen.
(#) Tuci válasza Gyu hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Szia!

Van műanyag fedél hozzá, de az csak egy takaró lapka, nem olyan mint a szalagkábel csatlakozókon.
Ma azt az infót kaptam, hogy aki ilyet szerelt sima kombinált fogóval nyomta bele a vezetéket.
Köszönöm a segítséget!
(#) toma3757 hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a képen látható csatlakozó milyen típusú?
Vízhűtés szivattyún található, a szivattyúról sajnos semmit nem találtam ami ezzel kapcsolatos.

Kép 1
Kép 2
Kép 3
(#) patrick97 hozzászólása Ápr 19, 2016 /
 
Hello!

Nálam jártasabb és többet látott emberek segítségét szeretném kérni ,hogy a képen látható kábelvéget honnan tudnék szerezni? Az a baj hogy sima csúszó sarú nem jó. ez ilyen spéci lehet újat szeretnék. Szeretnék az autómba szervót de az ő kábelkötegéből ezt kispórolták így vettem (bár nem számítottam rá hogy elküldik az egészet mert csak az elektromos ablakhoz vettem.) egyet amin megvan a csatlakozó kimértem. 2 kérdésem lenne, a jel vezetékeket bárhol megcsapolhatom pl a sebességet, motor fordulatot ECU-t ahol van szem előtt egy olyan kábel és ott lecsípem belőle, nem okoz bezavarást? .... és a másik kérdésem hogy a +12 voltot hova kössem mármint állandó 12v ra ezt úgy értem hogy kulcs nélkül is áram alatt van mint pl a kp zár. vagy ezt gyújtás 12vra kell mint pl az elektromos ablakot.

Köszönöm a válaszokat!
UI: Egyébként Suzuki Alto 1.1 GL ről lenne szó.

http://kepfeltoltes.hu/160419/20160409_100416_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Kábelvég dobozában
http://kepfeltoltes.hu/160419/20160419_180200_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Ez lenne az EPS csati
http://kepfeltoltes.hu/160419/20160419_202920_www.kepfeltoltes.hu_.jpg kábelvég ami kell.
http://kepfeltoltes.hu/160419/20160419_202931_www.kepfeltoltes.hu_.jpg kábelvég ami kell.
http://kepfeltoltes.hu/160419/20160419_202939_www.kepfeltoltes.hu_.jpg kábelvég ami kell.

Szervizkönyv benne az összes kapcsolási rajz. Szervó 135. és 1091.oldalon van.
http://data.hu/get/9582830/alto.rar
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2016
(#) lelkes amatőr hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Sziasztok,
A Z5610-es Acer gépemben meghalt a DVD, (képen a DVD helye) szeretnék a helyére 2.5-ös HDD-t tenni, ha lehet. A csatlakozófelület viszont nem kompatibilis.
Létezik-e valamilyen átalakitó vagy egyszerű megoldás?

CAM_0137.JPG
    
(#) rolie válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 6, 2017 / 1
 
Szia!
Létezik olyan adapter hozzá amit akkora mint az optikai meghajtó. Két magasságban létezik, 9,5mm és 12,7mm. Értelem szerűen a neked megfelelőt vedd. Például: Bővebben: Link, Bővebben: Link. Csak gyorsan rákerestem, lehet olcsóbban is találsz.
(#) lelkes amatőr válasza rolie hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Kössz a linket, eszembe nem jutott volna ilyen néven keresni.
(#) Inhouse válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Biztos, hogy a csatlakozóval van a baj? Ez egy sima SATA csatlakozó...amit rolie javasolt, az egy beépítőkeret, inkább mechanikailag illeszti be a helyére. Milyen HDD-d van, IDE felületű?
(#) bbb válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Szia!

Igen, ez sima SATA, viszont az optikai meghajtónál lévő, ami nem méretkompatibilis a HDD SATA csatijával. A beépítőkeret viszont pont ezt küszöböli ki, a kettő közé illeszkedik
(#) lelkes amatőr válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Mechanikailag halt meg a DVD, így maradt ez a nem mérethelyes csatlakozó amire szeretnék Sata HDD-t illeszteni. Erre az a keret amit rolie ajánlott, szerintem jó lesz.
(#) Inhouse válasza bbb hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Létezik olyan SATA csatlakozó, ami nem szabvány méret? Kisebb? Közelebb van a kettő egymáshoz? Ránézésre tök ugyanolyan. Amit eddig láttam HDD-t 2,5 vagy 3,5" az is egyforma volt. Ezek közül melyik ez a szóban forgó? Csak érdekességképpen, mindig tanul az ember.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) bbb válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
A belinkelt wiki oldalon lapozz lefele és megtalálod a "slimline" változatot. Azt használják notikban optikai eszközökhöz.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem