Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   260 / 371
(#) Stewe válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 11, 2017 / 1
 
Igen, épp azért mutattam, hogy fém megmunkálásához ilyen méretekben nagyságrenddel erősebb szerkezet kell, mint ami házilag kivitelezhető.
(#) Stewe válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Hírből sem?
Ez 1500×4000.
(#) F-romi hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Tiszteletem Uraim,
végre van saját műhelyem, és lassan a szigetelése is elkészül, így végre nekiállhatok egy 1300x700x120 munkatérrel rendelkező habvágó és maró gépnek 5 vezérelt tengellyel. Nos, ehhez keresek álámónium profilt, úgy 40x80 méretben. Tudtok ehhez megfelelő forrást ajánlani? Lényegében léptetőmotoros meghajtásra gondoltam, először fűtött szállal, később dremel vagy más maró fej alkalmazásával, ill., egy 2.5w laser fej lesz majdan hozza. Elvárt pontossága .1mm. Vannak jó tanácsok és jó kívánságok?
(#) kameleon2 válasza F-romi hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Igen. Ha olcsóbb szerkezetet akarsz, ne profilból építsd. Persze - kinek, mi akad a keze ügyébe...
(#) guliver83 válasza F-romi hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Érdekes egy gép lesz!
Habvágó és maró.
Találkoztál már ilyen felépítésű gépel?
Tudnál küldeni valami infót róla?
(#) Petyaa hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Üdv mindenkinek! 3mm-es rétegelt lemez vágásához nagyjából milyen teljesítményű lézerre lenne szükség?
(#) remiasa válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Üdv

Egy 2W-os már elvágja több fogásból de elég sok időbe tellik neki, és le kell fujni a kormot a vágási felületröl.
(#) remiasa válasza remiasa hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ezt egy másik forumon vágta egy kolega 1,6W-s lézerrel 4-5 óra alatt 4mm vastag nyírfa rétegelt.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017

1247783.jpg
    
(#) pjg válasza remiasa hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Annyi idő alatt kivágom kézifűrésszel és össze is ragasztom. Még csak égett sem lesz a széle. Inkább maróval mennék neki. Azzal sokkal gyorsabb.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) Pali79 válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
A 40W-os CO2 már jól viszi...
(#) pjg válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Mennyire égeti meg?
(#) Petyaa válasza pjg hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Gondolom annyira, mint egy 1.6w-os.
(#) GPeti1977 hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Akkor fára mekkora az ekvivalens érték a CO2 infra meg a kék lézer között, ugyanis a kéket jobban elnyeli.
(#) remiasa válasza pjg hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Azér én erősen kétlem hogy ennyi idő alatt te egy kézifűrésszel ilyen minőségben ezt kivágnád!! Szerintem az illesztéseket egy hétig csiszolnád.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) guliver83 válasza pjg hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
CO nem égeti meg annyira mint a kék.
(#) pjg válasza remiasa hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
4-5 óra alatt? Ne nevettes.
(#) ktamas66 válasza pjg hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Nagy előnye, hogy a feliratokat is megcsinálja: (80W CO, kb. 2 perc)
(#) pjg válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Az más. Betűvésésre nem vállalkoznék. Bár szerintem a fa és az égetés nem férnek össze. A fát vésni, marni kell. Az égetés roncsolás, ami az anyag szerkezetét is átalakítja.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) Pali79 válasza pjg hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Idézet:
„Az égetés roncsolás, ami az anyag szerkezetét is átalakítja.”
Lehet, de attól még elfogadott dolog. Hobbi boltokba vagy hipermarketek hobbi részlegén is sok ilyen, lézerrel vágott dolgot kapni. Bonyolult, lyukas, pici formák kivágására a legszebb eredményt adó megoldás.
(#) pjg válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Nekem nem tetszik az égetéses dekoráció. Már a seregben is viszolyogtam, mikor a srácok izzó dróttal dekorálták a falilámpát, meg a képkeretet. Eszméletlenül gagyinak találom. Akkor inkább sima fafelület egy szép erezetű fából. Persze a rétegeltből nem sok szép kapható. Azt furnérozni kell egy nemes fa furnérral.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Feb 17, 2017 / 1
 
Biztosan nem tetszik ? Szerintem minden díszítő technikát lehet jól és rosszul is használni , amit a seregben a fiúk csináltak inkább csak időtöltés volt nem művészet . A lézerrel már művészi dísztárgyak "égethetők"
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Talán ilyen szerszámmal ? (A szöveget hirdetésből másoltam ki )
"Négyélű extra hosszú maró habvágáshoz
Ha nem akar egy izzószálas vágógépet vásárolni de szeretne XPS habbetűket, alakzatokat gyártani, arra az esetre ajánljuk ezt a szerszámot. Elég egy ilyen szerszámot megvennie, és az általunk forgalmazott gépekkel kiválthatja az izzószálas kivágógépet."
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) remiasa válasza pjg hozzászólására (») Feb 17, 2017 / 1
 
Ezeket is izzó szállal készítettem.
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Szia! Én ugyanilyen 4 élű marót használok rózsaszín hab vágásához. Gyorsabb mint az izzószálas, de a belső rádiuszokat nem tudja olyan precízen. Hópelyhet pikk-pakk kikapta habanyagból 1000-el. Szinte mintha nem is lett volna anyag a gépen. Csak győzd a sok port elszívni.
(#) pjg válasza remiasa hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Ez nekem olyan, mint amikor lézerrel a sírkőre lövik az elhunyt fényképét. Nem tetszik. A fa nem erre való.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) StefuPeti válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Szia. Ezt a kutya macska fotóját eredetiben elküldenéd nekem. Szeretném én is megcsinálni, mert nagyon tetszik.
Egy két dolgot, és beállítást megosztanál velünk. Milyen lézerrel készült? Milyen sebességgel?
Üdv: Péter
(#) kaqkk válasza StefuPeti hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Csak a képet másoltam ki , a sárga fórumon találtam az ezt készítettem a cnc gépemmel témában . Sajnos az én gépem félkész ilyeneket még nagy bánatomra nem tudok készíteni .
(#) GmS hozzászólása Feb 18, 2017 /
 
Üdv!

Tudna nekem valaki ajánlani olyan helyet ahol lehet venni alu profilhoz szerelő elemeket?
(#) Kovabe válasza GmS hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Én is pont most keresgéltem:Bővebben: Link
(#) guliver83 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
A Habvágóra gondoltam nem maróra.
Milyen habvágó az ami fűtött szálal is vág és még marót is lehet bele tenni?
Érdekelt volna a felépítése.

Közben én is haladok az eszterga burkolattal.

DSC_0069.JPG
    
Következő: »»   260 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem