Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   323 / 838
(#) atus1981 válasza Panhard hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Mindjárt kipróbálom valami egyszerű képecskével.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Olyanról nem hallottam, mit kell tudni róla? Típust is tudsz ajánlani?
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ár/érték arányban a Nextion kijelzői perpillanat dobogós helyen vannak: Bővebben: Link. Kedvcsinálók: Link 1, Link 2, Link 3.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Na ennek jobban utána kell olvassak!
Köszi!
(#) david10 hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Sziasztok,
Ez a fény szenzor mennyire érzékeny? Képes-e megkülömböztetni a borús (felhős) időjárást a felhőmentes időjárástól?
A választ előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) pjg válasza david10 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Megvilágítás erősséget mér.
(#) Kovidivi válasza david10 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ott kezdődik a probléma, hogy évszaktól is erősen függ, hogy tiszta idő esetén mennyire van világos, nem beszélve a nap állásáról napközben. Ezt megállapítani csak egy ilyen szenzorral szerintem lehetetlen.
(#) RoliNyh válasza david10 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
A leírásban benne van a fényérzékenysége 0.1-tól 40000Lux -ig terjed, adatlapon meg láthatod, hogy mindezt 16 bit felbontással képes mérni.
Innentől kezdve csak a programodra van bízva a döntés, hogy a (xxxxxx-tól xxxxxx-ig) kapott értékekhez képest épp milyen az idő. A meghatározás úgy is saját tapasztalati úton történik.
Szerintem nyugodtan próbálkozhatsz vele...
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat!
Fogok venni eggyet belőle, majd kiderül, hogy mit tud.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Erősen irányérzéketlenné kell tenni, pl. egy opál lámpabúrával. Az izzó foglalata helyére a szenzort, készen is van, ezzel esőálló is lenne. Ha tereptárgy nem tudja árnyákolni, akár jó is lehet.
(#) erdeidominik1999 hozzászólása Feb 18, 2017 /
 
Sziasztok! Használt már valami adafruit féle ujjlenyomat olvasót? Mert ahogy nézegetem az ujjlenyomatok az eszközön tárolódnak és nem az ardun, viszont én több olvasót szeretnék használni és az ujjlenyomatokat csak egyszer szeretném hozzáadni. Létezik erre valami megoldás?
(#) Gabó hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Kicsit összetett kérdésem lenne. Az megoldható arduinoval (nano vagy mega), hogy ne keljen vennem routerhez usb-s console kábelt, hanem a meglévő RS232 console kábellal össze tudnám hozni, és működtetni?
Tudom, nem nagy összeg egy ilyen usb-s console kábel, de kábelem is van itthon, meg arduinom is. Na meg nem minden usb- rs232 alkalmas erre a célra sajnos
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) kiborg hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Sziasztok!

ARM-al dolgoznék, SPI-t használnám és 4 módja van neki. Hol tudom megnézni, hogy a Mode0-Mode4 módok milyen valós beállítást jelentenek?
Illetve az SPI_CLOCK_DIV_16 (értem, hogy most 16-os osztás van), de milyen határok között állíthatom,mik a szélsőértékek?
Ez részlet egyébként az Arduino ARM példái közül való.

  1. SPI.begin(); //Initialize the SPI_1 port.
  2.   SPI.setBitOrder(MSBFIRST); // Set the SPI_1 bit order
  3.   SPI.setDataMode(SPI_MODE0); //Set the  SPI_2 data mode 0
  4.   SPI.setClockDivider(SPI_CLOCK_DIV16);      // Slow speed (72 / 16 = 4.5 MHz SPI_1 speed)
  5.   pinMode(SPI1_NSS_PIN, OUTPUT);
(#) FDAssasin hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Sziasztok!
DS3231 RTC modul Vbat és Vcc lábát összeköthetem? Kondenzátorról szeretném működtetni és egyszerűbb ha csak egy kell belőle.
Köszi a válaszokat!
(#) tbarath válasza Gabó hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Nem csináltam még ilyet, szóval simán tévedhetek, de a netes leírások alapján egy RJ45 dugó, egy DB9-es mama és némi kábel kell hozzá.
Viszont az RS232 nem TTL jelszinten működik (Bővebben: Link) és a szükséges negatív feszültség lehet annak az oka hogy "nem minden usb- rs232 alkalmas erre a célra". Ha az arduino beépített usb-soros adapterét akarod használni akkor szerintem egy MAX232 még szükséges lesz hozzá.

Szerk.: HEStore link
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) Kera_Will válasza Gabó hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Az a kábel a rúterrel együtt szállítódik általában ezek szerint márcsak rútered van
(#) Gabó válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Van routerem is, meg kábelem is, csak a kábel RJ45-RS232-es. De mivel, olyan gépet vadászni amin van még RS232is, elég nehézkes a mai világban. Vannak ezek az USB-RS232es átalakítók, de futottunk már bele, hogy nem volt használható, mert terminálon nem csatlakozott a ruterhez. Ezért most venni nem akarok, mert ha pont nem jó, akkor porosodik. De arduinom van itthon, időm is most akad, ezért gondoltam, hogy kivitelezhető e. Hisz elvileg az is soros kummunikációval kommunikál a rajta lévő procival.
(#) Kera_Will válasza Gabó hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Aki ezzel foglalkozik , az gondoskodik olyan gépről hogy legyen valós rs232 is rajta , persze nem könnyű
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) tbarath válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Egyre nehezebb, lassan az USB A konnektor is kikopik, nem hogy az RS232. Egyébként az elmúlt pár évben nem láttam olyan "szakit" aki nem USB-RS232 adapterrel csinálta volna, pedig volt néhányhoz szerencsém.
(#) icserny válasza FDAssasin hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Idézet:
DS3231 RTC modul Vbat és Vcc lábát összeköthetem?”
Nincs akadálya, mert a minimális és maximális feszültségek megegyeznek. De nem hiszem, hogy érdemes összekötni, mert akkor a VCC-ről táplált elektronika nem lesz leválasztva, hamar lemerül a kondenzátorod. Célszerűen egy ellenállással és egy diódával szokás leválasztani, s VBAT-r csatlakozva mehet egy akkumulátor vagy szuperkapacitás.
(#) sad_Vamp hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Digitális csapót szeretnék készíteni. Elképzelés van, csak a tudás kevés hozzá sajnos.

A terv az lenne, hogy 2+2 szám lenne, egyik a "scene" a másik a "take".
Ezeket a kijelzőket gondoltam használni a méretük miatt. Meghajtásukra eddig leginkább az Arduino-t ajánlották - de mivel programozni nem tudok, bármi más is megfelelne, csak beszerezhető legyen.
A vezérlést a következő képp gondolnám: "+10; +1; -1; -10; RESET" vagy 2x mindkét részre külön, vagy egy plusz váltó gombbal, de akár a keypad is jó lehet (ami megoldásilag a legegyszerűbb). Táplálásra egy USB-s powebankot képzelnék el.

Volna itt köztetek olyan aki tudna/hajlandó lenne ennek a cuccnak a megvalósításában segíteni?
(#) Kera_Will válasza sad_Vamp hozzászólására (») Feb 20, 2017 / 1
 
Felesleges arduinot erre!!!
PEREMKEREKES kapcsoló kell és kész mechanikusan belepörgeted a másik oldalon.
Egy marék diódával pedig bedrótozod a kijelzőket.
BCD / 7szegmenses koder és kijelző kell még hozzá pl.: SN7447 vagy a cmos CD 4511 változata.

cd4511

peremkerekes kapcsolók

Valami hasonlót minden kijelző elé össze rakni :
áramköri minta
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2017
(#) FDAssasin válasza icserny hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Idézet:
„en egy ellenállással és egy diódával szokás leválasztani”

Lehet hogy hülye kérdés, de hogy? Milyen idódával? Milyen irányban?
(#) Kera_Will válasza FDAssasin hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
A dióda mint kapcsoló viselkedik.Amikor elmegy a főtáp akkor a soros diódán keresztül nem fog vissza fele folyni az energia a többi alkatrész felé .
Ha rajzolsz akkor megérted .

Minden aktiv alkatrész a + táp és föld vezetéken lóg.
Az RTC + táp vezetékébe kell rakni 1 soros diódát nyitóirányban , ide kerül az akku/kondi is párhuzamosan a táplálni szánt IC-vel (RTC).
Amikor elmegy a főtáp akkor a dióda alatt lévő akku/kondi/elem ellátja energiával az IC-t , de vissza fele nem folyik belőle áram a dióda miatt.
Ha nem raksz bele diódát akkor az összes áramköri fogyasztó ami a +táp és föld között van terhelné az akku/elem/kondi -t ami így gyorsan kisülne.
Világos ?
A +Vbat és más lábak működésének a lelki világát pedig az IC adatlapjából megértheted.
(#) airwalker hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Szükségem van 4db MAX6675-el felépített hőmérő egy időben való használatára. Találtam olyan sketchet amiben 2 van egy időben használva, viszont ez mindig 32°F-et mutat.
Az alap MAX6675 sektchet is megpróbáltam alakítgatni kevés sikerrel.
Mi lehet ami miatt nem működik?

twoTCs.pde
    
(#) icserny válasza FDAssasin hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Idézet:
„Milyen diódával? Milyen irányban?”
Például 1N4148 diódával. VCC felé az anód, VBAT felé a katód. A pozitív VCC-vel tápláljuk VBAT-ot ezért ilyen irányban...
(#) KoblogPerGyok válasza airwalker hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Írtam privát üzenetet, de abban nem tértem ki mindenre amire gondolok.

Ha a visszatérési érték 32 a Thermocouple.cpp -ből akkor az sokat jelenthet szerintem.

Ezt az értéket felhasználva visszavezethetjük a hibát arra, hogy a szenzorból nem jön adat. 32 csak akkor lesz szerintem, ha sem a 'temp(i)', sem a 'temp' nem vesz fel értéket, azaz 0 marad. (Ezt megnézheted te is, a kód végén van amiből számol hőmérsékletet Farenheit-ben.)

A temp azonban a szenzorból jön, gondolom ott nem kap értéket:


  1. //read the temperature
  2.     digitalWrite(_ssPin, LOW);
  3.     tcData = SPI.transfer(0x00) << 8;
  4.     tcData |= SPI.transfer(0x00);
  5.     digitalWrite(_ssPin, HIGH);
  6.  
  7.     if (tcData & 0x0004) {                  //open thermocouple circuit
  8.         return -1.0;
  9.     }
  10.     else {
  11.  
  12. temp = (tcData >> 3) / 4.0; //calculate deg C
  13. bla..
  14. bla..


Ennek a kódnak az elején van ez:


#define MOSI 11 //master out slave in (not connected)
#define MISO 12 //master in slave out
#define SCK 13 //serial clock

Bele van drótozva, hogy melyik lábakat használja. Ellenőrizd, hogy a te Arduino-d is ezeket használja SPI-hez.
(#) Kovidivi válasza airwalker hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Milyen szenzort csatlakoztatsz a MAX6675-höz?
(#) airwalker válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Tényleg, arra nem is gondoltam, hogy nem biztos, hogy megát használt az író is. Köszi!
(#) airwalker válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
K típusút. Egyébként aliexpressről rendeltem, ezt adták mellé.
Következő: »»   323 / 838
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem