Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   34 / 34
(#) Bakman válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Máj 19, 2018 /

Milyen a sebesség akkor, ha a szöveget az UARt-on keresztül változtatod? Magyarán a kijelzőn semmilyen változót nem hozol létre.

Pl.:
page 1
t0.txt="tesztszoveg"
(#) n_yálastrubadúr válasza Bakman hozzászólására (») Máj 20, 2018 /

Ezt nem nagyon értem. Lehet csak mert most keltem fel. A kijelzőn van ez a 2 oszlopban 9 sor 40- es betűmérettel létrehozott soronként 25 karakterhelyet előre foglaló objektum vagy minek nevezzem. A nextion editorban ez most ez esetben mindenhol ugyanaz a 25 karakter. -az hogy UART-on felülírom az gyors mert 115200 as a baudrate. Mondjuk kíváncsi lennék ha a majdani céljában az enkódert tekerném mint az őrült, mennyire látnám a lassúságát folyton ha az egész listát csúcssebességgel felül kellene írni. De szerintem az már nem lenne annyira vészes, mint ez a majdnem 2 másodperces page change.
(#) Bakman válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Máj 20, 2018 /

Az Editor-ban csak üres szövegmezőket hozz létre, mindenféle változók nélkül, majd az oldalváltás után, UART-on töltsd fel szöveggel. Nem jobb a helyzet?
(#) n_yálastrubadúr válasza Bakman hozzászólására (») Máj 21, 2018 /

Így gyorsabb lett a teljesen üres mezőkkel. Most azt az oldalankénti 18 text mezőt uart átalakítóval 115200 as baudrate- val töltöm. Szép látványosan egymás alá pakolgatja az infot kb annyi idő alatt végezhet vele mint ha konstansként bele lenne írva mínusz a háttér bufferelése. Időben nem lettem jobb, a baud raten nem múlik, ez annyi információ (gyakorlatilag 18x25 char ), hogy nem a baudrate-n múlik. Ennek annyi előnye van, hogy jobban látod mit csinál a gép. De végül is talán ebbe az irányba jobb elmenni. Köszi!
Úgy vélem a K s verzióval ez már valahogy megerőszakolva is, de elfogadható lesz
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2018
(#) kszabi hozzászólása Jún 13, 2018 /

Sziasztok!
Pic és a nextion közt próbálok komunikálni.
Nextion eseménykor meg is jönnek a várt karakterek.
Ha viszont a pic felől rendszeresen adatot küldök egy szövegmezőbe (másodperc számláló)
akkor a várt karakterek mellé kapok 1A FF FF FF es 00 FF FF FF hiba jelet is.
Hogy lehetne ezt megszüntetni, vagy csak simán ne törődjek vele?
Köszi Szabolcs
(#) Bakman válasza kszabi hozzászólására (») Jún 13, 2018 /

Küldj olyan adatot, amit értelemzni tud a kijelző.
0x1A: Érvénytelen változónév. Olyan elemnek küldesz parancsot, amelyik nem létezik.
0x00: Érvénytelen parancs. Olyan parancsot küldesz neki, amelyik nem létezik.
(#) kszabi hozzászólása Jún 13, 2018 /

Külön-külön mind a két művelet simán megy.
Akkor van a gond ha bármilyen esemény történik miközben adatot küldök a txt mezőbe.
Ez lapváltáskor sejtem mi lehet, mer ha váltok miközben a txt mezőre adat jön, akkor azt nem tudja értelmezni, hiába van ugyanaz a txt a következő lapon is.
De miért történik ugyanez ha csak gombnyomás történik?
(#) Bakman válasza kszabi hozzászólására (») Jún 13, 2018 /

Ha egyszerre, netalán összefűzve két adatot küldesz ki, nem kell csodálkozni. Csináld meg előbb a lapváltást, aztán a szövegmezőbe való írást. Ehhez az kell, hogy a lapváltást is a kontroller végezze el, ne a kijelző maga, így könnyedén megoldható, hogy alpváltás közben ne menjen adat a kijelző felé.
Következő: »»   34 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu