Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   32 / 32
(#) D Wye hozzászólása Szo, 19:02 /

Sziasztok!

Létre hoztam egy mátrixos programot 4,3 inches továbbfejlesztett Nextionra. A készülék még nem érkezett meg, de a programja kész. Lényeg az, hogy az emulátorban egyes helyein a mátrixnak kiküld egy 1A FF FF FF hibajelet. Ettől függetlenül végrehajtja a feladatot. Az volna a kérdésem, hogy ez ha rákerül a Nextionra, akkor fog bármi problémát okozni? Itt gondolok arra, hogy a képernyőre ki-e ír valamit (mint például a "recursive dept exceed the maximum value" felirat, melyet pirossal vés oda) (editorban ez külön kiiktatható táblán jelenik meg)? Van egy 2,4 és egy 3,5 inches modellem is, de azokra oldalmentéssel ha átviszem a programot akkor egyrészt a felbontásra panaszkodik, ha meg azt rendezem akkor Debug módban nem jelenik meg semmi, ezért azokon sem tudom megnézni + szándékosan eddig nem sikerült előcsalogatnom ilyet
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Szo, 19:13 /

Az 1A hibakód elvileg azt jelenti, hogy olyan elemre hivatkozol, ami nem létezik. A kijelző csak az UART portján küld hibajelentést, a kijelzőn nem. Ha a parancs végrehajtható, akkor az látható lesz a kijelzőn, egyébként semmi különös.
(#) D Wye válasza Bakman hozzászólására (») Szo, 20:43 /

Köszi, erre voltam kíváncsi. Így már értem azt is, miért írja ki, szóval ez sokat segített.
Következő: »»   32 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu