Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   61 / 125
(#) somesz válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
De pontosan ezt akarom, vezeték nélkül

Jelenleg:
1 (radiátor): kazán, szivattyú indítás
2 (padló): szivattyút indít kazánt nem
(#) somesz válasza VIM hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Hát... padlót nem akarok törni, ha nem muszáj

Amúgy ma, hogy hidegebb van, teljesen jó a padló hőmérséklete is, hisz többet megy a kazán... melegebb időben lenne nagyobb jelentősége annak, hogy a padlófűtés termosztát indítsa a kazánt is...
(#) somesz válasza somesz hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Csatolom a képet

IMG_0933.JPG
    
(#) Bakman válasza somesz hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
Itt: Bővebben: Link (vezérlés.jpg). A szobatermosztát 1 és 2 helyére a rádiós termosztátok vevőjét kell kötni.
(#) VIM válasza somesz hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Ezt a részt kellene szemből megmutatni ha lehet. A szivattyú nem szédül fejjel lefelé?
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) somesz válasza VIM hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
De... sajnos nem ideális. Át lett alakítva a rendszer így fért be falbontás nélkül... a szerelő azt mondta, hogy sajnos tudja hogy nem ideális de ekkora helybe így fért bele. Illetve azt is mondta, hogy ez egy mágneses elven működő szivattyú (Grundfos upm3 flex as 15-70 130 azj), elvileg sok gond nem lehet így sem vele.
(#) somesz válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Szuper, köszönöm!
(#) VIM válasza somesz hozzászólására (») Ápr 19, 2017 / 1
 
Akkor a rendszer olyan amilyen, de talán a Q1 RX vevő jó lehet a padlóköri szivattyúhoz amit kötés nélkül csatlakoztathatsz, ami ott volt vevő azt pedig párhuzamosan kell bekötni a radiátoros vevővel a kazánnál. Azt viszont nem tudom, hogy a kettő Q7RF termosztát hogyan kapcsolgatja majd azt az egy dugaljat. Csak feltételezem, hogy ha a radiátoros körnek mennie kell, mehet a padló kör is de mi történik majd akkor ha ellentétes parancsot kap, lekapcsol a radiátoros termosztát de a padlós helyiségbeli még be parancson van?
(#) somesz válasza VIM hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
A relével elvileg vagy kapcsolásként lesz megoldva, így bármelyik ad jelet a kazán megy, addig amíg mindkettő meg nem szűnik.
(#) somesz válasza somesz hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Ha jól gondolom
(#) VIM válasza somesz hozzászólására (») Ápr 19, 2017 / 1
 
Bizonyára. Így akkor a padlófűtési szivattyút direktbe vagy csőtermosztáttal indítod majd? Azt gondoltam, hogy együtt akarod kapcsolni a pf. szivattyút a kazánnal a "padlós" termosztát jelével, vezeték nélküli kapcsolással. Ha csak azt akarod, hogy a kettő Q7RF termosztát külön-külön tudjon kapcsolni a kazánra ahhoz nem kell relét alkalmazni, bekötheted mindkettő 1-2 pontját a kazán indító kapcsára, mert ezek csak relé záró kontaktusok, nem szólnak bele egymás áramkörébe, a működtető jelet külön-külön kapják. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) somesz válasza VIM hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Direktbe indítanám.

Vagyis:

- Computherm Q7RF I. (1 adó - 1 vevő): radiátoros kör, indítja a gázkazánt.

- Computherm Q7RF II. (1 adó - 2 vevő): padlófűtéses köt, indítja a gázkazánt és a padlófűtés keringető szivattyút (persze ebben az esetben is beindul a radiátoros kör, de ott minden radiátoron termofejek vannak, kivéve egy helységben - vagyis ott ki van nyitva teljesen -, ahol a radiátoros kör termosztátja van).

Leskicceltem, hogy gondolom (bocs ha valamilyen jel nem szabványos )

Viszont ez volt a fő kérdésem nekem: elég az ha a kazán előtt levő 2 vevőt csak simán összekötöm a kazánnal? Nem fog semmi gondot okozni, ha az egyik ad jelet, a másik nem?

Ha az így van, az nagyon jó, akkor még én is be tudom kötni

file.jpg
    
(#) VIM válasza somesz hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
A Q1RF-t mindegyik termosztát működteti de a plusz vevőt azt nem tudom, hogy hogyan lehet pároztatni, egyáltalán kell e. A konnektorost azt nem kell kötözgetni, talán ennyi szólna mellette. A kettő közti árak nem nagyon térnek el egymástól, attól függ hol tudja beszerezni az ember.
(#) Bakman válasza somesz hozzászólására (») Ápr 20, 2017 / 1
 
Az elképzelésed szerint mindegy, hogy melyik (esetleg mindkettő) vevő ad jelet a kazánnak, a kazán elindul.
(#) proba válasza somesz hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Így olvasgatva,
1 a termosztát kéri a fűtést , a padlófűtést csőtermosztát kapcsolgatja
2 a padlófűtéses szoba kéri a fűtést, a padlófűtést gondolom továbbra is a csőtermosztát kapcsolgatja, a kazánt a kívánságodnak megfelelően a padlófűtés termosztát bekapcsolja, ebből kifolyólag a szoba fűtés is megy.

Mindkét esetben megy a padló, meg a szoba fűtés is, így lehet elég volna a padló vezérlő vevőt áttelepíteni a kazánhoz. Ha a padlós helyiség néha túlmelegszik, akkor meg a csőtermosztát hőfokán kicsit lejjebb venni.
(#) somesz válasza proba hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Nem pontosan:

- Computherm Q7RF I. (1 adó - 1 vevő): radiátoros kör, indítja a gázkazánt.

- Computherm Q7RF II. (1 adó - 2 vevő): padlófűtéses köt, indítja a gázkazánt és a padlófűtés keringető szivattyút (persze ebben az esetben is beindul a radiátoros kör, de ott minden radiátoron termofejek vannak, kivéve egy helységben - vagyis ott ki van nyitva teljesen -, ahol a radiátoros kör termosztátja van).
(#) somesz válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Ok, ez szuper, ezt akarom. Viszont nem okoz gondot ha csak direktbe kötöm? Sajnos ehhez nem értek... De a hozzászólásokból úgy látom hogy nem lesz gond
(#) Bakman válasza somesz hozzászólására (») Ápr 20, 2017 / 1
 
Ebben a felállásban lehet relé nélkül is kötni, a vevőben egyébként is relé van (független a hálózati feszültségtől). Igazábol az a lényeg, hogy a kazán vezérléséhez ne kerüljön 230 V, azt nem szereti.
(#) somesz válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Szuper, akkor hogy esztétikusabb legyen, veszek egy kötöződobozt és sorkapocs segítségével összehozom a dolgokat.

Illetve VIM ötletén elgondolkodom, hogy egy Q1 RX-el oldom meg a szivattyú indítását, bár mivel az már be van kötve lehet nem nyúlok hozzá Alszok rá egyet
(#) VIM válasza somesz hozzászólására (») Ápr 20, 2017 / 1
 
A Q7 Rf leírásában a saját honlapján ez áll:
Idézet:
„A rádiófrekvenciás összeköttetés zavarmentes működését gyárilag beállított egyéni kód biztosítja. A kijelző kék megvilágítású. Egy lakáson belül több kézsülék is üzemeltethető egyszerre.”
Az a kérdés, hogy ezt egy utólag vásárolt vevőnél hogyan lehet beállítani, hogy a meglévő termosztáttal kommunikáljon. Ahogy nézegettem ezt a vevő egységet, a legolcsóbb is hétezerről indul a dugaljas meg hatezer körül megáll. Ha esetleg probléma lenne a szinkronizálás, hogy egy termosztát vezéreljen kettő vevőt ez utóbbi Q1 RX biztosan működik bármelyikkel. Bővebben: Link
(#) somesz válasza VIM hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Igen, jogos teljesen.

A Computherm ezt írta: "Egy adóhoz több vevő is párosítható,csak egyszerre kell összehangolni őket."

A hangolás benne van a kézikönyvbe, de a dugalj biztonságosabbnak tűnik...
(#) somesz válasza VIM hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Illetve akkor a szivattyúnál nincs semmi más dolgom, mint átszerelni egy villásdugóra az a Q1 Rx-be dugni, igaz?
(#) VIM válasza somesz hozzászólására (») Ápr 20, 2017 / 1
 
A Q1 Rx-t a konnektorba és bele a szivattyút, szerintem igen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) somesz válasza VIM hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Nos, elkészült a mű Végül is egy második vevővel oldottam meg mivel ez olcsóbb volt és ezt hamarabb be tudtam szerezni A hangolásnál semmi probléma nem volt, a rendszer működik! Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) VIM válasza somesz hozzászólására (») Ápr 26, 2017 / 1
 
Szia! A hangolásról tudnál írni egy pár szót? Ezt a részét kevesen ismerhetik, például én sem. Örülök hogy sikerült megoldani ezzel a plusz vevővel a "gondot".
(#) somesz válasza VIM hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Persze: ha pl. 2 vevőt akarsz egy adóra hangolni, akkor mind a két vevőn az M/A gombot meg kell nyomni 10 másodpercig. Ekkor egy zöld led villogni kezd. Ha mind a kettőn villog a zöld led, akkor következő az adó ráhangolása. Az adón együtt meg kell nyomni a SET + DAY gombot, addig amíg a vevőkön a zöld led ki nem alszik. Ez kb. 10 másodperc. És ennyi, össze is lettek hangolva
(#) Btibi hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni egy Higrosztáttal (1.kép) kapcsolatban. A rajza alapján bekötöttem(2.kép) de a motor helyére egy relét (3.kép) kötöttem és a higrosztátot hol kapcsol ho lnem és fordítva is működik megbolondul a relétől.
A higrosztát leírásába van olyan hogy "kétsebességes ventilátorokhoz is alkalmazható a páraérzékelő elektronika – az L1 kimeneten a készülék alap állapotban, az L2 kimeneten megemelkedett pára esetén magas fordulaton üzemelteti a ventilátort" ez mit jelenthet, lehet ez a gond
a relé A1 lábára L1, az A2-re Nullát kötöttem.
Köszönöm a segítséget előre is.
(#) zoszka válasza Btibi hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Az L1 L2 kimeneteken az L-hez képest valószínű van szűrőkondi és az tartja a relét behúzva.
(#) proli007 válasza Btibi hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Hello! Tegyél a relével párhuzamosan ideiglenesen egy kis 230V-os 25..60W-os izzót, és akkor kiderül, hogy a kondi okozza-e a bajt.
(#) Btibi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Szia. Estére kiprobázom az izzós történetet és ha tényleg a kondi a baj mit lehet neki csinálni?
Következő: »»   61 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem