Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   52 / 71
(#) david10 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A V59-el milyen fajta panelt hajtottál meg? Volt olyan, amelyik nem müködött/nem volt hozza firmware? Boot logot probáltál-e betenni?
(#) Lucifer válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Megvan még a hifi hozzá ami meg tudja hajtani?
(#) bbalazs_ válasza david10 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Egy regebbi Samsung LCD monitor paneljet.
Nem probaltam. Nem emlexem, hogy lenne boot logo, kek kepernyovel indul, amikor hattervilit kapcsol.
(#) Udvari Zsombor válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Sajnos már nem, mert a standby LED világításán kívül megszűntek az egyéb életjelei, azaz be se lehet kapcsolni, úgyhogy bontásra került. Így magában lenne jó valahogyan meghajtani, hogy egy 2 számjegyű hőfok és egy 24h óra jelenjen meg rajta egyszerre...
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 25, 2017 /
 
Sziasztok. Van itthon egy kijelzőm. A márka OPTREX JAPAN ,típus DMF6151 . Esetleg valaki találkozott már ilyen kijelzővel? 2x 15 tű van rajta (az egyik 1x15 tűs csatlakozó az oldalán,a másik pedig a közepe tájt). Ennek keresném valamilyen dokumentációját,lábkiosztását.
(#) Max26 hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy milyen típusú kijelzővel pótolhatnám a képeken látható kijelzőt? Az alaplapon ahova be volt forrasztva az szerepel, hogy ez egy 2,4 colos kijelző. Egyébként színes.

Érdekelne a típusszám, pixelszám.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) hepi02 hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
Sziasztok,

Van egy 1 színű sok szegmenses kijelzőm. Jelenleg a gyári vezérlőjével rendben működik. Viszont szeretném én vezérelni az LCD-t. Van arra mód, hogy valahogyan megfigyeljem a működését és végül én vezéreljem azt egy uC-rel? Sajnos a kijelzőnek a drivere a már meglévő uC-be van beágyazva, így csak direktben tudomom meghajtani az lcd-t.

Egy szkóppal ki lehet mérni? Ha igen, akkor hogyan?

Köszönöm.
(#) Peter65 válasza hepi02 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Szia!
Jó lenne egy fénykép, mert amit leírtál, abból a kijelző fajtája sem egyértelmű számomra.
Ha hétszegmenses kijelzőről van szó, amiből sok digit van, akkor általában multiplexelik a vezérlést. Ha megérted a működését, és tudod milyen jeleket kell keresned, akkor szkóppal vissza tudod keresni az egyes lábak funkcióját. Az alábbi oldalon olvashatsz ezekről, és néhány jel alakja is fel van rajzolva:
Bővebben: Link
(#) hepi02 válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Köszi, nekiállok átolvasni. Csatoltam egy képet, amin minden szegmens és piktogram látszik a kijelzőn. A jobb felső sarokban lévő 6db 7 szegmenses részt szeretném én vezérelni.

kmh.JPG
    
(#) Peter65 válasza hepi02 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Akkor úgy van, ahogy sejtettem. Itt még egy részletesebb anyag, ami segíthet:
Bővebben: Link
(#) hepi02 válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Köszönöm. Hülye kérdés, de mielőtt megpróbálnám feltalálni a spanyol viaszt, nincs valami univerzális meghajtó, amit megfelelően beállítva használhatnék?

A magyar anyagot már át is olvastam és úgy gondolom, hogy értem, már csak a gyakorlatban kellene méregetnem. Az angolhoz köszi, lényegesen terjedelmesebb, ez több idő lesz.
(#) Peter65 válasza hepi02 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Gondolom vannak ilyen meghajtók, de külön áramkörként még nem találkoztam velük. Viszont több processzor családba be van építve, mint használható periféria. Nem tudom, milyen uC-vel akarod meghajtani, de olyat érdemes választani, amiben már benne van ez a periféria. Az angol anyagban találhatsz néhány ilyen PIC típust.
Másrészt a munkád egy részét nem nagyon lehet megspórolni, mert ha jól értem, nincs meg a kijelző lábkiosztása. A vezérlés elvét valóban nem a mért jelek alapján célszerű kitalálni.
(#) ktamas66 válasza hepi02 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Van ilyen (pl: PCF8576) de ehhez is kell uC, akkor már egyszerűbb olyat venni amiben benne van.
(#) hepi02 válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Így igaz, nincs meg sajnos a lábkiosztása, úgyhogy először azt kell kimatekozni. Szerencsére több ilyen projektek is találtam a neten, ahol ismeretlen eredetű nyers lcd-t keltenek életre. Abban vannak okos ötletek a lábak meghatározására.

ktamas66: Egy arduinoval (UNO) tervezem meghajtani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) ktamas66 válasza hepi02 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Először is meg kell számolni, hány lába van és hány szegmense. Ebből lehet okoskodni, hogy milyen meghajtása lehet, statikus vagy dinamikus. Utána lehet vezérlést választani hozzá.
(#) Babakush hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Hello!

Nem találtam a fórumban megoldást a problémámra, de még hasonló problémát se, azért nyitottam új témát.
Egy atmega128 mikrokontrollerrel szeretnék egy hd44780as lcd-t(16*4) feléleszteni twi kommunikáción keresztül. Először megpróbáltam saját kezűleg inicializálni és parancsokat küldeni ic2master függvényeivel,de nem történt semmi a kijelzővel. Mivel minden második netes fórum hivatkozik David Gironi(http://davidegironi.blogspot.hu/2013/06/an-avr-atmega-library-for-hd44780-based.html#.WQIJHNSLSHt) oldalálra/kódjára ezért megpróbálkoztam. Átírtam a hozzátartozó fájlokban a pin kiosztást, az cpu és az scl clockot a saját paramétereimre, de az lcd_init() függvénynél valamiért megakad a program. Bármiféle ötletet/megoldást szívesen veszek. Köszönöm
(#) Babakush hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Közben sikerült felfedeznem, hogy az i2c_write függvénynél van a baj vagyis a I2C kommunikációval lesz a probélma, gondolom...SDA SCL vonalra tettem 4.7k-os felhúzó ellenállásokat. Mit ronthattam el?
(#) hepi02 válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Összesen 30db lába van (2x15). És ha jól számoltam, akkor 77 szegmens. Ez alapján 3MUX-nak kellene lennie.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) Mate78 válasza Babakush hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
4,7k tapasztalataim szerint kicsit sok, én mindig 2,2k-t teszek.
(#) ktamas66 válasza hepi02 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Akkor a linkelt IC jó lehet (tud 3x40 szegmenst), ha nem szeretnél 100 lábú procival játszani.
(#) ktamas66 válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Volt olyan IC-m is ami 10k-val működött jól.
(#) Babakush válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
kipróbáltam 2,2k-val is, de továbbra se jó sajnos.
(#) Mate78 válasza Babakush hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
LCD kontraszt jól van beállítva?
Bár akkor nem az írás függvénynél állna meg.
Slave cím jól van beállítva?
(#) Babakush válasza Mate78 hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Kontraszt és a cím is jó szerintem, többször is megnézem. Összekötöttem az atmega-t egy arduinoval, az arduino slave-ként működött és soros portra írta ki a bejövő adatokat vagyis csak írná, mert nem jön be semmilyen adat.
(#) Babakush hozzászólása Máj 2, 2017 /
 
A Status regiszterből sikerült kiszednem, hogy már a start jel elküldésénél nem éri el az eszközt.
(#) kt hozzászólása Máj 8, 2017 /
 
Sziasztok.
Van egy 1 csatornás 8 bites vezérlőm és van egy 1 csatornás 6bit-es LCD panelem.
Ha elhagyom a vezérlő utolsó két bit-jét , attól még fogom tudni működtetni vele az LCD-met?
Aztán mi történik abban az esetben ha egy 2 csatornás 6bit-es LCD-t egy 1 csatornás 6-bit- es vezérlővel próbálnék meg vezérelni ?
Válaszokat előre is köszözönm
(#) yodee hozzászólása Jún 2, 2017 /
 
Helló Mindenki!

Van egy a képen szereplő IPS LCD kijelzőm amit a tablet meghibásodása miatt félre tettem. Meg tudom valahogy hajtani? Esetleg PC-ről monitorként? Várom a tippeket!

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2017
(#) bbalazs_ válasza yodee hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
A minimum, hogy adatlapot keresel hozza. Abbol kiderul a felbontas es a meghajtas modja.
Akkor mar lehet esetleg trukkozni es mondjuk egy 3e koruli V56-os meghajtoval TALAN mukodik is, akar PC monitorkent is, ha a V56 firmware-e tamogatja a felbontast.
(#) yodee válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 3, 2017 /
 
Sajnos nem találok hozzá semmi dokumentumot
(#) uniman válasza yodee hozzászólására (») Jún 3, 2017 /
 
Hello! Egyrészt titkolod a tablet típusát, (OP3N DOTT ?) amelyből kideríthető lenne a LCD felbontása... Bővebben: Link
Fotódon olvashatatlanok a feliratok nagy része...
De tanulmányozhatod, más hasonló kijelzők paraméterit:
Például ...talán rögtön kiderül, hogy nem biztos, hogy kifizetődő ezzel foglalkozni. Bővebben: Link

De, hajrá...drukkolok! (Nekem is "hegyekben" állnak az ilyen @-hulladékok)
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2017
Következő: »»   52 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem