Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1236 / 1384
(#) gulasoft válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Na most ez elvileg úgy működik, hogy ez egy két komponensű anyag. Az egyik a festék, a másik a térhálósító. 1 a 4 arányban kell őket keverni, és két hétig áll el hivatalosan bekeverve. Bekevernek belőle egy kilót és kipostázzák az embereknek, és ha szerencséd van akkor időben érkezik.
Egyébiránt 80 fokon kell beszárítani fél órán keresztül és utána levilágytani és lemosni a felesleget. Sajnos azonban ezt vagy hengerrel felviszed, vagy szitával, mert szárítgathatod napestig (persze sötét helyen) ha a tetején rajtahagyod a szétkenéshez használt celofánt, akkor nem fog megszáradni, ha meg leszeded, akkor lehozza magát a festéket is.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 7, 2017 /
 
Maratókádon gondolkodom még mindíg!
Ha a fotozásos technikát szeretném akkor elvileg 4 kád kell!?
1 A fotolakk előhívashoz
1 A NYÁK maratáshoz
1 A fotolakk eltávolításához
1 A forraszto lakk előhívásához
Ha vasalnám akkor mondjuk csak 2 kád kellene!...

De nem lenne olyan szép...
(#) Firefighter1 hozzászólása Jún 7, 2017 /
 
Ha tudnám légmentesen zárni, akkor az előhívok meg a marató maradhatna a kádakba?
(#) pont válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Nem tudom mekkora nyákokat akarsz készíteni, nekem tökéletesen bevált az átlátszó falú 4-5 literes kekszes vödör. A vasaláshoz egy bőven elég. Langyos vízben leáztatni a papírt, utána kiönteni, annyi víz a nyákra, hogy épp ellepje, még egy milliméter sósav, ami kimarja a papír szálakat is és mehet egy kicsi peroxid, ízlés szerint ki milyen gyorsan szeretne maratni, kb. fél-egy perc.
(#) Firefighter1 válasza pont hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Na ez a kád elnevezés egy kicdit tulzás!
20x30x5 centis állo kádat gondoltam!
De azt se tudom hogy az előhivó meddig marad aktív a bekeverés után?
1 nap? 1 hét? 1 hónap?
(#) niedziela válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Idézet:
„Ezt az anyagot álitólag banánolajjal kell higítani használat előtt”

Azt írja, hogy a higítóját lehet helyettesíteni banán olajjal.
A higítója nevét ügyesen nem írja le.

Az sem világos, hogy mennyire tiszta az az olaj.
A google szerint amit lehet kapni az 15ml 900Ft

Meggondolandó
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) RoliNyh válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Akkor mi a különbség a szerinted nyomdai UV és a PCB -re való UV festék között?
Mert ahogy a lapon van, elvileg PCB -hez való, akkor neked hogy jött le, hogy nyomdai?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) RoliNyh válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Érdekes, ha valóban kétkomponensű, akkor mi a francnak keverik előre? Tudtommal a kétkomponensű anyagok épp azért két komponensűek, hogy "korlátlan" ideig eltarthatóak, míg nincs öszekeverve...

Viszont volt itt korábban olyan, aki fóliásat használ(t), és több hónap után is tökéletesen működött.
Neki vajon hogy nem döglött be akkor?

Mostmár totálisan ködben tapogatózok...
(#) kaqkk válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Ne tapogatózz ! Felejtsd el és nem lesz gondod. Vegyél lötstop fóliát ha forrasztómaszkot akarsz csinálni , és dry fóliát ha maratáshoz kell . Ami vidót linkeltél azon tuti hogy nem ez a festék van (ez a kínai izé sokkal sűrűbb)
(#) gulasoft válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Azért keverik össze, hogy ne te keverd, és ne maradjon "örökre" használható. A fólia meg egy polimer réteg, nem egy réteg festék van közötte. Az teljesen más.
(#) gulasoft válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Nekem két laposabb edényem van.
Az egyikben előhívom az előhívandókat a másikba maratom az előhívott dolgokat. Az előhívó nálam 4* töménységben van bekeverve, és csak felöntöm 3* annyi melegvízzel így mindíg langyos lesz, a lemosó is izsonyat tömény abba csk berakom a panelt, egy perc után kiveszem, megszórom egy kis vízzel és egyben lejön róla a fólia a csap alatt, tehát az lemosó tiszta marad, megy vissza az üvegbe, cirka 3 éve van bekeverve. Ja és abba rakom a lemosót amibe előtte az előhívó volt, végül is ugyan az csak töményebb.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2017
(#) designer válasza szili83 hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Én is próbáltam többféle hígítót, de mindegyikkel nehezen jött le a festék. A nyomdaiparban használatos "Protegum" viszont nekem tökéletesen bevált.
(#) gulasoft válasza designer hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Nem az volt a baj, hogy nem jött le, henem az, hogy a cem1 magába diffundálta (mintegy felszívta) a nitrohigító által feloldott festéket
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 9, 2017 /
 
Érdeklődnék van -e valakinek egy eladó (lehetőleg friss) A4 méretű forrasztómaszkja emberi áron?
(#) usane válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Azért 2 hét alatt nem döglik be. Én fél év múlva is csináltam vele nyákot. Persze ebben is van minőségkülönbség. 2 helyről rendeltem ugyanazt a színt. A címkéje is más volt. (Eddig 2féle cimkével láttam) Az egyiket kidobam 2 hét után, a másik jó volt fél év mulva is. Viszont tényleg undorító egy anyag. Meg kell hozzá találni a megfelelő felvivő fóliát, én a photoresist fólia egyik oldalát használtam, ezenkívül tettem rá plusz egy transparens fóliát, így "egyenletes" lett a laminálás után. Készülj sok papírral és IPA-val vagy denszesszel a felesleg lemosásához.
1-1 nyákhoz elmegy, de ha folyamatosan akarsz forrgátló maszkot alkalmaznia fólia a kokkerkt megoldás, még ha jóval drágább is.
(#) RoliNyh válasza usane hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Tudnál egy linket adni, vagy fényképet melyík bírta fél évig és melyík nem?
(#) usane válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
A hétvégéig megpróbálom. Nem tudom, hogy mikor sikerül a műhelyünkbe kimennem.
(#) RoliNyh hozzászólása Júl 4, 2017 / 3
 
Lassan készül az ebike elektronika is.
Íme a vezérlő panel, ha minden jól megy, ma még a meghajtó panelt is összedobom...
(#) kissattila88 hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
Fél fényes lap jó lehet vasaláshoz?
(#) pisti89 válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Legegyszerűbb ha kipróbálod.
Az oldalon volt már arról is videó, hogyan lehet sima nyomtatólappal, illetve színes szórólappal laminálni/vasalni.
(#) goreny válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 7, 2017 / 1
 
Már értem miért nem gyártatsz Kinában
(#) elektrorudi válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Látom, esélyt sem adsz az alámarásnak.
(#) RoliNyh válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Azt hittem, ezzel nem vagyok egyedül...
(#) Sanyesz5 hozzászólása Júl 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Eddig elég sok nyákot készítettem, folyton próbáltam megúszni hogy kétoldalasat kelljen gyártani.
Most bele kell vágnom ebbe is, a kérdésem az lenne vasalásos technikánál ki hogy szokott kétoldalas nyákot készíteni?

Nem is oly rég tértem át a vasalásra, eddig fotóztam.
(#) kaqkk válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Felvasalod az egyik oldalt majd kifúrsz két furatot és gombostűvel illesztve tesa szalaggal felragasztod a másik oldali nyomatot majd azt is felvasalod
(#) Sanyesz5 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
A felvasalt oldal nem fog megolvadni újra, amíg a másikat vasalom?
(#) kaqkk válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Óvatosan csináld ,ha hagyod kihűlni akkor a másik oldal nem olvadhat vissza
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2017
(#) Sanyesz5 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Gondoltam arra is hogy lemaratom az egyik felét, majd utána folytatom ahogy mondtad, akkor tuti nem olvad meg semmi.
(#) kaqkk válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Az is jó megoldás de amikor a következőt maratod az elsőt valamivel takarni kell hogy ne marjon alá , öntapadós tapétával ,vagy mondjuk színtelen lakkal amit később hígítóval lemosol
(#) Sanyesz5 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Az a baj elég brutál vasalóm van, a régi szoc korszakból, sima talpú. Beizzik fűteni is lehet vele, meg jelenleg fotó papírral csinálom a dolgot, szépen lehet vele csak jó sokáig kell melegíteni.
Következő: »»   1236 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem