Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   97 / 138
(#) uniman válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Hello! Hát ha még látnád az én mikróm belsejét...
(#) kadarist válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Szia!
Nem mindegy, hogy a fém hol helyezkedik el az üregben és hogy milyen az alakja. Angolosok előnyben:
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
(#) Near hozzászólása Jún 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Futó kérdésem lenne.
Adott egy régi Belling mikró.
Grill és légkeveréses sütés megy rajta, de a nagyfesz körrel lehet valami gáz. Előző tulajtól annyit tudok, hogy füst szagot éreztek lenyomták a hosszabbítót azóta be se kapcsolták.
Szétszedve a trafón egy furcsa égés szerű nyomot találtam de mint kiderült valami fekete trutyis megfolyás volt rajta ránézésre a tekercsnek ott semmi baja (A tekercsen volt óvatosan lepucoltam róla.).
Amikor a grill részt a nagyfesz trafó nélkül kipróbáltam volt egy kis füst szag ahogy égett ki a zsír a kvarcszálak közül.
Lehet, hogy jó a trafó is csak azt érezték? Bár az a fekete folyás szerű (mintha égett kemény zsír lenne) dolog idegesít. Lehet gond abból ha össze rakom és kipróbálom úgy?
(#) Near válasza Near hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Most jutott eszembe azt elfelejtettem megkérdezni. Mindenkép ugyan ilyen trafó kell bele ha cserélem?
Vagy bármelyik jó amelyik elbírja a 850w os magnetront? (Valószínűleg cserés a trafó elég égett szaga van az lemaradt.)
Összeszedetlenségemért bocsánat de keveset aludtam.
(#) zolika60 válasza Near hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Bármilyen hasonló trafó jó. Nem a grill részből került rá az égett trutyi? Próbáld ki, nem vesztesz vele semmit.
(#) Near válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
No össze raktam. Pár másodperc után kinyomta a fő biztosítékát. Az, hogy a magnetron elindult-e nem tudom, de valami istentelenül hangosan búgott a trafó.
Összerakás előtt multiméterrel kerestem zárlatot de nem találtam így valószínűleg tényleg a trafó halott (Remélem bár égett szaga nem volt de a víz se lett ennyi idő alatt meleg).
A magnetron mondjuk 20% teljesítményre volt állítva.
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2017
(#) Near válasza Near hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Idő közbe eszembe jutott de már nem engedte módosítani.
Van egy 800w os mikróm. A magnetronja már gyengélkedik nem úgy melegít ahogy kéne. Ha annak a trafóját átrakom és nem hajtom maxon a 850 es magnetront elbírhatja a trafó?
Plusz azzal ki tudnám próbálni, hogy a magnetron jó-e mert ha úgy is kiveri a biztit akkor a magnetront is cserélhetem rosszabb esetben. :/
(#) pjg válasza Near hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Először a kondenzázort cseréld ki.
(#) Near válasza pjg hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Rendben viszont azt csak hétfőn tudom megejteni.
Készítettem két képet a trafóról. Ahol a fekete folt látszik ott volt a megfojás a tekercs és a szigetelő között.
A kondi állapota mérésre jó. 1,05µF mérésre 1,057uF. De gondolom ennyi idő után érdemes lehet cserélni.
(#) steelbird válasza Near hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Ha lehúzott szekunder oldali csatlakozókkal is leveri a hálózati biztosítékot, akkor menetzárlatos a trafó. Ha úgy megy rendesen, akkor pedig a szekunder körben zárlatos valami.
(#) Near válasza steelbird hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Hétfőn veszek biztosítékot és kipróbálom úgy is. Remélem a trafó a gond ténylegesen.
(#) Near válasza Near hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Ez nem tudom mennyire reális de elgondolkogtam valamin. Ha veszek biztositékot miért hadjam tönkre menni. Van egy 250v 10A kismegszakítóm. Ha ezt kötném az üvegbiztosító helyére a trafóteszt alatt okozhat problémát? Tudom nem a leg szakszerűbb megoldás de fölöslegesen nem tenném tönkre az új biztositót.
(Kiment értéke is 250v/10A)
(#) zolika60 válasza Near hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Eléggé zárlatosnak néz ki a trafó. A kismegszakító jó ötlet.
(#) Near válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Sajnos végül kénytelen vagyok elvetni a megszakítós ötletet mivel természetesen most tűnik el mint szürke szamár a ködbe amikor kellene. Helyette találtam egy ide való biztosítékot. Hétfőn elmegyek veszek egy tartalékot és ráengedem üresjáratban secunder nélkül a trafót.

Addig is, ha esetleg a trafó lenne rossz:
A trafó hibás mikró egy Belling M395TCCS
Míg a gyengélkedő egy Whirlpool M517

A két mikróba a magnetron típus száma 2M2 vel kezdődik csak a vége más. A trafók is hasonlítanak.
Ha a trafó hiba beigazolódik működhet a 800w os whirlpool trafójával a Bellimg max 80% teljesítményen?
Vagy mindenképp érdemesebb lenne szétnéznem egy 850 es trafó után?
(#) zolika60 válasza Near hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Szerintem fog az menni. Nyugodtan mehet 100%-on, úgyis a trafó határozza meg a teljesítményt.
(#) Near válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Nos úgy néz ki még nincs vége. A whirlpool trafóját átraktam és azzal is kinyomta a biztositékot.
Kicsit tovább megyek mérésekterén hátha találok valamit.
Magnetron fűtő és anód lába között 0.2ohm.
A magnetron kondiai 0.645nF ot mutatnak.
A magnetron bekötései és háza között szakadás.
A kondenzátor llenálása 10.55Mohm
A diódák érdekesség de mind két irányba szakadást mutatnak gondolom a multiméter méréshatára felett nyitnak. Kétlem hogy mind a kettő egyszerre halt volna le.
Ezek alapján mit lenne érdemes első körben megpróbálni? Lehet a magnetron halt le és az terhelt be a gyári trafónak? Esetleg a szakadt diódák? (már ha azok).
(#) granpa válasza Near hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
A nagyfesz diódákat kimérheted; kb. 15-30 V-ot kötsz rájuk, 1-10 mA korláttal, méred az átfolyó áramot. Ha folyik, jók.
(#) Near válasza granpa hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
A diódák mérve.
Az egyik diódán rendesem folyik az áram csak egy irányba. A kondi kisütő diódája produkál érdekességeket.
Már mint szó szerint ugyan a multi nem sípol rá de mind két irányba adja a delejt. Szóval elmegyek szerzek biztosítékot és próba a kisütő dióda nélkül. Majd kisütöm én azt a fránya kondit. Ha ugy is kimegy kampo marad a kondi és a magnetron.
(#) Near válasza Near hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
A dióda meg trafó kombó volt a probléma. Működik. Már csak szereznem kell majd egy sugárzás mérőt biztos ami biztos alapon.
Köszönök minden segítséget. További szép napot.
(#) granpa válasza Near hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Amíg zárva az ajtó (a doboz), nem nyúlkálsz bele, ép az árnyékolás, nincs mit mérni.
(#) Near válasza granpa hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Rendben köszönöm
(#) Szilvi1 hozzászólása Jún 21, 2017 4 /
 
Érdeklődnék hozzátudna-e valaki szólni egy Schneider (Panasonic belső) mikró kezelhetetlenségéhez. A mikrósütő elején a táblafólia egyes elemei nem érzékelnek, nem reagálnak. Megkérném az okostojásokat akik semmihez nem értenek csak kötözködni akarnak, keressenek máshol rá módot. A fényképeket mellékeltem.
(#) pjg válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jún 21, 2017 / 1
 
Idézet:
„Megkérném az okostojásokat akik semmihez nem értenek csak kötözködni akarnak, keressenek máshol rá módot.”


Ehhez a hozzáálláshoz annyit tennék hozzá: selejtezd le. Kuka.
(#) mugab válasza pjg hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
(De lehet hogy ezt egy okostojás írta...)
(#) Szilvi1 hozzászólása Jún 25, 2017 /
 
Nyári melegben vizes szivaccsal tisztítottam mikrosütőt, esetleg belül is érhette víz valamelyik részét, miután összeraktam és üzeltetni akartuk levágta a biztit.2-szer kicseréltem, megint levágta. 8a-es van benne, tovább szárítottam a napon, esetleg ha egy napot szárítom akkor teljesen kiszáradhat és esetleg már nem verné le a biztit? Látszólag semmi égés, semmi büdösség, mégis villan egy kicsit a legfelső kispanel és leveri. Van valakinek ötlete mely az az alkatrész aminek köze lehet ehhez. mikor szétszedtem a tetejét hogy ránézzek, semmi víz nem volt sehol jóformán, egyedül a tányért forgató motor vagy ilyesmi az alján volt nedves. Ha ez megszárad, vagy akár minden kiszárad elviekben működnie kéne?
(#) kaqkk válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Miért nyitsz minden kérdésednek új témát ? Ha van mikrosütő javítással foglalkozó téma ott tedd fel a kérdést (és ugyanígy tehetnél a mosógéppel kapcsolatban is )
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2017
(#) eyess válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Ha a motor vizet kapott az akár zárlatos is lehetett . Meg kell próbálni a tányérforgató motor nélkül beüzemelni .Ha úgy nem megy ki a biztosíték , akkor a motor lesz a hunyó.
(#) Szilvi1 válasza eyess hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Keressem meg a motor vezetékét huzzam le a panelről és úgy nézzem meg?
(#) Zsolt 73 válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Szia !

Ellenőrizd az ajtó kapcsolókat, az egyik bontja a trafó primer áramkörét, a másik rövidre zárja a Lehetséges,hogy az utóbbi beragadt, néhányszor csapd be az ajtót, feszültségmentes állapotban !
Következő: »»   97 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem