Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   372 / 441
(#) Wind-Storm válasza bbb hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Köszönöm Neked is!

Még egy rövidke kérdés: Nekem magyarul települt a program. Van rá mód, hogy átállítsam angolra?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) elektrocad válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 7, 2017 / 1
 
Nézd meg a DOC mappában lévő tutorial dokumentumban a "Language settings" fejezetet.
A program elvileg az operációs rendszer nyelvén indul, ha az adott nyelv támogatott - valószínűleg magyar oprendszered van. Egy batch fájlt kell készítened angol nyelvre és azzal indítani a programot.
(#) Wind-Storm válasza elektrocad hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Igen, épp magyar nyelvű az OP.
Meg is van, kösz!

Egyébként egy SMD panelt rajzolnék vissza. Viszont jött az ötlet, hogy ha ez így kivitelezhető, célszerű volna a beültetési rajzot megrajzolnom amiből aztán a program kapcsolásit tud csinálni?
(#) niedziela válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Forditva nerm működik, csak kapcsolásiból lehet panelt.
(#) Lucifer válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Valaki mesélje már el miért kellett az előző hozzászólásomat törölni?
(#) Wind-Storm válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Valakinek nem tetszett...
(#) Lucifer válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 7, 2017 / 1
 
Pedig semmi vállalhatatlant nem írtam benne. Valaki igazán elmesélhetné, hogy mi volt a probléma, szeretnék fejlődni!
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Rajzoltam egy alkatrészt, minden jó lett, de a kivezetések számozásánál valami talán nem jó lett beállítva és megjelenik pluszként a "P$"- a számozás jó.
Csatolt képen jól látható. Hogyan javítsam!
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Érdemes az lbr-t feltenni, akkor nincsenek üres körök futva.
(#) Lucifer válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
A kapcsolási rajzban a lábak mellett két szöveg jelenhet meg:
Az egyik a láb neve (ezt a szimbólumszerkesztőben adod meg). Esetedben ezek jól vannak megadva (P0.3..stb.).
A másik a pad neve: ezt az footprint szerkesztőben adod meg.
A két szöveg láthatóságát a Change -> Visible menüpont alatt állíthatod a szimbólum szerkesztőben.

Célszerű a padeket az adatlapban lévő lábszámoknak megfelelően elnevezni mert segítheti a hibakeresést. Ha a padeket sorban raktad le az footprint szerkesztőben akkor szerintem ne egyesével nevezgesd át őket, hanem nyisd meg az lbr fájlt, keresd meg benne a footprintedet és az alkatrészt és cserével szedd ki a P$-eket a számok elől.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
KÖSZI, SIKERÜLT!
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Ezt nem értem, de a hiba megoldva és javítva.
(#) zamatőr hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Audio-power.lbr csomag a teljesség igénye nélkül.
(#) jany1966 hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Sziasztok
Most kezdtem az eagle nyáktervezőt használni.
Az a problémám, hogy ha kinyomtatom a panel tervet nincs rajta furat.
A monitoron van, mit állítottam be rosszul?
Köszi.
(#) Alkotó hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Van olyan lehetőségem a program használata során, hogy egy adott "valamit" magtaláljak, akár a kapcsoláson akár a panelterven?
Egyfajta kereső, amiben megadhatok valamilyen támpontot, és amire az igaz, azt mondjuk kiemeli, vagy bekarikázza, vagy akármilyen módon megjeleníti. Pl. pozíciószám, vagy érték, vagy egyéb felirat.
(#) Alkotó válasza jany1966 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Nálam másképpen van.
A tervező ablakban a képernyőn csak kis félhold sarlók látszanak, az is csak akkor ha a vezeték keskenyebb mint a furat, de a színek nagyon jól segítenek.
A nyomtatási nézetben, feketére állítva a nyomatot megint a félholdak látszanak a képernyőn, de ténylegesen kinyomtatva -nálam ez most egy pdf-be történ- kifogástalan a kép.
Inkább az a gond vele, hogy ha otthoni a gyártás, akkor a furatokat egységesen kisebbre kellene állítani, amire szintén van mód a drill-aid.ulp elindításával. Ezzel csak kisebbre lehet állítani őket, nagyobbra nem, azaz ha nagyobb lenne a beállított érték mint az eredeti, akkor azt figyelmen kívül hagyja. a 116-os réteget létre hozza magának, ahová beteszi szűkítő gyűrűket.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2017
(#) kokozo válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Szia!
Van..

Névtelen.jpg
    
(#) jany1966 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
A nyomtatási képen látszik a furat de kinyomtatva semmi.
(#) jany1966 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
"a drill-aid.ulp elindításával" ezt hol találom?
(#) Alkotó válasza kokozo hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Köszönöm. Kicsit szokni kell, de működik.
(#) Alkotó válasza jany1966 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Felül az ikonsorban van egy narancs-sárga ULP ikon. Ezt elindítva kapsz egy nagy listát, amiből kiválasztod azt a "segéd programot" amit futtatni akarsz. Utána a választott programtól függ milyen ablakot kapsz, vagy mi fog történni.
De ettől csak a lyukak lesznek egységesen kicsik, a látszósági gondod nem fog megoldódni.
Gondolom a "nyomtató" ikonnal akarsz nyomtatni, és nem a CAM-feldolgozóval, mert utóbbi másmilyen kimeneti állományokat készít (pl. a rézoldalak gerberein éppen nincs furat)
(#) jany1966 hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Nem sikerül furatot varázsolni
Pedig én is így csinálom
https://www.youtube.com/watch?v=cbkf0EobD54
(#) jany1966 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
A CAM-feldolgozóval hogy kell?
(#) niedziela válasza jany1966 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Ha a monitoron tényleg van, akkor a nyomtatásban is van.
Azért ellenőrizd a panel szerkesztő
Opciók - Beállítás - Általános fülön a Display Drills legyen bejelölve. (valós furatok)
Ha régebbi pl 6.x verziód van akkor az ablak jobb alsó részén lesz a beállítása.

Ha ez ok, és nincs furat, akkor nyomtató driver...vagy valami.
(#) niedziela válasza jany1966 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Ha otthon készítesz panelt, nem kell a gerberrel foglalkoznod.
(#) Frankye válasza jany1966 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
A Drill réteg be van kapcsolva a nyomtatás előtt? Mert a furatokat erre a rétegre teszi az EAGLE. Ha a réteg láthatósága ki van kapcsolva, akkor nem fogja nyomtatni sem.
(#) Zarka90 hozzászólása Júl 20, 2017 /
 
Üdv! El tudom azt érni valahogy azt, hogy bizonyos nevű net-ek, vagy net class-ok csak egy, nekik preferált layeren huzalozódjanak? Ppl. legyen az egyik belső layer a táp, amin az összes 3,3, 5, 12_vV, akármi összeköttetése létrejön. Némileg ehhez kapcsolódó kérdésem még, hogy tudok-e ezeknek a vez. osztályoknak, vagy akár egyesével megnevezett vezetékeknek preferált rout-olási irányokat adni?
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2017
(#) Alkotó válasza Frankye hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Gondolom lehetnek verzió eltérések is, de nálam ez nem így van. A drill réteg ki-be kapcsolásának nincs hatása a furatok látszóságára. A réteg bekapcsolásakor minden furat helyére tesz egy "ábrát", ami minden furatméretnél eltérő, de sosem furat alakú.
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Bocsánat, én értettem rosszul a kérdést ezek szerint. Én azokra a furatokra gondoltam, amelyek pl. a kész panel rögzítésére, egyes alkatrészek mechanikai felfogatására szolgálnak. Ezek, amelyeket Te mutattál, az alkatrészek forrasztásaihoz szükséges furatok. Ezek - értelemszerűen - nem azonosak azzal, amit én írtam. Még egyszer elnézést a félreértésért!
(#) niedziela válasza Zarka90 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
4 rétegű panelt fogsz gyártatni, vagy magad rakod össze szendvicsnek ?
És igen, tudsz irányt adni.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2017
Következő: »»   372 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem