Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1952 / 2208
(#) tunerman válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 29, 2017
A minél jobb hangzás elérése miatt - kompenzálja az elektroncsöves egyenírányítást...
(#) mohinger válasza tunerman hozzászólására (») Jún 29, 2017
Te melyiket favorizálod inkább? A csöves, vagy a félvezetős egyenirányítást?
(#) tunerman válasza mohinger hozzászólására (») Jún 29, 2017
Természetesen ahová csak lehet az elektroncsöves egyenirányítást teszem.
(#) mofesa válasza tunerman hozzászólására (») Jún 29, 2017
Hűha! Én eddig annyit tudtam erről, hogy egy soros dióda 0,6V -ot ejt de, hogy erre is képes lenne...
(#) cua válasza tunerman hozzászólására (») Jún 29, 2017
Idézet:
„A minél jobb hangzás elérése miatt - kompenzálja az elektroncsöves egyenírányítást...”

Ezt kifejtened picit bovebben?
(#) tunerman válasza cua hozzászólására (») Jún 29, 2017
Vicc volt!
Ennek az ellenkezője a véleményem - lásd az előbbi hozzászólásomat.
Üdv: TJ.
(#) cua válasza tunerman hozzászólására (») Jún 29, 2017
Hat rendesen elgondolkodtam rajta, hogy ezt hogyan gondoltad
(#) Cinema válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 29, 2017
Sztereo erősítő esetén a két csatorna tápjának az elválasztásához, ezért kettő kell belőle és utánuk a nagykapacitású kondenzátorok már nem okoznak gondot a csöves egyenirányítóban.

Üdv!
(#) rukh hozzászólása Jún 29, 2017
Tehát akkor: EZ80 ->47 µF -> kettő dióda: mindegyik után ellenállás, ellenállások után a nagykapacitású kondik és ezekről megy a táp az egyik és a másik csatornára?

Üdv,
Rukh
(#) tunerman válasza rukh hozzászólására (») Jún 30, 2017
Amennyiben beleteszed a tápba a soros félvezető diódákat, akkor minek alkalmaztál elektroncsöves egyenirányítást? Még két diódát beleforrasztasz és megvan a "problémamentes" , mindenre alkalmas félvezetős graetz híd...
Üdv: TJ.
(#) pucuka válasza tunerman hozzászólására (») Jún 30, 2017
Azért halkan megjegyzem, a félvezetős egyenirányításnál is vannak kondenzátor kapacitás korlátok, csak persze sokkal magasabb, mint egy csőnél.
A félvezető egyenirányító után odapakolnak irtó nagy kapacitású pufferkondit, aztán az n -dik bekapcsolásnál tönkremegy az egyenirányító dióda, és jön, hogy hamis. Pedig csak nem figyeltek a max imp áram értékére.
(#) rukh hozzászólása Jún 30, 2017
Hi Tunerman!

Cinema írta három hozzászólással feljebb:

"Sztereo erősítő esetén a két csatorna tápjának az elválasztásához, ezért kettő kell belőle és utánuk a nagykapacitású kondenzátorok már nem okoznak gondot a csöves egyenirányítóban."

E szerint a csöves eir + kiskapacitású pufferkondi után kétfelé "ágazik" a táp, a diódák választják el egymástól a két csatornát - én legalábbis így értettem, erre kérdeztem rá.

Üdv,
Rukh
(#) pucuka válasza rukh hozzászólására (») Jún 30, 2017
Lehet cifrázni, de minek. A dióda után sem tehetsz nagykapacitású kondit, mert a dióda differenciális ellenállása nagyon kicsi, így a bekapcsolási lökőáramot nem igazán korlátozza. A lökőáram korlátozásához legalább párszáz ohmos ellenállás kell. sokkal célravezetőbb, ha tisztességes, jól méretezett tápegységgel semmiféle elválasztásra nincs szükség.
Mindkét oldal végfokozata mehet a puffer kondiról, vagy az első szűrő fokozat kimenetéről, a megelőző fokozatok pedig különválasztott szűrőláncokról.
A végfokozatban igen nagy, több tíz voltos jelek vannak, ott a brummfeszültség még nem okoz olyan nagy gondot. Ha mégis, az nem az elégtelen szűrés hibája, hanem leginkább keresztmoduláció. Ezen pedig a pufferkondi növelése nem segít.
(#) tunerman válasza pucuka hozzászólására (») Jún 30, 2017
Itt igazából nem ilyen problémákról van szó....inkább az elektroncsöves egyenirányításról, annak létjogosultságáról és a méretezéséről. Amikor már félvezetőket is pakolnak a tápba - mindegy milyen okkal -, akkor teljesen feleslegessé válik a csöves egyenirányítás kiépítése.
Azért, mert amit hangzásilag(!) jelent egy csöves táp, azon a pályán a hagyományos félvezetők már nem játszanak - szerintem.
Üdv: TJ.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2017
(#) tomgruz hozzászólása Jún 30, 2017
Sziasztok! Valaki ki tudna segíteni egy 6p1p PP kimenőtrafó rajzzal?
(#) granpa válasza tomgruz hozzászólására (») Jún 30, 2017
Mire gondoltál? Sok változat nincs. Figyelmes olvasással a téma képei/leírásai közül kiválasztod a neked tetsző topológiát (rétegezést, egyebeket), és elkészíted. Az adatokat kiolvasod a cső adatlapjából, kiszámolod és tekersz. Kimenőszámítás kb. a 150-155. lap táján.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2017
(#) mofesa válasza tomgruz hozzászólására (») Jún 30, 2017
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Meg aztán milyen vasra? Semmi adat nélkül ne várj konkrét segítséget.
Van egy, ez EL84 PP -hez is kiváló.
6P1P - nél 300V anódfesz mellett 250V G2 -vel működőképes. Ki van próbálva.
(#) pucuka válasza tunerman hozzászólására (») Jún 30, 2017
Teljesen egyetértek veled. El kell dönteni melyik, vagy egyik, vagy másik. De a kettő ilyetén összekutyulása felesleges, és nem is választ el semmit.
(#) tomgruz válasza mofesa hozzászólására (») Júl 1, 2017
Köszi a rajzot! Általában én is a néhai MSZ vasaira építkezem, ahogy az összes fellelhető szakirodalom is ezekre közöl konkrét példákat.
(#) CHZ hozzászólása Júl 1, 2017
EL84 PP végfok készül, egyszerű kivitelezésben. Távvezérelhető hangerő és bemenet választás. Gyári erősítő dobozát hasznosítom, szerintem megfelelő lesz. Előny, az alsó takarólemez nyitható, jól szerelhető. végfok mögött lesznek a trafók, jobb szélén függőlegesen a bemeneti RCA csatlakozók bemenetválasztó relékkel.
(#) ludus válasza CHZ hozzászólására (») Júl 1, 2017
Frankók ezek a fehér nyák-ok. Hol lehet ilyen alapanyagot beszerezni?
(#) Longa György válasza CHZ hozzászólására (») Júl 2, 2017
Nagyon precíz! Tetszik nekem is a fehér nyáklemez.Jól mutat rajta a szitázás, kiemeli az alkatrészeket.
(#) CHZ válasza ludus hozzászólására (») Júl 2, 2017
Apróhirdetés oldalon Attila86 időnként hirdeti.
(#) CHZ válasza Longa György hozzászólására (») Júl 2, 2017
Köszönöm, alkatrészoldal is vasalással készült. Beültetést is megkönnyíti, mérőpontok méréseket is segíti.
(#) CHZ hozzászólása Júl 2, 2017
Meghajtófokozat méréseiről készítettem néhány felvételt, 18V eff. kimeneti szintnél.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2017
(#) ludus válasza CHZ hozzászólására (») Júl 2, 2017
Rendben, rajta leszek!
(#) frankzappa hozzászólása Júl 2, 2017
Hali!
Egy ilyen cucc megépítése kb mekkora összeget emésztene fel szerintetek? És alkatrészeket miből tudnék kiszedni hozzá, mert nem szeretnék/tudok túl sokat rákölteni Bővebben: Kép
(#) Gafly válasza frankzappa hozzászólására (») Júl 2, 2017
Találkozón szerintem lesz hozzá anyag az ingyen vihetőben...
(#) FordPrefect válasza CHZ hozzászólására (») Júl 2, 2017
A teljesítmény kimenetről, végcsövek+trafó után, ugyanilyen frekvencián készített képek esetleg közvetítenének valami információt az amp. tudásáról...Meghajtani sem könnyű, de utána van a lényeg.
(#) mofesa válasza FordPrefect hozzászólására (») Júl 2, 2017
Ha az eleje nem jó, a vége sem fogja megjavítani. Ezért lényeges szempont.
Következő: »»   1952 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem