Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 94
(#) Busz hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Attól hogy döglött a légterelő motorja, attól már leáll a klíma? Nekem így elsőre az jön le hogy inkább más baj lesz ott és nem a léptetőmotor.
(#) kaqkk válasza Busz hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
A beltéri elektronikája minden baromságot figyel és ha valami nem tetszik neki hibát dob , ha nem tudja menyire van nyitva a légterelő , ha nem tudja milyen fordulatszámon forog a ventilátor , ha nem látja vagy hibásnak érzékeli a levegő vagy a csőszondát invertereseknél még a kültéri beltéri kommunikációt és a kültéri összes adatát is a beltéri elektronika figyeli ..
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) totga hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy icecool márkájú dual klíma, aminek az egyik beltérije véletlenszerű elindulásokkal-megállásokkal örvendeztet minket már egy ideje. Ha áram alatt van, akkor mindegy, h ki vagy bekapcsolva van-e, akkor is ezt csinálja. Egy hirtelen ötlettől vezérelve gondoltam kicserélem a kettő készülék paneljét, m a másik szobát egyelőre nem használjuk. Meglepetésemre nem egyforma panelek voltak, az egyik Vestel02-C a másik Vestel04-C. Ennek ellenére kicseréltem, és arra jutottam, h a 02-C panel a hibás, a másikkal remekül működik mind2 klíma. Tudnátok segíteni, h merre induljak ha meg szeretném javítani? Illetve mivel nem vagyok egy nagy mester elektronikából, leginkább egy szakembert keresnék, aki pénzmag ellenében hajlandó megjavítani a panelt, esetleg mindkettőt megvizsgálni, h ne járjak így rövid időn belül a 04-Cvel is.
Köszönöm előre is!
(#) dokidoki válasza totga hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
A helyzet az, hogy a betett képeken pont a 04C panelon van szétégve egy ellenállás, balszéle közepe tájon. 3491-kép.
(#) totga válasza dokidoki hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Szia dokidoki!

Köszi a választ! Most az van bent a működő példányban, és nem produkálja a hibát. Bár néztem én is, h nem túl egészséges a kinézete. A másik panel is be van kötve, de nincs áram alatt, h ne kapcsolgasson ki-be hangzavar kíséretében...
(#) dokidoki válasza totga hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Sajnos, többre nem telik tőlem. Mivel a lap tápellátása trafósnak tűnik, így javaslatként a szokásos kondenzátorok ellenőrzése sem elég. Mert valószínűleg nem azok a hibásak. De csak az marad, hogy a tápfeszültségek ellenőrzése, és az összes megmérhető alkatrész megmérése a további teendő. Nem ártana egy szervizmanuál - kapcsolásirajz, hogy könnyebb legyen vizsgálódni. Meg mellette, lehet, hogy valamely fórumokon akad valami infó - panasz ezekre a panelokra, valami jellemző hiba és a megoldása.
(#) totga válasza dokidoki hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Mindenesetre köszönöm! Körbenézek alaposabban.
(#) Sendi válasza totga hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Szia. Ismerem a panelt és a hibát is. A hibás panelon van egy kis álló nyomógomb. Simán vedd ki. Nekem ennyi volt.
(#) totga válasza Sendi hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Szia Sendi!

Köszönöm a tippet, megpróbálom!
(#) GPeti1977 válasza totga hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Nekem is ilyen kinézetű panel van Alien klímában és egy vihar miatti áramingadozás hatására tönkrement minden led csak villog rajta, mikor megvettem olcsón akkor is rossz volt valami hasonló baja volt, valahová elküldtem a panelt nem emlékszem hová ahol megjavították, vagy eeprom tartalma sérült vagy újra kellet flash elni a kontrollert, nem tudom ki tudná megjavítani, most úgy megy a klíma hogy mindent direktbe kötöttem.
(#) r3pl4y hozzászólása Aug 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy LG S12AHP Split On-Off-os klímám.
2hete még működött, most a kültéri egység felől úgy hallom mintha nem tudna elindulni.
Kattan egy relé, zúg egy kicsit, majd leáll.
Mire utalhat ez a hiba?
(#) BarnaPili válasza r3pl4y hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
A kompresszor üzemi kondenzátorát ellenőrizni kellene.
(#) kaqkk válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Ellenőrzés nélkül cserélni!
(#) BarnaPili válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Ok Boss !
(#) r3pl4y válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Ma volt kint a klíma szerelő, ő is ezt mondta.
Egyetlen apró probléma van, hogy sajnos a kültéri "szerelhetetlen" helyen van.
Kellene hozzá egy 10m-es létra, ami persze nincs a klímásnak.
A kondenzátort én is ki tudnám cserélni ha valahogy meg tudnám közelíteni a kültérit!
(#) zolee258 hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egy Belcor klímánk s nem akar hűteni , villog a run és a sleep led. Mi lehet a baja,
(#) kaqkk válasza r3pl4y hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Vegyél ki létrát szerszám kölcsönzőből ...
(#) Kolyokgolya29 hozzászólása Aug 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy electrolux mobil split klímám ami 4 perc működés után a szívó oldalon felmegy a nyomás 4,2bar rol 8,8 bar-ra. A befújt levegő hőmérséklete pedig 6,6 celsiusrol felmegy 17,4 celsiusra. Ezzel egy időben megnő a kompresor áramfelvétele,a beltéri egységben sziszergő hangot hallani. Mi lehet a probléma?
(#) szsrobert hozzászólása Aug 5, 2017 /
 
Udv nektek!
Az 1-2kWos klimakban mekkora a dugattyu lokete es a furat? Mekkora a fordulatszama? Mekkora a nyomas surites utan? Mekkora furatu a hajszalfuvoka?
Normal legkompresszorral megoldhato a gaz keringetese?
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2017
(#) kaqkk válasza szsrobert hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
A klímában nem csak keringetni kell a gázt , a légkompresszort felejtsd el egyáltalán hogyan találtad ki ezt a kérdést ? Amúgy 1-2 kw os klíma nincs is és az összes többi kérdésedre a válasz a klíma teljesítményétől és a benne használt gáztól függ tehát így feltéve a kérdéseket nem kapsz rá választ ...
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2017
(#) erbe válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
Idézet:
„Amúgy 1-2 kw os klíma nincs is”

Csak attól függ, merről nézzük.
1 kW (vagy kevesebb) elektromos teljesítménnyel működő inverteres klíma kimenete 3,5-4 kW. Ezt szokták írni a teljesítmény adatnak. Van 2,5 kW-os kimenővel, ami ~700 W-os.
Sima levegős kompresszorral nagyon jól lehet fűteni (átmeneti időszakban). A magasnyomású levegő a bónusz.
(#) kaqkk válasza erbe hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
A klímáknál mindig a hűtőteljesítményről beszélünk ,
Idézet:
„nagyon jól lehet fűteni”
A kérdező hűtésről kérdezett tehát abszolút nem a témához tartozik a levegőkompresszor melegedése . okoskodni nem nehéz (abba belekötni amit más leírt talán még könnyebb)
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2017
(#) erbe válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
Nem találtam a szövegében a "hűtés" szót.
(#) kaqkk válasza erbe hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
És tényleg .... Bocs hogy élek ,a többi kérdésére válaszolj nyugodtan
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2017
(#) szsrobert hozzászólása Aug 5, 2017 /
 
Mielott kitor az atomhaboru: pb gazra gondoltam, normal kompresszorra ami ugye suriteskor melegszik es azzal futenek, majd kitagulva munkat vegez es lehul, amivel huteni lehet. Ha kis penzbol megvalosithato jobb mint csak az aramot futoszalon atengedni.
(#) erbe válasza szsrobert hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
Akkor már inkább hermetikusan zárható hűtőkompresszoron gondolkozzál! Nehogy repülni tanulj hűtés helyett.
(#) Kolyokgolya29 hozzászólása Aug 5, 2017 /
 
Idézet:
„Sziasztok!
Van egy electrolux mobil split klímám ami 4 perc működés után a szívó oldalon felmegy a nyomás 4,2bar rol 8,8 bar-ra. A befújt levegő hőmérséklete pedig 6,6 celsiusrol felmegy 17,4 celsiusra. Ezzel egy időben megnő a kompresor áramfelvétele,a beltéri egységben sziszergő hangot hallani. Mi lehet a probléma?”
Valakinek van megoldása a problémára?
(#) kaqkk válasza Kolyokgolya29 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Vidd el szerelőhöz , házilag nem tudod javítani .
(#) kaqkk válasza szsrobert hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Az újabb no-frost hűtők propán gázzal működnek (R600) tehát majdnem eltaláltad a hűtőgázt de ez nem az a kategória amit otthon öszetákolsz . Hallgass tanult kollégánkra (erbe) és inkább várd meg az enyhülést ...
(#) BarnaPili válasza szsrobert hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Ha pontos méreteket nem is tudsz megállapítani,de sok youtube-videón boncolnak klíma és hűtőkompresszorokat. Ott sok kérdésre választ kaphatsz.
István
Következő: »»   37 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem