Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   173 / 199
(#) trickentrack válasza proli007 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Rendben, nem motort fog, hanem ledszalagot!
(#) gyula66 hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Sziasztok. Tudná valaki ellenőrizni a panel tervet a rajzhoz képest. Nem vagyok túl profi paneltervezésben. Előre is köszi a segítséget.
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Hello!
- A nyák jó, két kivétellel. Az 5V C3 kondenzátorához nem ér oda a vezetősáv. A másik, hogy célszerű szélesebb vezetősávokat használni, amilyen széles csak lehet és a kivezetéspontoknál sokkal nagyobb pötty kell a vezetékek számára. Így mechanikusan biztonságosabb lesz a nyák.
- De van egy elvi gond is. Az áramkör eredetileg 9V-ról táplálkozott, és ez a feszültsége a DVM műszernek is. Az 24V nem lehet. Valamint a 7106-al épített műszernek a COM pont pontja a plusz tápfeszültségtől számítva 2.8..3V-al alacsonyabb a feszültsége. Ezen két pont között van a belső referenciája is. Ha más műszerrel mérsz, akkor ezt a pontot kötni kell valahova. Ha ezzel a PM438s-el, akkor pedig a 24V-ból tápot kell neki előállítani, ami célszerűen egy 9,1V-os zénerből és egy ellenállásból állna.
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Köszönöm az észrevételeket. Azt én írtam el, hogy 25 volt,. Valóban 9 voltról működik.
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Oké, a C1 szűrőkondit és a műszer táppontjait lefelejtetted..
(#) gyula66 hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Javítottam a panelt. A C1-et és a C4-et nem tudom hogyan helyezzem el a panelon.
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Pld. ha a stabit az IC felett helyezed el, akkor két oldalán elférnek a kondik.
(#) Akg hozzászólása Júl 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Két kérdésem lenne:
Csináltam egy órajel generátort CD 4060-nal és CD 4013-al. Ez meghajt egy dupla 7 szegmenses kijelzőt két CD 4026-tal. Használhatom-e az órajelet egyszerre több helyre? (Pl. DP villogtatáshoz vagy egy másik órához)
A másik kérdésem az, hogy indíthatóvá szeretném tenni egy kapcsolóról, stopperként, de ez a kapcsoló 230VAC-t kapcsol. Az eddigi legegyszerűbben megvalósítható ötleten, hogy rákötök egy usb tápot, és az 5V, mint logikai "1" engedélyezi a CD 4026 bemenetét. Ez mennyire hülyeség ill. van-e jobb ötlete valakinek?
(#) proli007 válasza Akg hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Hello!
- Miért ne használhatnád. Ha az óragenerátor folyamatosan jár.
- Célszerű optocsatolót használni mint itt.
De ha stopperként használod, és az óragenerátor szabadon fut, akkor ha 1sec jel érkezik a számláló bemenetére, 1sec hiba is lehet a mérésben. Tehát ha pontosabban szeretnél mérni, ha a stopper áll, az óragenerátort is meg kell állítani. Pld. a 4060 Reset bemenetével. Ha ez nem zavar, akkor futhat szabadon is.
(#) Akg válasza proli007 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Köszönöm. Annyira nem kell pontos, de nem nehéz azt is reszetelni. A lényeg, hogy a kapcsoló indítsa, és állítsa meg a számlálót.
A kérdésem hogy, amit linkeltél kapcsolás ott az inverter kimenetén plusz 5V jön ki?
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2017
(#) proli007 válasza Akg hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Igen, ha megvan a 230V a bementen, akkor az inverter kimenete magas szinten van.
(#) nzozz hozzászólása Júl 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy JLH fejhallgató erősítő NYÁK -jának az ellenőrzésében szeretném a segítségeteket kérni! Sajnos nem túl szép és átlátható, de most azt szeretném tudni, van-e benne hiba. A TIP41 helyett BD241 szerepel.

Köszönöm
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Szia! Nem volna kedved sztereóban megépíteni? Bővebben: Link
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Hehe, de, természetesen sztereóban építeném. Csak a Te verziódat lay -ben eddig nem találtam és egyszer amikor átrajzoltam jpg alapján és megépítettem, nem stimmelt valami, aztán gondoltam nekiesek egy saját verziónak. Kell a tiédet még tükrözni vasalás előtt?
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
A pdf fájl nem véletlen kapta a Hood fül vasal nevet Vasaláshoz nem kell tükrözni.
Ha maratás után olvasható a reloop felirat akkor biztos jól csináltad
A lay fájlt majd igazítsd az alkatrészeid méretéhez és a furatátmérőt vedd le 0,6mm-re!
Módosítás után nézzük át közösen!
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Fáradok, úgy tűnik, ne haragudj! Igazából arra gondoltam - bár tényleg nem ezt írtam - hogy jpg formátumú NYÁK -ot kell-e/kellett-e tükrözni. De a NYÁK felirat alapján tényleg egyértelmű, viszont akkor ezt rontottam el legutóbb, amikor csináltam a NYÁK -ot... Persze most már van lay is, meg pdf is, pöpec. Nagy módosítás nem kell, esetleg a 680nF -es kondenzátornak kell egy kicsit nagyobb lábtávolság.
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Rárakhatod a panelra a kimeneti csatoló kondenzátorokat (a két szélére) és azok testre húzó ellenállásait, mint itt az R9.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 3, 2017 /
 
Üdv!
Valaki tudna vetni egy pillantást a tervre?
Előre is köszönöm!
(#) zamatőr válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 3, 2017 / 1
 
Ut+ az ic 8 lábra hiányzik.
(#) trickentrack válasza zamatőr hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 3, 2017 / 1
 
A +Ut és az IC 8-as lába nincs összekötve. Az Y alakú elágazások nem a legszerencsésebbek. Az IC 5-ös lába és az ellenállás között nagyon kicsi a hely, vidd lejjebb az ellenállást.

Csak gyorsan néztem át, lehet még benne hiba...
(#) trickentrack válasza Bakman hozzászólására (») Aug 3, 2017 /
 
Köszönöm, már javítottam is. Egyébként mi a baj az Y alakú elágazásokkal?
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 3, 2017 / 1
 
Nekem elsősorban a szemem bántja, ha nincs rá szükség, pl. csillagpontos GND igény esetén.
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Aug 3, 2017 / 1
 
Maratáskor ez lesz az első pont amit alámar. Ezért nem "szabad".
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Aug 3, 2017 / 1
 
Ha jó a lakk/laminálás/vasalás, nem mar alá.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Üdv!
Már megint én vagyok. Meggyűlt a bajom a szúnyogokkal, nem tudom honnan van a kapcsolás és hogy ér-e valamit, de egy próbát biztos!
Valaki átfutná, hogy van-e valami hiba?
Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
A két 555-ös alatt van egy-egy ellenállás.
(#) trickentrack válasza Bakman hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Az ICk tokban lesznek így el fognak férni.
(#) kokozo válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
4017 nek nincs tápja meg gnd-je.
(#) trickentrack válasza kokozo hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Azt hova kell kötni? 8 GND 16 táp?
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2017
Következő: »»   173 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem