Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   174 / 199
(#) trickentrack válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Elvileg így jónak kell lennie. A 12-es láb az mi akar lenni?

Névtelen.jpg
    
(#) kokozo válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
Az ic alatti ellenállásokat simán egyszerűen el lehet helyezni máshol. A diódák alá kellene tenni ahol focipályányi hely van az egyiket, a másikat meg a felső ic jobb oldalára..
(#) trickentrack válasza kokozo hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Így tudtam megoldani, az a focipályányi hely nem tudom hol van.

Névtelen.jpg
    
(#) kokozo válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
A tranya feletti vezeték oda van betonozva? Azt vidd el lejjebb és az ellenállás simán rendesen elfér..
(#) trickentrack válasza kokozo hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Tényleg basszus, kell igyak még egy kávét! Köszönöm!

Névtelen.jpg
    
(#) kokozo válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
Alakul ez már csak annyi baját csináltál hogy a felső 555 tápját kikötötted
(#) trickentrack válasza kokozo hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Hát ez tényleg nem az én napom! Megyek is a kávéért! Egyébként a 4017-esnek a 12-es lábára nem kell kötni semmit?

Névtelen.jpg
    
(#) kokozo válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
Az egy speckó kimenet arra ne köss semmit. Én még a felső 555-öt elforgatnám 90 fokkal balra, mert minden vezeték egyszerűbb lenne.
(#) trickentrack válasza kokozo hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Én mindig mindent túlbonyolítok basszus.....
Ez a terv mennyivel egyszerűbb mint az enyém...
(#) szikorapéter válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
Például jobban átlátható ,sokkal kevesebb a felesleges sáv. Nem bántó szándékkal írják amiket írnak,de te sem azért tetted fel ide a nyákrajzot hogy ne segítsenek igaz? Amit kokozo kolléga készített már első ránézésre is javítható,könnyen szerelhető,átlátható.
(#) proli007 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 4, 2017 / 1
 
Hello! Ez egy nagyon jó kapcsolás, ha a szúnyogok nyugalmát semmiképpen nem szeretnéd megzavarni.. Mert hol van, a végtranyónak a munkaellenállása? A piezo leginkább kapacitív terhelést jelent. Az első impulzusra feltöltődik, aztán csak nézegetik egymást a végtranyóval..
(#) kokozo válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 5, 2017 / 1
 
Elvileg egy 10k-s ellenállás kell a piezoval párhuzamosan, legalább is egy ugyanilyen kapcsolás alapján..Bővebben: Link
(#) ferci válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 5, 2017 / 1
 
Én inkább 1k-t kötnék paralel a piezóval, mert nem biztos, hogy 10k-val eléggé kisül a kapacitása 25-40 kHz-en, ill. lemegy rajta a fesz 0 volt közelébe..
Különben meg választhattál volna egy ellenütemű kimenetet is.
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 5, 2017 /
 
Sziasztok. Én is hoztam egy nyákrajzot. Két rajzot "házasítottam" majd ezeket nyáklapra vittem. A CD4049-el felépített hangfrekvenciás "funkciógenerátor" és egy kettős tápfeszültséggel táplált TDA2030-as erősítő a gyár által megadott kapcsolásban.
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
A SprintLayout-ban -hasonlóan a többi paneltervezőhöz-, a rétegek funkciója kötött. Ha ez elfogadjuk, akkor nálad kérdés lehet miért a felső oldal felirati rétegén huzaloztál.
Nincs olyan szabály, hogy csak 90°-ban lehet megtörni a vezetősávot. Sőt direkt jó lenne ezt elkerülni, és legalább a 45°-ot megpróbálni elérni.
Két pont összekötésére, főleg ha azok közel vannak, kimondottan ésszerű megoldás lehet az egyenes.
A mellékelt képen van egy külső hurok. Az minek, mi célt szolgál? Szintén a képen összekötöttem néhány pontot egyenesekkel.
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
A hurkot valószínűleg véletlenül raktam a panelre, mivel új op. rendszerem van így a sprint layout-ot is újraraktam,valószínűleg akkor változott meg az alap szín (én legalábbis azt hittem hogy az újban már ez az "alap színezés"). Ekkora frekvencián (20Khz) befolyásol valamit hogy kockás vagy "direkt" összekötésűek-e az alkatrészek?
(#) Toth Attila hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Terveztem egy erősítő panelt, táppal együtt. Ezzel szeretném kiváltani egy rossz philips rádiós erősítő gyári paneljét. Akinek van kedve pillantson rá "több szem többet lát" hibákat keresve.
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Szia! Az egyenirányító és a puffer közötti vezetősávba ne köss fogyasztót, csak a kondi után!
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Szia! Köszönöm, javítottam. Így jó lesz?
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Remek! Az illem és búgásmentesség egyaránt megkövetel egy külön vezetősávot a segédtáp testnek, a pufferek közötti csillagpontból.
(#) eyess válasza Toth Attila hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Nem biztos , hogy jó lesz ez a nyák , de leírom az észrevételem.
Nos a végfok ic - k felfogatásából adódóan a 2db 47uf kondenzátor nem jó helyen lesz .Az ic - k oda csavarozásakor a bordához fognak szorulni , Ha hosszú hűtő borda lesz rajta , mert gondolom az lesz , és a nyákot is a bordához fogod fogatni alulról , akkor a reléhez menő két átkötés sem lesz úgy jó , és a 2db 56kohm - os ellenállások sem.És ha még a 7815 is rá akarod fogatni , akkor az sincs egy vonalban az ic vel .Az 5w os ellenállás alatti átkötés sem igazán szép úgy inkább felfelé a 22uf kondihoz tennék egy forr pontot , és ott csinálnék átkötést.Ugyan ez a helyzet a végfokoknál a 2db 100nf kondenzátornál is . Azok az átkötések is az ellenállások alá mennek.Röviden talán ennyi.
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Szia! Javítva, köszönöm az észrevételeket. Akkor még egy utolsó kép:
(#) Toth Attila válasza eyess hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Szia! Valóban jogosak a felvetések, de a borda alja és a panel között 5mm hézag lesz, a gyári panel is így volt (egy sínbe kell beletolni). A tda7294-es ic adatlapja szerint úgy vannak a lábak meghajtva, hogy az ic-tokhoz közelebb eső lábsortól 4,55 mm-rel feljebb van a tok hűtőfelületének a síkja, így már fut is a 7815-tel. Még nem rendeltem meg a tda7294-et, kicsit izgulok is, hogy valóban úgy legyenek a lábak meghajlítva ahogy az adatlapban szerepel. Amíg ezt nem ellenőriztem addig nem is állok neki nyákot készíteni. Az a három átkötés nekem sem igazán tetszik, az 5 wattos ellenállás kerámia gyűrűn fog állni, a másik kettő átkötés (végfoknál), az E-2-es panelen is így van, pedig azt biztos sokan megépítették már. Azért köszönöm Neked is az észrevételeket.
(#) Pali79 hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Sziasztok!
A mellékelt kapcsolást szeretném próbapanelon összerakni, lehetőleg minél kisebb méretben. Ezért a vezetősávok csak "mutatóba" vannak a panelon. Valaki hibát, javítani valót lát rajta?
(#) Helios hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Sziasztok. Az elmúlt időben elkészítettem egy FET-es kapcsolás nyáktervét. Szeretném ha leellenőriznétek nekem. A kapcsolásból csak az első 2 pár van "beültetve". További eltérések is vannak a kapcsolási rajztól:
- T4 és T5 B-C lábaira 47pF kondit terveztem szűrésként;
- T5 cserélve lett 2SA1837-re, T1 és T4 2SC4793-ra.
Az IRFP240 "Source" ellenállás értéke a FET RDS-éhez lett igazítva.
A CLIP áramkör a Reflex RX500-as védelméből származik.

Érdekelne továbbá hogy a Z1,2,3 és 4-es diódák helyett mit lehet betenni, mert ezekkel a jelzésekkel semmit nem találtam.
(#) kokozo válasza Helios hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Z1-2 33V, Z3-4 6,8V. A tervnél a Z1 nem találkozik a T4-el, Z2 meg nem találkozik T1 C1-el. Így elsőre..
(#) kokozo válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Szia!
Lehetne kisabb ha a jobb alsó tranyót elforgatnád jobb 90%-al, és betennéd a bal oldali tranya alá, és akkor még lehetne játszani a 2 jobb oldali ellenállással.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2017
(#) Helios válasza kokozo hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Szia!

Az átkötést elfelejtettem bejelölni. Z1-Z2-nek ZPY33 , Z3-Z4-nek ZPD6,8 megfelel?

fet_amp2.JPG
    
(#) kokozo válasza Helios hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Meg. Nekem a Z1 R10 (ami nem 5,9k hanem 5,1k) közös pontjával van bajom, mert annak még el kellene mennie a T1 hez.. Z2 R11 (ami szintén 5k1-es) ugyanez..
(#) Helios válasza kokozo hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Ohh, megvan. Átsiklottam felette. Mindjárt javítom. Z1-R10 közös pontja T4 bázisához kell hogy menjen, Z2-R11 közös pontja pedig T1-C1-hez.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2017
Következő: »»   174 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem