Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED kijelzős voltmérő
Lapozás: OK   23 / 24
(#) Orbán József hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
Üdv!
Ha igaz, a selyemúton van már a képen látható kombi mérő, 100V-os és 10A-es mérési lehetőséggel.
Egy elektroncsövekhez használható, állítható tápegységbe szánom, ahol 4-500V-os és 1A-es méréshatár lenne szükséges.
Praktikusan a söntöt átvariálom 10-ed részére, valamint egy külső osztóval megoldom az 1000V-os méréshatár bővítést.

Az 1A-es söntöt miből célszerű megcsinálni?
(Vagy próbáljam meg az eredeti söntöt kiépítés után elcsiszolni vékonyra...?)
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016

mostjön.jpg
    
(#) proli007 válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Hello! A söntöt manganinból szokás készíteni. De ezt a keresztmetszetének tizedére csiszolni necces feladat lesz. (Nekem nincs ilyenem, de ha jól emlékszem arra amit olvastam, 75mV-os a sönt.) De kérdés, hogy a tizedesponttal mit fogsz kezdeni. Mert maximum le lehet ragasztani/festeni, viszont tudtommal ez méréshatárt szokott váltani. Vagy is pld. ha a feszültséget 10V alá letekered, fel fog "ugrani" a szám egy helyértéket..
(#) Orbán József válasza proli007 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Üdv!
Köszönöm a választ...
Tovább megyek, 100mA lesz a kívánatos max árammérés, ide lesz belőve egy áramgenerátor is. Kérdés, hogy erre az áramra mit változik a sönt ellenállása.
A Voltmérő kizárólag 1000V-os (ca. 100-500V=) feszültségeket hivatott kijelezni, remélem így nem fog vándorolni a kijelzés...
(#) Kovidivi válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Az a baj, hogy ez a kijelző nem sima 200mV-os, hogy át lehessen könnyen alakítani. Ha le is osztod az 1000V-ot max. 100V-ra, akkor is 100 fog megjelenni a kijelzőn. A kijelző mellé rajzolsz még egy nullát, vagy fejben felszorzod tízzel? Az árammérés résznél pedig 10.0 a max kijelzés, ebből sehogy sem lesz 100, maximum, ha a pontot figyelmen kívül hagyod. Meg kell nézni egy youtube videót, hogy van-e méréshatár váltás.
(#) Orbán József válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
A pontokat lefestem , ha megjönnek, ki tudom próbálni, mit tudok kihozni belőle...
(#) sadam90 hozzászólása Feb 4, 2016 /
 
Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni digitális panelmérőkkel kapcsolatban !
Építettem egy edison féle Stabilizált labortápegységet ( 0-30V 2mA-3A )

Szeretnék ehhez rendelni valahonnan áram és feszültségmérőt !
( lehetőleg olyat amiben beépített sönt van )

Eléggé kezdő vagyok az elektronika terén ...

Erre gondoltam :

http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alkatreszek/merestechnika/dig...3.html


Mit szóltok ?


Köszönöm előre is a segítséget !
(#) orcika70 válasza sadam90 hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Ebből most nekünk kell kitalálni mely szerkentyűre gondoltál?
(#) kila válasza sadam90 hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Az Ön által keresett oldal nem található... Orbán József kolléga fentebb mutatott műszer kombója neked is jó lehet...
Persze segédtápról.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2016
(#) sadam90 hozzászólása Feb 4, 2016 /
 
(#) kila válasza sadam90 hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
A második jó lesz, készíts neki egy külön tápot 4,5-30V.
(#) netuddki hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretnék a jól bevált akku töltőmre voltmérőt készíteni. Van néhány LEDes kijelzőm amit szeretnék erre felhasználni. ha valaki tudna feltenni LAY-ban valamilyen egyszerű kapcsolást, nagyon megköszönném!

névtelen.JPG
    
(#) orcika70 válasza netuddki hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Szerinted aki készített már led-es feszültség mérőt, az majd passzolni fog ami neked van ahhoz is? Mikor még azt sem tudattad hogy egyáltalán milyen típusú a te kijelződ fizikai méretei.
(#) netuddki válasza orcika70 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Több tipusú kijelzőim vannak, (pl CA56-21EWA) de úgy gondolom, mivelhogy a kijelzők külön panelen vannak nem nagy gond összevezetékelni. Tulajdonképpen méretarányos ic beültetés miatt kellene LAY terv.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
(#) SilwerGiraffe hozzászólása Máj 6, 2016 /
 
sziasztok!

nemrég regeltem ide, mivel egy stabil voltmérő kapcsolást keresnék AC oldalra, kb 4 digit erejéig, 0-30V értékeke között (de ha ennél többet is lehetne az sem gond, esetleg 230V). de még nem sikerült találnom.
akinek akad valami ötlete, szívesen venném ha segítene.
köszi.
(#) elactrofan válasza SilwerGiraffe hozzászólására (») Máj 6, 2016 / 1
 
Pl arduino megfelelő előtét kialakítással.
(#) szabi95 hozzászólása Jún 21, 2016 /
 
Üdv!
EZT a kapcsolást át lehet alakítani hogy közös anódos 7 szegmenses kijelzővel működjön?
(#) vargaf válasza szabi95 hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Nem, az ATTINY13-nak nincs elég lába a LED-ek meghajtásához. 7 szegmens láb és digitenként +1-1 láb kell. Más program is kell.
(#) Kovidivi válasza szabi95 hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Ez a projekt szerintem kicsit gagyi: írja, hogy a mérés nem lineáris, mert az LCD lába beterheli az osztót, plusz ha beprogramoztad, ki kell kapcsolnod a reset lábat, tehát nem.tudod soha többet újraprogramozni az AVR-t. Kényszermegoldás egy 8 lábú AVR-el ilyen feladatot megoldani, én nem fogadnám el ezeket a hátrányokat.
(#) sector99 hozzászólása Júl 19, 2016 /
 
Sziasztok !

Van egy pontosan ilyen panelmérőm. Az a gond vele, hogy 3 A átfolyó áramnál kb 60 mV-os értéket mutat. Az IR trimmer tekerésével a mutatott érték nem változik. A söntön kb 120 mV feszültség van a fenti terhelésnél, ami szinte egy- az egyben megjelenik a mérő csip 15-ös lábán. Mi lehet a hiba ? Hogy lehetne "megjavítani" vagy kiegészíteni, hogy reális áramértéket mutasson ?
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Szept 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az Alkotó-s átrajzolatú 3,5 digites fesz-mérőt.
Um=200V bemeneti osztóval.(Rx1=100R, Rx2a=100k)
0V bemenetnél 0,1V-ot mutat, 5V stabil bemeneti feszültségnél 4,2V÷6V között ingadozik, a bemeneti feszültség folyamatosan digitális multiméterrel mérve állandó, 5,02V stabil feszültség van, és nem változik.
A szerkezet tápellátása 7805 és 7905 stab. IC-el van megoldva, feszültségük rendben.
A fentiekben leírtak szerint így nem tudom beállítani, beszabályozni. ICL7107 IC-t is cseréltem, jelenség ugyanaz. Mi lehet a probléma?
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2017
(#) goreny válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ha összezárod a bemeneti pontokat, akkor beáll nullára?
- az ic nem szereti a gyantamaradványos forrasztásokat a lábai közt
- valamelyik kondinak (talán az auto zero-nak) megfelelő anyagúnak kell lennie (kerámia talán)
- hosszú a bemeneti vezetéked és összeszed valami zavart
- esetleg tápszűrési probléma (nem kell százezer mikro a 7x05 kimenetére, viszont kell a 100n, akár a 7107-hez közel is). Az 1000µF nagyon sok a 7805 kimenetén, rontja a stabilitást.
- ha a referenciát a +5V-ból állítod elő, annak stabilnak kell lennie, mert onnan kapják a kijelzők is a tápot, ami alaposan megrángathatja a tápot, akár a beépített dióda+kondi ellenére is
- megfelelő terhelhetőségű trafó (hagyományos) használata.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza goreny hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Szia!

- panel tisztítva a gyantától,
- a referencia hogy lesz még stabilabb a +5V-ból, amely a 7805-től kapja szintén a tápot,
- tápszűrési probléma nincs,
- a kijelzők külön +5V tápot kapnak most már - mérés során nincs ingadozás - (lsd. melléklet PSU.png),
- trafó rendben, PSU kimeneti fesz-k: +5,04V, -5,09V és+5,06V
- bemenet rövidre zárva és 00.1 értéket mutat, nem tudom nullára beállítani - 1k-s és a 22k-s a ref.körben megfelelő? nem kell esetleg változtatni? 170mV-ál nem tudom lejjebb vinni,

PSU.png
    
(#) goreny válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Emlékeim szerint 100mV referenciát kellene beállítani, de ez az ugrálást nem befolyásolja, csak a kijelzett értéket. Megnézném még a 7107-hez kapcsolt alkatrészeket, különös tekintettel a kondikra (Int, A/Z, Cref).
Ha mindent rendben levőnek találsz, akkor átnézném az ic adatlapját, abból is sok mindenre fény derülhet, de a neten van sok kapcs rajz, azokat is átnézném, hogy egy egy érték nem más e ehhez képest. Pl. nekem az osc kör értékei is furcsák.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza goreny hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Mint fentebb írtam - "a kijelzők külön +5V tápot kapnak most már - mérés során nincs ingadozás - (lsd. melléklet PSU.png)" , mihelyt külön tápot kaptak a kijelzők, mérés során már nincs ingadozás.
Most már csak a "0"-t kellene beállítanom - 100mV referenciát!
(#) goreny válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Így kezdted: " 5V stabil bemeneti feszültségnél 4,2V÷6V között ingadozik, a bemeneti feszültség folyamatosan digitális multiméterrel mérve állandó, 5,02V stabil feszültség van, és nem változik."
A többit már leirtam, olvasgass.
(#) (Felhasználó 122012) válasza goreny hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
A második hozzászólásomat olvasd át, ahol csatoltam a tápot ... 4 bekezdés: az első hozzászólásomban nem volt ez leírva, hogy külön táp ... másodiknál már külön tápról nyilatkoztam.
"- a kijelzők külön +5V tápot kapnak most már - mérés során nincs ingadozás - (lsd. melléklet PSU.png)"
amúgy köszi a segítséget, de Te is olvasgass a sorok között...
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) vargaf válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
A referencia nem 100 mV, hanem 200 mV az adatlapja szerint.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) proli007 válasza vargaf hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Hello! Nem.. A referencia 100mV, a méréshatár a 200mV. (Pontosabban +-199,9mV)
(#) ktamas66 hozzászólása Máj 25, 2019 /
 
Kérésre felteszem a MAX1499 nyáktervét, kapcsolási rajzom nincs. Az alkatrészek értékeit fejből írtam be, de így felel meg az ajánlásnak.
(#) (Felhasználó 122012) válasza ktamas66 hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
És akkor ezzel mit is kezdjünk ...
Következő: »»   23 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem