Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   64 / 75
(#) reloop válasza Pafi hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ezt a szekunder köri (nem tápági) biztosítékot egyrészt szolgaian másolom Slavkovic tervéről.
Másrészt van egy saját elgondolású áramköröm, ahol 36 VAC szekunderrel táplálva, direkt rövidrzárat adtam a hangsugárzó kábel végére, így szimulálva az aljzatból félig kicsúszó jack csatlakozót és megelégedéssel nyugtáztam, hogy a 3 A-es biztosíték kiolvadását követően az IC ép maradt. Korábban,biztosíték nélkül, pár másodperc után látható fizikai sérüléssel semmisült meg a TDA7294.
Az áramkorlát karakterisztikáját ahány tervező, annyi féleképpen hangolja, a saját megfontolása alapján. Ennél az IC családnál a nullátmenet közeli áramlimitet 2-3 A-re taksálom.
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ezt nem sikerult elsore megugranom. Hogy szallt el a 7294?
(#) Naszrai válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Megvan, jack csatlakozo a hangszoro kimeneti csatlakozo az erositon?
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Nem szívesen vállalom a Fórum közönsége előtt, hogy minden erősítőmet és hangsugárzómat egységesen 6,3-as mono jackra applikáltam, sok kritikát kapok érte. Számtalan fogyatékosságával szemben elnéző vagyok a kényelem érdekében
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ha a rovidzarvedelem jo...
(#) mxy21 válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ok reloop engem meggyőztél maradok a 3 biztinél
(#) reloop válasza mxy21 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
A fórum arra is való, hogy nézetek és ismeretek ütközzenek egymással. Az alapképzettségem fényévekre van az elektronikától, csak hobbi szinten űzöm, benne van a pakliban, hogy a felszedett információkból téves következtetést vonok le. Legrosszabb esetben átkötést teszel a biztosíték helyére.
(#) firstman hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Kezdek bajban lenni ezzel a tápkérdéssel. Rájöttem hogy a hazánkban gyártott toroidok cseppet sem olcsóbbak az előre megvehető új daraboknál. Dilemmázok még picit hogy mi is legyen,marad a 2x24 Volt és 500 Wattól felfelé folytatom a keresgélést. Mivel itt egy páran már építettetek nagyobb teljesítményű erősítőket,ha valakinek van valami ötlete a beszerzéssel kapcsolatban azt kíváncsian várom és megköszönöm. Ha nem lesz semmi érdemleges akkor szerintem marad a 2x24V/600W Indel gyártmány.
(#) DJ.Jana hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Sziasztok!

Egésznap itt bújtam az erősítős topic-okat. Végül is hidalt td7293 mellett döntöttem 200W 8ohm-ra.
Van esetleg valakinek bevált pcb terve hozzá? (még nem keresgéltem)
Esetleg érdemes e a parallel kapcsolást megépíteni és azt hidalni, azzal milyen tapasztalataitok vannak?
(#) Naszrai válasza DJ.Jana hozzászólására (») Okt 30, 2017 / 1
 
Meg kene nezni hogy a 7293 milyen aramkorlattal rendelkezik.
(#) at22 hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Sziasztok van egy ilyen gyári kit tda7293 2x100W-os végfokom. Az lenne a kérdésem hogy, 2x25VAC-ról hajtom és 8ohm-al terhelem, de eléggé melegszik a borda peddig nem csutkán halgattom A képen látható a borda nagysága. Ahova felfogoattam az IC-ket az 4mm vastag. Ahogy néztem a gyárija se nagyobb sőt még kisebb. Szerintettek kell aggódnom. Egyébként jó a hangja tetszik és van is benne kakaó
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Nov 13, 2017 / 1
 
Szia! A borda lamelláinak kevés a felülete és öreg hiba, hogy azok nem függőlegesen állnak.
(#) Kovidivi válasza at22 hozzászólására (») Nov 14, 2017 / 1
 
A keletkező hő nem a maximális kivezérlés környékén a legnagyobb, hanem valahol középhangerőnél, vagy a kettő között. Ventilátort igényelne a borda.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Majd ha lesz rá lehetőség cserélem a hűtőbordát.
(#) at22 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Köszi, a tanácsot A venitit azt most nem akarom alkalmazni. Majd cserélem a bordákat.
(#) Naszrai válasza at22 hozzászólására (») Nov 14, 2017 / 1
 
A 7294-ben szerintem van hovedelem. Azert egy 60-70 fok kornyeke még nem olyan gáz.
(#) Cannon hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Valakinek van esetleg 7293 hídhoz bevált nyákterv és kapcsolás?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza Cannon hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
(#) RobyBoy hozzászólása Dec 7, 2017 /
 
Sziasztok!

A csatolt fotón látható "kínai csodát" rendeltem meg ,ami a napokba meg is érkezett.Egész tűrhető hangja van,viszont probléma is akad vele. Kb fél hangerő után a nagyobb mély hangoknál iszonyatosan elkezd recsegni a hangja.Olyan mint mikor egy mély sugárzó elhalálozó félbe van,és elkezd torzítani.
Az egész ketyerét +/-40v-ról próbáltam,áganként 18800uf pufferrel.A jelforrás pc hangkártya.Először direketbe,utána keverő közbe iktatásával próbáltam,de a helyzet nem változott.Talán a keverővel hajszálnyit jobb.Mi lehet a baj?Hogy induljak el?
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) Kovidivi válasza RobyBoy hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Kevés a tápod teljesítménye, és/vagy a hűtésed nem megfelelő.
(#) Bassmester válasza RobyBoy hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Ez a hővédelem hangja. Az IC-t hűtőtönkre kell szerelni szigetelőlap nélkül és a tönköt kell szigetelten hűtőbordára szerelni.
(#) Alkotó válasza RobyBoy hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
A konkrét kiépítésedről egy fotó segítene kitalálni hol lehetne elindulni.
A hűtés kulcskérdés. A saját furatán való felfogás szinte kizárt, hogy jó legyen. Például a kengyeles megoldás is megérhetne egy próbát, vékony csillámmal kombinálva (így).
(#) Bassmester hozzászólása Dec 7, 2017 /
 
Próbálta már valaki 7293/7294-nél az IC kis áramú tápját (7-8 láb) elszűrni a nagy áramú táptól?
Pl 100 Ohm/100µF R-C szűréssel, vagy hasonló módon? Végül is a "high-efficiency" kapcsolásban is külön vannak...
Reloop! Mi a véleményed egy ilyen megoldásról? A táplálás finomítása javíthat az amúgy is jó hangján?
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Szia! Természetesen kipróbáltam már, pont ezzel a szűréssel, az IC sajnos felrobbant.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Értem. Akkor valószínű, hogy késve kapott tápot a meghajtás és a végfetek nyitva voltak.
Inkább nem kísérletezek vele
(#) RobyBoy válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
A táp 300W-os,szerintem elégnek kell lennie.A hűtés saját furatán keresztül van megoldva,viszont
szigetelésként a pc tápokban használt lapkán kívül plusz öntapadós hővezetőt kapott,ami úgymond odaragassza az ic-t hűtőbordához.Nem melegedett túl a TDA a próba alatt,langyos volt,szóval nem értem.Azon agyalok lehet az a gond,hogy 4ohmos hangfalat kötöttem rá,és így sok a 40V.?
(#) RobyBoy válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Ez a kengyeles felfogatás tetszetős,sőt valószínű hogy e szerint járok el.Bár szegény borda már így is szét van furkálva elég rendesen(bontott).Képet teszek fel,bár nem ez lesz a végleges verzió,ezt csak úgy próbaként dobtam össze mert kíváncsi voltam a hangjára,hogy érdemes e belefektetni erőt és energiát..
(#) Alkotó válasza RobyBoy hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Szinte biztosan a hőátadás a dolog nyitja. Attól mert a tokozás nem meleg, a benne lévő lapka még lehet nagyon meleg.
Ne rakj semmi mást az IC és a borda közé csak egy vékony csillámot, és a szorítás kengyel legyen.
A 4 R és a magas tápfeszültség kombinációja intenzív melegedést fog okozni. De a hűtés éppen e miatt van. A próbák majd megmutatják mennyire lehet a hőt kézben tartani.
Érdekesen van a diódahíd megoldva. Jó eséllyel sosem fog tönkre menni ez az "alkatrész". A korábbi fotón itt egy szabályos egyenirányító kockát látok.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) RobyBoy válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Mivel csillámom nincs,így maradok az adhesive-nél,a PC tápos szigetelőt kiszedem,illetve kengyellel rögzítem.Jó megfigyelés a diódahíddal kapcsolatban. Ki lett iktatva,mivel a gyári 2200uf puffert kevésnek tartottam,így kapott egy másik táp panelt.Persze a gyári puffereket és szűrőket benne hagytam a jobb szűrés érdekében.Ezért lett olyan fura az érték,18800uf.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) Alkotó válasza RobyBoy hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Győzködés helyett, ha van rá lehetőséged, akkor próbáld ki az eredeti "kevés pufferrel". Az egy elterjedt gondolat, hogy a sok puffer a jó puffer, de ez kétélű fegyver. Több energiát tud tárolni egy nagyobb kapacitás, de ezzel arányosan nehezebb visszatölteni.
Jobb hatás érhető el ha egy értelmes méretű puffert használsz csak, de azzal párhuzamosan kötsz egy monjuk 4,7-10 µF nagyságrendű polarizálatlan kondenzátort, és egy 100 nF körülit. A 10 µF körüli kitolja a tápegység felső frekvenciáját. Ez egy egyenáramú tápnál talán szokatlan lehet, de a terhelés frekvenciája akár 20 kHz körül is lehet, tehát ez fogja a tápot rángatni.
Következő: »»   64 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem