Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Eberspacher állófűtés javítása
Lapozás: OK   5 / 12
(#) bleroata hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Budapesti vagyok es ez a matricaja:
(#) norbi0325 válasza bleroata hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Ez can-bus os vezérlő (az biztos..) nem hiszem hogy szóra bírod ..külsőleg..
De lehet hogy tévedek..
(#) hifi64 válasza wadember hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szia,Wadember.B.U.É.K.
Bocsi az eltűnésér, de év végi szokásos,behavazás.
Az mit jelent hogy a befúvó legyen bekötve? Az a zöld amit elvágtam
és a pumpa felőli oldalát testre kötöttem,annak a kályha felőli oldala megy
elvileg a klíma centerre ez lett volna a következő kérdés ha elindul a kályh,
hogy azt hogyan kell bekötni a digitklímába.
De nem bírok vele!
(#) hifi64 válasza norbi0325 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szia,Norbi
Pécs nem akarom leszedni a kályhát még egyszer miért kell a fotó?
(#) wadember válasza hifi64 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
A digitklíma bekötésben nem tudok segíteni az egyes autóknál elég komoly erotikus élményt jelent, bár van amelyiknél egyszerű (Audi A4 B5) A befúvót úgy értem, hogy hajlamos a testelése a vezérlőn belül a forrasztásnál elrepedni. Ergo nem érintkezik tehát a vezérlő úgy veszi mintha ott sem lenne tehát hibára fut. Ezen úgy lehet segíteni, hogy a befúvó motor barna vezetékét kiemeled a csatlakozóból (ami az elektronikára megy) és külön letesteled valahova ami szimpatikus és testpotenciálon van. Persze ez csak akkor érvényes ha ez a hiba egyáltalán. Ezeknek nem könnyű távjavítással megállapítani mi a bajuk. Sokszor még akkor sem ha az orrom előtt van de nincs diagnosztika.
(#) hifi64 válasza wadember hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Szia.
Fő probléma hogy ebben az autóban d3w volt de elromlott.
Gondoltam ha csere akkor legyen d5w sc,azért hogy legyen állófűtés is.
Sokat járok egyedül külföldre,meg kell néha állni pihenni.
Azért kérdeztem rá a szellőztetésre.
(#) t_andras hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
Sziasztok!



2000,12. havi sharan(már új kasznis) tulaja vagyok, eljött a komoly hideg és nem kelt életre a verda.

Bikázni még nem próbáltam, az lehet segítene.



Kályhám van és működik, itt az ideje álló fűtést varázsolni belőle. Már egy ideje foglalkoztat a gondolat de most már muszáj.



Gyári vezérlő panelt tudnék rendelni de kell még a kábelköteg és bekötési rajz.



Ha van márkatársnak, megoszthatná velem.



Vagy épkézláb ötleteket is elfogadok, ha van jobb egyszerűbb az is érdekel.



Köszönöm.



András
(#) bizarrboy válasza t_andras hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
(#) t_andras válasza bizarrboy hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Szia!

Köszönöm!

Meg is rendeltem, talán holnap megérkezik.


Üdv.

András
(#) milka323 hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok! Végig olvastam a fórumot, sokat keresgéltem neten, gondoltam regisztrálok és írok, hátha valaki tud egy picikét segíteni! D5W Z kályhám van seat alhambrámban. Izzító gyertya cserélve lett pár hónapja, állófűtés fasán működött. Jött a hidegebb idő, kis alvázmosás , -11 fok...stb... 01409-es hibát ír ki a VAG-COM, ismételt lángkialvással megáll..... motor dolgozik, venti dolgozik.... bár ahogy hallom kicsit furi hangja van a ventinek.....de dolgozik, működéskor "szükés füst " árad ki belőle, majd kialszik kb 1 pec műszak után..... Tud valaki segíteni? hétvégén le fogom szedni a kocsiról, szeetném kitisztítani...mi figyeljek oda? Válaszotok előre is köszönöm!!!!
(#) wadember válasza milka323 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Tömítéskészlet nélkül ne szedd szét mert ha szét is tudod szedni (nagyon hajlamos az összerohadásra vas kontra alu kontra sólé) a régi tömítések rendszerint szétfoszlanak szétesnek (tűzálló hőálló tömítések). Ha szétjön meg kell nézni a lángszitát (közvetlen az izzítógyertya körül kis saválló szitacső) milyen állapotban van, ha kivan égve csere. Ha kokszos akkor tisztítás óvatosan. a szita környéki levegőfuratokat is ki kell pucolni rendszerint telemennek a porladozó kályhatest alumíniumsóival, így a gyújtást nehézzé teszik (amit leírtál jelenség). Valamint érdemes a belső hőmérő szondák kábeleit átnézni mert ennek a gyártónak a ezen termékeinek a vezeték szigetelése hajlamos pár év alatt semmivé válni.
(#) milka323 hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Köszönöm válaszod, átgondoltam én is az egészet, amíg nincs semmi tömítésem, semmi csere alkatrészem, addig hagyom a francba, gyakorlatilag több kárt okoznék, mint hasznot
(#) Peter56 hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Szerbusztok új vagyok nemrèg vàsàroltam egy webasto vizes kèszülèket nem tudom mukàra bírni az elemek mind működnek külön izzítàs punpa adagolò vetillàtor vw t4 vagy t5 ben volt kène valaki aki megjavítanà.vagy hasznos tanàcsot tudna adni. köszi Pèter
(#) wadember válasza Peter56 hozzászólására (») Jan 21, 2017 / 1
 
Azért egy pontos típus vagy egy fénykép az adattábláról nem ártana! Van a Webastónak jópár vizes rendszerű kazánja!
(#) Peter56 válasza wadember hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
thermo top c az oldalàn szàm ès vonalkod 678896 12v
(#) wadember válasza Peter56 hozzászólására (») Jan 21, 2017 / 1
 
Kábelezési rajz vagy csoportkábeled van hozzá?
(#) Peter56 válasza wadember hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
a kábel köteg ami a kèszülèkhez megy meg van 3 barna narancs fehèr kèk feher (viz punpa) kèt narancs (valami színel )
(#) olika76 válasza olika76 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Kedves Kályhások!

Jó régen írtam, de a lényeg, hogy átverekedtem magam minden akadályon, sikerült kiagyalni, hogyan kell kiszedni és megjavítani a sokszor CSAK forrasztási hiba miatt működésképtelen vezérlő elektronikákat. Közben ezeket most már vállalkozóként javítom (CSAK szervíznek, magánszemélynek NEM), most csak néhány képet gondoltam felrakni. A korábbi hozzászólásomban a lényeg benne volt. Elsőként két kép, ahol az első a már javított, de nem kiöntött, a második a már teljesen kész egységet mutatja.

A lényeg: igenis meg lehet csinálni! A baj csak az, hogy rengeteg a forrasztási hiba, kb. 80-100 helyen kell javítani. Egy jó műszerész szerintem meg tudja csinálni.

Üdvözlettel: olika76
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) olika76 hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Kedves Kályhások!

Folytatom még a képeket, amelyek a tesztpadomról készültek. Remélem érdekes lesz. Minden része az első hozzászólásomban levő, paramétereket is tartalmazó link (tami kályha) alapján készült el.

Ami változott a képeken: az izzító helyett most már egy nagy teljesítményű (100W-os, hűtőbordás), 1 Ohmos ellenállás van. Továbbá a kapcsoló panelon már van két feszmérő, amellyel mérhető a "üzemanyag pumpán" és az "izzítón" jelentkező feszültség és/vagy áramerősség. A tesztpad nemcsak D3WZ-t vagy D5WZ-t tud tesztelni, hanem pl. D4WSC-t (ez több eszközt igényel a tesztkor, mivel pl. utastér ventilátor indítás is van) vagy Hydronic II-t is.

Üdvözlettel: olika76
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) pacal76 hozzászólása Júl 30, 2017 /
 
Sziasztok.
Szereztem egy webasto thermo top z/c-d típusú állófűtést, és ezt szeretném próbapadon működésre bírni, később pedig beépíteni az autómba. Ehhez szeretnék valami bekötési rajzot amivel kitudnám próbálni.

100_4951.JPG
    
(#) wadember válasza pacal76 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Mielőtt elindítod illik diagnosztikára tenni! Szokott halni bennük a hőmérséklet szenzor és azt másképp nem tudod meg csak ha független hőmérővel mérsz és közben nézed az élő adatokat. Az izzítógyertyája egyben a lángőr is és mivel kiegészítő (nem álló) fűtés volt sanszos hogy az sincs a helyzet magaslatán. Egyébként a net tele van a bekötési rajzokkal! A tábláján nem látszik jól a képen mekkora a felvett teljesítménye? 32 vagy 43W?
(#) pacal76 válasza wadember hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
32w és nem igazán óhajtom diagnosztikára kötni, csak elindítani hogy megy vagy sem. Bekötési rajzot nem igazán találtam ezért írtam ide!
(#) wadember válasza pacal76 hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Itt a bekötés! A 32W-os nem fogja indítani az utastér ventilátort!
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017
(#) pacal76 válasza wadember hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
No ezt a rajzot én is megtaláltam. De sajna nekem csak az van a fűtésből ami a képen látszik szóval se relé se időzítő stb. Az hogy nem indítja a fűtés ventilátorát nem is nagyon érdekel mert ezt orvosolni a legkönnyebb.
Szóval nekem ennél egyszerűbb ötlet kellene a kipróbáláshoz.
(#) weend válasza wadember hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Szia!
Nekem is van egy állófűtésem, amit szeretnék beüzemelni. A típusa Webasto thermo top V 42 W diesel, jól gondolom, hogy ez can-bus vezérlésű, és asztalon nem indítható egyszerűen? A másik kérdés az üzemanyagpumpa, a manuálban azt látom, hogy jó hozzá a DP40-DP41-es pumpa, viszont ezt a típust benzineshez is használják. Vagy ezek pumpák univerzálisak, mindkét üzemanyag szállítására alkalmasak?
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017

Webasto V.PNG
    
(#) wadember válasza weend hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Igen can buszos, diaggal indítható az egyik pumpa univerzális a másik csak diesel
(#) wadember válasza pacal76 hozzászólására (») Szept 6, 2017 / 1
 
Ha analóg a vezérlője akkor bekötöd a rajz alapján az üa pumpát a 6 pólusú stekkerbe (6-os láb és a test közé) adsz neki tápot a táp stekkeren 2 pólusú a 6 pólusú mellett, és ha minden ok akkor a 6 pólusú stekker 1-es lábára 12v és indul ha minden ok
(#) rolend hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
sziasztok,
Hydronic II-F (D5Z-F) kiegészítő fűtés gondom van. Befúvó motor hibát ír ki. szétszedve, kitisztítva, direkt feszültséggel kipróbálva, működik. Ami mérhető megmérve. Továbbra is ugyan az a hiba kód. Helyi szerelő (ezzel is foglalkozik) azt mondta valószínűleg elektronika hiba. Ismét szétszed, de sajna az elektronika ki van öntve valami enyhén rugalmas trutyival. Kérdés javítja-e valaki magán személynek is? Köszi a segítséget előre is.
(#) Ricsi89 válasza rolend hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Olvass vissza picit, fentebb van aki megjavította.
(#) rolend hozzászólása Szept 16, 2017 /
 
Köszi a választ. Láttam, hogy olika76 tudja javítani. De sajna azt írja, hogy csak szervíznek. Magánszemélynek nem. Azt nem tudom mi a különbség a szervíz és az én pénzem közt. De ezt írta. Egyébként elsőre az is elég volna, hogy hogyan lehet kiszedni azt a valamit az elektronokarol. Van-e valami oldoszer vagy barkács módszerrel kifaragom.
Következő: »»   5 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem