Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   224 / 244
(#) gg630504 hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
Rendezvényen élő hang zengetésére keresek megoldást.
Egy régi laptop mikrofon/hangszóróval próbáltam, a VLC térhangzás effektjével. Elfogadhatatlanul nagy késleltetéssel működik.
Létezik olyan program, ami nem ( jelentősen ) késleltet? Vagy a laptop+program nem járható út?
(#) game4812 válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 11, 2017 / 1
 
A Windows illesztőinek elég nagy már magában a késleltetése, emiatt érdemes kernelszintű illesztőt használni, mint az ASIO4ALL. Lehet, hogy ez megoldja a problémát.
(#) Primary hozzászólása Szept 11, 2017 / 1
 
ASIO4ALL + valami egyszerű VST keret egy jó pluginnal.
(#) gg630504 válasza Primary hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek! Az ASIO4ALL után a vsthost-ot és az ambience visszhangot raktam össze. Szerintem használható.
(#) Csupasz hozzászólása Szept 27, 2017 /
 
Sziasztok! Szeretnék vásárolni 2db aktív falat. Eddig Mackie-ket használtam, meg voltam velük elégedve. Azok csak 350W-osak voltak, most viszont 500-1000W-ban gondolkodom. Melyik típust tudnátok javasolni, amelyik minőségben azonos ( túllépi?) a Mackie-t, és árban is hasonló kategória.
Persze nagyobb teljesítmény, arányosan magasabb ár.
(#) zotya1983 válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
HK Audió egyes szériáiban RCF sugárzó van és árban is azonos kb a Mackie vel
(#) Csupasz válasza zotya1983 hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Hangzásban is?
(#) ozpecs válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Mi a cél ? A nagyobb teljesítmény önmagában még nem mond semmit. De lehet kapni kicsit drágábban tényleg olyat ami jóval nagyobb hangnyomásra képes.
(#) Csupasz válasza ozpecs hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Nagyobb területet kellene behangosítani.
(#) Lovas Gabi válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Ha maradsz a Mackie.-nél, akkor az SRM-650.-et javaslom. Folyamatosban kb 800 W.-ot tud és nagyon szépen szól. Facen ha megkeresel, van fent pár anyag, hallgatózz. Én komplett Mackie.-vel dolgozom.
(#) Csupasz válasza Lovas Gabi hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Köszi, megnézem, és majd kereslek!
(#) zotya1983 válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Hangzásban még jobb is, és terhelhetőségben is.
(#) Lovas Gabi válasza zotya1983 hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Hangzásban biztosan, egyébként amit én használok, az aktív D osztályú biamp láda. Subnak az SRM-1850.-et, topnak az SRM-650.-et monitornak pedíg az SRM-550.-et. A keverő DL-32R.
(#) Csupasz hozzászólása Okt 3, 2017 /
 
Sziasztok! Vettem 2db Mackie SRM-650-es ládát, és találtam benne egy gerjedésgátló elektronikát. Azt szeretném megtudni, hogy kapható-e Mikrofon gerjedésgátló külön egységként, és milyen néven keressem. Vagy esetleg melyiket ajánljátok.
Köszönöm a segítséget.
(#) szpeter92 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Itt egy pár gerjedésgátló (feedback destroyer):

Behringer FBQ2496 Feedback Destroyer Pro gerjedésgátló
dbx AFS2 digitális gerjedésgátló processzor
Behringer SHARK FBQ 100
Behringer FBQ 1000 FEEDBACK DESTROYER
(#) Csupasz válasza szpeter92 hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Köszönöm! Melyiket ajánlod?
(#) andras99 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Szia!
A DBX AFS2 nagyon jó cucc, csak ajánlani tudom! Viszont ár/érték arányban jobban jössz ki, ha veszel egy DBX DriveRack rendszervezérlőt, pl. PA2-t, az tartalmazza az AFS2 funkciót, és még sok mást is, ami hasznos lehet.
(#) mraulajos válasza andras99 hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Hali!
Bocsi hogy bele kotyogok, de csak egy kérdés.
Ezt a gerjedés gátlót a keverő után kell felfűzni, vagy csak egy adott mikrofonra funkcionál.?
(#) andras99 válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Szia!
A keverő után.
(#) Csupasz hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy Yamaha keverőm, (24 csatornás), amelyik fixen be van építve a pultba, erről hajtom az erősítőket. Most viszont kell használnom egy külső keverőt is, ami egy Mackie lesz.
A Yamaha melyik bemenetére köthetem a Mackie-t? Mehet az XLR-re (mikrofon bemenet), csak a fölötte lévő kapcsolóval osszam le a jelet?
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2017
(#) andras99 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Szia!
Célszerű a Mackie kimenetét a Yamaha vonalbemenetére kötni. Ebből a videóból minden fontosat megtudsz ezzel kapcsolatban.
(#) Csupasz válasza andras99 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
OK, köszönöm!
Az Electro Voice aktív dobozokról van valakinek valami tapasztalata?
(#) andras99 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Melyikre gondolsz konkrétan?
(#) Csupasz válasza andras99 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Konkrét elképzelésem még nincs, egyelőre annyi, hogy topnak, és kontrollnak is tudjam használni.Persze nem egyszerre. Kb. 600W körülire gondoltam.
(#) andras99 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 12, 2017 / 1
 
Jelenleg a belépőszintjük az ZLX széria, viszont azt nem merem ajánlani, több forrásból is hallottam hogy gyakori a meghibásodások száma. Ár/érték arányban nem rossz amúgy, sokaknál hiba nélkül üzemel. Utána következik az ELX, szép hangú és megbízható ládák, de nem hangnyomásbajnokok. EKX, ETX már abszolút profi kategória.
Jó lenne tudni mekkora hangnyomásra lenne szükséged, és hogy körülbelül mennyit szánnál rá.
(#) Csupasz válasza andras99 hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
A 127 decibel kellene, és kb. 200-250eFt (br.) lehetne a max.
Persze, ha más típust ajánlanál ebben a kategóriában, az is megfelelne...
(#) andras99 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Mondjuk ha a 12" ládákat nézzük, ebbe belefér az EV ELX, talán még az EKX is. Más gyártóktól pl. a Mackie SRM550 amit tudok ajánlani, még érdemes lecsapni a kifutó QSC K12-esekre is. Ezek tökéletesen megfelelnek az igényeidnek, de azt javaslom ha teheted mindenképp hallgasd meg mielőtt megveszed. Személy szerint jelenleg én ezek közül válogatnék, de nem tudom neked milyen hagzás jön be, lehet dB/RCF, Yamaha vagy egyéb vonalon is nézelődni.
(#) Lovas Gabi válasza andras99 hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Az SRM-550 től nem szabad kopogó basszust várni. A Mackie lágyan zenél. A 12" mélyközép topnak jó, de subot mindenképpen ajánlok hozzá. Monitornak tökéletes. A 650 már komolyabbmélyeket ad, ez kis helységben sub nélkül is megállja a helyét. A 200-250.000/db, vagy a teljes tételre szánsz ennyit? Az utóbbi esetben csak használt jöhet szóba szerintem, ha minőségnél maradunk.
(#) Csupasz válasza Lovas Gabi hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Darabonként szántam rá ennyit, de végül az Electrovoice-nál maradtam.Sok pénzért vásároltam több mindent, így az árakból sikerült egy jelentős összeget lealkudnom.
(#) Csupasz hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
Sziasztok! Ismét segítséget szeretnék kérni, mert még nagyon tanulom a hangosítás.
Van egy, a képen látható Yamaha keverőnk. 2 laptopot kellene rákötnöm. Az egyik a gép mellett van, annak a potikkal nem tudom levenni a hangerejét nullára. A másik a színpad mellett van (vetítenek is vele). Rátettem a laptop kimenetére a stereo-2x6,3 jack-et, DI-BOX, ledug stagebox, stúdióban van XLR vége. Bedugom a keverőbe, erősen búg.
Nagyon megköszönném, ha valaki leírná, mit-hova kellene dugnom, mert sajnos nekem nem megy. Esetleg egy Móricka-rajz is sokat segítene.

DSC_0732.jpg
    
Következő: »»   224 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem