Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   460 / 577
(#) Janó bácsi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Kösz a tanácsot, szoktam törni én is a plexit de csak a vékonyabbat. Ez 5 mm vastag volt, úgy hogy nem mertem megkockáztatni. Persze a fűrész is viszi gyorsan, nem sokat kellett vele dolgozni. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2017
(#) Massawa válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 21, 2017 / 1
 
Én a 8-10 mm-s plexit is törni szoktam ( ha van elég eröm ). Csak néha használok körfürészt, ha nagyon széles a tábla. A körfürész egy olcso csempevágobol lett átalakitva. Annak alul egy tálcája van viznek, hogy hütse a gyémánt korongot. A vágokorongot lecseréltem egy fogas fürészlapra ( plexihez jobb a kevesebb fogu). A tálcába öntött viz meggátolja, hogy a plexi megolvadjon és igy nagyon szép vágási felület érhetö el.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2017
(#) CT-3 válasza VJ72 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Üdv!Köszönöm!
(#) em válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Javasolnám, hogy Janó bácsi legújabb munkájából készüljön cikk ide az oldalra. A fotók megvannak, a szöveg nagy része is, csak szerkeszteni kellene. Így még jobban áttekinthető lenne biztosan sokan olvasnák örömmel.
(#) Janó bácsi válasza em hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Többször is átolvastam, de sajnos nem értem mit szeretnél?
(#) Kera_Will válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 24, 2017 / 1
 
Valószínűleg azt , hogy lépésről lépésre ... képpel, illusztrált mintákat, egyéb "trükköket" mutassál be egy CIKK keretében nem csak itt feltett kérdésekre adott szituációban válaszolva, amolyan gyűjteménye lenne a felújító tevékenységet végzők számára. GyÍK - Gyakran Ismételt Kérdések szerű válaszok a cikkedben összefoglalva .
Aztán majd kifejti mire gondolt volna.
(#) em válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Igen erre gondoltam. A főoldalon van a "cikkek" menü, ott gyülekeznek. Egy témába vágó cikk így nézett ki: https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/_csoves_radiok.html
Ebbe bele lehet fűzni a trükköket (hogy kell kondenzátort restaurálni, honnan vettél hozzá cimkét stb.) Ezeket eddig is írtad Janó bácsi, pl mivel festetted le és hogyan.
(#) CT-3 válasza em hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Szerinten a szeresztés rád vár,aztán kérj Janó Bácsitól hozzájárulást.
Tutti meg engedi,mert szerintem Ö a restaurálásban leli örömét.
Minden visszaolvasható itt,de ha összefoglalod,mindannyian örülünk.
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2017
(#) Janó bácsi hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
Sajnos, ha meg kell írni rám marad minden, a szerkesztés is, mert sokkal részletesebb, több fényképpel illusztrált írást lehetne ott bemutatni. De sok időbe kerül és most egy kicsit el vagyok havazva, talán majd később. Meg azt sem tudom, hogy azt az oldalt hogyan kell használni, ugyanis nem ajánl föl az íráshoz lehetőséget. De azért megpróbálnám. ha valaki elmagyarázza a módját. Üdv.
(#) szepi003 hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit.Egy Pajti rádióhoz kérnék segítséget,a 20w os ellenállást kelene ujra tekerni.A kérdés hol tudok beszerezni megfelelő ell. huzalt amiből megtudom csinálni 1315ohm ot.köszönöm
(#) em válasza szepi003 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Tudnál feltenni képet az ellenállásról? A huzal átmérőjét és Ohm/méter értékét meg tudod mérni? Vannak huzaljaim, hátha van közöttük.
(#) em válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Egyetértek, igazad van, az a jó ha Te készíted. Az írást úgy tudod elkezdeni, hogy a jobb oldali menüben a Tartalom szerkesztését választod és utána az Új cikket. Én sem írtam még, de nem lehet egy nagy ördöngösség.
(#) szepi003 válasza em hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Szia Sajnos képet nem tudok feltenni. Az ellenállásnak csak a porcelán henger van meg ,így került hozzám a rádió.A henger átmérő 22mm,hossza 7cm erre kellene rátekerni1315ohm ot
(#) granpa válasza szepi003 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Van a hengeren valami rovátkolás? Abból lehet saccolni, milyen átmérőjű volt a huzal. Ha nincs akkor hosszabb számolgatást igényel, hogy milyen átmérőből, milyen hossz tekerhető fel rá, aminek az ellenállása, teljesítménye megfelelő.
(#) Kera_Will válasza em hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Ez nem kevés munka és idő.
A cikk megírása közel annyi idő mintha még egyszer elvégeznéd azt a műveletet amit bemutatnál vagy sokkal több.
(pl.: lehet olyan ami évtizedes gyakorlatból adódóan kb.: párszor 1-10 másodperc elvégezni , DE leírni hogy ekkor itt mire kell ügyelni , hogy kell tartani ...stb. pontosan, lényegre törően megfogalmazni ennek többszöröse lesz,)
Ha Janóbácsi nem jártas a gépírásban akkor lehet keresni kellene egy embert aki segíteni tud ebben.
Felvenni a "mesét" (lehet nem tudnak egyszerre jelen lenni egy időben , egy helyen) és ő legépelné, ezután "már csak" az illusztrációt/képeket kell keresgélni vagy újakat gyártani az adott témakör szövegéhez.
Majd itt a megkezdett cikk felületen elhelyezni.
(Amíg nem véglegesíti addig csak a Cikk tulajdonosa, és az adminok láthatják.)
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2017
(#) hobbyjani válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Nem tudom mire ez a sok filozófia,itt van a rajz,az ellenálás 1,3 K OHM,20W,meg lehet próbálni egy új ellenálást is,de ha ragaszkodunk az erededetihez ,újra lehet tekercselni,vigyázva,hogy a menetek ne érjenek össze
(#) hobbyjani hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
A leágazásra nincs szükség
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2017

1300 ohm.jpg
    
(#) szepi003 válasza hobbyjani hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Szia köszönöm a válaszodat.Azt én is tudom hogy milyen ellenállás kell bele,tettem is bele egy 1,5 kohm at amivel működik is a rádió csak nem volt csak 10w-os.Csak azt szerettem volna megtudni,hogy az eredeti porcelánon milyen huzal van.és hol tudom beszerezni,hogy eredeti állapotba hozzam.
(#) szepi003 válasza hobbyjani hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Köszi a képet. Ez így van meg nekem is csak huzal nélkül.
(#) em válasza szepi003 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Rákérdeztem a rádiós egyesületben, ha megtudok valamit írok.
(#) szepi003 válasza em hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
köszönöm
(#) hobbyjani válasza szepi003 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
A régi fullcsöves tévéroncsokban még lehet ilyeneket még látni,ami nagyon hasonlit ehez,én amit látok ott az kb 0,2 -es szigetelt ellenáláshuzal,akkor egymás mellé lehet tekercselni,a leágazás nem kell,mert nálunk 220 V van. Persze le kell mérni méterenként hány ohm a huzal és igy kiszámitani hány méter kell tekercseléshez.
(#) Szikravadasz válasza szepi003 hozzászólására (») Okt 26, 2017 / 2
 
Szia!
Itt egy nagyobb kép egy eredetiről. Ha akarod, meg is számolhatod a meneteket, abból már megvan a teljes hossz.

P1200368_.JPG
    
(#) em válasza em hozzászólására (») Okt 26, 2017 / 1
 
A rádiós könyveket levettem, most telefonos könyveket kezdek feltenni. https://drive.google.com/open?id=0By9A6Cw7FRz_ejBaUzc3N3d2MlE
Mentsétek le, használjátok egészséggel.
Még van ami szkennelésre vár.
(#) szepi003 válasza Szikravadasz hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Szia. Köszönöm a képet ahogy néztem kb 9 méter van rátekerve.Még a huzal átmérőt kell kiderítenem.
(#) hobbyjani válasza szepi003 hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Egy nagy probléma az,hogy hol lehet majd beszerezni a szigetelt ellenálás huzalt,amelyik hőálló is legyen, mert ez az ellenálás úgy kimelegedik,hogy kávét is lehetne főzni rajta
(#) Vales válasza Szikravadasz hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Ismerős belső, csak nem Pajti?!
(#) zolika60 válasza hobbyjani hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Úgy kell tekerni minta a képen, hogy a menetek ne érjenek egymáshoz.
(#) _BiG_ válasza hobbyjani hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Nem kell szigetelt huzal, fogsz vékony damilt és párhuzamosan az ellenálláshuzallal feltekered szorosan, majd a huzal rögzítése után a damilt leveszed, így meglesz a szigetelési hézag.
Nem tudom, hogy pl. vízüveggel lehetne-e rögzíteni a huzalt, mert ragad is, meg hőálló is. Ezt kipróbálhatod.
(#) zolika60 válasza _BiG_ hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Idézet:
„Nem tudom, hogy pl. vízüveggel lehetne-e rögzíteni a huzalt, mert ragad is, meg hőálló is.”
Szerintem lehet. Legalább is fűtőbetétben már próbálkoztam vele és működött.
Következő: »»   460 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem