Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kenyérsütőgép
 
Témaindító: morfondi, idő: Máj 31, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 14
(#) Johnycorp válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Szuper.
Akkor a régi hibás, az új pedig jó.

Cseréld ki és próbáld meg, hogy működik-e.
Kíváncsian várom! Írj, ha megvan.

FONTOS!!!!!!!!
Miután kivetted a régi relét, DE MIELŐTT beépíted az újat:
Mérd meg légyszíves a relé tekercsével párhuzamos D9 diódát.
Egyik irányban szakadás, másikban 600-800 körül mutat a multiméter dióda állásban!
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) vladcepes válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Rendben! Megmérem a diódát is!

Holnap megpróbálom megcsinálni de csak ilyenkor este.
Addig is köszönöm az eddigi segítséget!
(#) Johnycorp válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Szívesen.

Reméljük, hogy csak ez volt a baja.
(#) vladcepes válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Szia! Relé kiforasztva. D9 egyik irányban 460,- másik irányban nem csipog,vagyis szakadás. Most jön a másik relé beültetése.,majd írok utána.
(#) Johnycorp válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Szia.

A D9 dióda ezek szerint jó. Ez fontos, mert a relé kapcsolásakor ez védi a Q8 tranzisztort a fellépő jelenségek ellen.
Kíváncsian várom a cserét.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2017
(#) vladcepes válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Megvagyok! És hálás vagyok,köszönöm nagyon a sok segítséget és a szájbarágósan leírt dolgokat.
Működik,fűt mint állat! Mostmár csak a szijjal fog kelleni kínlódni vagy venni másikat,mert ledobja,(edddig is csak a motor ment,sejtettem hogy a szíj vagy szakadt vagy le van dobva) .
(#) vladcepes válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Gondolom ez miatt dobja le.
(#) zolika60 válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Mintha kissé használtnak tűnne.
(#) Johnycorp válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 22, 2017 / 1
 
Igazán jó hír!
Örülök neki, hogy megjavult.
Nagyon szívesen. Ismét egy távjavítási sikerem, a többi mellé

Ügyes voltál és tanultál is egy kicsit.

ui:
A szíj az tényleg rossz állapotban van.
Abból másikat kell venned.
Ezt ne dobd ki, vidd magaddal a boltba a méret miatt.
(#) vladcepes válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Köszönöm mégegyszer!!!!
Bárcsak mindenki így álna hozzá a dolgokgoz. Igaz itt a fórumon soknak köszönhetek csak más dolgokba.
Mégegyszer köszönöm!
(#) vladcepes válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Hello! Jó lett az elektronikája,aztán kiderült hogy a torka véres
Vagyis az hogy a szíj le volt dobódva,és lerágva egy dolog. A vezérlő egység amin van a nagy fogaskerék,azon a tengely kotyog a perselybe. Így vezérlő egységet meg szíjat is venni kell

Üdv!
(#) drwatson hozzászólása Szept 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Orion, OBMD-1401 kenyérsütőgép kapcsolási rajza kellene.
Hibajelenség: Hálózatra csatlakoztatás után a kijelző egy pillanatra felvillan, majd minden eltünik róla és üres marad.
Menü, Start/Stop gomb nyomva tartására egymás után sípolgat, és ilyenkor felvillan a kijelző egy része is. Egyébként üres marad a kijelző. A többi billentyűre nem reagál.
Mi lehet a baja?
(#) Inhouse hozzászólása Okt 12, 2017 / 1
 
Csatlakoznék Vladcepeshez. Ugyanez a Hausmeister kenyérpirító, ugyanazzal a hibajelenséggel, nem süt, kijelzés van, motor megy. Mivel előtte nem sokkal olvastam itt ezt a hibát, kíváncsi voltam. A hiba ugyanaz, a relé behúzó tekercse megszakadt, minden más ép. Hihetetlen, hogy mitől szakad meg a huzal egy ilyen relében, 12V és 30mA mellett. Valami gyártási bibi lehet ezekkel. A szétszedéshez egy kis infó, sok gyártó gyártja azonos kül- és belbeccsel ezt a készüléket. A neten vannak szétszedési útmutatók, videó, (igazából képek ezek is csak narrálva van) és képsorozat formájában. Az aljával én is megküzdöttem, a videót akkor még nem láttam. A képsorozatnál meg nem tértek ki rá, hogy belülről rá kellene segíteni az alját fogó pöckökre. Így azért könnyebb lehet. A belső, palástot fogó csavarok fejét ki kell kapargatni, ha van benne pékáru maradék. A mienk nem sokat ment, a szíj szinte új.
Épp a friss kalácsot majszolom, kösz mindenkinek aki részt vett a megoldásban!
(#) drwatson válasza johnny760 hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
A Lidlben vásárolt holmikra 3 év garancia van. Ha felhívod őket kicserélik az egész sütőgépet egy újra.
Én 15 hónapja vettem egy villanyborotvát náluk, ami ugye elromlott (mechanikai sérülés-kopás). Felhívtam őket és németből szó nélkül küldtek egy másik teljesen újat.
(#) zolika60 válasza drwatson hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Ezt egy majd két éves hozzászólásra válaszoltad. Gondolod még garanciális?
(#) drwatson válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Az Orbionban jó a relé, de itt meg az elektronikával lehet valami.
Nem szoktak ezek valami tesztet csinálni amikor bekapcsoláskor feszültség alá kerülnek?
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Miért ne, ha 3 év garancia van rajtuk?
(#) drwatson válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Ha 2 éve akkor igen, gondolom, hogy még garanciális.
(#) vargaf válasza drwatson hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
És gondolod, hogy azóta nem oldódott meg?
(#) zolika60 válasza drwatson hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Akkor írta a hozzászólást, nem biztos hogy akkor vette. Ráadásul azóta sem járt errefelé. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2017
(#) drwatson hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
Igen, gondolom.
A hozzászólásokat látva simán belemegy itt egy javítás 2 évbe.
(#) Inhouse válasza drwatson hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Anélkül, hogy visszarajzoltam volna a kütyüt, ez szerintem ennél butább. Mi a hibája, a tiednek sincs fűtése? Fűtőszál, soros hőkioldók jók? Elektronika működik?
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Egy kis jó tanácsért fordulok hozzátok, BM-7 kenyérsütővel sütögetek a megfelelő adagok szerint , de minden alkalommal szinte fehér marad a kenyér , és 1 órát rá kell sütnöm a sütő programmal , akkor lesz sült , de a teteje akkor is fehér . mi lehet az oka ? nagyon keménynek találtam a tésztát és egy pici vizet még adtam hozzá kb 1 evőkanállal. Új a gép és rendben lemegy a program. De én szép sárgára sült kenyérről álmodok. előre is köszönöm a segítséget
(#) NP válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Nekünk is hasonló gond volt új Tefal géppel jó 8-10 éve.
Ha még garis,szerintem vidd vissza és kérj cserét.
(#) gerenk hozzászólása Szept 11, 2018 /
 
Sziasztok! Ha nem lenne meg a használati utasítás itt megtalálhatjátok
(#) ulisses hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Sziasztok! Sok érdekes dolgot olvastam itt. .. sajnos a megoldást nem.
Hausmeister HM1300 se kép se hang. Volt itt régen 1-2 hasonló hiba. Ebben még egy üveg bizti sincs!!?
A széles szalagkábel volt nálam kontakthibás. Ami a kezelő panelre megy. Elég vacak, ragasztva van ( rázkódás ellen? ) le se tudtam húzni. Csak rányomtam, lehajlítgattam a drótokat. Talán jó lesz. Ha nem, újra szétkapom. .. hátha valakinek ez is segít.
(#) ulisses hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
HM1300 szétszedése:
Fedél alatt körben 3 műanyag dugó. Hegyes árral kiemelni. Alatta kereszt hornyos csavarok. Sütő tér alján körben 4x2 csavar. Ezután a felső rész leemelhető. Kezelő szalag kábelre figyelni. A többi már egyértelmű.
(#) ksanyi52 válasza Johnycorp hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Sziasztok! Úgy látom régi a téma. Nekem most kellett ékszíjat cserélnem és a képen látható 20015p-mte kis alkatrész a panelből kitört. Meg tudnátok mondani mi az, és mivel lehet helyettesíteni? Üdv: ksanyi.
(#) vargaf válasza ksanyi52 hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
A kép nem látható!
(#) ksanyi52 válasza vargaf hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Ha rákattintasz az " ugrás a hozzászólásra" akkor látod! Köszi.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2019
Következő: »»   7 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem