Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   68 / 114
(#) david08 válasza zgyula hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Igazán nincs mit.
(#) jFET hozzászólása Dec 14, 2017 /
 
Sziasztok! A mai napon kapta meg hibás Güde 140GC inverteres hegesztőt. A kimeneteken 11V mérhető, (üresjárati feszültsége egyébként 80V). A betápot ellenőriztem, az jónak tűnik, van benne két nagy 400V-os kondi, azokon 308V mérhető. Két hűtőbordán kap helyet két külön panel, az egyiken amiken az IGBT-k (G10N60A) vannak azt láttam, hogy az egyik tiszta korom. Azt gondolom cserélni kell, persze kérdés, hogy miért füstölt el. Szeretnék segítséget kérni, hogy mit hol kellene mérni ahhoz, hogy kiderüljön mi a tényleges hibája. Segítséget előre is köszönöm. Ha szükséges töltök fel képeket róla. A hegesztő egyébként bekapcsol, zöld led világít, közben valami furcsa hangot ad, pittyegő jelleggel, ha az szabályzó potin növelem az áramot akkor gyorsabb a pittyegés.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2017
(#) latyakosa válasza jFET hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
A pittyegés olyan mint ha egyik "modul" elindul - leáll a tápfeszültség függvényében. Pl ilyen lehet az UC környezete.
(#) jFET hozzászólása Dec 14, 2017 /
 
Annyival kiegészíteném az előző hozzászólást, hogy a fő panelen lévő LM324 ic Vcc és GDN közöt mérhető feszültség 13V, az L6386 ic-n pedig 13,68V mérhető. Pár hozzászólással korábban olvastam, hogy ha az L6386-on nincs minimum 11V feszültség akkor el sem indul, akkor ez gondolom bíztató, hogy a mérhető feszültség kb 13V.

Latyakoska: annyira nem vagyok otthon inverteres hegesztőkbe, kicsit tudnád részletezni mi az az UC? Köszönöm
(#) Phile80 válasza jFET hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
(#) jFET hozzászólása Dec 15, 2017 /
 
Csináltam pár képet az inverteres hegesztő paneljeiről. Az egyikre ráírtam a mért értékeket is. A bekarikázott diódák D3, D4, D12 lehet csere gyanúsak, a D3-on nem mérhető semmi, D4 esetében mindkét irányba mérhető érték, az egyik a másik másfélszerese, D12 esetében szintén mindkét irányban mérhető, de ott a két érték kb megegyezik. Ezek helyére milyen diódákat kellene venni? Sajnos látszik, hogy már valaki előttem próbálta javítani vagy nem is tudom mit írjak, elnézve azokat a forrasztásokat az LM324 körül. A ventilátor csatlakozója felé menő vezetősáv egyik furat galvánja szét volt égve, azt javítottam de a ventilátor továbbra sem forog.

Képeket ide töltöttem fel mert a túl nagy méret miatt a fórumba nem tudtam feltölteni: https://imgur.com/a/XTxap

Minden segítséget előre is köszönök!
(#) jFET hozzászólása Dec 16, 2017 /
 
Kiforrasztás után a 3 kérdéses dióda közül 2 teljesen jónak bizonyult, a ventilátor körében lévő D3 hibás. Itt a fórumban is megosztott Awelco kapcsolási rajz alapján az a dióda egy BYD77D lehetett. Elnézve azt a kapcsolási rajzot, igen hasonlít a Güde 140GC-re.
(#) jFET válasza jFET hozzászólására (») Dec 16, 2017 / 2
 
Ha valakinek esetleg szüksége lenne rá, itt van egy jó felbontású rajz az awelco-ról, ez olvasható. http://www.emil.matei.ro/img/awelco14res1.png
(#) szekimilu hozzászólása Jan 29, 2018 /
 
Sziasztok, műterhelés ügyben szeretnék segítséget kérni mivel oldjam meg ? Van nálam 2 inverteres gép amik elkészültek, de szeretném műterheléssel is lepróbálni ! Köszönöm a segítségetek előre is !
(#) Chipmunk1960 válasza szekimilu hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
itt olvashatsz róla.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2018
(#) flyci hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Üdv!Lenne egy STRAUS ZX7-160 inverter.Túl erős ,30 A-van a potméter és a 3,5 pálcát kényelmesen viszi.Ha megpróbálom 100 A- körül akkor átéget mindent. Vékonyabb pálcával kár próbálkozni,50-es zártszelvényt épphogy össze lehet hegeszteni.A potméter nyákhoz való csatlakozásánál van egy trimmer csavarhúzós potméter , esetleg annak lehet köze?Külső potméter csere?
(#) david08 válasza flyci hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Szia,
Első lépésként le kellene ellenőrizni a poti megfelelően működik-e.
Megvan-e a két szélén a tápfeszültség, forgatásra pedig változnia kell a csúszkán a feszültségnek.
(#) david08 válasza flyci hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Csatoltam a szóbanforgó készülék kapcsolási rajzát, valószínűleg ez lesz a te géped is csak más néven.
A potméter után vagy egy műveleti erősítő (CA3140) érdemes ellenőrizni, esetleg cserélni. Fontos hogy ne helyettesítsd mással!
Remélem segítettem.
(#) Chipmunk1960 válasza flyci hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ilyen van nekem is, a potival tudod hozzáállítani az áramot a számozáshoz. Nézd meg a csatikat, ha az U2 ic 2. lábán változik a fesz, a kimenet viszont marad, akkor cserés, mint írták.
(#) stth hozzászólása Márc 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Telwin Tecnica 151/s inverteres hegesztőhöz keresek szerviz doksit, kapcsolási rajzot, ha valakinek megvan közületek, legyen szíves ossza meg velem. Köszönöm Van tapasztalata valakinek ilyen típusú hegesztő javításával? Még nincs nálam a gép de elvileg bekapcsol, relé behúz, zöld led világít, ventilátor felpörög, talán nagy baja nincs, főleg ha a ventilátor ebben az esetben is szekunder táplálású mint más hegesztő invertereknél.
(#) Chipmunk1960 válasza stth hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Szia, Telwin Tecnica 141-161 rajzom van, nem tudom segít-e? Annyira nem ismerem az összes módosítást. Túl hosszú, ezt tudom küldeni most, azt megpróbálom kettévágni, vagy adj egy címet hova küldhetem.
Üdv: Mike
(#) Pásztor István hozzászólása Márc 23, 2018 /
 
Szép napot mindenkinek!
Végfok hibával javítok egy a nem túl jó minőségűre sikerült képen látható készüléket.
Meghajtó panelen a trafó kivételével minden ki van cserélve és a képeken látható jelet produkálja.
A kérésem az, hogy bele merjem e tenni az IGBT ket, vagy sem. UC 3846, és TL084 a vezérlőn.
Válaszokat megköszönöm.
Pista
(#) Chipmunk1960 válasza Pásztor István hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Szia, Az a kis túllövés jöhet a skóp szondából, egyébként szép a jel, s ott van a kis szünet a 2 jel között, így elvileg nem nyithat össze.
(#) otvenkilenc válasza Pásztor István hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Csúsztasd egymásra a két jelet úgy rögtön látszik, hogy egymásra nyitnak vagy megvan a két jel között a szünet..
(#) Pásztor István hozzászólása Márc 23, 2018 /
 
Köszönöm a megnyugtató hozzászólásokat, hasonlóan gondoltam magam is.
Holnap egymásra csúsztatom a jeleket és jelentkezem a fotóval,
(#) Pásztor István hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Íme, itt vannak a beigért képek.
Mit szóltok?
(#) Chipmunk1960 válasza Pásztor István hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Nekem tetszenek, egy soros égőn keresztül indíthatod.
(#) Pásztor István válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Köszönöm a biztatást, beindítottam égőn keresztül és működik.
Bekapcsoltam élesben is műterhelésen, azt is viselte.
Hegesztéspróbát még nem csináltam, de annak is eljön az ideje.
(#) Chipmunk1960 válasza Pásztor István hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Akkor már csak jó lesz! Kellemes Húsvéti Ünnepeket!
(#) sholim1987 hozzászólása Ápr 4, 2018 /
 
Sajnálom a srácokat, hogy zavarják Önt, bárki sem rendelkezik sematikusan a STEL Magic inverter 120 inverterrel? Találtam ezt a frekvenciaváltót, de vezérlő nélkül. Ez a kép és a vázlat, amit találtam az interneten, de valami rossz
(#) sholim1987 hozzászólása Ápr 4, 2018 /
 
Látom, hogy a vezérlés az uc3845, az op07cp, a cny17-3 és a tl431 szabályozó ... ha ez segíthet.
(#) bubuszoft hozzászólása Ápr 9, 2018 /
 
Sziasztok

Adott egy flinke mma350 hegesztő minimum állásnál, elindítom a hészüléket, sokszor a villanyóra meletti kismegdzakítót. Ha rá tudom venni, a kismegszakítót mégis, akor megy rendesen akár max állásban is (persze terheletlenül). Kérdésem, inverzeres hegesztőnél is kell hidegindítás (hegesztőtrafónál halottam más ilyet) inverternél hogy van??? Köszönöm a segítséget.
(#) bubuszoft hozzászólása Ápr 9, 2018 /
 
flinke mma350 kapcsolási rajzot keresek

Köszönöm előre is
(#) zosza18 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Szia!
Attól hogy inverteres, kell bele lágyindítás. Elviekben lenni kellene ebben is, lehetséges, hogy hibás ez a része. Nekem is van egy inverteres gépem és nekem is leütötte 10/2-szer. Nekem hibás volt ez a része, de sikerült helyre hoznom, azóta szépen működik és nem volt ilyen jellegű problémám.
(#) Chipmunk1960 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Szia, Nem írtad, hány A-es a megszakító? Idővel elöregszik, elgyengül, érzékenyebb lesz, hamarabb leold. Az üres kondik rövid zárként működnek, s nagyon megrántják a hálózatot.
Nem nagy ördöngösség, 33-47 Ohm-mal előtöltik, kb 1-2 sec-ig utána egy relé rövidre zárja az ellenállást, egy 555-el simán megoldható, a relé legyen legalább 30A -es, kismegszakítóból sem árt a 20-as. Én otthon 32-esről dolgoztam, simán behúztam egy vastag vezetéket az órától a műhelyig, és az órai 32 A-esre kötöttem direktbe.
Következő: »»   68 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem