Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   38 / 48
(#) reloop válasza Mócsing hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Szia! Hibás a link, ezt szeretted volna megosztani? A válaszmezőben van egy LINK feliratú gomb, azt használd!
Ha nem tudsz rajzot kimásolni, készíts róla képernyőmentést, vágd ki belőle a lényeget és azt csatold! Mutatom.
A googli: inverted lm3875/képek keresésre is megtalálja Bővebben: Link
(#) vteo válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Nem tudom, hogy került elő a CMRR paramétere az LM3886-nak.
Ha nem " Az invertáló mód jelentősen javítja a teljesítőképességet" idézettel kapcsolatban akkor elnézést a hozzászólásért.
Én az előző hozzászólásaimban a "Közös modusú torzításról" írtam.

Ha valakit édekel, hogy miért jelentkezik a Közös modusú torzítás a műveleti erősítőknél, néhány teszt... akkor privátban írjon. Angolnyelvű anyagot tudok adni. (nem kívánom a szerzőket istenként feltüntetni itt a fórumon).
Egy régi műveleti erősítő mérése:
(#) Naszrai válasza vteo hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Es ha megnezed, pont a magas hangok iranyaba javult sokat a helyzet.
(#) reloop válasza vteo hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Ebből az következne, hogy analóg erősítőt kizárólag invertáló kapcsolásban kellene építenünk.
(#) vteo válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Nem, ebből sok dolog következik.
- Építünk egy olyan erősítőt aminek lesz ilyen a torzítása és megelégedünk vele. Még azt is megadhatjuk, hogy a THD 1kHz-en 0,0005%
- olyan kapcsolást használunk, fejlesztünk, ami nem "szenved" ettől a közös modusú torzítástól
- (visszatérve a műveleti erősítőkhöz) olyat használunk, ahol a gyártók ezt kiküszöbölték

Én csak annyit szerettem volna hozzátenni ehhez a témához, hogy az LM3886 olyan integrált erősítő ahol a gyártó nem küszöbölte ki ezt a közös modusú torzítást. Lehet belőle nem invertáló módút készíteni. Működni fog, hallgatható lesz.
A kérdés az volt, hogy lehet-e jobb minőséget kihozni belőle. Igen lehet. Az egyik irány az, hogy invertáló módban használjuk, ahol ez a közös modusú torzítás nem jelentkezik.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
(#) Mócsing válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Köszönöm reloop !
Igen erre gondoltam ,csak egy apró részletkérdést nem vettem észre , történetesen azt hogy nem
3886-os a delikvens . Ahhoz szeretnék valami hasonló bonyolultságú bevált kapcsolást .
(#) FordPrefect válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Nem 3688-ról írtam konkrétan. Akár 1875, akár bármilyen műveleti erősítő, jobban szól invertáló üzemben. Ezt tekintsük egy sarokpontnak, ahonnan a világot ki lehet billenteni. Ha egy nagyságrenddel többen állítják, mint az ellenkezőjét, az már tendencia. Persze vannak kivételek mindig..
Vagy 30 éve volt pár levélváltásom Sípos Gyulával. Akkor indult és futott fel a HIFI, könyvei jelentek meg, tekintélynek számított, és szerintem az is volt. Kértem tőle egy jó minőségű előerősítő rajzot. Küldött is, végtelen segítő készsége volt. Képzeljük el ma, hetente tucat választ írni, kézzel!! és még dolgozni, kutatni is.
A lényeg: küldött egy kapcsolási rajzot, a kornak megfelelő korszerű IC-kel, ÉS AZOK INVERTÁLÓ-ak voltak a kapcsolásban. Nem úgy, mint az akkori trend.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
(#) reloop válasza FordPrefect hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Megesik az mással is Bővebben: Link
Az invertáló kapcsolás alacsonyabb torzításához kétség nem fér, megfelelő eljárással a bemeneti impedancia, a zaj és a nyitott bemenet melletti stabilitás megőrzése természetesen kézben tartható.
Annak megítélését, hogy megéri-e ezzel fáradozni hagyom akkor az építőkre.
Más szempontokat helyezve a fókuszba, azért akad ahol éppen az invertáló kapcsolást cserélik nem invertálóra Bővebben: Link.
(#) pinyó39 válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Vonalmeghajtásra ideális (volt).
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Itt szerintem azert mert kivett egy kesobbi fokozatot.
(#) Naszrai hozzászólása Nov 24, 2017 /
 
Egy-ket gondolat a invetalo-nem invertalo kapcsolasok kozotti ertekezeshez.
Attol hogy par napja felkapott lett az invertalo kapcsolas es talaltunk(? Mondjuk ra) elonyet, nem feltetlen kell minden nem ivertalo kapcsolast elvetni. Mivel jellemzoen kozepfrekvencian es felette jelentkezik az invertalo elonye, ami nem is minden hangsugarzon hallhato, jelzi a problema nagysagat is. Pl sub-hoz varhatoan nem fog jelentos elonyt hozni. Egy minosegi szintet elerve(amikor mar ez lesz a legnagyobb fék a rendszerben) erdemes megprobalni az invertalo kapcsolast. Ami ilyenkor bejon a kepbe az az, hogy ele kell rakni egy feszultsegkovetot, ha a muv erosito bemeno + es -impedanciajat egy szintre akarjuk hozni. (A nagysagrendileg egyenlo bemeneti impedancia remlik nekem, amit probaltak belem nevelni technikusin) a feszultsegkoveto meg egy ujabb hiba bevitele a rendszerbe. Es akkor most kene a ket rossz kozzul a kissebbiket valasztani. Szerencsere az arak nem veszesek, meg lehet epiteni ezt is es azt is, aztan fulelni. En az opa 1612-vel fogok probalkozni.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2017
(#) Mócsing hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
A 3886-nak milyen trafó igénye van ,1db négy szekunderes ill. ha csatornánként kap egyet ?
(#) Mócsing hozzászólása Dec 1, 2017 /
 
Hát akkor válaszolok magamnak .
Itt látható az LM3886 táp méretezés ,hátha érdekel valakit .
Bővebben: Link
(#) Naszrai válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Sem terhelo ellenallast sem celtejesitmenyt nem tudtunk. Igy nehez volt a feladat.
(#) Mócsing válasza Naszrai hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Ezekre a részletkérdésekre nem gondoltam .
(#) mhl hozzászólása Dec 10, 2017 /
 
Sziasztok! Az érdekelne, hogy a LM1875 paralell kötésben hogy viselkedik. Pl. hogy melegszik 4, 6 ill 8 ohmos hangfalakkal? És az egy csatornán belüli két erősítő rész nem tud úgymond "elcsúszni" egymáshoz képest?
(#) Naszrai válasza mhl hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Csak kérdés: ragaszkodni kell a 1875-höz? A 3875 talán jó is lenne neked. 1 IC, 5 aktív láb, kvázi egy "nagy"1875-ös.
(#) mhl válasza Naszrai hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Most már igen, mert van egy ilyen panelem, de még nem üzemeltem be. Hűtőbordát kell rá vágni, táp elé biztosítékot. És potmétert elé, amit úgy tudom 47k v 100k-s kell. Gondoltam ha nem jól viselkedik, kikötöm az egy-egy ic-t és kész.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2017
(#) reloop válasza mhl hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
(#) Naszrai válasza mhl hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
En nem keszitettem meg parhuzamos ic-s erositot. De(!) Ha csinalnek akkor nagyon osszevalogatnam az alkatreszeket. Mert maskent az egyik IC tobbet kapna mint a masik. (Savszeleken RC tagok, visszacsatolas ellenallasai stb. Es maguk az IC-k sem egyformak teljesen.) Tehat arra celzok hogy ha a panel melle vannak ellenallasok es kondik is KIT formajaban, en nem biztos hogy azokat epitenem be. Hacsak nem nagyon egyforma ertekuek az azonos pozicioba szant darabok.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) mhl válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Igen, pont ilyen.

Naszrai - Nekem is hasonló jutott eszembe, de már készre szerelve érkezett a panel. Lehet, hogy melléfogtam, és eszkábálás lesz a vége.
(#) Naszrai válasza mhl hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Ha gaz van, akkor a nagy teljesitmenyellenallasok kizzul 1-1 db-ot vegyel ki. De hatha jo lesz.
(#) pont hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Sziasztok! Ennek a kit-nek Bővebben: Link a forrasztási oldalon van két rövidre zárható pad-ja, mint ahogy ott a képen is van. Ezzel mit kell csinálni, é s egyébként az élesztés során kell mérni valahol valamit?
(#) reloop válasza mhl hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Szerintem teljesen rendben van. A 0,22 Ω ellenállások kiegyenlítik a párhuzamos csatornák közötti eltéréseket.
A párhuzamosítás nem érinti a hatásfokot, ugyan annyi hő fejlődik mint szóló IC-vel.
Ami előny, ráköthetsz 2 Ω-os hangsugárzót, illetve a szokásos terhelőimpedancián kisebb torzítás várható.
(#) reloop válasza pont hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Szia! Úgy nézem 100 nF kondi számára készült, mely párhuzamos a felületen lévő 220 µF-dal.
Szerk.: az élesztést úgy szoktam végezni, hogy csak az egyik 0-AC-t kötöm be 10 Ω ellenálláson keresztül. Ha beáll a kimeneti egyenfeszültség és némi hangot is sikerül nyerned belőle, akkor mehet élesben.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) mhl válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Nagyon kíváncsi vagyok rá, mit művel. Ha sikerül összerakni és kipróbálni, megírom.
Egyébként van egyszerűbb hangszórókból itthon 4, 6, és 8 ohm-os is, megpróbálom mindegyikkel.
(#) pont válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
A kondihoz készült, de mit kell vele csinálni?

s-l1600.jpg
    
(#) reloop válasza pont hozzászólására (») Dec 11, 2017 / 1
 
Nincs vele tennivalód, ez csak egy opcionális lehetőség.
Vannak akik szeretnek a nagyobb kapacitású elkó mellé nagyságrendekkel kisebbet is párhuzamosan kötni, hogy a kondi belső ellenállása egyenletesebb legyen a frekvencia függvényében.
(#) mhl hozzászólása Dec 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Bekötöttem a panelt, AC 2x15V-os trafóra! Raktam rá bordát, de sajnos kicsinek tűnik. Sokkal jobban melegszik minta ahogy gondoltam, ventilátort kell rá rögzítenem.
Kicsi 8ohmos Geniusz hangfalakhoz kötöttem. Előzőleg egy TDA3116 hidas volt rákötve a hangfalra, (csak megjegyzem, 12V-al is nagy hangja van és a borda szinte hideg) viszont az LM1875 öblösebb a mélyek és szebb magasa, viszont lágyabb hatású.
(#) Rober_4 hozzászólása Dec 24, 2017 /
 
Sziasztok Alesis M1 monitor hangfalamnak ment el a tápja. Kicseréltem, de a mély rész még mindig nem megy csak a magas ág. A mély részt egy lm3886TF -os erősítő hajtja meg. A jel eljut a 10-es lábig ami a nem invertáló bemenet.
A kimeneten 3-as láb, már nincs jel. A tápfeszültségeket kimértem: A test, +33v, -33V mérhető a 7-es,5-ös, 4-es lábakon. Ezen kívül más ötletem nincs mi lehet a baja, a rajzon sincs sokkal több lehetőségem... Elszállt?
Tehát a kérdésem az lenne, hogyha költök rá és veszek egy másikat, akkor menni fog-e tutira?
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2017
Következő: »»   38 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem