Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   30 / 50
(#) helektro válasza Bakman hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
xstr paranccsal tetszőleges helyre lehet szöveget rakni futás közben.
Ha x, vagy y irányba elmozdul a sprite, akkor persze a korábbi helyet vissza kell írni a háttérképpel picq utasítással.

Amúgy meg az alkalmazsától függ. Ha valahol egy helyben álló sprite kell, akkor a text objektum is kirakható előre az oldalra.
(#) D Wye hozzászólása Dec 22, 2017 1 /
 
Sziasztok!

Csak a felesleges áttöltögetések végett kérdem azt, aki már tudja:
Az editorban eddig volt "print" és "printh" utasítás. A régi oldal szerint még ez él. Az új oldal szerint (bár lehet, hogy csak számomra újabb) már van egy "prints" is. Az új editor viszont (V0.53) csak a "printh" és a "prints" utasításokat "engedélyezi", vagyis azokat színezi át vörösre. Ettől függetlenül elfogadja a szimulátor a "print" utasítást is. A Nextion is elfogadja?
(#) helektro válasza D Wye hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Szerinted van értelme annak, hogy a szimulátor elfogadja, az eszköz meg nem? Nem sok értelme lenne a szimulátornak, ha az máskép értelmezi az utasításokat, mint a fizikai eszköz.
(#) D Wye válasza helektro hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
A szimulátor képes logikai összehasonlításra. A Nextion "is", csak a végeredmény nem fog megegyezni. Az incremental is tökéletes szimulátorban, de volt már, hogy a Nextion elszámolta.
Innentől kezdve jobb ötletnek tartottam megkérdezni.
Meg ugye az a furcsa, hogy a "print" utasítást önmagában az editor már nem ismeri úgy, mint eddig, nem lesz piros, nem kínálja fel lehetőségként, csak a fordító tudja, hogy mit is akarok.
(#) D Wye hozzászólása Dec 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Valószínűleg én vagyok az elsők egyike, aki ilyennel próbálkozik, mert nem találtam megoldást a neten.
Ha van egy változóm, ami köré rakok egy határt (border), annak lehet színt és méretet egyaránt állítani.
Azonban programból ha beírom pl t0.borderc=BLUE, akkor fordításnál ERROR lesz.
Azonban írás közben felsorolja, miket lehet állítani, és közötte van ez is. Akkor milyen formában kéri, hogy el is fogadja?
(#) helektro válasza D Wye hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
A Nextion leírását kellene inkább olvasgatni, mert le van benne írva, hogy futás közben csak a zölddel jelölt objektum tulajdonságok állíthatóak (1.17-es pont).
(#) D Wye válasza helektro hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Köszönöm.
Bár ez esetben felesleges, hogy megjeleníti a többit is! Mivel pl egy ilyen sem működik: "b0.bco=t0.borderc" - és a "bco" zöld!
(#) helektro válasza D Wye hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Nem tudom, hogy a b0 és a t0 nálad milyen típusú objekum, de ennek működnie kell, ha a b0 pl. szám a t0 pedig pl. szöveg.
(#) D Wye válasza helektro hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Teljesen alap elnevezésű objektumok. t0=Text b0=Button. Vagyis a parancs szerint a gomb alap helyzeti színét kellene egyenlővé tegye a szöveges változó keret színével.
(#) helektro válasza D Wye hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Direkt kipróbáltam szimulátorban. Nálam működik.
b0-button, alapbeállításokkal
t0-text, style=border, borderc-nek beállítottam egy szint

Készítettem egy b1 button-t, ahol a Press Eventbe beírtam: b0.bco=t0.borderc

A b1 megnyomására a b0 alaszíne a t0 keretszínére változott.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2017
(#) D Wye válasza helektro hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Ebben csak az az érdekes, hogy most nyitottam egy új projektet, ott csináltam meg és nálam is működik. Visszahívva az előző HMI-t lepróbálom és 01 00 00 00 hibakód jön. Talán sérült a fájl, vagy nem tudom, tegnap kezdtem írni, ez volt az első, hogy ilyet láttam az emulátortól.
(#) atus1981 hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy autós projektemhez gondoltam egy ilyen kijelzőt, mert már sajnos kinőtte a progi ami most fut az arduinot.
Kérdésem az lenne, hogy ez működni fog-e a Nextion Editorral? Ha nem, akkor kinek mi a tapasztalata, hogy melyik ebay-es verzió a nyerő?
Köszi.
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Ha a program kinőtte a kontrollert, akkor azt kell cserélni nagyobbra, nem a kijelzőt, vagy nem értem a kérdést.

A képek szerint valóban Nextion gyártmány, működni fog a Nextion Editor-ral.
(#) kokozo válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Szerintem valamit félreértesz ezzel a kijelzővel kapcsolatban.. Ez csak egy kijelző ami sok mindent tud de ehhez is kell kontroller ami lehet arduino, avr vagy pic stb ..
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Az arduinot azért nőtte ki, mert ott az atmega-n van a kijelző programja is.
Egy ilyen kijelzővel viszont kikerülne az atmega programjából a kijelzőre iratás, kordinátázás, szövegméret, simán serial print-tel adnám az adatokat a nextionnak és az végezné a kijelzést, a programja szerint.
Vagy rossz felé tapogatózok?
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Tulajdonképpen nem tapogatózól rossz felé. A kérdés csak az, hogy az UART mondatok kevesebb helyet foglalnak-e mint a mostani kijelzővezérlő parancsok. Ha igen (ezt akár kijelző nélkül is tesztelheted), akkor lehet spórólni a programmérettel.
(#) D Wye hozzászólása Dec 26, 2017 / 3
 
Sziasztok!

Felkeltette az érdeklődésemet a WS2812-es programozható RGB LED, és ha már a Nextionnal próbálkozom, gondoltam, összeházasítom a kettőt.
Ez lett belőle!
Kíváncsian várom a véleményeket, hozzászólásokat.
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Ügyes! Milyen UART sebesség passzol a WS2812-höz? Most lusta vagyok számolni.
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 26, 2017 / 1
 
Most vettem észre, hátha még aktuális. A HEStore is forgalmaz ilyen kijelzőket eBay-es vagy akár jobb árakon. Bővebben: Link.
(#) D Wye válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Megvallom őszintén, nem tudom. Gyári alap értéken van a kütyü.
Ami meg a HEStore oldalt illeti; nagyon örülök a hírnek (bár sajnálatos módon ezek a rezisztív példányok), már ment a rendelés
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
(#) rolandgw válasza D Wye hozzászólására (») Dec 27, 2017 / 1
 
A pic nélkül is működik, ami a szürke USB csatlakozóban van?
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
A 3,5"-os kicsit drágább a hestoreban, viszont ha az ebay-es nem csusszan át vámon, akkor az a drágább... Asszem a hestoreban 10k felett ingyenes a kiszállítás, viszont amit vennék (ehhez a nextionhoz tok/doboz) az nincs...
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Én eddig csak a 7"-os kijelzőhöz láttam keretet.
(#) D Wye válasza rolandgw hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Szia!

Engedd meg, hogy tiszteletemet fejezzem ki. Csont nélkül a 100-as körbe.
Kiváncsivá tettél, ezért megnéztem a fórum hozzászólásaidat. Ezen a fórumon minimális a tevékenységed. WS2812-es kapcsán nem is láttam tőled hozzászólást. Ráadásul ezt a LED típust leginkább AVR ATMEL ARDUINO körökben használják. Legnagyobb részt te is ott mozogsz.
Honnan tudtad akkor a PIC-et?
Ha még a típusát is eltalálod,lélekben szobrot emelek neked!
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Ez csalás, azt hittem, hogy az UART kimenetet kötötted közvetlen a LED szalagra.
(#) D Wye válasza Bakman hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Nem csalás, csak nem fedtem fel minden részletet.
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Én meg már majdnem megkérdeztem, hogyan küszöbölte ki a folyamatos megszakítás hatását a WS időzítéseire; szóval most akkor nem a TFT időzít (?)
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Úgy tűnik nem, elsőre én is azt hittem. Ettől függetlenül ügyes megoldás.
(#) D Wye válasza Bakman hozzászólására (») Dec 27, 2017 / 2
 
Hogy fenn tartsam az érdeklődést, és másoknak is kedvet csináljak az ezzel való játékhoz, felfedem a megoldás Nextionra vonatkozó részét. A PIC-et egyenlőre csak szőr metén.

Amint a videóban láthattátok, előszőr kijelölöm az átszínezni kivánt ledet-ledeket, ezután választok színt. A fekete jelzi a led kikapcsolását. Ezzel együtt 15 állapot létezik. Minden színnek sorszáma van. 0 >> kikapcsolt, 1>> világos zöld, ........14>>fehér. A szín gomb megérintésére a kijelölt ledek mellé bekerül a szín sorszáma. Minden szín gomb megérintése után beindul a számolás,oly módon, hogy az első led értékét felszorzom 256^3-al, a másodikét 256^2-al, a harmadikat 256-al, majd a kapott eredményeket összeadom, és hozzá adom a negyedik értékét. Ezt folytatom 12 ledig. Így lesz 3 db 32 bites változóm, amit három egymást követő Print paranccsal elküldök.
Mivel a PIC csak 8 bites, ezért a 32 bites számokat 4 db 8 bitesként fogja fel, ahol az első byte az 1-es led, a második a 2-es led értéke. Így tovább 12-ig. Ezután a kapott adatok alapján már a PIC hozza létre a ledenként szükséges 3 byte színinformációt, amit aztán nagy sebességű 1-Wire rendszeren továbbít a WS2812-esek felé.
Két okból sem tudná a Nextion direktben üzemeltetni. Először is nem UART a ledek kommunikációja, hanem 1-Wire. (Sajnos az adatlap egyik lényeges információja félrevezető, mert NZR protokolt ír, amire a google kereső az UART NRZ kommunikációs protokolját addja találatul.)
Másodszor, még ha menne is UART-al, a Nextion UART-ja nem képes arra a sebességre, ami ide kell.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2017
(#) helektro válasza D Wye hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Azért annak a PIC-nek a tápjára közvetlenül a lábakra egy 100nF kondi elkellne.
Következő: »»   30 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem