Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   324 / 373
(#) sany válasza ic20 hozzászólására (») Jan 8, 2018 / 1
 
Szia!
Tessék: Bővebben: Link
(#) ic20 válasza sany hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet .
(#) sany válasza ic20 hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Szívesen! Remélem segít valamit.
(#) FAZ1 válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Volt egyszer hasonló téma egy régebbi elektronikai újságban. Valójában már meg nem mondom, hogy az Ezermester, a Rádiótechnika, vagy az Elektor vagy a Hobby Elektronika újságban.
A lényege, hogy az akkoriban még újdonság UAA180-as kivezérlésjelző IC-t ismertették benne. (a hozzá hasonló IC akkoriban NDK-s kivitelben - A277 is létezett)
És volt ott egy olyan érdekes megjegyzés, miszerint
- ha valamelyik ellenállás értékét növeljük, akkor pontonkénti "felgyulladás" van,
- ha azonban csökkentjük az értékét, akkor egyből sávos. Tehát azzal egymás után egyre több LED gyullad fel.
Arra kellene valahogy rákeresni, vagy egy kicsit kísérletezni a már megépített kapcsolással..
Lehet, hogy az a csökkentés-növelés pont fordítva volt (már nem emlékszem a részletekre annyira), de maga a lényeg - az a lehetőség magában az IC-ben és gyárilag is adott.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2018
(#) FAZ1 válasza Jonas hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Valami decimális számláló áramkör. ?
Ha jól tudom - a HEF4029 - pontosan ezt tudja
(#) CIROKL válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Nem jól emlékszel mert UAA180 UAA170 az egyik pontonkénti a màsik sàvos .maga az ic tudja ezt .
(#) FAZ1 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Akkor ezer bocsánat!
Én egyiket se használtam, de láttam róluk itt-ott megjegyzéseket, kapcsolási rajzokat.
(#) teddysnow válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Előbb utóbb megtalálom a rajzot és megmutatom.
(#) fikszes hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Sziasztok!A segitsegeteket szeretnem kerni.Van 1 Samsung plasma PS-42C91H tevem.A tápegysegröl szeretnek kapcsolási rajzot.A csatolt kepen láthato meg jelölt alkatresz hibás ugyan is szakadást mertem a trafon.ezt azalkatreszt hogyan tudnám beazonositani?Sajnos en nem találok kapcsolasi rajzot.A segitsegeteket elöre is köszönöm.
(#) fikszes hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Elnezest de nem lett bejelölve ..a lenyeg hogy a bal felsö sarokban láthato nagyobb traforol lenne szo
(#) ferci válasza fikszes hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
Szia!
Elvileg találhatsz "service manual"-t a neten, amiben van kapcsrajz, ha regisztrálsz.
Mindenesetre, ha tényleg szakadást mérsz a trafón, honnan tudod, mik az összetartozó tekercsek rajz nélkül?
Ha szerinted rossz, forraszd ki és tegyél fel egy közelképet a láb-oldalról.
(#) sany válasza fikszes hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
Honnan tudod, hogy hibás a trafó?
(#) kadarist válasza fikszes hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 2
 
Szia!
Külön van a PFC áramkör és a tápegység a rajzokon.
(#) fikszes válasza ferci hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Szia!Köszönöm a segitseget.A csatolt kepen jelöltem a trafo lábait .mint a kepen láthato 4pontot megmerve szakadast mutat

Névtelen.gif
    
(#) fikszes válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Köszönöm szepen
(#) ferci válasza fikszes hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
Meggyőzőbb lenne, ha tényleg kivennéd azt a trafót és úgy mérnél. Ha szakadt valahol, nincs pluszmunka - ha pedig rossz helyen mértél, legalább az is kiderülne.
Túl sok láb nem lesz rajta, az az érzésem.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) Gafly válasza fikszes hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 2
 
Idézet:
„A csatolt kepen jelöltem a trafo lábait .mint a kepen láthato 4pontot megmerve szakadast mutat”

Nekem nyolc
(#) ferci válasza fikszes hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
Ha a BN44..-es lenne a rajz, akkor ott csak 2 kivezetése van a pfc trafónak és nincs is több talán.
LP801, 250 uH. Az pedig komoly sodrat, nem szakad meg csak úgy...
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) kadarist válasza ferci hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
A vastag lábak csak tartó funkciót töltenek be, talán ez zavart bele a mérésbe.
(#) ferci válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
Bizonyára.
(#) Melphi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Kedves proli007!

Lemértem a szenzor és sikerült gyári adatait is megtalálni a szenzornak, amit mértem megegyezik a leírt adatokkal.
Csatolok egy Google fordítást, és egy adatlapot.
"YF-S201 Hall hatású vízáramlásmérő / érzékelő
Ez az érzékelő ül összhangban a vízvonal, és tartalmaz egy szélkereket érzékelő méri
mennyi folyadék mozog rajta. Van egy beépített mágneses teremhatás érzékelő
amely minden forradalommal elektromos impulzust ad ki. A csarnok hatásérzékelője le van zárva
a vízcső és lehetővé teszi az érzékelő biztonságos és száraz maradását.

Az érzékelő három vezetéket tartalmaz: piros (5-24VDC teljesítmény), fekete (föld) és sárga
(Hall effekt impulzus kimenet). Az impulzus számlálásával az érzékelő kimenetéből számíthat
könnyen kiszámíthatja a vízáramlást. Minden impulzus megközelítőleg 2,25 ml. Ne feledje, ez nem a
precíziós érzékelő, és az impulzussebesség függ az áramlási sebességtől, folyadéktól függően
nyomás és érzékelő tájolása. Ehhez gondos kalibrálás szükséges, ha jobb, mint 10% -os pontosság
megkövetelt. Azonban nagyszerű az alapvető mérési feladatokhoz!

Van példa Arduino vázlatunkra, amellyel gyorsabban tesztelhetjük az érzékelőt
kiszámítja a víz hozzávetőleges áramlását liter / óra értékben.

Az impulzusjel egy egyszerű négyzethullám, így nagyon könnyű beírni és konvertálni literenként
percet az alábbi képlet alkalmazásával.

Impulzus frekvencia (Hz) / 7.5 = áramlási sebesség L / percben.

Jellemzők:
Modell: YF-S201
Érzékelő típusa: Hall effekt
Működési feszültség: 5-18V DC (min tesztelt feszültség: 4,5V)
Maximális áramfelvétel: 15mA @ 5V
Kimeneti típus: 5V TTL
Munkafolyamat: 1 - 30 liter / perc
Működési hőmérséklet tartomány: -25 és +80 ℃
Működési páratartalom: 35% -80% RH
Pontosság: ± 10%
Maximális víznyomás: 2,0 MPa
Kimeneti működési ciklus: 50% + -10%
Kimenet emelkedési ideje: 0.04usz
Kimenet esés ideje: 0.18usz
Áramlási impulzus jellemzői: Frekvencia (Hz) = 7,5 * Áramlási sebesség (L / perc)
Pulzus / liter: 450
Tartósság: legalább 300 000 ciklus
1/2 "névleges csőcsatlakozások, 0,78" külső átmérő, 1/2 "menet
Méret: 2,5 "x 1,4" x 1,4 "

A kapcsolat részletei:
Vörös vezeték: + 5V
Fekete vezeték: GND
Sárga vezeték: PWM kimenet."

A leírás gyári leírás pontosan tartalmazza a 2-4-6-8-10 literhez tartozó frekvenciákat, és fentebb a kimeneti jel idejét.

Köszönöm a türelmed, és hogy segítesz(tek).

Névtelen.png
    
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
És még van egy Arduinora előre megírt program, nem tudom hogy bármit is segít, de azért csatolom.

Read Water Flow Meter and output reading in litres/hour

*/

volatile int flow_frequency; // Measures flow meter pulses
unsigned int l_hour; // Calculated litres/hour
unsigned char flowmeter = 2; // Flow Meter Pin number
unsigned long currentTime;
unsigned long cloopTime;

void flow () // Interruot function
{
flow_frequency++;
}

void setup()
{
pinMode(flowmeter, INPUT);
Serial.begin(9600);
attachInterrupt(0, flow, RISING); // Setup Interrupt
// see http://arduino.cc/en/Reference/attachInterrupt
sei(); // Enable interrupts
currentTime = millis();
cloopTime = currentTime;
}

void loop ()
{
currentTime = millis();
// Every second, calculate and print litres/hour
if(currentTime >= (cloopTime + 1000))
{
cloopTime = currentTime; // Updates cloopTime
// Pulse frequency (Hz) = 7.5Q, Q is flow rate in L/min. (Results in +/- 3% range)
l_hour = (flow_frequency * 60 / 7.5); // (Pulse frequency x 60 min) / 7.5Q = flow rate in L/hour
flow_frequency = 0; // Reset Counter
Serial.print(l_hour, DEC); // Print litres/hour
Serial.println(" L/hour");
}
}
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Hello! Úgy gondolom, hogy a méréstartomány megfelelő ahhoz a célhoz, ami ki lett tűzve. Alapvető problémák akkor lehetnek, ha az áramlás, vagy a turbinakerék forgása nem egyenletes. Vagy is, az gondot okozhat, ha az érzékelendő áramlás csökkenési szint, túl közel van a névleges áramlási értékhez.
(Az Arduino program szerintem nem jól számol, de ez legyen a szoftveresek baja, vagy az enyém, ha nem jól értelmezem amit tesz. )
(#) Melphi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Akkor azt mondod hogy amit legutoljára készítettél áramkört az akkor jó lesz?
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Igen, jónak kellene lenni..
(#) Melphi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Egy kérdés, nem lehet a relé elé tenni valami időzítő fokozatot, hogy ha rövidebb időre ingadozás van arra ne reagáljon, mert ha pár másodpercig lecsökken vagy megszűnik a vízáramlás az még nem gond mert a lézercső rendszerében lévő víz nem tud azonnal felmelegedni, esetleg nem lehetne ezt az időzítést is potméteresen állítani?
Például ha itthon fater bekapcsolja az 1fázisú 3,2KW-os szalagfűrészt akkor igen behorpad a hálózat és ilyenkor a vízszivattyú is belassulhat, de ez csak 1-2mp áll fenn.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Itt azért nem ilyen egyszerű a dolog, mert ez az áramkör digitálisan dolgozza fel az infót. De egy megfelelő integráló tag esetleg segít a dolgon. Csak az a gond, hogy ha ezt az U3 kimenete és az U1b bemenete közé tesszük, akkor csak egyszer fog a monostabil kapcsolni, ha túllépés tartós. Mert ez egy újraindítható monostabil, de nem szint, hanem élvezérelt. A bementi szintet a jel, csak egyszer fogja átlépni. Lehet nem a monostabilra kellene kötni az integrátor kimenetét, hanem egy Fet-re, ami a relét vezérli..

QM-Delay.png
    
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Ha jobban bele gondolok, akkor jobban jársz, ha a relé meghúzását (vagy ejtését MODE=Q' esetén) késlelteted. Ekkor a C4 helyére egy 1µF-os kondit kell tenni, az R6-ot egy 220kohm-ra cserélni, a Q1-et egy BS170-re. Valamint a BS Gate-Souce pontja közé, egy 10µF-os kondit betenni. Ez késleltetni fogja a relé működését, a monostabilnak pedig csak két impulzus közötti időt kell áthidalni.
(#) Melphi válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Rendben ahogy lesz időm megépítem az áramkört egy próbapanelre és meglátjuk mi jön ki belőle.
Nagyon hálás vagyok a segítségedért.
(#) Jocojoco hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
BERNINA RECORD 930 ELECTRONIC varrógép kapcsolási rajzát keresem (a GOOGL ebben nem barátom) ezért Hozzátok fordulok segítségért. Több IC van benne eléggé kopottan, mert a gép kb 20 éves lehet...
Köszönettel és reményteljesen várom fáradozásotok eredményét
Következő: »»   324 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem