Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp javítása
 
Témaindító: burkus, idő: Jún 19, 2006
Lapozás: OK   102 / 117
(#) belfi2 válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Régi az biztos de ma sem árulnak minden tápban aktív PFC-t, de ez nem is fontos. Sajnos fix a venti tápja , időközben szétszedtem és ahogy írtad is vissza kerestem.Majd kap egy szabályzót.De a nagyobb baj az , hogy ezt egy olyan géppel kaptam , aminek tönkre ment a lapja , és az USB vezeték szó szerint össze volt égve. Viszont azt nem tudom hogy ez a táp volt e a bűnös , vagy egy másik. Ez már el sem indolt, mert dolgozott a túláram védelem. Így jónak tűnik.
(#) latyakosa válasza belfi2 hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
A régi és olcsó tápoik legtöbbjében direktben megy a ventillátor
(#) erbe válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
386SX olcsó gépben. Hőfokszabályozott tápventillátor.
(#) latyakosa válasza erbe hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Az se mai darab, de kivétel erősíti a szabályt. Codegen tápok nagyon az "alja a kínálatnak"
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2018
(#) erbe válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Van lejjebb is. Akad, aki dícséri a Codegent. Vannak névtelen "papírhéjú" tápok, fele súllyal, mint a Codegen, hiányos panel, apró kondik,...
(#) BODHEAD hozzászólása Jan 25, 2018 1 /
 
Sziasztok!Egy Cooler Master tápról van szó és a következő a gondom: van benne egy fet (GP28S50G) ami sajnos gallyra ment. Nem találok róla olyan feljegyzést hogy mivel lehetne helyettesíteni , mert ilyet már nem lehet kapni. Ti esetleg tudjátok mivel helyettesíthető?
(#) latyakosa válasza BODHEAD hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Hello, Fontos lenne tudni hogy hol volt a tápban, mi volt a szerepe. Erről tudsz infót mondani ?
(#) BODHEAD válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
A primer oldali elkók után következett.
https://photos.google.com/share/AF1QipOWSVSiXc_zrOD84tLnaHGngeMwtJG...Q2VFZR
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
(#) latyakosa válasza BODHEAD hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Nem ismerem a konkrét tápot, a mosfet előtt egy toroid magos tekercs volt 2 kivezetéssel, kék színű magon ?
(#) BODHEAD válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Ez a tekercs volt a Fet elött ami a képen látható : https://photos.google.com/share/AF1QipOWSVSiXc_zrOD84tLnaHGngeMwtJG...Q2VFZR
(#) latyakosa válasza BODHEAD hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Ezt az utóbbi képet nem tudom megnyitni. A GP28S50 adatlapja egész friss: adatlap. Bár a gyártó válallatnak a weboldala már kevésbé elérhető. A képek alapján a pfc mosfetnek nézem a elpukkant alkatrészt, de lesz/lehet ott még más alkatrész is meghibásodva, a mosfet csere önmagában nem szokta megoldani ezeket az eseteket. Cserének pl ilyen jöhetne számításba: SiHA25N50E
A régi alkatrész tokozása milyen to220 vagy to220fp ? (fém füles mint az első képen tőle balra lévő vagy teljesen műanyag mint a tőle jobbra lévő ?)
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
(#) BODHEAD válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Műanyag.
(#) latyakosa válasza BODHEAD hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Ez esetben jó lehet amit mutattam, ha be tudod szerezni, illetve ha megkeresed az egyéb meghibásodott alkatrészeket is a primer körben. Ott közel 320-380V is mérhető, leválasztó trafóval és ilyen feszültségek mérésére alkalmas műszerekkel állj neki a javításnak. Pl nagy valószínűséggel a graetz híd is kapott egy pofont, 1-2 diódája a 4-ből általában zárlatba szokott menni. Nem ritka, hogy a pfc vezérlő is eltávozik az örök füstmezőre. A konnektorba elsőre (javítás után) csak soros izzóval próbáld. Ha fentiekkel nem rendelkezel javaslom keress szakembert a közeledben.
(#) BODHEAD válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Oké megprobálom megszerezni a fettet aztán folyt. köv.
(#) belfi2 hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Üdv!
Ismét problémába ütköztem . Az említett Codegen 400 (300xx) bár működik de fura hangot ad ki. Illetve nem fura mert pontosan olyan mint egy laza vasmagos trafó.és zümmög az 50Hz. Mikor a teljesítmény trafót meg mozdítom akkor elhallgat egy kicsit , majd kattan és zümmög megint. Mivel ez egy olyan PC-ben volt ami gyakorlatilag kiégett, nem merem használni.( Most vizsgálgatom hátha sikerül rájönnöm mitől zümmög)
A másik egy Micase táp ami nem kapcsol ki ha az 5v-ot rövidre zárom. (Majdnem elolvadt a csipesz ). Ezt nem használom csak mint érdekességet említettem.
(#) belfi2 hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Sziasztok!
Tud valaki leírást a pc tápok rövidzár védelméről? KA7500 / TL494 és LM339 vezérlőkkel megáldott táphoz kellene.Túlfeszültség meg van de a túláram illetve rövidzár nincs .
(#) Patyo1979 hozzászólása Feb 1, 2018 / 1
 
Én tönkrement,és újjáélesztett tápot nem használnék semmiképpen sem. A megelőzésen van a hangsúly. Vegyél egy új tápegységet,meg egy túlfeszültség védelemmel ellátott 220-as elosztót. Esetleg egy szünetmentes tápot.
Ha ezek meg vannak,akkor használattól függően kb 5 évente cseréld ki a nagyfeszültségű kondikat a tápegységben! Párszáz forintos tétel,meg pár egyszerű forrasztás.
És akkor használhatsz egy tápot akár húsz évig is........
(de ha évente egyszer veszed a fáradtságot,és kifújatod a port belőle,akkor egyébként is sokáig bírja)
(#) Nordlys3 hozzászólása Feb 20, 2018 /
 
Üdv!

Szeretnék segítséget kérni a következő témában:
PC tápegység primer oldalán cserélnem kell kettő darab kerámiakondit.Az egyik S222 1KV névre hallgat a másik 103 1KV névre.
A kérdésem az, hogy az S222 1KV helyett belerakhatom-e a 222 1KV jelűt és a 103 1KV jelű helyett a 103Z 1KV jelűt?
(#) Nordlys3 válasza Nordlys3 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Megoldva.
(#) FAZ1 válasza erbe hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Én nem dicsérem a Codegen tápot, ámde nekem mindkét "nagygépemben" az van. Az egyikben
- az otthoniban ATX 400, a telkiben viszont ATX 350 W-os.
Az anyósomnál levő DELL gépemben a sajátja (108 W) van, míg az otthoni nagy tartalék Apple gépben a gyárilag sajátja.
De azért van mellette otthon - mintegy "vésztarcsiban" a 400 W-os Azona és a 300 W-os Mercury tápok. Még egyikükkel se volt soha semmi bajom.

A régi-régi 200W-os AT tápból viszont csináltam egy hálózati 12 voltos mindenes tápot - szivargyújtós csatlakozóval. Általában az viszi a hűtőládámat (ha nyáron éppen kell),
és az viszi a gumimatrac fújó pumpámat, meg a bicikli- vagy autó kereket-fújó kis kézi kompresszoromat. (lásd - kép)
(#) h_tomek hozzászólása Márc 30, 2018 /
 
Sziasztok!

A konyhában LED szalag világításhoz használok 2 db 40W-os kapcs. üzemű tápegységet. ( kép mellékelve)
A problémám az, hogy felkapcsoláskor olyan ív keletkezik a csillárkapcsolóban, hogy már a harmadikat cserélem 3 év alatt mert beég az érintkezője.
Valaki javasolta, hogy kössek be elé sorba lágy indításnak egy NTC-t.

Ez tényleg segítene a problémán és ha igen milyen értékű, teljesítményű ellenállást használjak?

Köszönöm a választ!
(#) pittti válasza h_tomek hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Hello!
Ezek nem igazán teljesítményre vannak méretezve - bármilyen régebbi PC tápból tudsz ilyet bontani. (az induló ellenállásuk úgy 20-80 Ohm 20°C-on)
Szikraoltó kondenzátorra nem gondoltál?
(#) h_tomek válasza pittti hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Szia!

Bármilyen megoldás érdekelne, ha segít.
Milyen kondenzátort javasolnál erre a célra?
(#) pittti válasza h_tomek hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
10-47nF 275~ V-os jó oda, a lényeg hogy X2-es legyen!

Egyébként a három vacak kapcsoló helyett vegyél inkább egy normálisat, aminek erős a rugója - ezáltal gyorsan kapcsol. A beégés az olcsó, gyenge rugójú (ezáltal lassú), rossz minőségű anyagból készült érintkezőkkel szerelt kapcsolók velejárója!
(#) h_tomek válasza pittti hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Szia!

Való igaz, hogy a beégett kapcsolók olcsó kínai (Olympic) modellek voltak. A lakás felújítása során az összes konnektort és kapcsolót cseréltem, hogy egységes dizájn legyen. Mivel szinte minden helyiségben LED világítás van nincs szükség komoly minőségű, drága kapcsolókra.
Ezzel a konyhaival viszont tényleg befürödtem.
Most egy Legrand-ot vettem oda és érezni a különbséget. Sokkal határozottabban kapcsol.

De szeretném a probléma okát megszüntetni, ezért kértem a tanácsot.

Be fogok szerezni két olyan kondenzátort amit említettél.

Gondolom párhuzamosan kössem be őket a tápegységek 230V-os bemenetei elé?

Köszi az eddigi válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2018
(#) zoli0078 hozzászólása Ápr 27, 2018 /
 
Sziasztok,

Kérnék egy kis segítséget egy Cooler Master táppal kapcsolatban.
A pontos típus: RS-500-PCAP-I3
A helyzet a következő gépbe rakva a táp elindul de nem bootol be a gép csak áll egy helyben, de ha berakom egy másik hasonló teljesítményű gépbe akkor gond nélkül elindul és boot-ol is rendesen még plusz műterhelést is elbír. Viszont ha az előző lapra rárakok másik tápot akkor az gond nélkül elindul. A tápot terhelés alatt Szkóppal mérve a feszültségek rendben vannak nem zajosak. Találkozott már valaki hasonlóval?
(#) blaci hozzászólása Ápr 28, 2018 /
 
Üdv!
Van egy ocz-420adj tápom, amivel a 3D nyomtatómat szeretném meghajtani. Ha az 5 voltos ágon semmi terhelés nincs, nem tudom bekapcsolni. Ha van rajta egy kicsi ventillátor, akkor elindul, de másodperceken belül leáll. Gondolom nagyobb terhelés kellene az 5 voltos ágnak. Meg tudnátok mondani, mekkora kellene? A táp amúgy jó, korábban PC-ben használtam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2018
(#) ferci válasza blaci hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Szia!
Ha tényleg csak azért áll le, akkor az ésszerűség határán belül tegyél rá legalább 2-300 mA-t engedő terhelést. Ha már használtad, biztos tudod, mi a megengedett. Utána már csak ki kell választanod egy megfelelő wattos ellenállást vagy előterhelést, sacc 15-22 ohm 5-10 W, hogy ne legyen tűzforró.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2018
(#) Dilopho hozzászólása Máj 1, 2018 /
 
Üdvözlök mindenkit !
Kis segítséget szeretnék kérni abban az ügyben ,hogy hogyan lehetne ezt a szervergép tápot bekapcsolni. Képekben mellékelem milyen kimenti csatlakozói vannak és hogy milyen áramot és feszültséget képes leadni. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza Dilopho hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Szia!
A "To Activate"-nál láthatod, hogy miket kell összekötni az induláshoz. Bővebben: Link.
Következő: »»   102 / 117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem