Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   62 / 94
(#) zsrny válasza tbarath hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Ilyesmiket én is találtam, de nekem egy működő rajzra lenne szükségem ami 80w-os pákához alkalmazható.
(#) tbarath válasza zsrny hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
A lustaságnak nincs határa...
De jófej leszek, segítek még így is:
- az egyik linkemen pl. egyet kell kattintani és ott van
- ráadásul le van írva, hogy hőelemes a cucc, szóval kb. bármilyen hőelemes pákához való kapcsolás megfelelő neked, annyi csak benne az extra, hogy a kapcsolót (fet/triak) és a trafót úgy kell megválasztani, hogy 80 Wattot képes legyen kezelni
- de ha kisebb a teljesítmény, akkor sincs baj, csak lassab fűt fel/után.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018
(#) kleinie hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Egy orosz oldalon találtam egy másik Aoyue állomás rajzát. Azt is a gazdája fejtette vissza. A kapcsolás 90%-a egyezik az enyémmel. Megkeresem és felrakom. Az adatlapja szerint az is 70W-os, kerámia fűtőbetétes. A hőmérséklet érzékelés nem tudom hogy van megoldva, mert a pákához csak 2 szálon megy a delej, plussz egy az ESD.
(#) kleinie válasza kleinie hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Na ez lenne az. Aoyue Int2900. Ennek mintájára lassan elkészülök az enyémmel is. Papíron már megvan, csak szeretném rendesen megcsinálni, hasonlóan ehhez.

Int2900.pdf
    
(#) zsrny válasza tbarath hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Köszi, hogy jó fej voltál, de idő hiányában nem külföldi linkeket akartam végig olvasgatni. Amit linkeltél, néhány firmwaren kivül nem találtam mást. A másikat láttam már, ahol a belseje van lefényképezve...Majd megfejtem, ha több időm lessz merre kattogtassak és melyik linkeden, hogy "ott" legyen...
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018
(#) tbarath válasza zsrny hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Ja értem, neked nincs időd olvasgatni, nincs időd keresni, tehát valaki szánja rá a saját idejét és röptesse a szádba a sült galambot, lehetőleg most.
Nos én most idő hiányában nem akarom leírni, hogy hol is vannak kapcsolási rajzok.
(#) zsrny válasza tbarath hozzászólására (») Jan 27, 2018 1 /
 
Semm baj! Eddig is megkímélhetted volna magad, az időpazarlástól, mert nem azért kértem segítséget a fórum lakóitól, hogy te hozzászólásokon keresztül lustázzál, és sültgalambozzál, majd megsértődjél, amiért nincs kapacitásom többszáz oldalas külföldi fórumokat átnyálazni, és hálálkodni neked a használhatatlan linkekért. Ha linkelek akkor azt a lényegre mutatóan teszem, hogy használni tudják, vagy bölcsen csendben maradok.
(#) kleinie hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Na elkészült a műremek, meg lehet köpködni Ez az első, hogy ilyet csináltam.

AI3210.pdf
    
(#) kleinie válasza kleinie hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
A táp része egy az egyben a korábban linkelt Int2900 tápja.
Van benne pár érdekes dolog. Pl.: az Atmega8 RESET láb szabadon; AREF egy kondival GND-re kötve; az Atmega8 bal oldalán a Mov. Sens. nevezetű kapcsoló egy "tilt switch", vagy minek hívják, nem értem mindek oda a Zener, ha jól mértem, szerintem ha leteszem a pákát, simán földre húzza a lábat.
Most valami szimulátorban össze kellene raknom, hogy lássam, hol mi szaladgál a vezetékeken.
* 4 szűrőkondi lemaradt, nemsokára pótolom.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2018
(#) zsrny válasza kleinie hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Gratulálok! Profi igényes munka. Nem próbáltad az AVR-t kiolvasni? Egy kínai LCF mérőből próbáltam és sikerült, de egy kvarc teszterből is a PIC16f628-at. Egyik sem volt tiltva olvasásilag...
(#) kleinie válasza zsrny hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Egyelőre még nem próbáltam, kellene egy AVR programozó. Mivel úsznám meg legolcsóbban? Nem akarok sokat költeni rá, mert nem AVR-el szeretnék foglalkozni. Most MSP430-at tanulok.
(#) zsrny válasza kleinie hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Én Ezt építettem meg a Zombee által telvezett verziót, ott lessz a firmware nyákterv stb. Ez egy stk500 klón HV rész nélkül. Tökéletesen működik usb-ről AVR studio 4-el. De ITT beszerezhető összeépítve is. Atmega8-hoz a Topi fejlesztésű doper is jó, a cikkek között megtalálható. Ahhoz nem kell smd usb chip...én abból az atiozer nyákost építettem de működött. Pár száz forintért kaphatók usbasp és egyéb cuccok vaterán, ebay-en. Nekem ez utóbbi nem vált be...
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2018
(#) zsrny válasza kleinie hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
A Cikk MEllékeltem amit megépítettem és működött jól, de a Zombee féle stk500 jobb.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2018
(#) kleinie hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Azt kellene kinyomoznom, hogy mivel méri a hőmérsékletet. 5 szál megy a pákához, egy ESD, kettő a "tilt switch", és kettőn megy a fűtés/érzékelés. Szobahőmérsékleten 6.6 Ohm az elenállás és 0 mV-ot mérek. Ha felfűtöm 200 °C-ra, akkor ~20 Ohm és 4.2 mV, 300 °C-on ~30 Ohm és 7.4 mV, 400 °C-on ~40 Ohm és kb. 10 mV. Az értékek csak közelítőek, úgy mértem, hogy bedugtam a pákát, felfűtött a beállított hőfokra, majd kihúztam és mértem.
(#) tbarath válasza kleinie hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
A fűtőszállal sorba kötött hőelemmel (k-type thermocouple) - legalábbis szerintem. A Hakko T12 klónok is ilyenek, ahhoz szerintem találsz kapcsolást.

Szóval lekapcsolt fűtésnél kell feszt mérned - és persze kell hidegpont kompenzálás is.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2018
(#) zsrny válasza kleinie hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Hőelem. Még beültetve nincs az orosz rajz, de informállak ha kész....
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Had zavarjam a társaságot egy kicsit!
KB megjött mindenem az állomáshoz,
Ahogy irtam is anno, jelen pillanatban 358N erősítőv van
Hakko 907 es klon pákám, melyik lennena a megfelelö megoldás akkor a körbepakolására? Potis? Fix értékes?

Vagy tegyem be dugdosósba panelba és probálgassak?
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Először is el kell dönteni, hogy milyen ez a klón. Ha jól emlékszem termisztoros pákád van (hidegen kb. 44 Ohm a termisztor, és kb. 4 Ohm a fűtőszál).

Én mindenképp a potist javaslom, legalábbis ha nem tudod pontosan, hogy milyen erősítésre van szükséged. Vagy ha flexibilisre tervezed, azaz lehet hogy lecseréled a Hakko klónt valami másra.

Az előző oldalon felraktam egy képet az én tervemről, ott az erősítés tág keretek között változtatható, és kapcsolható a termisztor áramgenerátoros táplálása is - bár ez kicsit túlbonyolított és nem tesztelt megoldás.
(#) Firefighter1 válasza tbarath hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Köszönöm, akkor visszalapozok! Igazság szerint nemnis nagyon akarom túl bonyolitani.
Mivel a PID-et úgyse tudom jól megirni igy pl nem lesz valós idejű hőmérsékletkiirás... mert kb tizedmásodpercenként irna ki akkor új értéket.
Első körben csak a müveleti erősítőt szeretném tesztelni, dugdosósba PIC nélkül, hogy tudjak számolni!
De akkor össze vetem az " én talált kapcsolásomat" a tiéddel! Aztán felteszem ide hogy mire jutottam.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Hát akkor induljunk a kályhától!
Tegnap összeraktam dugdosósba a csatolt kapcsolást a termisztor kb 30fokon 50 Ohm 140 fokon kb 125 Ohm!
Viszomt a potit teljesen felcsavarva is csak 1.6-1.8 V ig esik a feszültség!

Milyen képlettel tudnám kiszámolni a helyes ellenállásértékekkel, mert szerintem nem a legjobb, ha találgatással keresem azt!

Meg annyi hogy a 2.2 k-s ellenállást 820 Ohm ra cserélve a minimum fesz leesik 0.7-0.8 ra A felső határt még nem tudom mert a fűtést még nem kapcsoltam rá!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018

sensor.jpg
    
(#) Johnny0004 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
A 10 kohm-os poti GND-n lévő lábát az OPA 2-es lábára tedd.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) Firefighter1 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Minek kellene történnie?
Mert én nem látok változást az értékekben!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Csak egy apró kitérő!

Tekertem azt a potit mint az a bizonyos gyerek a bugocsigát...
Teljesen lehúzva !10,3! gondoltam rossz a multiméter, elővettem a másikat, azzal is 10,3!
Rámértem a 7805-re 11,56 ot ad ki, volt még belőle 5 darab (ugyan az a rendelés) mindegyik ott szort!

Elrontották a feliratot? a kis távolkeleti kolléga pedig félrecsomagolt?
Ellenőrzött 5 voltal táplálva mar rögtön barátságosabb! Szinte biztos hogy az eredeti kapcsolással fogom tudni a maximumnál 5 volt környékére állítani! De a pákát most csak 230 fokig tudtam fűteni mert a nejem hamarabb feljött a mosásból, és hát ugye én megint a villanytűzhelyet használtam tesztre!

De amúgy 5 volt mellett se változott, akár GND-n akár 2 lábon volt a poti!

Minek kellett volna történnie?
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
A 10k-s potiddal párhuzamosan van kötve egy 100 Ohmos ellenállat. Miért?
(#) Firefighter1 válasza tbarath hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Foggalmam sincsen!

Nem értem a műveleti erősítő működését igy csak a talált kapcsolásra tudok hagyatkozni!
(#) Johnny0004 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Amit írtam a 10k poti lábát a GND helyett a 2-es lábra, 2,2kohm felesleges. A kimeneten max poti állásnál (12200/100)+1=123 szoros bemeneti feszültséget kell mérj. A szenzor áram : 5/10000=0,0005A.
Tehát pl. 50 ohmnál 25mV kerül az OPA bemenetére, vagyis a kimeneten kb. 3,075V-ot kellene mérni.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) Firefighter1 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Akkor leveszem a 2.2k -s potit és tesztelem!
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
OFF: műveleti erősítőnek van 1 invertáló (+) és 1 nem-invertáló (+) bemenete, valamint egy kimenete.

A nemivertáló erősítőkapcsolás esetén az erősítendő jel a "+" bemenetre kerül, a "-" bemenetet pedig egy feszültségosztóval állítod be, ez szabályozza az erősítést. A feszültségosztó 2 sorba kötött ellenállás a kimenettől a föld felé, és a két ellenállás közötti pontot vezeted az "-" bemenetre. A 2 ellenállást nevezzük Rf-nek és Rg-nek, előbbi a kimenet és a "-" közötti, utóbbi a "-" és a GND közötti.
Az erősítés pedig mindig 1 + Rf / Rg

Bár a kapcsolásod működik, de nekem nem tetszik. De csináltam hozzá egy számolótáblát, csatolom. A 3 sárga hátterű mezőt állítgasd, a Pot_GND a poti középső lába és a föld közötti ellenállás (ez határozza meg a gain-t, azaz az erősítést), a 2 Rterm pedig a termisztor minimális és maximális állása. Ez utóbbit mérni célszerű, de a neten is körülnézhetsz, ha jól tudom valahol 45 és 160 fok között lesz.

Pár dolog:
1. A kimenet nem mehet VCC fölé, sőt, mivel nem rail2rail ezért bőven VCC alatt lesz. Ezt tesztelheted úgy, hogy a "-" bemenetet földre kötöd, a "+" bemenetet pedig VCC-re, így komparátorként működve a leadható max. feszt adja a kimenetre az opamp. Ez alá pár tized Volttal lődd be a maximumot.
2. Ebben a kapcsolásban az alkatrészek tűrése is sokat számít, a 100 Ohm ellenállásod 5% tűréssel 95-105 Ohm között lehet, ezeket méréssel pontosítsd. Az Re a VCC és a "+" bemenet közti 10k-s ellenállat
3. a poti itt csak nagyon szűk sávban használható, én ezért szeretem a 3296 típusú potikat - a "sima" 3/4 fordulatos nagyon küzdős
4. a tábla elvileg csak eredő ellenállás és opa gain számítást tartalmaz, valamint Ohm törvényt, de ettől függetlenül nem vállalok garanciát arra, hogy hibátlan.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) Firefighter1 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Valóban.... a javasolt változtatás után 0,03 és 3,,005 között tudom állítani 52 Ohm mellett a kimeneti feszültséget. A következő lépés, megnézni, hogy remélhetőleg lineáris a változás, hogy a számoláshoz a képlet megirható legyen
(#) Jancsi30 hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Sziasztok!

Kérnék egy kis tippet (), hátha tud segíteni valaki.
Van egy FAHRENHEIT 28011-es forrasztó állomásom. Megvagyok vele elégedve, de sajnos nagyon szegényes a forrasztóhegy választéka.
Esetleg valaki tud arról, hogy másik gyártó forrasztóhegyi jók lehetnek hozzá?
Nézelődök, de nem nagyon találtam még hasonlót sem ...
Következő: »»   62 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem