Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Opel Astra elektromos hibák
 
Témaindító: nrgie, idő: Júl 19, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   86 / 137
(#) mlaci989 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Nekem is F Astrám van karaván családi befér minden ami kell
Itt is van ilyen fedélzeti számítógép,de az csak időt meg dátumot mutat meg hőmérsékletet gondolom külsőt de ebbe nem vagyok biztos. Érdekes hogy a tied mutat mindent.
(#) zoly15 válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Mert neked olyan van ami egysoros, és 3 részre osztott.
Nekem egy kétsoros kijelző van bent.
(#) mlaci989 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Pontosan.
(#) Georgee válasza freddyke hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Elvileg működik. Vagyis a fórumon volt szó róla.
(#) mlaci989 válasza Georgee hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Tudja-e valaki hogy a klíma kapcsolója (AC gomb) meg a belső keringtetés ventilátor,valamint a közép konzol megvilágítás mert gondolom az is kellene legyen honnan kapják a tápot.? Melyik biztosítékról? Mert kiégve nem találtam egyet sem de ezek nem működnek.
F Astra 95 karaván X16XEL
(#) freddyke válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Nálam a biztosítékok benne vannak a kézikönyvben. Esetleg próbáld innen. Ha végképp nem boldogulsz, próbálok neked kapcsolást nézni.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2018
(#) mlaci989 válasza freddyke hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Elég hasznos ez a kézi könyv. Benne vannak a biztosítékok.
Azért ha ráakadsz,jól jönne egy kapcsolási rajz is. A motorról meg ami körülötte van befecskendezők stb az megvan. Csak a többi nincs meg világítás meg ilyenek.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Astra F hagyományos, ferde hátú verzió. Hogyan lehet hozzáférni az antennához ha ki szeretném cserélni? Nézegettem a csomagtartóban az izzócserék számára fenntartott kis szerviz ajtót de azon keresztül nehézkes a nagy kezemnek a megoldás. A belső műanyag borítás mögött úgy gondolom lemez van egészében, nincs hozzáférés az antennához hogy megfelelően rögzíthessem. Vélemény ötlet tapasztalt jótanács? Nagyon szépen köszönöm! Ui. Normál nem motoros antenna jön ki és az is megy be.
(#) mlaci989 válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Nekem volt antenna csere F Astra karavánon. Hátulról ajtó kinyit és a tetőkárpit oda van fogatva egy műanyag léccel (bepattanós) az ajtó körüli guminál fölül. Ezt levéve már minden látható. Nem tudom neked hol az antennád,remélem segítettem.
(#) freddyke válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Idézet:
„Azért ha ráakadsz,jól jönne egy kapcsolási rajz is. A motorról meg ami körülötte van befecskendezők stb az megvan. Csak a többi nincs meg világítás meg ilyenek.”
Semmilyen kapcsolási rajzot nem találok az Astra F-ről. Érdemes lenne keresni, valahol biztosan megvan. Főleg németül keresném, de angolul is megérhet egy kört (Vauxhall néven).
(#) mlaci989 válasza freddyke hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Megpróbálom. Eddig nem találtam semmit,pedig valaki már felrakhatta valahova. Meg nagyon jól jönne a klímát is át akarom rázni tavaszra.
(#) freddyke válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Ez esetleg?
(#) mlaci989 válasza freddyke hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Lejött. Ahogy átfutottam benne vannak a motor típusok vezérlőkkel de nem találom a világítás rajzot. Megvannak az ablak emelők,központi zár.. Még átbogarászom a nagy német tudásommal
Azért kösz!
(#) VIM válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Szia! Sajnos jobb képet nem tudok felrakni .... de az lesz az amire gondoltál.
(#) VIM válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Szia! Melyik Opelről kell gépkönyv?
(#) mlaci989 válasza VIM hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Szia.
F Astra karaván lenne 95-ös. X16XEL motor hengerenkénti befecskendezős.
A villamos rajzot keresem,konkrétan a klíma áram ellátását meg a belső keringtető ventilátort. Gondolom egy helyről jöhetnek vagy összefüggésben vannak.
(#) VIM válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 25, 2018 / 1
 
Bővebben: Link Akkor innen leszedhető .....
(#) mlaci989 válasza VIM hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Örök hála
(#) VIM válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Semmiség ... nincs mit.
(#) mlaci989 válasza VIM hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Ne szerénykedj. Szét túrtam a guglit eredménytelenül..
Jó hogy vannak emberek akik nem azt nézik hogy húzzon a másik alá,hanem segít ha tud.
(#) VIM válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Itt a képek között is van már fenn egy-két rajz ehhez a motorkódhoz .... nézegesd meg őket. Ha nem találsz olyat amilyen Neked kell, majd össze ollózok az xp-s gépen róla vezetékszínnel ellátottat.
(#) mlaci989 válasza VIM hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Rendben. Már nagyjából lekövettem mi hova honnét kap,idáig hozzá se nyúltam mert vakon nem sokra megyek. Így már elboldogulok de szólok ha fölakadok valahol. Megvárom a szebb időt mert kint lefagy a t..öm
(#) mikoszabolcs válasza VIM hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Köszönöm szépen! Így már sikerülni fog!
(#) Lezli46 hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Astra H 2004 1.7 Cdti Dth Befecskendező szelepek nem kapnak áramot. Autó nem indul.

Elözmény semmi., menetközben leállt., Akku, öninditő,biztositékok jók, minden müködik., hibakód nincs.,élö adatban öninditózáskor ford und vezérmüjeladó müködését jónak látni.,kb 300 Rpm illetve 150 Rpm/ perc, üzemanyagnyomást" 0"- nak látni., szelepeknél nincs üzemanyag fizikailag.
Mindegyik befecskendező szelepnél hiányzik a gyujtás 12V., és a kapcsolt test is., valószinüleg ezért nem indul., de mi lehet ennek az oka.., minden vezeték- data szerint közvetlenül a motorvezérlöbe cstlakozik, külön csatornaként.
Üzemanyag szivattyun lévö szelep kap áramot, illetve gyujtást leveszi., szelep ki is vezérelelhető egyébbként.

Minden segitséget köszönök!
(#) freddyke válasza Lezli46 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Z17DTH a pontos motorkód? Ehhez nézve (bár úgylátom motorkód független Diesel-nél) a befecskendező szelepek az ECU-ra vannak kötve közvetlenül az XC11-es csatlakozón. Tudok küldeni kapcsolási rajzot, de nem gondolom, hogy előre visz. Az ECU több helyről is kap tápot. Érdemes lenne végignézni a biztosítékokat minden létező helyen (motortér, utastér, stb). Tápvezeték/test kontakt hiba is lehet. Ha ez mind kizárható, nem zárható ki, hogy az ECU-nak van baja. Csak tippeket adtam, talán jobb lenne megnézetni egy hozzáértővel.
(#) Lezli46 válasza freddyke hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Megnéztem.., biztos hogy korrekt a a motorkód : Z.17DtH., 74Kw., 2004.., Ha tudsz küldeni kapcsolási rajzot akkor azért megköszönném.., egy folyamatossági tesztnél ez elkerülhetetlen mindenkép..,annyit tudok hogy a befecskendező szelepek "kezdése és vége" külön vonalként mennek az Ecu-ba.., mindjárt adódik a kérdés hogy., hogy utközben van valami szakaszolás az Ecu-ra menő befecskendező szelepek vezetékkötegének? És ha van helyileg hol van?
Az "XC11"-es csatlakozónál az ECU-lévő csatkakozóról van szó vajon., vagy egyébb máshol lévő csatiról??

Köszi és üdv
(#) mlaci989 hozzászólása Máj 3, 2018 /
 
Üdv.
Astra F karaván külső hőmérséklet érzékelőt merre kell keresni?
(#) BarnaPili válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Az első lökhárító mögött, középütt.
(#) mlaci989 válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Köszönöm. Meglett. Nálam olyat csinál hogy találomra kiír 30 fokos melegben -37-et meg van hogy csak 4darab vízszintes vonal a kijelzőn. Gondolom szakadás lesz az kábelezésben. Ez kihat az ecu-ra mármint ehez a hibás értékhez igazítja a motor működését? Vagy csak a beszívott levegő meg a víz hőfokot követi.?
(#) BarnaPili válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Hello!
A motort érintő közegek jellemzőit külön méri. Ez a szenzor csak a környezeti hőmérséklet megjelenítését szolgálja. A csatlakozót vizsgáld meg, ki van téve mindennek ott elöl. Valószínűleg az lesz KH-s.
István
Következő: »»   86 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem