Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   258 / 342
(#) gyula33 válasza Hutty hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Köszönöm , de annyit nem szeretnék rá áldozni.
Találtam itthon egy levegő befúvó valamit. Orosz katonai, megnéztem ennél pont olyan ventilátor lapátok
vannak benne , mint amilyenre gondoltam. A motorját leszereltem mert le van égve. Elvittem egy
tekercselőhöz 12 eFt.-ért vállalta volna. De elégé kis motor 2800-as fordulatú , egyfázisú 120 W-os.
Arra gondoltam , hogy valahogy össze kellene hozni az én 750W-os háromfázisú motorommal .
Talán egy kis fordulat növeléssel alkalmas lenne a levegő befutására a vízbe.
(#) zolika60 válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Próba szerencse. Ha csináltatsz neki külön csapágyazott tengelyt az áttétel változtatásával megtalálhatod a neked kellő fordulatot.
(#) gyula33 hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Deltában a motor , és sikerült 200Hz-re beállítani a frekiváltót.
Félelmetes ezen a frekin . a motor fordulat . Szinte emelkedik a motor üresen , mindenféle csatlakozás nélkül.
Terhelést még nem kötöttem rá , olyan 190 W-ot eszik meg 200 Hz-en.
Ha egyenesen arányos a freki .és a fordulat -ez már egy 2880-as motornál , majdnem 12000 /perc.
(#) Gafly válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Ha nem titok, akkor miért is kell vízbe levegőt fújni
Ha titok, akkor persze ötletelhetünk...
(#) gyula33 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Van egy 60 m3-es, állandóan fedett medencém . Hogy egy kicsit korábban legyen meleg víz, tavasszal ha szépen süt a nap a belső térből befúvatom a vízbe a 40-50fokos meleg levegőt.
A múlt évben kísérleteztem porszívóval , az is jó csak a szénkefés motorok nem nagyon szeretik a négy-öt
órás üzemet.
Ezen túlmenően szeretném visszafogni a maxi kombi klór felhasználást. Közben építek egy 20mg/h teljesítményű ózon generátort . Az ózont be kell fújni a vízbe , a meleg levegővel együtt mehetne be az ózon is.
Egy szerkezettel.
Próbálgatom összehozni a motor és a levegő fúvó tengelyt . Elég nehéz úgy elkészíteni , hogy szépen járjon.
Egyenlőre üt egy kicsit. olyan ezres fordulat főlőt berezonál.
Finomítani kell .
(#) Imi65 válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
A gyógyfürdőkben van olyan vízbefúvó, aminél a környező levegőből kevernek hozzá. Szerintem semmi ördöngösség nincs benne, csak a vizet egy fúvókán keresztül nyomják egy adott formájú térben, ahol magával ragadja a levegőrészecskéket is. Csak 1-2kW-os szivattyú kell hozzá (szívni nem kell, hiszen akár rá is folyhat a víz, a nyomóoldalt sem kell a felszín fölé emelni, mert csak a levegőt kell levezetni), azt viszont nem tudom, mennyi levegőt képes egy ilyen rendszer beszívni, az viszont biztos, hogy tökéletesen szétoszlik a vízben a levegő.
Szerintem - ha működőképes - ezen a nyomvonalon egyszerűbb elindulni.

image088.png
    
(#) Gafly válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Így már értem. Köszönöm.
(#) gyula33 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Nálam egy másfél kW-os szivattyú keringeti a vizet , ha jól emlékszem 16m3/h . Mondjuk vízszint alatt kapja
a vizet , mondhatni gravitációsan egy 63 mm-csövön kb. 1 m-re nyomja fel a homokszűrőbe.
A homokszűrő olyan nagy / közel egy méter átmerőjű/ hogy igen kis vesztességgel kerül át a víz.
Az a probléma, hogy ez teljesen földalatti rendszer. Nem tudok hozzáférni csak a homokszűrőhöz.
Viszont én a medence belső levegőjét szeretném befújni, mert az jóval melegebb mint a külső levegő.
Köszönöm , hogy felhívtad a figyelmemet erre a rendszere , kicsit utánanézek , hátha találok
valami szakirodalmat.
(#) gyula33 hozzászólása Márc 12, 2018 /
 
Lassan befezezem ezt a munkát . Sikerült összerakni a motort és a levegő befúvót, úgy, hogy nem üt a tengely.
Kb. 60 cm.-es vízbe szépen nyomja a levegőt 110Hz-en , ez kb,6000fordulat/perc.
Fel tudom emelni 200 Hz-re , de már 130 Hz-fölött fröcsköli ki a vizet.
Ha másfél méterre nem is nyom , talán egy méterre jó.
Az idén üzembe helyeztem egy több éve pihenő frekiváltot ,
Csapágyakat cseréltem egy "árvizes " motorban.
Összeszereltem az egész cuccot, és még alig van március közepe.
Pici sikerélmény .
(#) jantsika hozzászólása Márc 12, 2018 /
 
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy van egy HZFK63B-2D/2025-1 (180W) típusú motorom, és egy fázisról szeretném üzemeltetni. Csillag vagy delta bekötést használjak, és mekkora kondenzátort kössek be? Indító és üzemi kondi is kell az indításhoz?

Nagyon köszönöm a segítséget.
(#) granpa válasza jantsika hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Ha a téma rajzai közt szétnézel (jobbra, fent, nyíl), megtalálod a megoldást. Deltakötés, s mivel gyengül a motor, mindkettő kell: adatok ugyanott.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2018
(#) pipi hozzászólása Márc 12, 2018 /
 
Hali!
A képen látható 1,1kW 200-240V villanymotor mindhárom tekercsellenállása 3 Ohm multiméterrel. Jó lehet ez, vagy zárlatos? Csillagba van kötve ha jól látom az adatlapon, csak 3 vezeték jön ki belőle.
Frekiváltó után van, a 10A bejövő biztit állítólag leveri a készülék, a betáp oldalon, multiméterrel nem mértem zárlatot. Még nem dugtam konnektorba, gondoltam egy vasalóval sorbakötve tesztelem...
(A 205VDC a fék tekercs, 1,6kOhm).
Köszi

v.jpg
    
(#) erbe válasza pipi hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Milyen frekiváltó után van? Ez az adatai alapján 1 fázisról működő frekvenciaváltóról használandó. A frekiváltó paramétereit be kell állítani. Lassú felfutás, áram vagy teljesítmény korlátozás. Ezeket neked kell tudnod. A mért ellenállás akár jó is lehet.
(#) pipi válasza erbe hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Ez egy működő termény daráló (volt máig), csak valami miatt elhalt, ezért hozták hozzám.
A frekiváltó 1f-230->3f-230V-os, nyilván fel volt konfigurálva...
Köszi, akkor adok neki villanyt
(#) erbe válasza pipi hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Ha ezek után is leveri, frekiváltó hiba.
(#) pipi válasza erbe hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Gyanús lehet a frekiváltó, mert állítólag több cucc is tönkrement, hoztak még egy hibásnak mondott száras keverőt(olyan mint egy fúrógép elektr. ford. szab), de ez hibátlannak bizonyult.
A 3f motort külön megpróbálom 230V-rol kondival, csak az elektromos féket valahogy hatástalanitanom kell, mert 200VDC-t nem tudok barkácsolni.
A cuccost/frekiváltót - motor nélkül - megpróbálom vasalóval sorba, hogy valamit tudjak mérni, ne verje ki a 10A üvegbiztit, aztán motorral próba. Elég bonyolultnak tünik, van egy elektronika körítés a frekiváltó mellett.
Köszi
(#) maszek0005 válasza pipi hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
200 V dc-t tudsz csinálni. Fázis + nulla ( 230V ) egy Graetz diódahíra, és a kimeneten ott van a dc- d ami a fék nyitásához kell.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2018
(#) proli007 válasza pipi hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Hello! De hát az adattáblára az van írva hogy 200..240Vac 205Vdc. Akkor mi a gond? Ráadod a 230V feszültséget és kézzel megnézed forgatható-e a tengely. Ha igen, már kész is vagy.
(#) maszek0005 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
A 205V- DC ami a fék nyitásához kell, alapban nincs bekötve. Erre a célra kell általában egy Graetz- hidat beépíteni. Viszont ami meglepő, hogy frekiváltóról akarják járatni a motort. Na ez ebben az esetben csak úgy müködik, ha egy, a frekiváltó által meghúzott mágneskapcsoló kapcsolja a diódahídra a feszültséget, ami nem a frekiváltó kimenetéről származik. Néhány leégett fékmágnessel találkoztam, ami a rossz bekötés miatt égett le.
(#) maszek0005 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
proli007! Bocsánat a frekiváltó rövidítésért!
(#) erbe válasza maszek0005 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Frekiváltóról működtetve ki kell dobni a mechanikus féket. A fékezés a frekiváltó feladata. Kivéve, ha olyan szerkezetről van szó (emelőgép), aminek feszültségmentes állapotban is rögzítenie kell. Ez is megoldható. Van a frekvenciaváltóknak fék kimenete, amit megfelelő relével, mágneskapcsolóval a feladathoz lehet illeszteni.
(#) pipi válasza maszek0005 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Hali!
Miért ne lenne bekötve? Villanymentes állapotban nem lehet forgatni a motort kézzel...
Még nem fejtettem vissza a fék vezérlést, nem vagyok benne biztos hogy egy sima graetz után van, akkor nagyobb DC feszültséget adtak volna meg rá, szerintem.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2018
(#) pipi válasza erbe hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Hali!
Ez egy spéci gyári daráló, nem barkács, a darálófej ajtaját ki lehet nyitni(van retesz), de garantálni kell esetleges áramszünet esetén is a gyors forgás leállást, mielőtt valaki belenyúl.
Van egy külön mikrogépes elektronika kijelzővel, gombokkal, erről megy a fék vezérlés, ez rugdossa a frekiváltót.
Még nem volt időm vele ismét foglalkozni, majd most a hosszú hétvégén.
Köszi mindenkinek
(#) bojtorlaszlo hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Üdvözlet fórum társak.A mellékelt bekötést ismeri valaki?Az L1-L3 közötti kondenzátornak fázisjavító szerepe lenne?Egy 2.2 kW-os motornál mekkora lehet az érték?Arányosan ebből ki lehetne számolni, de a gyakorlati tapasztalat többet ér.Üzemi kondenzátornak mekkora kondenzátor szoktatok alkalmazni egy 2.2 kW 2810 / perc fordulatú 380/220 v -os motornál egy fázison ?Én próbáltam 160 mikrofarad kondenzátorral de nem pörög fel csak egy 160-200 mikrofarados indító kondenzátorral, de nekem kompresszorra kellene és nem szeretnék indító kondenzátort.
(#) kadarist válasza bojtorlaszlo hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szia!
Ha nem akarsz indítókondenzátort, akkor muszáj lesz frekvenciaváltót használnod. Példa.
(#) VIM válasza bojtorlaszlo hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szia! EZT a számolgatást mindenképpen figyelembe kell venned és akkor ami marad csak azzal a teljesítménnyel tudsz számolni, mivel nincs három fázisod. Ha még ez mellé olyan kikötés is van, hogy:
Idézet:
„nekem kompresszorra kellene és nem szeretnék indító kondenzátort.”
akkor még soványabb a kilátás, mert ezt a motort állandó üzemi kondenzátorosként lehet bekötni ha deltába vannak elkötve a motor kivezetések és ehhez plusz egy starter kell, hogy meglegyen az indító nyomatéka a kompresszorhoz (még tehermentesítő használatnál is). Bővebben: Link
(#) bojtorlaszlo válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szia.Van frekvencia váltóm kettő is csak mindegyik 3 fázis bemenetű de a jelenlegi műhelyben csak egy fázis van.El kellene adnom vagy cserélnem csak még nem jutottam el odáig, lehet még szükség lehet rá.
(#) bojtorlaszlo válasza VIM hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Szia.Ez a számítás kicsit sántít így ahogy le van vezetve, mert erősen kétlem , hogy 42 % marad a motor teljesítményből, de ha így van akkor én kb 600 w-os motorral fűrészelek 350-es lappal.Mennyi az U és az I értéke a képletben?Nekem olyan 2429- re jött ki az eredmény lehet nem jól számoltam , helyettesísd be az értékeket amivel számoltál légyszíves.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2018
(#) palcsika26 válasza bojtorlaszlo hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Helló. Mennyi amperrel számoltál? Kb. 4 A -al kellene. 4 - 4.4 A
(#) bojtorlaszlo válasza palcsika26 hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
1,73*380*4,4*0,84=2429,7504/1,73=1404 57,7%
ha 2200/1,73=1271 akkor 2429,7504-1271=1158, 47,7 % de miért a 2200-at osztjuk mikor az csak névleges szabvány érték, mert nem szokták a motorokra írni , hogy 2430 W.Szerintem.
Következő: »»   258 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem