Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   100 / 126
(#) KawaBazsy válasza dik hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Kicsivel korábban én is multit kerestem, hasonlóan ház körüli használatra, mert elkezdett szarakodni a Tescos, 1500 forintos. Ja, én sem szántam rá 10 pénznél többet.. Maxwell 25302-t vettem végül br 9E-ért. Ami igen tetszik benne:
-Van fáziskeresés funkciója, nem kell a fázisceruza fényét figyelnem.
-Hőmérsékletet is mér, tudom méregetni a lámpáim melegedését.
-AC áramot is mér, a Tescossal ellentétben.
-20A az árammérési határa, de főleg az, h ez is biztosítva van. A Tescosat sikerült megsütnöm kicsit, amikor véletlen rövidre zártam, amúgy is csak 10A-t bírt.
-Van kis lába feltámasztani, fel lehet akasztani, s van hely a hátán arra, h bedugjam a mérőcsúcsokat.
Mér olyan dolgokat is, amire még nem volt szükség (frekvencia, aktív ciklusidő), de a lehetőség megvan..
(#) Gogo válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Az a fél sec. nálam 2,5-3sec. De még így is jobb sokaknál!
(#) nagym6 válasza Gogo hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Most megnéztem alaposabban, voltmérés 12.6V-nál max. 1 sec, ellenállásmérés 10ohm, 22Kohm, szintén max. 1 sec. beállás, és kijelzőn az érték.
(#) Scoud hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Voltcraft 170-1 -t vettem 9e-ért. bár nincs rajta kapacitásmérés, és nem kalibrált. De 4000 digites a kijelzője, freki 10mHz az alső méréshatár, tehát nem csak dísznek van rajta. automatikus méréshatárválasztás. 0,5%-os pontosság.
CAT III 250 V
(#) szapcsika válasza Scoud hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
4000 digites kijelző? Szép mérete lehet.
Alsó freki méréshatár 10 mili Hz? Periódusidőt mutat ilyenkor? Vagy sajtóhiba és felső méréshatár 10MHz akar lenni?
(#) dik hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Jó ideje megjött már a 8008 és a 8009 is műszer is és tökéletesen teszik a dolgukat!
(#) hegi hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Sziasztok!

Ismeri valaki ezt a műszert? Mi a véleményetek róla? Az automata méréshatárváltás milyen gyors lehet Ohm méréskor?

Aneng AN870
(#) tbarath válasza hegi hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Sose hallottam erről, youtube-on érdemes keresni az infókat. Ha nincs, akkor érdemes várni addig, amíg lesz.
(#) attika válasza hegi hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Ez valami Uni-t koppintásnak tűnik, szinte teljesen ugyanúgy néz ki.
(#) diablo hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Lakatfogós műszerből létezik olyan ami indító áramot (inrush current) DC-ben is tud mérni?
Ezek AC-ban tudnak csak, én meg DC-ben többet használnám ezt a funkciót:
UT216C
UT216D
Vagy más hasonló tudású műszert tudtok ajánlani? (kapacitás, ellenállás mérés nem fontos)
(#) nagym6 válasza diablo hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Konkrétabban milyen az az indító áram? Vannak DC mérő lakatfogók is. Amit tudni kellene a mérendő áram időtartama, és mennyisége.
(#) diablo válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Ez is tud DC áramot mérni, de inrush (bekapcsolási?) áramot csak AC-ban mér.
Egyébként pl. DC motor indítóáramára gondolok.
Viszont ezt most találtam: inrush current
Ezek szerint ez csak egy egyszerű aritmetikai funkció lesz, mert gondolom a MIN/MAX funkcióval meglehet mérni a DC indítóáramot (peak current) is...

Amúgy igen, az időtartam is jó kérdés, hogy milyen gyors lefutású csúcsáramokat lehet mérni egy ilyen műszerrel...
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2018
(#) nagym6 válasza diablo hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Jobbaknál megadják a szükséges minimum jel időt, amit mérni tud pld.: "MinMax recording 300 ms", és pld.: "Peak 5 ms". A "Peak" mód külön kapcsolható, de ez a pontosság csökkenésével jár. Ha ilyen nincs megadva, akkor nem tudni mit tud.
(#) hegi válasza diablo hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Rövid pillanatnyi indítóáramok mérésére inkább analóg DC lakatfogó adapterben gondolkodnék. Sokkal korrektebb megoldás egy ilyet szkóphoz kötni, mint a kijelzős változatok ismeretlen paraméterű min-max-peak funkcióival szenvedni. Ugyanis én még nem láttam olyat, amelyiknél megadták volna a min-max-peak mintavételezési idejét. Ha az induló áramcsúcs ideje összemérhető a mintavételezés idejével, akkor jelentős hibával fog mérni.

Egy analóg DC lakatfogó adapter kimenetén megjelenik a mért jelalak is, így szkópra kötve pontos eredményt adhat. Természetesen itt is érdekes kérdés lehet a vasmag felső határfrekvenciája, de az általában bőven meghaladja egy motor indítási áramcsúcsának frekvenciáját. Persze a dolog hátránya, hogy szkóp is kell hozzá.
(#) hegi válasza hegi hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
(#) diablo válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Az UT216C használati útmutatója szerint (8. oldal) a MAX/MIN funkció is csak AC módban működik.
Viszont az UT216D manuáljában már nem látom leírva, hogy csak AC méréseknél működne (6. oldal).
Akkor most az OLED kijelzőn kívül mi másban térhet még el a 216C típustól?
Vagy nem is olyan fontos ez a funkció?

hegi: Köszi, akartam is kérdezni, hogy szkóphoz milyen adaptert lehetne venni az ilyen mérésekhez. Viszont olcsóbb nincs?
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2018
(#) nagym6 válasza diablo hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Az igazi az lenne, amit hegi írt. Olyan lakatfogó adapter, aminek van szkóphoz kimenete. Itt az alsó és felső határfrekvenciát kell figyelni.
Aminek nincs manualjában megadva, nem tudom.
Multiméter árammérés is lehet, ha könnyen bontható az áramkör a multit sorbakötni, és a multi tud olyan rövid áramot mérni. De a multi sönt is beleszól, kérdés, milyen áramokhoz kell. De pld.: autó önindítóhoz csak lakatfogó jöhet szóba.
(#) diablo válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
És szerinted melyik multimétert vegyem akkor?
Vagy más típus hasonló tudással?
(#) nagym6 válasza diablo hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Milyen áramtartományra kell, milyen vastag drótra? Az alább felsoroltak közül a Fluke a legjobb, Fmax. 20kHz -0.5dB ha belefér a drót. A LEM is használhatónak tűnik, 10kHz -1dB.
De azért pontosabban kellene ismerni a feladatot, azaz a jelalakot, áramot.
Én hasonló áramokat úgy mérek, hogy beiktatok (ha megoldható) egy megfelelően kis értékű ellenállást, amin max. áramnál pld.: 0.1V esik. Akkus szkóppal nézem a beiktatott ellenállás két lábán az áramot, ellenállás áram-feszültség átalakítóként szerepel.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2018
(#) hegi válasza diablo hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Van olcsóbb is, de pl ennél nem értem miért kell kiválasztani hogy DC vagy AC? Váltóhoz 50Hz-től írja az adatokat. Na de mi van 1Hz-49Hz-ig? Ott vajon mit mér? Esetleg DC-ben Hall szenzorral, AC-ben induktív módon mérhet? Valószínűleg nem teljesen analóg eszköz.
Voltcraft VC-511


Amiket ITT írtam, azok mind csak Hall szenzorosak, így ezeknek tök mindegy mit mér DC-től a felső határfrekvenciáig.

Ez is egy olcsóbb típus, de itt is zavar a DC/AC kapcsoló jelenléte:
HoldPeak HP-605A
HoldPeak HP-605A
HoldPeak HP-605A
(#) tbarath válasza hegi hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
A kérdés az, hogy 1-50 Hz között mit akarsz lakatfogóval mérni?
Ezek tipikusan arra vannak, hogy nagy áramot mérjenek vele, ami jellenzően vagy AC 50 Hz és fölötte, vagy DC.
(#) diablo válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Multimétert kérdeztem. Olyan is kell majd amit hegi írt, de kell DMM is. Nem tudom, hogy megéri-e az UT216D a +40$-t... Amúgy min. 100A-re kellene és nem akarok vele 5 centis kábeleket mérni.

Kis áramoknál én is ellenállással nézem ha fejlesztek, de az áramkör bontása nem mindig jöhet szóba.

hegi: Köszi, árban ilyesmire gondoltam mint ez a HoldPeak. Lehet berendelek egyet és letesztelem, hogy mit tud.
(#) hegi válasza tbarath hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
1-49Hz között nem állandó áram mérésére gondoltam, hanem egy tranziens jelenség megfigyelésére szkópon. Diablo kolléga kérdésére jött fel a gondolat bennem, hogy egy villanymotor indulási áramát mivel tudná korrekt módon megmérni. Ha pl az áramcsúcs 50ms, akkor az kb 10Hz-nek megfelelő érték. Ez túl gyors változás DC-nek, és kellően lassú az 50Hz-es alsó határfrekvenciához képest.
(#) hegi válasza diablo hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Ha lesz egy ilyen HoldPeak lakatfogód, engem mindenképpen érdekelni fognak a teszteredményeid.
(#) tbarath válasza hegi hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Én tuti sönttel csinálnám, bár a szkópnál a földre figyelni kell, de vannak árammérő dolgok is (linkelted is). De ezek vagy olcsók vagy jók, szóval lehet egy elemről működtetett uC-vel, gyors ADC-vel jobb eredményt lehetne elérni, akár olcsóbban is.
(#) hegi válasza tbarath hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
A sönt egy egyszerű és kiváló eszköz akkor, amikor van lehetőség a használatára. De sokszor nincs lehetőség megbontásra akár amiatt mert aránylag sok idő a bekötése a lakatfogóhoz képest, vagy mert aránytalanul nagy munka hozzáférni a vezetékek bekötéséhez. Ha pedig rövid időn belül mérni kell több helyen is, akkor több sönt kell, míg a lakatfogót pár másodperc alatt át lehet tenni másik vezetékre.
(#) tbarath válasza hegi hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Ilyen esetben nyilván lakatfogó kell.
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 2, 2018 1 /
 
Most kaptam emailben, hátha érdekel valakit.
Hogy máshol mennyi, vagy hogy ér -e ennyit ne kérdezzétek, nem tudom...
(#) SMartin_HU hozzászólása Máj 21, 2018 /
 
Sziasztok,

Sikerült megsütnöm egy TDC 600 10A 600V AC biztosítékot. (uni-t ut139c)

Hol tudok hozzá biztosítékot venni?

Ti honnan szerzitek be ezeket a tételeket?
(#) Gafly válasza SMartin_HU hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Farnel, ha pont ilyen kell?
Azt nem kérdezem meg, hogy hogyan sikerült ezt tenned
Következő: »»   100 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem