Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   197 / 245
(#) mark.budai válasza peterpan hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm, rendes vagy, de félre értettél minket. Nekem nem ilyen szkópom van, utánam Gyuss tett fel egy kérdést, és neki van kapcsolási rajza.
Az én szkópom egy National VP-5230S, meg is lepődtem, hogy találtál hozzá kapcsolást, mert én is fenn vagyok Elektrotanyán, de ott nem találtam.
(#) peterpan válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 20, 2018 / 1
 
van itt egy vérszegény nyom:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3259718.html?sid=79739ac7a73...3981a5
Lengyel barátunk- zdzisiek1979- meglehet rendelkezik manuallal, de mindenképpen látott már ilyen szkópot és van ismeretségi köre. Ha regisztrász az oldalra küldhetsz neki üzenetet.
Üdv.: PP
PS. Írj Uniman-nak a Tanyán, észveszejtő dolgokat megtalál.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2018
(#) mark.budai válasza peterpan hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget! Felkeresem őket
(#) Gyuss válasza Cinema hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget! Sajnos úgy döntöttem hogy tovább adnám a készüléket! Idő hiány miatt nem nagyon bírok mókolni vele bár, szívesen tenném! Köszönöm még egyszer!
(#) proli007 válasza Gyuss hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Hello! Annyit azért érdemes megtenni, hogy a C401 1600µF-os kondit kicseréled egy 2200µF/35V (vagy 50V-os) kondira. Mert a képen jól láthahtó a szűretlen táp, aminek első számú gyanúsítottja a pufferkondi.. Várhatóan a legnagyobb testű kondi lesz az.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2018
(#) Gyuss válasza proli007 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Szia! Elkezdtem kimérni a tápot... Jóformán hibátlan értékeket kaptam ám "vonal" akkor sem volt! Aztán elkezdett valami zúgni (nyilván a trafó), ezután újra mértem és a feszültségek töredékét kaptam csak. 5 ezer birodalmi valutáért sikerült hozzájutnom és ugyan ennyiért el is adtam kb. 5 perc alatt a Facebook-on! Nagyon sajnálom hogy nem lett jó mert lelkes hobbistaként sok mindent bírtam volna tanulni vele! Na de majd legközelebb... Köszönöm még egyszer hogy próbáltál segíteni! Minden jót!
(#) proli007 válasza Gyuss hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Ha elkezdett búgni, akkor 99%, hogy valami zárlatot csináltál a méréskor.. De jó tanács, hogy kezdőként sohasem egy szkóppal kell "kikezdeni"..
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
(#) lacusska hozzászólása Ápr 15, 2018 /
 
Kedves fórumozók! Kérdésem a következő: Van egy EMG oszcilloszkóp, amelyben a nagyfesz előállitására 3 db 5462 tip elektroncső szolgál. Az elektroncsövek elvileg beszerezhetők kinából de az kissé soká tartana.( de nem megfizethetetlen) a kérdésem: van e ismeretetek arra vonatkozóan hogy valamilyen nagyfesz félvezető diódával pótolható-e ez az elektroncső. Ami az igénybevételét illeti az elektroncsövek elvileg 10kV és 3 mA terhelhetőségüek, ehhez képes szinte a fiókból elővehetők ma már 15 kV 30mA-s félvezető diódák. Szóval véleményeket várok az elektroncső kiváltására. Üdvözlök mindenkit Dorner László
(#) Hp41C válasza lacusska hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
(#) otvenkilenc válasza lacusska hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Két mikróban használatos dióda sorba kötve. 25- 30 KV- ig
(#) XND hozzászólása Ápr 17, 2018 /
 
Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni, a szkóp Leader LBO 517. AC mérésnél gyanús lett a dolog,majd mértem egyen feszültséget.Az idővonal előszor kitért, kb. a feszültségnek megfelelően,majd visszaesett majdnem az indulási pontra,középre. Ezt mindkét csatornánál,tehát gyanítom vagy a végfok,vagy inkább a tápegységben van hiba,esetleg egy gyenge kondi.Egy rajz is sokat segítene,sehol nem találok.
Köszönöm a segítséget.
(#) Hp41C válasza XND hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Kapcsold át minkét bemenetet AC csatolásról DC csatolásra.
(#) XND válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Nemigazán értettem,de megpróbáltam,sőt méréshatár váltásra sem változik. A két csatorna független egymástól,tehát mérhetek az egyiken AC, a másikon DC-t is,ebből gondolom,hogy nem beállítási hiba. Egy 9 Voltos elem mérésénél nem változik 2 Volt/ div. vagy 0,5 Volt/ div, vagy más méréshatárban.
(#) szapcsika válasza XND hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Kérünk egy fotót a kezelőszervek beállításáról. Az a baj, hogy egy szkóp baromi bonyolult eszköz és ráadásul nem is mindenki tudja használni. Ami nem baj, majd megtanulja, azért van ez a topic itt, de az aktuális beállítások ismerete nélkül csak találgathatunk, hogy hibás a készülék vagy rosszul van valami beállítva.
Ráadásul az AC-DC hozzászólásodból nekem az érződik ki, hogy nem tudod, mire való ez a beállítás.
(#) gordonfreemN hozzászólása Ápr 17, 2018 /
 
Sziasztok.

Vettem itt nem rég egy tektronix 2225-öt. Jól működik mindene csak egy kis apróság. Mindkét csatorna vertikális pozíció potmétere érzékeny nagyon. Ugy értem, hogy amikor tekerném és megfogom akkor értelemszerűen az érintéstől/kor picit le vagy fel irányban mozdítok a potin és ekkor az elektronsugár is mocorog. Ez normális vagy azt jelenti, hogy hamarosan megdöglik a potméter? Lehet ilyet beszerezni? Találtam egy leírást amely emlit egy weboldalt ahol lehet rendelni komplett front panel egységet de kifogytak a készletből, meg szerintem olcsóbban meglennék csak a potik cseréjével.
(#) nagym6 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Ezek a Tek potik nem szoktak megdögleni 30 éves korukra sem, nagy valószínűséggel valamennyi használat után jók lesznek. Ha nem, esetleg segíthet ha szétszedhető, akkor szétszedés takarítás tengely és csúszka újrakenés után jó lehet.
(#) gordonfreemN válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Köszi. Ha egyre gondoltunk akkor jó.
Az itt látható panelen balról jobbra a 2. és 4. potiról van szó. Fel le mozgatásra mozog vertikálisan a sugár és ha megérintem a potit akkor máris viszi a sugarat. De ha ez szétszedhető akkor megkisérlem a javítást. Mivel kell megkenni?
(#) szapcsika válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Egyetértek nagym6-tal,99%, hogy a tisztítás segít. Semmiképpen se fújjad be WD40-nel vagy hasonló dolgokkal. Kontakt sprével meg lehet próbálkozni, a Kontakt 60 tisztító és Kontakt 61 kenő. Előtte célszerű izopropil alkohollal megtisztítani, főleg, ha szétszedhető a poti. Nekem legjobban a DeoxIT vált be. Annak is van direkt potméterre való típusa (ha jól emlékszem DeoxIT F). Egyetlen baja, hogy itthon nem igazán kapható, és amúgy borzasztó drága. De eddig amit mással nem tudtam megoldani, ott ez segített.
(#) gordonfreemN válasza szapcsika hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Rendben, köszönöm a tippeket!
Izopropilom van esetleg denszeszt mernék még használni.
A wd40 nálam inkább tisztit pipamocskot mint ken egy érzekeny alkazrészt
(#) otvenkilenc válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Némelyik potencióméternél az ellenálláspálya és a csúszka kivezetésénél van rés. Régebben injekcíóstűvel ott fecskendeztem be a tisztító folyadékot.
(#) XND válasza szapcsika hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Pár kép a beállításról.
(#) szapcsika válasza XND hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
A bemeneti csatolás kapcsolóját, ha GND-be teszed, akkor van rendes vonal, akkor is ha jel van a bemeneten?
Mit csinál szinusz (vagy más periodikus jelre)? Ott mi a jelalak?
Jel nélkül, csak a vonalat a pozíció potméterrel végig tudod tolni a teljes képernyőn függőlegesen?
Közvetlenül csatlakoztattad a jelet koax kábellel, vagy használtál valamilyen mérőfejet?
(#) XND válasza szapcsika hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Földelt állásban meg van az idővonal,a saját mérőzsinórt használom.Vertikálisan mindkét irányban
eltéríthető.Négyszögjel jó,talán a sarkai lehetne határozottabb,de jó.
(#) szapcsika válasza XND hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Próbáld meg másik mérőzsinórral. Mérj egy ellenállást a mérőzsinór két vége között mérőcsúcs és BNC csati közepe). Ha 10x mérőcsúcs, akkor 9Mohm körül kell lennie, 1x mérőfejnél 100ohm nagyságredben.
Mérj ellenállást a szkóp bemenetén DC állásban. 1Mohm körül kéne legyen.
Ha a vonalat el tudod mozgatni bárhova és amúgy jó a négyszögjel, akkor az erősítő fokozat szinte biztosan jó, valahol a bemenetnél keresném, hogy miért van AC csatolás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2018
(#) XND válasza szapcsika hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
A helyzet egyre rosszabb,már nem tudom az idővonalat eltolni,ill. ha megpróbálom gyorsan akkor felmegy 2-3 osztást,de vissza is csorog nullára,középre.
(#) nagym6 válasza XND hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Földelt állásban? Ne legyen semmi bedugva a szkópba, úgy eltolható rendesen fel-le a vonal?
(#) XND válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Földelt kapcsoló állásnál negatív irányba eltolható három osztást,de visszaáll kettőre,pozitív irányban is elmozdul három osztást de itt visszaáll nullára.
(#) Gafly válasza XND hozzászólására (») Ápr 19, 2018 / 1
 
Attól tartok bele kell mászni, ahhoz viszont erre szükséged lehet...
(#) XND válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Igen,én is ettől tartottam, és nagyon köszönöm a rajzot,bár nem ugyanaz a tipus, de sokszor bizonyos részek meg egyeznek.Köszönöm.
(#) peterpan válasza XND hozzászólására (») Ápr 20, 2018 / 1
 
Szia!
Próba -szerencse
Bővebben: LBO516
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2018
Következő: »»   197 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem