Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Logikai analizátor
 
Témaindító: dpeti, idő: Dec 31, 2007
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Massawa válasza tango51 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Több éve használom, semmi gond nem volt eddig vele (W7/64).
(#) tango51 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Igazából az analóg bemenettel szeretnék mit kezdeni. Valahol a neten láttam hozzá méröfejet, de nem találok sehol kapcsolási rajzot hozzá. De még csak rendelni sem tudok sehonnét. Ha esetleg tudnál valami rajzot hozzá, megköszönném.
(#) Massawa válasza tango51 hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Milyen analog jelre gondolsz?
Annak az analizátornak logikai bemenetei vannak - ezért hivják logikai analizátornak. A bemeneteket egyszerüen rákötöd a digitális kimenetekre/portokra és méred öket. Kiválaszthatod melyik bemenet a referencia (trigger stb) és megmutatja a képernyön melyik bemeneten milyen jel van.
(#) tango51 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Van kettö db analóg bemenete amivel analóg jelforrás is vizsgálhato. A digitális részével én is tisztába vagyok.
(#) Massawa válasza tango51 hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Azt sajnos nem tudom, mert eddig még eszembe sem jutott, hogy egy ilyen kütyüvel analog méréseket csináljak. Kizárolag logikai analizátornak használom. (analog mérésekre természetesen van oszcilloszkopom).
(#) tango51 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Mivel más scopom nincs, ezért, akartam ezt használni. Elvileg 3Mhz-ig elmenne. Gondoltam akkor legalább a felét tudja, vagy valaki esetleg már próbálkozott valamilyen moddingal. Tovább kutakodok, hátha ki lehet hozni valamit belöle. Az A/D converterre egy tlc5510, ami elvileg 20ms/S 8 bites.
(#) Gránátalma hozzászólása Aug 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Milyen aránylag olcsó logikai analizátort tudnék használni ami esetleg free szoftverekkel tud kommunikálni?
Az lenne a lényeges szempont, hogy pl i2c-t, felismerje,meg a contact ID-t
(#) kissi válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Szia!

Ez egy jó analizátor baráti áron: Bővebben: Link !
(#) Gránátalma válasza kissi hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Köszi. Azt esetleg lehet tudni, hogy ma szoftvere milyen protokollokat támogat?
(#) elektroncso válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Erre gondolsz?
Az I2C-t elvileg ismeri, a contact ID-ről még nem hallottam és a listában sem látom.

saleae.jpg
    
(#) Johnycorp válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Szia.

A Contact ID esetében arra gondolsz, amit a riasztóközpontok kommunikációjánál használnak?

Azt jó eséllyel elemezni tudod csak, mint kódot. Esetleg a neten találsz leírást a felépítéséről bővebben. Mert ugye a kódlista az adott központ telepítői manual-ban benne van.
A Contact ID Protocol témában keresgess.
(#) Gránátalma válasza Johnycorp hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Köszi mindenkinek.

Igen a riasztós CIDre gondoltam. Igazából az automata felismerés és szeparáció azért lett volna fontos, hogy egy generált jelet felismer-e majd, de megoldom más úton. Rendelek egy ilyen 8csatornás analizátort.


Van már amúgy egy cypress 16csatornás boarsom de azt sajna nem sikerült beüzemelni
(#) Gránátalma hozzászólása Feb 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Megvettem amit itt ajánlottatok logikai analizátor. Elvileg ezt éehet használni a saleae logic+ -al.

Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Át kell programozni az EEPROMban a vid/pid et és kész?
(#) bbatka válasza Gránátalma hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Abban az esetben ha hibaüzenettel elszállna, mint nálam Win10 alatt, akkor próbáld a Sigrok PulseView programmal.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2019
(#) Gránátalma válasza bbatka hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Igen közben sigrokra váltottam, azzal megy. Kaptam tippet, hogy logic+ ból a régebbi verzióval megy programozás nélkül is, de nem sikerült azzal sem(azt írja disconnected, és csak simulálni tud)
(#) bbatka válasza Gránátalma hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Win7 64bit alatt megy a Saleae programmal is.
(#) Gránátalma válasza bbatka hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Na sikerült a régi verzió driverével feltenni. Ha az újat akartam ráerőltetni kilépett a saleae azonnal, amikor bedugtam. A régivel megy, és uj szoftverrel is mér. WIndows10-alatt. Esetleg ugyan ezt MAC_en hogy tudnám megoldani ?
(#) bbatka válasza Gránátalma hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Szerintem a driverével lehet a gond Win10 alatt. Az ICD2-vel is úgy jártam hogy a Win10 két drivert telepít hozzá és persze azt teszi aktívvá amivel nem megy. Az eszközkezelőben kellett molyolnom hogy jó legyen. Egy külföldi fórumon találtam rá akkor a megoldásra.
(#) Gránátalma válasza bbatka hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Igen, nálam is feltett egy Saleae pro 8 usb -s drivert, letöröltem manuálisan és feltettem infből kiválasztva a sima saleae pro (8 nélküli)usb drivert. Ami a régi csomagban van, azzal megy mindegyik programmal. Igazából túl is tettem rajta magamat. MAC-en feltettem a PulseView-t, tökéletesen működik, gyors, nincs vele gond. Elsőre komolyabbnak tűnt a saleae, de kb nincs köztük eltérés. (vagy csak még nem találtam meg?)
(#) glaci hozzászólása Márc 25, 2021 /
 
Sziasztok!
Vettem egy ilyen eszközt Bővebben: Link, letölteném hozzá ezt a meghajtót, Bővebben: Link, de ezt az üzenetet kapom:"The document/file requested was not found on this server."

Mi a megoldás, hogy elinduljon? Használni lehessen.
(#) Bakman válasza glaci hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
(#) Inhouse válasza glaci hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Esetleg innen?
(#) glaci válasza Bakman hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Szia!
Letöltöttem az általad javasolt linkről a zip fájlt, majd kibontás után elindítottam a vc2015-t.
Majd az eszközkezelőben az ismeretlen eszközként megjelenő usb eszköz illesztőjét frissítettem és így az usb gyökérkönyvtárban megjelent a Saleae logic usb logic analizer eszköz. A kibontott zip fájl könyvtárából a logic alkalmazásra kattintva ez a képernyő jelenik meg.

Ha ezek után a bemenetekre logikai jelet adok akkor az adott csatornán megjelenik a jel?
(#) proba válasza glaci hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Ez nem oszcilloszkóp, vagyis én folyamatos mérést nem találtam a menüpontok között..... Csatornánként ki lehet választani, hogy milyen jelszintre induljon, a jobb oldali részen választható, hogy milyen protokoll szerint dekódolja az adatokat. Talán a Start gomb alatt, ki kell választani, mennyi ideig, és milyen felbontással akarsz monitorozni.
Egy mérés úgy történik, rá teszed a megfelelő pontokra a bemenő jeleket, megnyomod a start gombot, a kijelölt csatorna szintváltására elindul a mérés, a beállított ideig. Ez után kiértékeled kedved szerint, majd jön az újabb start gomb.
(#) kissi válasza proba hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Szia!
Lehet itt is, mint egy oszcilloszkópnál, trigger jellel indítani vagy akár trigger nélkül a START megnyomására elindítani és adott hosszúságú felvételt készíteni.
(#) bbatka válasza glaci hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Jobban jársz a Sigrok-al. Gondoskodtak róla, hogy csak eredeti Salea
termékkel működjön együtt a Salea szoftver. Hibaüzenetek nélkül.
Sigrok
(#) Bakman válasza bbatka hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Sokezren használják ezt, az árához képest nagyon is jó logikai analizátort a Saleae programjával.
(#) bbatka válasza Bakman hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Te is a Salea programjával használod? Nekem Win10 alatt hibaüzenettel elszáll a Salea programjával, ezért tértem át a Sigrok-ra már évekkel ezelőtt.
Becsatoltam 2 képet, hogy érthetőbb legyen miről beszélek.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2021
(#) Bakman válasza bbatka hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Igen, itt láthatsz egy méréi eredményt: Bővebben: Link.
(#) etm hozzászólása Máj 10, 2021 /
 
Hello! Gondban vagyok,mert szeretnék ismerkedni a digitális elektronikával,és figyelni a jelek küldését pl. digitális kamerán,wifi rooteren,és minden más digitális eszközön. Érdekelne hogy egy logikai analizátorral ez mennyire megvalósítható,és hány MHz-es kellene hogy legyen? Vagy esetleg inkább digitális oszcilloszkóp kellene hozzá? Előre is köszönöm!
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem