Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   172 / 193
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Márc 15, 2018 / 1
 
Szia! Szimmetrikus tápnál a szokásos védelmi áramkörök közül válogathatsz, aszimmetrikusnál pedig a védelmi áramkör DC érzékelőjét a hídkimenetek közé kötöd és egy plusz tranzisztorral csatolod az áramkör további részéhez. Igény esetén rajzolok erről egy vázlatot, mert nem elterjedt módszer.
(#) zotya1983 válasza Toth Attila hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Elvileg ez jó de még nem próbáltam
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Szia! Köszönöm a válaszod! Szeretnék kérni egy vázlatot a módszerről, mivel nem világos ez a plusz tranzisztor. Szeretnék upc1237-et használni ha lehet. Előre is köszönöm!
(#) Toth Attila válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 15, 2018 / 1
 
Szia! Köszönöm Neked is! Megvárom Reloop kolléga válaszát, és majd ezután döntök, melyiket is válasszam.
(#) zotya1983 válasza Toth Attila hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Én is itt találtam rá, még nálam sem biztos a dolog
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Szia! Az uPC1237-nél egyszerűen a túlterhelés-figyelő bemenetre csatlakozol.
A tranzisztorok feszültségtűrése nem lehet kisebb az erősítő tápfeszültségénél. A C1, C2 16-25 V-os elkó, tetszőleges polaritással beültetve.
A kapcsolást még nem alkalmaztam a gyakorlatban, ennek megfelelő körültekintéssel járj el a tesztelésnél!
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Szia! Köszönöm a rajzot! Ha jól értelmezem jelen esetben, akkor az upc1237-es ic 2-es lába most üresen marad?
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Az uPC1237 2-es lábát ebben az alkalmazásban rákötném a testre. Nyitott állapotban elég érzékenynek tartom.
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Szia. Az Kopp 3-nál az R5 ellenállás értéke 100 ohm, vagy 100 kohm?
Én 100 ohmnak értelmezem.
(#) bencikusz válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Bár nem nekem írtad, de ahol nincs semmi oda írva a szám után azt OHM-nak tekintik.
(#) Spanyol 5 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Köszi a választ. Én is így gondoltam, csan mondom megkérdem nem e csak lemaradt.
(#) Spanyol 5 hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Sziasztok. Tudnátok segíteni, hogy a KOP 3-nál az IRF 510 helyett jó az IRF 540N. Ez van itthon.
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Szia! Bármilyen N-es MOSFET jó bele.
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Köszi. Akkor bele rakom. Nem igényel hűtőzászlót? Illetve ha 1000 mikrós kondi helyett 2200 mikró 25V megy bele gondolom az sem gond?
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2018
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
A FET egyáltalán nem melegszik és nyugodtan használhatsz nagyobb kondenzátort.
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Köszi a segítséget!
(#) spgabor hozzászólása Ápr 1, 2018 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy reloop által készített hangszóróvédelmet át lehet-e úgy alakítani, hogy 2.1-es rendszer esetén a mélysugárzón is legyen koppanás védelem? Kibővíteni egyszerűbb 3 csatornásra, vagy az egyik csatorna megszüntetéssel, monoként egyet pluszba építeni? Melyikhez milyen változtatások kellenek?
Amihez használnám az egy TDA7377. Két kimenete hídba kötve a mély csatorna számára.

Üdv:
spgabor
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) reloop válasza spgabor hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Szia! Az IC tudja ezt a funkciót, a 7-es lábán keresztül vezérelheted.
(#) spgabor válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
A 7377 Stand-by lábára gondolsz? Előre gyártott ebay-es erősítőm van, nem épített. Megnézem, hogy a hetes lábat hova kötötték.
Amúgy hogy érdemes ezt a lábat kapcsolgatni? Ebben az esetben nem is kell külön hangszóróvédelem?
Bocs, ha hülyeséget kérdezek.

Üdv:
spgabor
(#) reloop válasza spgabor hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Úgy látom 10 k ellenállás húzza a 7-es lábat a tápra és 10 µF kondi végzi a késleltetést. Az ellenállás és a kondi értékét is duplázhatod, ha koppan bekapcsoláskor.
Ilyen autós rádió végfokhoz nem szokás DC védelmet építeni. Mivel a kimenetek fél tápfeszültségen vannak nem egyszerű a kivitelezése, a kondival csatolt pedig nem is igényli.
(#) spgabor válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Ok, köszönöm a tanácsot. Kipróbálom.
(#) Helios hozzászólása Máj 4, 2018 /
 
Üdv!

Érdeklődnék, hogy az uPC1237-es IC mennyire érzékeny a huzalozásra?
(#) yamuga hozzászólása Jún 28, 2018 /
 
Sziasztok! Kínai PWM végfokokhoz milyen védelmet javasoltok?
Üdv
(#) mhl hozzászólása Júl 4, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!
Van valamilyen hátránya ha nem szimmetrikus tápra van kötve a hangszóróvédelem? Ill. ha külön tápról üzemel és nem az erősítő tápjáról?
Előre is kösz a választ!
Üdv Mindenkinek!
(#) proli007 válasza mhl hozzászólására (») Júl 5, 2018 / 1
 
Hello! Azt hittem Reloop rád talál. Általánosságban, mind kettőre nem lenne a válasz. De azért nem árt tisztázni, milyen védelemről van szó és hogyan van/lesz bekötve.
(#) mhl válasza proli007 hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Hali!
Egyenlőre a problémám, hogy lustaságból és kíváncsiságból vettem egy kis hangszóró védőt. Két utas, 12V-ról működne, de nem kapcsol be a relé. Megpróbálom a nyákból visszarajzolni Tina-val, és feltenni ide.
(#) Alkotó válasza mhl hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Minek ehhez Tina. Rajzold le ceruzával. Az áramkörökhöz általában rajzot is adnak, de bekötésit mindenképpen.
(#) mhl válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Az ilyen keleti cuccokhoz nem adnak semmit. Lerajzoltam ahogy tőlem telik, kb így van beültetve a nyákon is. Még egy diódahíd hiányzik, de azt nem találtam a Tina-ban.
Kondik 100µF/25V, a tranzisztor S8050,D331, feszültségszabályzó L7812CV
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2018
(#) devilke3000 hozzászólása Júl 6, 2018 /
 
Már van földmentes kapcsolásu végfokhoz isBővebben: Link
sajnos a lényeges huzalozás elég vékonyka de az ir nyitofesztöl reagál csak 2v dc körül már ugranak a relék...

image001.jpg
    
Következő: »»   172 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem