Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   44 / 64
(#) RockFonok válasza fecameca hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Mit ajánlasz, mivel tisztítsam meg?
3000 Ft alatt ajánlhatsz.

Én ezt néztem ki: Bővebben: Link

Vagy foltbenzint vegyek? Csak nem tudom melyik fajta jó. Tudsz ajánlani 3000 Ft alatt?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2018
(#) fecameca válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Ami csak fémből van, arra jó a benzin is meg a festékhígító, de a gumi dolgokra nem, mert azokat feloldja. A spray-k közül meg azok nem jók,amikben kenőanyag is van. Lehet, hogy sokan megköveznek érte, de szerintem a Clin ablaktisztító is elég jó lehet e célra. A munkahelyen sokáig denaturált szeszt használtunk, máskor meg metanolt, mikor mihez lehetett hozzájutni. Mi mindig azzal a papírral tisztítottuk a fejet, amit a nyomtatóba is teszünk. Ha a további tisztogatásnak van még ott értelme, azt még a száraz papírral való törlés is megmutatja. De már mások is megírták, a rossz, gyűrött szalagok, elállítódott mechanika is okozhatják a hibát. A tisztogatás csak addig segít, amíg látható eredménye van. Ha nincs, akkor ott más is lehet a baj.
(#) RockFonok válasza fecameca hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Azért meg egyszer át pucolom pálinkával, és száraz papír zsebkendővel.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Ezt meg rendelem Bővebben: Link
Szerinted nyugodtan meg rendelhetem?
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Nem fogja megoldani a problémád, pénzkidobás
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Nagybátyámnál meg néztem a kazettákat jól működnek.
El hoztam egy kazettát a nagybátyámtól és SP LP be váltsa magát.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Ez a nagybátyám kazettája, elég rosszul játssza le. Néha felgyorsul a hang vagy lelassul mint állat 1 mp-re, meg torzul a hang, vagy monó lesz a hang.
Bővebben: Link
Szerinted egy szerelő meg csinálná nekem 10-15 ezer Ft-ért?
Ő hozzá vittem egyszer a hifimet 2015-ben, 9000 ezer Ft-ért csinálta meg a hangot, de én mondtam neki 10 ezer a max javítása, azóta is jól működik a hangja.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Ez a szerviz volt aki 24 ezerért cserélte ki a görgőt: Bővebben: Link
Samsung szerviz.
(#) lóri válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Szerintem megcsinálná.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Van jó hírem is, de van rossz hírem is.
2 db kazettát be raktam kicsit ugrál a kép és a videó be állította tisztára és onnantól jó volt az LP lejátszás. Ez hogy lehet jól játszotta le?
Ennél még jobb hírem is van, van nekem próba felvételű kazetta, régebben is vettem fel vele LP-be de ugrált, most meg semmi baja többször is próbáltam felvenni rá, mintha szervizbe meg csinálták volna. Ez hogy lehet ilyen jó felvételt csinált?
Most következik a rossz hír. Mondtam már hogy mikkor teszem be a kazettát és milyen hangot add ki a videó, vagy mikkor pörgetném vissza a kazettát milyen hangot add ki, mind a kettő esetbe ugyan ezt a hangot adja ki, és ki kapcsol a videó. Itt a felvétel róla mitől lehet ez a hang?
Pörgeti vissza a kazettát nagyon kicsit forgatja szalagot, ha kell felvétel róla a belsejéről ilyenkor mit csinál, akkor csinálok.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Massawa válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Egyre kétlem, hogy valoban tudod mit is akarsz meg milyen állapotban vannak a kazettáid. Mint már irtuk az LP sokkal jobban igénybe veszi a mechanizmust a szalagot meg a tisztaságot. Nem tudom min csodálkozol? Öreg koszos kazetták meg szalagok szorulhatnak az egyik kazettádrol log a cimke is. Ez mind okozhatja, hogy a gép rosszul kezeli a berakott kazettát, nem tudja kihuzni a szalagot stb.
Ezek mind olyan dolgok amik kizárolag rajtad mulnak s nem a szervizen meg a magnon. Mindenféle szemetet bedugdosol a gépbe azután csodálkozol meg napokig szorakoztatod az itteni kis társaságot akik távdiagnózissal probálnak neked segiteni, de arrol fogalmunk sincs, hogy miket dugdosol a gépbe (talán még a notábol ismert rántott hus is volt már benne )
Nincs annak a magnonak semmi baja, csak ki kellene válogatnod milyen kazettákat használsz és hogyan.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2018
(#) RockFonok válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Legtöbször az én kazettáim vannak benne . LP kazettáim meg csak nekem vannak itthon. Akkor átt válogatom a kazettákat.
(#) Cinema hozzászólása Ápr 2, 2018 /
 
Értem Én, hogy ez egy hobbi-fórum, de szándékos rongálást ne végezzünk egy videomagnóban.
A pálinka szeszes ital és a nevéből adódóan nem (audio)- videomagnó tisztítószer!
A foltbenzin nem video-tisztítószer.
A nitro-hígító sem jó videomagnó tisztításához.
A lakkbenzin sem video-tiztítószer
A víz sem videomagnó tisztítószer.
-
Van és kapható izo-propil alkoholos tisztító folyadék, kimondottan ilyen, vagy hasonló elektronikai készülékek tisztításához. Ha ez nem tetszik, vagy túl nagy a kiszerelése, akkor a gyógyszertárban kapható tiszta alkohol, ami megfelelő tisztítószer. Drága? - lehet, de ez tisztítja a készülékünket megfelelően alkalmazva és az a kb. 200ml-mennyiség nagyon-nagyon sokáig elég.
Más vegyszer nem felel meg nekünk, ha még használni akarjuk a készülékeinket.

Üdv!
(#) lóri válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Jó gondolat, lehetnek azok is elhasználódottak. Amúgy, ha tagol tan ír tok, teljesen más lesz az ért elme. Például: digitális karó rád.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2018
(#) pakard hozzászólása Ápr 6, 2018 /
 
Sziasztok,

Tudna vki ötletelni velem? Panasonic NV H75 hifi video de nincs sztereo hangja csak mono. Fejek nem kopottak. Szinkron kép elmegy picit csíkos fent szalag vezetővel próbálkoztam. Saját felvétel esetén néha elkapja és van sztereo hang rca-s felvételnél de egyszer csak elment most megint nincs. Ötlet..?
(#) Massawa válasza pakard hozzászólására (») Ápr 7, 2018 / 1
 
Idézet:
„Fejek nem kopottak”


Na erre miböl jöttél rá?

Mi az a szinkron kép, és mi megy el rajta?

A sztereo hang a forgo fejekkel van felvéve mint a video jel, azaz a te esetben nem olvassa jol a szalagot.
(#) Tylla1 hozzászólása Ápr 8, 2018 /
 
Üdv!

Kérdésem volna a hozzáértőkhöz. Elkezdett "szórakoztatni" a videóm, egy Sony SLV-757. Az a jelenség, hogy a kazetta betételekor a szalag nem fűződik fel a bal oldali babára (felülről nézve) és mindig csak arra. Ki, majd újból be és akkor minden a helyére kerül. Ezt többször is eljátssza, teljesen kiszámíthatatlan módon. Levéve az alját egy fogasszíj látszik. Ahogy nézem nem gumi, hanem valami erősített műanyag, így a megnyúlása talán nem játszik szerepet?

Mi lehet a probléma oka?

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) CHZ válasza Tylla1 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Szia!
Repedt fogaskereket keress.
(#) Tylla1 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Szia!
Nekiállok a keresésnek, később jelentkezem az eredménnyel.
(#) CHZ válasza Tylla1 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Úgy rémlik, hogy kék fogaskerék ami repedni szokott.
(#) Tylla1 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Basszus!!! És tényleg... Mit lehet ezzel kezdeni???? Csak azt ne mond, hogy kuka.
(#) Gafly válasza Tylla1 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Esetleg ha zsírtalanítod, akkor meg lehetne próbálni megragasztani.
Vagy szerezni (akár) bontottat.
(#) Tylla1 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
A ragasztáson én is gondolkodom, de ahogy nézem a fogaskerék "belsejében/alatt" valami feszítő-rugó van, egyelőre bontani sem merem. Meg feltételezem valami speckó ragasztó kellene a műanyag ragasztásához. Tudnál mondani tippet, hogy merre keresgéljek a bontott után, vagy milyen ragasztót célszerű próbálni a tapasztalatok alapján?
(#) ftirius válasza Tylla1 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Szia!
Most kaptam bontásra egy-két videót, megnézem, hogy van-e benne, és ilyen-e.
De itt a fórumon biztos van más is, aki tudna adni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2018
(#) Tylla1 válasza ftirius hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Hát az nagyon nagy segítség lenne, ha volna, szívesen megvenném! Szeretem a készüléket, mert nagyon szépen vesz fel és 95%-os állapotban van!
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2018
(#) Gafly válasza Tylla1 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Esetleg mérd meg, úgy talán könnyebb találni. Meg a készülék típus is segíthet...
(#) Tylla1 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
A típust írtam fentebb (Sony SLV 757) Egyelőre töröm az agyam, hogyan tudom kivenni.
(#) CHZ válasza Tylla1 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
HQ-ban kapható volt.
Ha ügyes vagy ragasztással is próbálkozhatsz. Egy megfelelő méretű alátétet belemelegíthetsz, stabilabbá válna.
(#) Tylla1 hozzászólása Ápr 9, 2018 /
 
Eljutottam a kerékig. Azt már látom, hogy a babákhoz csatlakoznak egy csuklós mechanikával. Ha leválasztom a babákat, akkor visszaszereléskor adja magát a pozíció, vagy valahogy jelölnöm kéne a mostani állásukat?
(#) Tylla1 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Mi a hivatalos megnevezése a repedt keréknek?
Következő: »»   44 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem