Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   228 / 244
(#) Csupasz válasza game4812 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Igen, direktben. Próbáltam úgy is, akkor mégnagyobbat koppant....
(#) Csupasz válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Szia!
Leírnád nekem a helyes sorrendet? Nagyon bosszant, hogy valamit elcseszek! Köszi!
(#) Szabi1 válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
A bekapcsolási tranziensek nem teszik tönkre a hangsugárzókat, sem a benrendezéseket, csak a helyes sorrendet kell használni ki és bekapcsolásnál és minimalizálhatóak, esetenként teljesen megszüntethetőek.

Amúgy megjegyezném, hogy a végerősítő ha megvan hibásodba, esetleg a topológiája miatt nem kerülhető el teljesen a "durranás":
1. Az első ok, ha a végerősítő hibás: pl nem megy megfelelően a relé védelmi áramköre, elszáradt tápelkók a relé tápjában
2. Második ok: olyan termékről van szó aminek semmi keresni valója nem lenne egy komoly hangosításnál, mert nincs benne koppanás és hangszóróvédelem, mert pl. kisajnálták belőle. (gondolok itt szar kínai termékekre)
3. Harmadik ok: Az erősítő topológiája olyan, hogy nincs a kimeneten relé, de attól függetlenül sokkal jobban van megoldva a hangszóró védelme (pl. a híres Crown régi Macro-Tech szériás AB+B erősítőiben alkalmazott és szabadalmaztatott "ODEP" funkció oldja meg a hangszóróvédelmet) Mivel nincs a kimeneten relé ezért egy nagyon halk koppanás hallható, de nagyon-nagyon minimális.

Üdv. Szabi!
(#) Csupasz válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Mivel belecseppentem a hangosításba gyakorlat nélkül, ráadásul használt cuccokkal, így nehéz eldöntenem, mi is lehet a hiba. Ezért kérdezem a helyes sorrendet, mert elvileg a berendezések jók, és lehet, hogy én nem csinálom megfelelően. Ezért kérek egy helyes bekapcsolási sorrendet, és ha akkor is koppan, akkor tudom keresni a hibát. Nagyon megköszönöm a segítséget.
(#) Massawa válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
A hangszorokat meg a végerösitöt kell mindig utoljára bekapcsolni és elsöre kikapcsolni.
(#) tothbela válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Azt nem írtam, hogy az egyik relé a végfokok bemeneteit zárta rövidre alapállapotban. Ezek nyitottak utolsóként. Profi keverő némít, de ami van az nem. Így ez volt a legjobb megoldás. A végfokokon van egyébként szintszabályzó poti, azt kellett volna letekerni, illetve fel bekapcsolás után. Ezt nem lehetett automatizálni, ezért került be a némítás.
(#) Csupasz válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Ha először kapcsolom be a keverőt, és utána az aktív dobozt, akkor koppan. Tekerjem le a dobozon a hangerőt? A keverőn le van húzva a poti.
(#) Massawa válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Az sem árt.
(#) soos csaba hozzászólása Ápr 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni hogy nem tudja e valaki hogy milyen típusú hangszórók vannak ebben a SAMSON RS 15HD modellű hangsugárzóban.
Jó volna ha meg lenne a típus száma a magas sugárzó hangszórónak, és a mélynek is, és kíváncsi lennék a hangváltóra is hogy milyen minőségű van benne.
Szeretnék vásárolni két darabot, de ha nincs olyan jó hangszórói, mint a THE BOX PA 502-es hangsugárzónak, akkor maradok a THE BOX-nál, csak hát a SAMSON-nak a doboza fából készült (jobban pártolom a fát), a THE BOX-nak meg műanyag.
Bővebben: Link
(#) soos csaba hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Régebben írtam nektek hogy érdekelne mit is tud ez a SAMSON RS 15HD nevezetű hangsugárzó.
Elég sokat böngésztem a fórumokat, és sokan panaszkodtak rá hogy nem szol jól, és hogy hamar tönkre megy.
A THE T-BOX PA 502-es az jó hangszórókból épül fel, csak hát a doboza az műanyag mint írtam is régebben.
Most nem rég rá találtam egy 3-utas fa dobozos hangsugárzóra ami elég ígéretesnek tűnik, csak hát nem sokat tudok róla.
A hangsugárzó neve STUDIO-M C15-3 MK II.
Ha esetleg van valakinek tapasztalata, esetleg véleménye erről a hangsugárzóról, az kérem jelezze.
STUDIO-M C15-3 MKII
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
(#) Kovidivi válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Én nem mások írásának hinnék, ez mind szubjektív. Mi van, ha azért ment ki a magas, mert torzított jellel hajtotta? Az a gyártó hibája? Én meghallgatnám azokat, amik tetszenek, és ez alapján döntenék. Hogy mi megy tönkre, azt előre nem lehet tudni. Legyen hozzá csere hangszóró (normális áron), és akkor nyugodtan lehet (ésszel!) hajtani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
(#) soos csaba válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Szia!
Ezzel csak az a probléma hogy ezeket a hangsugárzókat nem tudom meg hallgatni élőben, mert ezt le rendeled a interneten, és vagy tetszeni fog vagy sem.
Sajnos itt a közelben nincs olyan hangszer üzlet ahol meg is lehetne a kívánt modellt hallgatni.
(#) ozpecs válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Olyan hangkeltőkről kérdezel véleményeket amikről csak a romániában ilyen ügyben jártasok tudnak nyilatkozni , az előbb is említett 3 utasat nálunk még nem is láttam
(#) soos csaba hozzászólása Máj 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Végül úgy döntöttem hogy inkább hagyom a fenébe ezeket a no name hangsugárzókat, meg pótolom a pénzem, és inkább veszek két darab REFLEX R300-ast újonnan INNEN ezekben legalább tudom hogy BEYMA Bővebben: Link hangszórók vannak és nem fogom meg bánni, hogy meg vásárolom ezt a típust.
Amúgy kinek mi a tapasztalata ezzel a hangsugárzóval?, mekkora teljesítményű erősítőt ajánltok hozzá?.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2018
(#) ozpecs válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Attól függ mire akarod használni, ha rendezvényekre akarod vinni ott nem szerencsés mert nem szeretik a reflexet még ha új is pedig az új nem lerúgott főleg ami tényleg BEYMA-val van szerelve az nagyon jó. A linken levőből nem látszik hogy beyma van benne..
(#) soos csaba hozzászólása Máj 1, 2018 /
 
Szia!
Hát lagzik keresztelők, kisebb rendezvények, és diszkóra is.
Amúgy miért nem szeretik a Reflexet?
De BEYMA hangszórók vannak benne, a leírás alapján!, remélem hogy valójában is így van?!.
Azt szeretném még tudni, hogy a magas sugárzó milyen védelemmel van el látva?, sima égős védelemmel, vagy valami más védelmet alkalmaztak ebben a szériában?.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Szia! A Reflex oldalán kicsit feljebb görgetsz megtalálod, hogy regenerálódó biztosíték védi a magas-sugárzót.
(#) ozpecs válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Azért nem szeretik, mert sok van lerugott állapotban és van is a régiek közt amialapból se jól sikerült igy hát nem tudnak rá alapozni . Volt amikor BEYMA-st én is toltam fesztiválon de ujat és az tetszett mindenkinek.
(#) latyakosa válasza ozpecs hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
A régi 12" Reflex mélyközép sugárzókból érdemes építeni olcsó házit vagy felejtős?
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Szia reloop!
Köszi az infót!
Amúgy mit jelent ez pontosan hogy regenerálódó biztosíték?, úgy hangzik mintha önmagát javító lenne .
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2018
(#) soos csaba válasza ozpecs hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Szia!
Én mindenféleképpen ujjat akarok vásárolni, és nem használtat, és az újban ahogy írjak is (remélem nem füllentenek) BEYMA hangszórók vannak.
(#) ozpecs válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Van reflexxel szerelt meg beymával is
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Olyan mint PTK, ha visszahűl ismét vezet, részleteket PolySwitch keresésre találsz.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Szia reloop!
Ismerem az alkatrészt, így mar világos!
Szerintem jobb az égős változat, de ezen segíthetünk ha meg lesz a két hangsugárzó.
Köszi!
(#) Primary hozzászólása Máj 3, 2018 /
 
Izzós vagy PolySwitch-es védelmet hogyan érdemes méretezni?
(#) zotya1983 válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Az meg szofita izzó. A Reflex (is) előszeretettel alkalmazta annó.
(#) Kovidivi válasza ozpecs hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Ne haragudjatok, de nagyon szúrja a szemem: Reflexszel, Alexszal. Ujjat : ami a kezünkön van, újat: ami még nem volt használva, tehát új.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
(#) ozpecs válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Bocsika ez előtte levő hozzászólásomban új volt itt véletlenül rövid u val volt de nem két j vel....de igazad van igyekszem minél kevesebb hozzászólást írni tőlem ne kérdezzenek
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
(#) soos csaba hozzászólása Máj 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Közben írtam a gyártónak hogy milyen hangszórókat tesznek a REFLEX R300-as hangsugárzóba, és mennyibe kerül.
Ezt a választ kaptam vissza:
Tisztelt Uram!



Cégünk pár éve már csak beyma hangszórókkal szereli a hangfalait.

Az R300 tipusban az alábbi hangszórók vannak

Mély:Beyma SM115/N

Közép:Beyma CM8/B

Magas: Beyma CD10FE/N



Az ára:139.700 Ft/db ÁFÁval.

Tehát ezekben BEYMA hangszórók lesznek szerencsére.
(#) ozpecs válasza soos csaba hozzászólására (») Máj 3, 2018 / 2
 
Az teljesen jó, az szépen is fog szólni meg nagyot is és majdnem hangszóróárban van
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
Következő: »»   228 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem