Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   66 / 75
(#) Alkotó válasza Bandika_23 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Ne a bordán vizsgáld a melegedést, hanem közvetlen a tokozáson.
Ennél az alkatrésznél nagy jelentősége van a felfogási módnak. A gyári furaton való felfogás nem képes a minimálisan elvárt hőátadást biztosítani.
(#) reloop válasza Bandika_23 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Szia! A Mute és pozitív táp lábakat összekötötted?
(#) Bandika_23 válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Össze vannak kötve.
(#) reloop válasza Bandika_23 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Fotózd le a paneleket!
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Sziasztok ket kulonallo ugyanolyan tda7293 panelt lehet parhuzamosan kotni?Ilyenrol lenne szo
(#) ozpecs válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
http://www.st.com/resource/en/datasheet/tda7293.pdf olvasni nem nagy bűn 14-15.oldal
(#) reloop hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Sziasztok! Még nem építettem meg ezt a kapcsolást, de szerintem van benne fantázia.
(#) InczeL hozzászólása Dec 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem.
Van egy régi rádiós erősítőm aminek a végfokja hiányzik. TDA7293-al gondoltam beleépíteni egy másikat, viszont a tápfeszem egy szimmetrikus 53vdc.
A kérdésem hogy trafó megbontás nélkül, hogyan tudnám ezt 40- 45v körül maximalizálni, ehhez a végfokhoz.
Esetleg van-e valami ide jó másik ic-s kapcsolás?
Válaszokat előre köszönöm.
(#) reloop válasza InczeL hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Szia! A feszültségcsökkentő alkatrészigénye összemérhető, egy diszkrét elemekből megépített végfokkal. Inkább az utóbbit ajánlanám. A VF2 például egyszerű és olcsó, keress rá témájára!
(#) Mohooki hozzászólása Márc 29, 2019 /
 
Sziasztok.
Egy kis segítséget kérnék. Nem vagyok műszerész, viszont szeretek barkácsolni és összedobtam egy 2x100W-os stereo erősítőt TDA7293, csak nem értem a táp bekötését. Van "+ "meg "GND" meg "-" és nem tudom hogy kössem be. Hogy adjak neki +12-50V-ot meg -12-50V-ot? A GND-t honnan vegyem? Egy autórádió subwoofer jelkimenetéről akarom vinni a jelet, de a tápot nem tudom hogy oldjam meg. Teszek fel egy képet, légyszi segítsetek.
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Szia! A szimmetrikus tápegység így néz ki.
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Aha, kösz. Van egy 24V-os egyenáramú tápom. Abból ki lehet hozni ennek megfelelőt? Valószínűleg nem, ugye?
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2019
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Két 24 V-os táp kell hozzá. Egyik a testhez képest pozitív, a másik a testhez képest negatív tápfeszültséget kell biztosítson.
Az egyszerű megoldás az előbbi linken szerepel. Kell egy középen megcsapolt szekunderű transzformátor, egy egyenirányító híd és két pufferkondi.
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
És hol lehet ilyen "középen megcsapolt szekunderű transzformátort" szerezni? És a rajzon melyik a puffer kondi? A 10000-es?
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2019
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
A trafót többnyire úgy jelölik, hogy dupla szekunder-feszültséget adnak meg, példa. Ha független a két szekunder ág akkor neked kell a megfelelő tekercskivezetéseket összekötnöd.
A kondenzátor pedig ilyen.
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
A kondenzátor elvileg egy sima elektrolit + - pólussal, egye? Az a trafó amit linkeltél nekem megfelelne a kitűzött célra? 2 x 100Wattos hangszóró megy majd róla.
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
A szekunder feszültséget az alapján választjuk, hány Ohmos a hangszóró.
Ha a táp készítésében járatlan vagy keress ahhoz is építőkészletet, vagy legalább panelt.
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
4 ohmosak a hangszórók. Ha vennék olyan, vagy hasonló toroid trafót amit belinkeltél, az megfelelne? Vagy ahhoz kell még más is?
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
A 4 ohmos hangszóróhoz pont megfelelő a 2x24 V-os szekunder feszültség, 5 A terhelhetőséggel. Érdemes szétnézned a használt transzformátorok között is, mert az csak a felébe kerül és ugyan úgy megteszi.
Tehetsz elé lágyindítót, ha 2x20000 µF puffert választasz.
Érdemes a hangszóróidat védeni az egyenfeszültségtől. Bővebben: Link
Kicsit olvasgass az erősítő építésről, mert minden apró mozzanat leírását nem tudom felvállalni.
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Oké, köszön hogy segítesz, még annyit kérdeznék, hogy van ugye az toroid trafó. A két piros gondolom 230V és még ott van 4 kábel. Szerinted hogy van a szín kiosztás? Melyik lehet a + vagy a - 24V, meg a GND. Két GND van? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
(#) Alkotó válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
A kettő fehér az egyik, a kettő két a másik szekunder. Ezek váltakozó feszültséget adnak, amiknél a polaritást nem értelmezzük (mert váltakozó).
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
A transzformátor kivezetésein váltakozó feszültség jelenik meg. Ezt egyenirányítod, majd a kondenzátorokkal szűröd.
A tekercs kivezetéspárjait méréssel állapítjuk meg, vagy külön egyenirányítjuk, puffereljük a pozitív és a negatív tápot és két eltérő pólusból képezzük a GND-t. Ezeknek kérlek olvass utána!
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Hát jó ráfaragtam ezzel az erősítővel. A leírásban nem szerepelt hogy ilyen komplikált a beüzemeltetése, hogy még egyenirányítani is kell majd a tápot....
Amit még nem értek, vagyis nemtudom hogy ez normális-e, hogy a 3 GND, tehát a bemenő jel GND-je, a tápé és a kijövő erősített jel GND-je össze van kötve. Ez normális?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
(#) Medve válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Normális dolog, a híd rendszerű erősítőkben szokott földfüggetlen lenni a a kimenet. Nézd csak meg az adatlapot. A tervező ügyesen csinálta, hogy a három Gnd a három hozzávaló kivezetés mellett van. Könnyű bekötni.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
(#) Mohooki válasza Medve hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Elcsesztem, mert két ilyent kellett volna rendelnem. Apróért megkaptam volna és erre egyeneset mehet az AC. Már benne van az egyenirányító, csak egy ütős toroid trafó kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
(#) Medve válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Bizony nem szabad elhamarkodni, szét kell nézni a piacon. De így legalább magad építhetsz egy sokkal jobbat! Ránézésre vékony az a graetz egy 100W-os erősítőnek. Sőt, ha még szétnézel, találhatsz egy ehhez ajánlott tápegység nyákot, azon már 4x10000µF van, és 10nF-ok az RF szűréshez.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
(#) Mohooki válasza Medve hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Még ha tudnám milyen néven mit keressek...
(#) Mohooki válasza Medve hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Ilyenre gondolsz? Ugyan mégsem, ennek csak 150mA a terhelhetősége.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
(#) ozpecs válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
A hozzászólásaid alapján jobb lenne ha keresnél a környezetedben valakit aki tud segíteni vagy nagyon sokat kellene nekiállni tanulni, mert így valószinüeg csak kudarc fog érni. Ha nagy nehezen be is szerzed a hozzávalókat azt megfelelően össze is kell építeni, ezután jön még a megfelelő hütés elkészítése, mérések, megfelelő kábelezés csatik felszerelése stb stb... sok és annak aki soha nem csinált ilyet nem is lehet elmondani fél oldalban...
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
(#) Medve válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Jól látod, én EZT találtam. A keresőszó csak az IC neve volt.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2019
Következő: »»   66 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem