Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   68 / 197
(#) t4nt1zjeee válasza hunagyp hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Igen-igen. Javul. Sőt már már el sem hiszem milyen jó. Multiméterrel próbáltam én is mérni de az 150°C-nál nem tud többet pluszba. Így maradt a vízcsepp. De A vízcsepp az sitty-sutty elpárolgott szóval lehet, hogy a 210°C-hoz közel vagyunk. Most már tegnap 200-on nyomtattam de még az is meleg. Most leveszem 190-re kíváncsi leszek mit mutat. A kínai PLA meg inkább 1,85 mintsem 1,75mm lenne. Szerintem. :/ De az a lényeg egész jól alakul. Most még a maradék filamentel tolok pár tesztet. amíg meg nem jön nagybátyámtól az ABS... Aztán azzal is próbálkozok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2018
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Szerintetek mi a probléma? Egész jó a teszt cilinder. De mégsem. :/
(#) Bagodi válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Mintha sok lenne az anyag. Illetve én a nyomtatott az első réteg után folyamatosan ventilátorral fújatom.
ABS-nek csak akkor állj neki, ha már tökéletesen megy PLA-val.
(#) Temela válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Szia!

Elég merev a szerkezet, biztos hogy a fej mozgásától nem remeg?
(#) hunagyp válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Kellene tárgyhűtő venti.
(#) t4nt1zjeee válasza Bagodi hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
A léptetés tökéletes. A napokban belőttem. Tehát a 10mm az 10mm. De igen. Jogos a hűtés.
(#) t4nt1zjeee válasza Temela hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Igen. Hosszas megfigyelés után tapasztaltam, hogy beremeg a fej. Azt most fixáltam 2db erősebb rugóval ami megtartja. Most elég stabil. Lassan próba-nyomtatok.
(#) t4nt1zjeee válasza hunagyp hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Igen. Ezen agyaltam. Meg 190°C-on nyomtattam. Lehet megpróbálom 180°C-on is. Hátha. De lesz tárgyhűtő csak nem tudom kinyomtatni a vázat neki mert elfogyott a PLA.
(#) hunagyp válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 21, 2018 / 1
 
Ha pesti vagy, beszaladsz bestmarktba, van náluk raktáron fila
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Ápr 21, 2018 /
 
Most újra megnéztem az extruder léptetőjét. Ha léptetek 10mm-t akkor annyi jön ki. Majd megint 10mm-t nyomok, majd megint. A mért érték pedig nem 30mm lesz hanem 32mm. Ez miért van? 50mm extrudálásnál már 56mm jött ki. :/ Pedig amúgy meg pontos. De akkor miért megy el?
(#) Kovidivi válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Ne 10mm-t kalibrálj, hanem 1m-t! Ha az pontos, akkor a 10mm is pontos lesz. Most 10.05mm vagy akármennyi is...
(#) t4nt1zjeee válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Értem. tehát nyomjak ki legalább 1m-t és ha az pontos akkor jó. Oké. Köszi!
(#) Kovidivi válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Nem. Logikusan kellene csinálni. Kinyomsz programból 1m-nyit, ezt leméred, hogy mennyi lett. Kapsz egy arányszámot (hibát), amivel korrigálod a szoftvered, majd ismét 1m-t kiengedsz, és ellenőrzöd, hogy sikeres volt-e a módosítás. Ha sajnálod a filamentet, akkor 0.5m-t engedsz ki, de ne 10mm-t! Nem értem a fejet. Most nyomtatni akarsz pontosan, vagy próbálkozni, játszadozni?
(#) t4nt1zjeee válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Mindent kiszámoltam. A jelenlegi előtolás az extruderen 95,9step per mm. Ez szerint csináltam. https://mattshub.com/2017/04/19/extruder-calibration/
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Nos beállítások minden oké eddig. Kaptok is egy videót. Nos majdnem tökéletes. Megcsináltam a PID autodetectet is. Így szinte 0,8°C-os pontossággal tartja a reális hőfokot. Ngyon jó. Az extrudálás sebességét is belőttem. Az is jó. A gyorsulását lejjebb vettem. Már nagyon jó. Még kap egy tárgyhűtőt és tökéletes lesz. Ugyanis 190°C-on nyomtattam de kicsit meghajlik az anyag mikor visszatér rá a fej. Tehát még meleg. Köszönöm a sok segítséget. Már nagyon pici kell és tökéletes lesz a gép. Később jöhet a nagy testvér.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Egy gyors kérdés srácok. Hol a legolcsóbb itthon a filament? Akár kicsi akár nagyobb kiszerelésbe.
(#) reishi válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Talán a Bestmarkt.
(#) bbatka válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
itt
(#) remiasa hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Bővebben: Link

SUNLU filamentek jó minőségüek.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Köszi mindenkinek! Körülnézek.
(#) hunagyp válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
(#) remiasa válasza hunagyp hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Na náluk nem veszek semmit, töbször is hamis Verbatim PLA filamentet küldtek, lehetettlen volt vele normálisan nyomtatni valami kutyvalt szutyok volt !!!!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
(#) Epichydra hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy Anet A8 nyomtatót rendelni, ha lehet Németországból. A kérdésem az lenne, hogy honnét lenne érdemes? Valaki rendelt már innét?
(#) Attila86 válasza Epichydra hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Szervusz. Pár oldallal korábban más is megkérdezte ugyan ezt és belinkeltem neki azt amelyiket én rendeltem. Pár nap alatt itt volt és nem vámolták mert Németországból jött.
(#) Epichydra válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Rendben, köszönöm a gyors választ!
(#) merlingerin hozzászólása Máj 4, 2018 /
 
Sziasztok!

Összeraktam az anet A8-at, tökéletesen meg vagyok elégedve az első nyomtatásokkal. Viszont kérdésem volna rögtön.

Hogy kell filamentet váltani? Vagyis ha nyomtatok fehér PLA-van, és feketét akarok.. Vagy ABS után PLA-t.. Akkor mi a helyes menetrend? Mert amíg üres volt az extruder, addig csak bele kellett nyomni, és kész. De most kilóg a régi. Mit kell tenni?

Illetve a gyári nózi az mekkora lyukkal szerelt? Van értelme ebből tartalékot rendelni? Mi az, ami jó, ha van otthon?

És még valami. A fűtőlapra mit érdemes tenni, venni? Van, aki üveglapot tesz. Van, aki szilikonos sütialátétet. Van, aki a maszkolószalagra esküszik. De sehol nem látok összehasonítást, mi miért jó...

Szóval. Mit vegyek?

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
(#) attika válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Szia.
A csere nagyon egyszeru, felfutod a fejet a megfelelo homersekletre es menubol mukodteted az extrudert. Utana befuzod az uj szalat es addig nyomatod mig ki nem tisztul.
Az asztalra uveglap plusz kapton szalag jo nagyon, a kaptonra az abs is nagyon jol tapad.
Fuvoka nem tudom milyen van benne de ra szoktak irni az oldalara a meretet.
Érdemes 0.2-0,3-0,4-es fuvokat tartalekba mert azok egy ido utan kopnak.
(#) merlingerin válasza attika hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Szia!

Olyan cucc nincs az asztalra, amit nem kell ragasztgatni? Vagyis ráteszem, és kész.

A fúvóka cserénél gondolom kell valamit állítani is, hisz nagyobb lyukon több kulimász jön ki. Vagy tévedek? A motor csak annyit tol? Ha kell állítani, mit?

Sajnos nincs ráírva a jelenlegire

Köszönöm!
(#) attika válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
A fúvóka méretét a szeletelő programban kell állítani.
Olyan cuccról nem tudok amit nem kell ragasztani.
Sokan használnak még hajlakkot az üvegasztalra fújva 2-3 rétegben de nekem erről semmi tapasztalatom.Van még az acetonba áztatott ABS és azt viszik fel vékony rétegben, de erről se tudok neked írni mert sose próbáltam még.
(#) merlingerin válasza attika hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Szia!

Akkor sima üvegessel vágatok egy 4mm üveglapot, rá szalag egymás mellé, semmi más kunszt?

A filament csak 1.75mm vastag lehet? vastagabbat nem fogad? Mert kaptam ajándékba 3mm PLA-t, az nem fér bele.. Jól sejtem?

Köszi!
Következő: »»   68 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem